Mauro Faggioni trekt aandacht Boltini-publiek lYALDOnv. Twaalfjarige steelt de show „Flip-side Evening" in De Waag m lop hen Reatavönd bij „Instuif" De Doele houdt speurtocht en discobal DWS HOUDT FANCY-FAIR Intrede ds. J. J. van Tliiel Hoekse bejaarden hadden een fantastische reis Maasland degradeert Gevonden en verloren in Maasland TALENKENNIS citroen Belasting viel mee voor Circus Boitini Schapenscheerders in Bealrixpark 4 SCHIEDAMSCHE COUKANT VRIJDAG 4 JUNI 1971 Schiedam Iedereen, die de jubilcumvoorsteiling heeft be zocht van het Circus Toni Boitini, dat dinsdag en woensdag in Schiedam was, weet zich het laatste nummer wel te herin neren, waarin een zeer jeugdig artiest als springacrobaat op treedt. Zijn naam is Mauro Faggioni. In een groep van zeven personen, die bestaat uit twee dames en vijf heren, blijven zijn prestaties voor het publiek bepaald niet verborgen. Kun sten, die menige leeftijdgenoot hem niet na zou doen, zijn bij hem geen punt van discussie, dat vindt hij de gewoonste zaak van de wereld. Dubbele salto's zijn niets bijzonders voor de twaalfjarige Mauro. De jonge acrobaat werd in 1958 geboren in de Italiaan se stad Milaan. Zijn ouders hadden destijds een eigen circus: Circus Faggioni. La ter is dat uit elkaar gegaan. De artiesten gingen naar an dere circussen, evenals de ouders van Mauro. Wel had den zij een eigen nummer, ook een springshow, waar hun zoon nu zoveel succes mee oogst. Hel is duidelijk, dat Mauro geheel in de sfeer van het circus is opgegroeid. Het is hem allemaal met de paplepel ingegoten. Hij heeft geen ander leven ge kend dan met de gehele cir cusstoet door het land te trekken. Een vaste woon plaats heeft hij nooit gehad. Altijd was hij met vader en moeder mee, in het begin om hun prestaties in de piste te bewonderen, later werkte hij met zijn ouders samen. IN Schiedam Niet iedereen weet, dat -ook flip-sides van platen goed kunnen zijn. Om die reden houdt de sociëteit „De Waag" op zaterdagavond 5 juni een Hit-Side Flip-Side Evening" met als dee-jee Mario. In da pauze is er een kleine muzikale meevaller voor de liefhebbers. De leden worden verzocht hun lidmaatschapskaart mee t» brengen. Schiedam Het clubhuis „Da ■Doele'* houdt vrijdagavond 4 juni een discobal voor jongeren vanaf twaalf jaar. De zaal gaat om zeven uur open. De bedoe ling is, dat men om tien uur de avond beëindigt. De entreeprijs is vijftig cent. Op zaterdag 5 juni is er een speurtocht. De deelnemers mo^en om een uur bij het club huis zijn. Voor «de winnaars worden er prijzen beschikbaar gesteld. "De kosten zijn even eens vijftig cent. Iedereen is van harte welkom. Op achtjarige leeftijd trad Mauro het eerst voor publiek op. Dat is vier jaar geleden. En die tijd heeft hij ontzettend veel meege maakt. In de circuswereld is het namelijk de gewoonte, dat artiesten nooit lang bij dezelfde directeur blijven. Zo trekt ie dereen van het ene circus naar het andere, van land tot land, want grenzen zijn niet belang rijk. In het circusleven tref je dan ook een grote verscheiden heid van nationaliteiten aan. De taal is geen probleem, want wat je de gehele dag om je heen hoort, neem. je gauw over. Zo is het met Mauro eveneens gegaan. Behalve zijn moeder taal, het Italiaans dat hij nog steeds het meest spreekt, kan hij zich heel best verstaanbaar maken in het Frans en in het Spaans. Tijdens de toemees van diverse circussen, waarbij hij is geweest, heeft hij veel van de wereld gezien. Handen als Zuid-Afrika, Rhodesië. En geland en Zwitserland zijn voor hem niet vreemd. Bovendien heeft hij in Amerika opgetre den voor de televisie. Eens een poosje van het mooie weer genieten an ook geen kwaad. rjn f~F 1. Brown Sugar Rolling Stones 2. Soldiers prayer Oscar Harris en Twinkle Stars 3. Rosetta Georgie Fame and Alan Price 4. Foetas AndalueesAquaviva 5. Underneath the blanket go Gilbert O'Sullivan 6. I amI said Neil Diamond 7. Put your hand in the hand Ocean 8. Funny funny Sweet 9. Proud Mary ike and Tina Turner 10. Hove her madly Doors SCHIEDAMSE TOP-TIEN 1. 1> Soldiers prayer Oscar Harris en Twinkle Stars 2. 3) Brown sugar Rolling Stones 3. 4) Sweet .4. Che sara José Feliciano 5. 8) Rosetta Gecrgie Fame and Alan price 6. 9) Underneath the blanket go Gilbert O'Sullivan 7. 6) Proud Mary Ike and Tina Turner 8. He's gonna step on you again John Kongos 9. Those words Sandra en Andress 10. (—X Mieke Telkamp Een gewone burgerman zou zo'n leven van reizen en trekken en maar afwachten of je het vol gende seizoen bij een ander cir cus terecht kan, waarschijnlijk niet lijken. Mauro heeft er ech ter geen moeite mee. Zoals het nu is, vindt hij het wel fijn. Een leven buiten het circus zou on denkbaar zijn. Mauro vindt het ook erg prettig, dat hft in het circus zoveel vrienden heeft. Behalve de springacrobatiek heeft hij nog nooit meegewerkt aan een ander nummer. Hij heeft ook niet zo veel belang stelling voor wat zich elders in het circus afspeelt. Het enige, wat hij dan nog kan waarderen, zijn de clowns. Voordat de fa milie Faggioni naar Nederland kwam, leek het even een pro bleem, hoe het met school moest en met de arbeidswet. Hier mag je immers niet wer ken voordat je vijftien bent. Dat was echter gauw opgelost, want als je helemaal in familie verband werkt, zoals Mauro doet, zou het inspringen van de staat wel eens huisvredebreuk kunnen betekenen. Wat het on derwijs betreft, dat doet Mauro bij een schriftelijke instelling. De Faggioni's zijp sinds april 1971 bij het Circus Toni Boi tini. Mauro's moeder treedt niet meer op, zijn vader ver schijnt nog wel in de piste. Voorlopig zal Mauro het cir cus nog niet vaarwel zeggen, meestal blijft men tot het veertigste levensjaar. Maar of Mauro het zo lang uit kan houden, weet hij zelf nog niet. Schiedam De beatgroep „Homeguard Selection' 'is zondagavond 6 juni te gast bij de „Instuif Schiedam", die zoals altijd zijn avonden houdt in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Deze Vlaardingse formatie, die nu al ruim vier jaar bestaat, komt de voorlaatste avond van dit seizoen verzorgen. In de jaren, dat de vijf jongens bij elkaar zijn» hebben ze al een vrij goede image op weten ie bouwen. Hun instrumentarium bestaat uit een orgel, een saxo foon, en basgitaar en drums. Vroeger speelden ze veel soul- werk, maar het huidige pro gramma bevat veel nummers van Creedence Clearwater Re vival, The Who, met name ge deelten uit de rock-opera Tom my, en The Byrds, die onlangs nog in Nederland waren. De zaal van gebouw Arcade gaat om half acht open. „Homeguard Selection" zafl omstreeks achi uur de eerste tonen laten horen. De toegangsprijs is drie gulden Schiedam De handbalvereni ging DWS houdt zaterdag 12 mei op het terrein „Thurlede" een fancy-fair. Iedereen is wel kom: bekenden, onbekenden, leden en niet-leden. Het feest is verzorgd door enkele jeugdle den, de opbrengst is dam «ook bestemd voor de jeugd. De vereniging rekent op zeker tweehonderd personen- Er zijn prachtige prijzen weg te sle pen, onder andere een radio, een fototoestel, badmintonrac- kets en een bingospel. Het feest begint om twaalf uur. AFDELING VERKOOP: TEL. 2637.05 Mauro geheel rechts op cfe springplank, tn gezelschap van de artiestenmef wie hij het springacrobatennummer doet. Schiedam Vlak voor de eerste voorstelling van Circus Toni Bokini heeft de gemeente het circus van vermaikeUikheidsbe- lasting ontheven. Een dergelij' ke tegemoetkoming was bij de directie van het circus bepaald welkom- Gisteren gaf Bollird voorstellingen in Vlaardingen Vlaardingen Zondagmiddag 2d juni wordt om vijf uur in de Re- hobothkerk aan de Billitonlaan •ds. J. J. van Thiei bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Vlaardingen, waar hij is beroepen als opvol ger van ds. K. Blei die naar Haarlem is vertrokken. Jacobus Johannes van Thiel is geboren op 22 oktober 1930 te Beerdam. Na het gemeentelijk •gymnasium in Gorinchem la hebben afgelopen ving hij aan met zijn studie aan de Rijksuni versiteit in Utrecht, waar hij iit-i maart 1956 zijn kandidaatsexa. men theologie en later het ker kelijk examen aflegde. Na vier maanden stage in Den Haag bij de predikant van de hervormde gemeente ds. C. M. Krijger (zijn schoonvader, -die hem in Vlaardingen zal bevesttgenl werd hij toegelaten tot de evan geliebediening in de Neder lands Hervormde Kerk. Van 1958 tot 1959 diende hij als vica ris de hervormde gemeente van Oldeboorn. Vervolgens werd ds. Van Thicl bevestigd als predi kant van de hervormde ge meente van Sint Johannesga en Delfstrahuizen. In 1964 verwis selde hij deze gemeente voor Hengelo waar hij op 6 juni af scheid neemt. Schiedam In de kinderboerde rij in het Prinses Beatrixpark worden morgenochtend van 10 1.ol 12 uur dik in de wol gesto ken schapen geschoren. Hoek van Holland De jaarlijkse uitgaansdag van de Hoekse be jaarden is ook dit keer weer een doorslaand succes geworden. Dank zij de financiële bijdragen van de Hoekse bevolking en de goede voorbereiding van bet comité in de eerste plaats, maar voor al omdat de bejaardenrcis ook dit keer werd begeleid door een stralende zon, die het gezelschap de hele dag begeleidde. Woensdagmorgen om negen uur vertrokken ongeveer honderd^ vijftig 65-plussers en invaliden met vier bussen. Ondanks het vrij vroege uur werkte dc air conditioning in de bussen al op volle toeren en de enige klacht die men hier en daar hoorde, was dat het eigenlijk een beet je te warm was- Via Rotterdam, Krimpen en Lek- kerkerk was het eerste reis doel de zilverstad Schoonhoven waar in restaurant „Bel védère" -de koffie al pruttelde. De bejaarden konden hier even de benen strekken alvorens de koffietafel geserveerd werd. Terug in de bussen werden de versnaperingen, beschikbaar gesteld door de Hoekse winke liers, zeer op prijs gesteld. Een rondrit door de Bopiker- en Krimpenerwaard vormde het mooiste gedeelte van de dag. Via Schoonhoven, Haas trecht, Woerden en Nieuw koop ging men naar Boskoop e«n vervolgens reden d'e bussen richting Rijswijk. De uitspan ning „Drievliet" was het laat ste doel. Om ongeveer vier uur arriveerde men daar en er was voldoende tijd om een wande ling te maken door de speel tuin of even rustig te zitten op een der terrassen. Tegen vijf uur werd in het res- Ned. Antillen, Ned Indië en itaurant een uitstekend diner geserveerd dat de bejaarden- alle eer aandeden. Vlug, mis schien al te vlug was de tijd gekomen om de "thuisreis te aanvaarden. Een uur vroeger dan in andere jaren, maar ja, "ten slotte speelde Ajax woens dagavond om de Europacup en ook de bejaarden wilden de Amsterdammers wel zien spe len en winnen, wat dan ook prompt gebeurde. Opgewacht door de harmonie- vereniging „Rotterdam aan Zee" arriveerde de stoet tegen zeven uur weer in Hoek van Holland. Op het veldje aan de Lichttor enstr a at volgden nog de traditionele toespraken. Co- mitévoorzitter B. Kleywegt gaf een zeer kort resumé van de treis. Bejaardenvoorzitter Meij er sprak een dankwoord aan het adres van alle mensen die meewerkten om deze reis tot een succes te maken en wijk raadsvoorzitter L. van der Houwen dankte op zijn. beurt weer iedereen die meewerkte, meereisde of op enige andere manier zijn medewerking ver leende. MAASHAND Op tweede pink sterdag is bet doek gevallen voor bet eerste team van l.t.c. Maasland. De afgebroken wed strijd tegen Thios met de stand 24 werd verloren met 35, zo dat Maasland volgend jaar ia de 5e klas zal uitkomen. Ook tegen Thios waren het weer de dames die de punten verza melden. Hedy Bot en Fija Bak ker wonnen hun singles met resp. 6—1, 6—1 en 63, 63. De heren Henk Haanraadts en Piet van den Broek verloren beiden. Het damesdubbel ging in drie sets verloren, 26, 6—3 en 26, terwijl het herendubbel verloor met I6 en 57. Het gemengd dubbel Bot—Haan raadts verloor met 46 en 5—7, terwijl het tweede gemengd voox* de laatste Maaslandse winst zorgde, 62 en 63. Van de 6 Maaslandse teams zijn er twee teams goed voor de dag gekomen, Maasland. 4 (ge mengd zaterdagteam) en Maasland 5 (jeugd) werden in hun afdeling kampioen en spe len a.s zaterdag een promotie wedstrijd: Maasland 4 uit tegen Barendrecht 4 en Maasland 5 thuis tegen Vlaardingen 5. De winnaars promoveren. Een beetje achteraf stonden de EHBO-ers, trouwe assistenten tijdens alle beja-ardenreizen. Hun hulp beperkte zich dit keer tot assistentie aan hulpbe hoevende bejaarden, want on gevallen of ziekten kwamen niet voor. Maasland Gevonden: porte monnee van gele en witte kra len met inhoud; Koehoorn; da mesfiets, blauw-wit, merk PJK Derny; rode handdoek en zwembroek, tevens 1 pr. sanda len; twee bruine houten ped dels; ledearen bal; jongenssan daal; tweepersoons laken. Verloren: gouden bewerkte mas sieve armband; jongensfiets merk Peerless; gouden kettink je met opschrift Anita; zwarte ■damesportemonnee met in houd; klein lichtbruin hondje; paarsrode step; bruin sandaal- tje; zwarte damesportemonnee met inhoud; zonnebril in etui; twee sleutels in etui; dames fiets, merk Pont, grijs. Te bevragen op zaterdag tussen 13.00 en 14.00 uur aan het post- bureau der rijkspolitie te Maas land. chi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4