Bas Hordijk: Niet te stuiten 1 Volleyballers kampioen Respectabel totaal van Excelsior VDV herstelt zich Ondanks concurrentie toch populaire Uitslagen ABC-voetbal WILTON HEEFT VOLLEDIG BESTUUR Profronde voorlopig van de baan Westlander toernooi 4 GLANS '-j Hans Jaap Oppenheim niet te stuiten WOENSDAG 2 JUNI 1971 :rn>- Van onze sportredactie Schiedam De Rennersclub Schiedam hee£t het gisteravond toch aangedurfd om een populaire te houden. De wielerclub, die concurrentie kreeg van de Haagse Ronde van het Hees- wijkplein en de televisiebeelden van de baanwedstrijden in Hilversum, gaf de in minder aantal opgekomen coureurs evenwel toch startgelegenheid. Ook het Pinksterweekend, drie Prem/espurf. VJ.n.r. op de meet Koet'ie, Jansen en Van de Lugt. Van onze sportredactie Hoek van Holland Na het kampioenschap van het eerste zestal, enkele weken geleden, was er vrijdag opnieuw feest bij de vollcy- balafdeling van. de Hoekse Sport Vereniging. In de laatste competi- tieontmoeting» tegen Arïston 4. behaalde ook het tweede team de 4i- tel en zal dus eveneens promoveren. Daarmee hebben afdelings voorzitter Peet de Soomer en coaeh Tjark Keijzer hun doei be reikt; een gelijkmatige opbouw van alle teams. Hoewel de situatie op de ranglijst duidelijk maakte dat HSV zich tijdens de laatste wedstrijd weinig zorgen behoefde te ma ken, was er toch een geladen spanning in de ploeg. De weten schap te moeten winnen, woog bijzonder zwaar. Overigens kwam dat in. de eerste set nau welijks tot uitdrukking. De HSV-ers, met Henny Lugten- burg als uitblinker, sloegen zich heel vlot naar een 151 zege. Misschien wel iets te vlot, want in de tweede set verslapte de concentratie en Ariston kon terugkomen. Toch zou het ook nu weer een 15IS overwinning worden. De derde set verliep eveneens tamelijk moeizaam- De Delftse studenten waren erop gebrand om althans één set in hun voordeel te besluiten. Zij bouwden zelfs een 1311 voorsprong op, voordat HSV werd wakker geschud en ten slotte weer met 1513 set, over winning en kampioenschap bin nenhaalde. Overigens betekent hef behalen van het kampioenschap door twee teams een versterking van de reeds bestaande proble men. Allereerst is daar de ac commodatie die nog steeds heel gebrekkig is. Gelukkig zal bin nenkort de nieuwe gymzaal in gebruik worden genomen er verwacht wordt dat ook de vol leyballers die zullen kunnen ge bruiken. Hoewel ook hier de af metingen nog aan zekere be perkingen. zijn gebonden, zal het toch een enorme verlichting geven. Verder kampt men met een tekort aan begeleiders. De groei van de afdeling volleybal zorgt ervoor dat men voor steeds meer teams begeleiders moet hebben en de mensen die nu het werk doen, raken over belast- Voorzitter Peet de Soomer: „Het gebeurt vaak dat wij teams op bezoek krijgen, die helemaal geen begeleider, coach of be stuurslid bij zich hebben. Dat is een systeem dat we bij HSV per se willen vermijden, Wij Schiedam —De tweede week van de ABC-voetbalcompetiti e geeft de volgende uitslagen te zien: SWM-NI VA 2—1, Ter Braak— Meat Boys 1—5. GPS—Simplex Boys 24, ENKA—Schiecarton 05, CoeberghVan der Hoe ven 2—0, Meat Boys 2—Van der Water 0—5, Scheffers—Ter Braak 3—2. In de afdeling A: Salari—Enter prise 42, HoekSchiecarton 25, KreugerEurotax 11, PTT—GPS 7—3, Scheffers—He lios 0—2, Enterprise 2Meat Eoys 2 1—2. willen ]uist proberen voor alle teams vaste begeleiders te krij gen, die dan tevens als coach kunnen optreden. Vanaf de kant kan men de zaken vaak beter bekijken in verband met het aanvragen van een time-out en dergelijke. Wij denken daar bij aan mensen die vroeger zelf volleybal hebben gespeeld. Er moeten in Hoek van Holland en in het Westland veel van die mensen te vinden zijn. Laten ze zich met ons in verbinding stel len". Van onze handbalmedewerker Schiedam Tijdens de slecht be zochte jaarvergadering van de handbalvereniging Wilton, is men erin geslaagd, na een jaar van. vacatures in Bestuur en commissies, alle bestuursfunc ties te bezetten. Voorzitter Henk Overheul weet zich nu terzijde gestaan door C. Zonne veld (secretaris), J. Verzijden (penningmeester), J, Zonne veld (voorz. T.C.) en W. v. Wie- ringen (voorz. J.C.). In het kader van het 25-jarig be staan, organiseert Wilton op 21 en 22 aug-ustus a.s. on de Rot terdamse Energiehal een toer nooi zaalhandbal, waaraan a Lie leeftijdsgroepen zullen deelne men. dagen koersen, zal veel cou reurs in de benen hebben ge zeten. Om deze reden kwam ook plaatselijke favoriet Jan Breur niet op het ovaal. De wedstrijden waren evenwel het aanzien waard. Rotter dammer Bas Hordijk ge bruikte de baanwedstrijden als laatste gelegenheid om de benen in wedstrijdver band rond te „malen". Zijn komst betekende voor de overige amateurs weinig kans op een eerste plaats. De Amstcï-coureur, gehard in het baanwerk op do winterpïste, stond niets toe. Eerst bracht hij de afvalrace op zijn naam, om later ook de sprint en 'de rh over onbekende afstand op zUn erelijst bij te schrijven. Dc eni ge, die de Rotterdammer enigs zins kon volgen was Herman Perfors. Al moest hij in de avalrace genoegen nemen met een derde plaats, omdat Peter de Pagter Hordijk na een atta que in het wiel volgde- Op de overige nummers bleef Perfors, die orvderlaatst Neder- land vertegenwoö*-digde tijdens de baanincterlamd tegen België, tweede. Een klassering die hij ook ïim&m in de eindstand van het omnium, dat mot glans door Bas Hordijk werd gewon nen. Bij de nieuwelingen kwam de eindzege terecht bij Gerrie Mak. De Schiedammer dankte zijn eerste klassering aan het l&atslte onderdeel, de rit over onbekende afstand. Mak won, voor clubgenoot Klaas Koetje en Jos Kloos. Deze winst was voldoende om de niet punten vergarende Jansen van de eer ste plaats te verdringen. De tweede plaats in het omnium werd bereikt door een goede klassementsrit, die Jansen op zijn naam schreef. Ook in de sprint vergaarde hij punten met zijn derde plaats. Voor hem eindigden Jos Kloos (twee de) en Hans Schouten (eerste). „We hebben pecbit gehad, dat er vanavond nog andere wedstrij den waren", bekende Schie dams voorzitter Jaap Mak na afloop. „Ik weet het niet, maar ik geloof dat we een beetje in het verdomhoekje zitten. Als ik hoor dat de baanwedstrijden uit Hilversum, op de televisie, zon der licht zijn verreden, dan vraag ik me af, waarom wij dan ffiidt? Uiteindelijk zou de Schiedamse wielerbaan de pre mière van deze wedstrijden krijgen. Maar omdat we geen lichtinstallatie hadden, ken heit niet doorgaan..." Voor de volledige uitslagen leze men de sportpagina's van het Rotterdamsch Nieuwsblad. Jan van de Lugt leidt het veid bij de nieuwelingen. Van onze sportredactie Schiedam De op vrij dagavond 6 augustus geplande profronde van Schiedam gaat niet door. De Rennersclub Schiedam, die de wed strijd voor de beroeps renners technisch zou leiden, krijgt geen toe stemming voor de wie lerronde. De koopavond en het gro te tekort aan politiea genten zorgden ervoor, dat geen vergunning werd verleend. Een uit wijkmogelijkheid naar een zondag werd dii'ect de grond ingeboord, door de grote extra kosten. Donderdag avond wordt beslist wat er met de profron de gaat gebeuren. Vlaardingen De vierde promotiewedstrijd heeft voor VDV dc derde overwinning opgeleverd en daarmede is de kans nog aanwe zig om het gestelde doel, namelyk promotie naar de provinciale hoofdklasse te bereiken. Tegen Damlust uit Gouda dat dinsdag avond op bezoek kwam in gebouw Excelsior speelden de VDY'ers min of meer onder het motto: Alles of niets. Dc uitslag viel bepaald niet tegen, want Damlust kreeg een 155 nederlaag te incasseren. De enige speler, die verloor was Van Oudheusden, die reeds bin nen een uur een verloren posi tie had en toen. de partij met een. maar opgaf. Pas een uur daarna kwamen de partijen op gelijke voet nadat Mast na een winstgevende combinatie het gewonnen terrein niet meer prijs gaf en zijn schijven regel matig naar winst schoof. Nor maal duurt een wedstrijd onge veer 4 uur maar ditmaal waren slechts drie uur nodig alvorens de winst voor VDV een feit was. De persoonlijke uitslagen waren: VDVDamlust: Van LeeuwenVan Leeuwen 11 Verburg—Tom 2—~Q Van den Kerkhoff-Van Eijk 2—0. Niestadt—Nieuwenhuijzen 20 VermeulenBreedijk 02 TamboerHendriks en 11 Gerritsen—Van Muiden ly-1 Van SplunterKoppendraaier 2—0. MastVermeulen 2—0 Van Woerden.Van Esschoten 2—0. Op maandag 14 juni speelt VDV de laatste wedstrijd in Delft te. gen DOS. Van onze crlcketmedcwerkcr Schiedam Excelsior heeft Tweede Pinksterdag het cric- kclpubliek dat in groten geta le naar Thurlede was gekomen een gave partij cricket voorge schoteld. De formatie van Bru- ning legde in iets meer dan de helft van de speeltijd het res pect afdwingende totaal van 199 op de mat* Zeven bafsllcden kwamen in de dubbele cijfers met Wil Putter (46) als primus interpares. ACC, daags ervoor Quick's kampioensillusies ver pulverend, werd bijna het slachtoffer van Excelsior's fello fielden en accurate bowlen. Toen de umpires voor öe laat» ste maal de bails lichtten, wa pen zij niet verder gekomen dan 71 voor 8. Vanzelfspekend ging het bonus- punt naar Excelsior dat nu de een na laatste plaats inneemt voor... Quick. Hermes DVS kwam eveneens tot een draw tegen Sparta, al moest hier het extra punt aan de Rotierdam mers gelaten, worden. Het traag battende Sparta kwam ia 210 minuten, tot 159, terwijl Her mes DVS met de laatste twee batsliedon aan de wickets de tijd vol „prikte": 119 voor 9. De mindere goden kwamen tot te leurstellende prestaties. Spirit verloor beide dagen xnet groot verschil. Tegen VOC was he; all out voor 22. Zonder verder afbreuk te doen aan de goede verrichtingen van 't VOC-team moet de pitch als de hoofd schuldige aangewezen worden. Nadat een drietal batslied en deliveries in hun wicket zagen rollen, werd de angst om uit te gaan op een dergelijk wieken groot. \wt r ."'J i/f Van onze sportredactie Hoek van Holland In Hoek van Holland was het codewoord met Pinksteren „toernooien". Wie voetbal beoefent leek zich wel gedrongen te voelen een toer nooi te organiseren. Het gevolg van dat alles was een wat over laden programma, waarbij zo wel bij Hoekse Boys als bij Hoek van Holland vrijwel onaf gebroken alle velden werden gebruikt. Gelukkig trof men bij dat alles bijzonder goed weer, zodat alle betrokkenen kunnen terugzien op geslaagde sporte venementen. Hoekse Boys was zaterdag op nieuw verantwoordelijk voor de organisatie van het „Westlan der-toernooi" en men heeft zich weer voortreffelijk van die taak gekweten. Deelnemers waren in de tweede poule Hoekse Boys, 's-Gravenzande, Honse- lersdijk, Maasdijk en MVV. Ook nu weer namen teams deel in de leeftijd van 16 tot 22 jaar. Voor Hoekse Boys betekende dat op een drietal uitzonderin gen na het gehele eerste elftal. Toch wisten de Boys zich niet voor de eindronde te plaatsen, omdat ze zich in de laatste wedstrijden lieten verrassen door het laaggeplaatste Honse- lersdijk dat de boys een 0—0 puntenverdeling afdwong. Spannende ontmoetingen vorm den vooral die tussen Maasdijk, 's-Gravenzande en MW. Toch kon men niet aan de indruk ont komen dat de kwaliteit van het voetbal wat lager was dan tij dens de eerste ronde, toen vijf andere Westlandse clubs in het veld kwamen. Dat zal echter volgende week wel blijken tij dens de ontmoeting van de laat ste vier. De strijd om de derde en vierde prijs gaat dan tussen het Wateringse KMD en Maas dijk. De wedstrijd begint om drie uur. De finale wordt een puur 's-Gravenzandse aangele genheid. De poulewinnaar van 22 mei s'-Cravenzandse SV ont moet dan de winaar van zater dag 's-Gravenzande. Deze wed strijd begint om kwart voor vijf. Tegen Ajax dat 117 runs scoorde gir.g het iets beter. Op 59 was het echter bekeken. Asvion werd met innings verpletterd door HCC VII dat 200 punten scoorde. De Schiedamse in nings waren dehaculeus. In to taal kwam Asvion tot 67 runs (25 en 42). De gebr. Schewe geven de Excel sior innings een gedegen start, 51 voor 1. Wim 26 en René 32. De volgende batslieden kregen het daardoor aanzienlijk ge makkelijker. Van Gelderen 16 maar vooral de voortreffelijke 46 van Wil Putter bepaalden da lunchstand op 112 voor 4. Gou ka. 11, Rensman een vrolijke 17 en Janse 16 profiteerden dank baar van schoonheidsfoutjes bij de Amsterdammers. In de aan val veroverden Bart Pil en Acco Lapierre de meeste wic kets resp, 3 voor 43 en 3 voor 55. Gf de Amsterdammers zo loom geworren waren van Excel sior's batten, feit was dat de wickets met de regelmaat van de klok vielen. Centuryman Huib v.d. Heide werd voor 1 door Rensman schïtterd uit- gevangen en vanaf dat mo ment is he?t bergafwaarts go- gaan. Weliswaar bleef Henk Rikse (47) staan, de overigen vonden Gouka 3-26, H. Gouka 2- 30, maar zeker allrounder Wil Putter 3-9 te moeilijk. Het antwoord van Hermes DVS op Sparta's 159 was goed. Voor tie thee kwamen er 40 runs in de boeken voor het verlies van 1 wicket. Via 60 voor 6 werd het Excefsior fcwam fegen AAC tot een goed resultaat. Hier René Schewe aan bat uiteindelijk 119 voor 9. Een hartverheffende wedstrijd was het zonder meer niet. Als men 3V» uur gebruikt voor 159 runs is dat wel een indicatie voor de sterkte van de eigen aanval en die is bij Sparta net zo sterk. Wil van Wijk 24, Rob Stout- handel 30 en Koos Willems 25 hadden nog een goede poging gedaan. Van onze sportredactie Vlaardingen Tijdens de te Bre da gehouden Zuid-Nederlandse tafeltenniskampioenschappen heeft de Intieiu-speler Hans Jaap. Oppenheim opnieuw ge toond dat hij momenteel in uit stekende conditie verkeert. Bij de pupillen eindigde hij op de eerste plaats. Samen met.ziin clubgenoot Robert Jan Fuchs werd het dubbelspel gewonnen door de Intiem-spelers. De ove rige Intiem-speiers, nameli'k Harry Vrijhof, Arie Kooy en Marjet Koov kwamen niet ver der dan de derde ronde. Van 10 juli tot 8 augustus zal het turn- lokaal waarin Intiem regelma tig haar clubavond houdt, ge sloten zijn, zodat in die periode geen trainingsavonden of mid dagen zullen worden gehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4