Nederland komt veel tekort RC Schiedam in voorste gelid GSS BESLUIT FEESTELIJK T SEIZOEN 1 i K SFC haalt het niet THOR opent clubhuis m West-Duitsland wint interland (64-55) BAANRECORD km-tudrit Aad van der Tas naar RKWIK Engels cricketteam naar Schiedam z>f 7; '^#7- v: SCHIEDAMSCHE COUKAM JL MaANOAU 1 JUJNX lsn 3 SchiedamZondag is op de Schiedamse Wielerbaan nog weer eens duidelijk bewezen, dat Nederland ten opzichte van het buitenland nog ver achter is met het opleiden van baanren ners. Ditmaal in een interland tegen West-Duitsland kwam Nederland veel tekort. De Duitsers, met in hun achterhoofd reeds München '72, maakten een veel completere indruk en bleven de Hollanders bijna op alle onderdelen de baas. Spijtig genoeg kon niet de haan- top zich met onze oosterburen meten. Ook Gustav Kilian, de Duitse baancoach, speelde de Russische trip parten. Deson danks bracht Karl Link, die in Tokio goud met de ploegachter volging behaalde en in eigen Jand veelal de nieuwelingen op de baan coacht, een acceptabe le ploeg naar Schiedam. Dat de Duitsers het niet als een vakantietripje beschouwden, bleek wel toen Axel Krause niet op het ovaal verscheen, maar Gunter Schumacher. Tijdens de laatste training in Frankfurt bleek dat Krause slecht reed. Karl Link: „We hebben hem thuis gelaten. Bupert Kratzer reed er een verdienstelijke ach tervolging, zodat we hem ook nog hebben meegenomen". De enige, -die enig weerstand ■bood was Ben ten Tije. De Ha genaar verbeterde tot twee maal toe het baanrecord en bracht het op 12.52 seconden over de laatste tweehonderd meter. Die ter Berkmann en Heinz Sander hadden niets in te brengen en werden somtijds met hun zelfde taktiek geducht om de oren geslagen. Daarmee was het overigens voor de Ne derlandse ploeg gedaan. Jan Fresen, in laatste instantie nog op de sprint ingezet, bleek verkeerde toeclips te hebben gemonteerd, zodat hij nimmer goed uit de voeten kon komen. Ook Gereard Kamper, volgens Frans M&hn een ontdekking op de baan, bleef ver achter. „Ik heb gisteren voor m'n sponsor de zware Ronde van Midden Nederland moeten rijden. Mijn benen zijn helemaal stijf". Jan Legrand, invaller-coach voor de op reis zijnde Frans Mahn, zag het allemaal eens gelaten aan. De Amsterdammer wees zijn pupillen op de technische onvolkomenheden, maar kon er weinig aan veranderen. Nadat ook Jack Gerritsen de kilome ter-tijdrit aan Herbert Honz moest a/staan, werd de grote achterstand nogmaals geaccen tueerd, toen de gelegenheids- achtervoiginsgsploeg door de nauw aansluitende Duitsers fi naal van de baan werd gere den. Slechts 3.12.2 min. duurde dit schouwspel. Toen werden Jack Gerritsen, Gerard Kam per, Bon. Bakker en (stayer!) Jan de Jong door Henrichs, Bautz, Schumacher en Wissfeld ingelopen. Q Niets lief en geleid, ook gekneed. de Duitsers aan hef toeval over. De equipe werd niet al/een goed door Karl Link tijdens de verschillende nummers werden de spieren op 't middenterrein regelmatig Van onze sportredactie Schiedam Het bestuur van de gymnastiekvereniging THOR, gaat zaterdag 12 juni feestelijk het clubgebouw openen. Dit ge bouw is een onderdeel van het voormalige Proveniershuis. Om 14 uur gaat het feest een aan vang nemen. THOR is een van de vele sportverenigingen die in het voormalige Proveniers huis een onderkomen heeft ge vonden- Van onze sportredactie Schiedam De voetbalafdeling van Schiedam gaat twee spe lers verliezen. Doelman Aad van der Tas gaat naar het Vlaardlngse RKWIK en links buiten Wim Klers wordt hoofd van een school in. Genemuiden. Hij verlaat daardoor niet alleen de stad Schiedam, maar ook de vereniging Schiedam. Jon legrand en Moos Bremer (met pef) kijken Diefer Berkmann (in witte trui) klopt hem echter nauwlettend af Jan Fresen het haalt. De Duitser op de streep Van onze sportredactie Schiedam Zondagochtend ontmoetten de wielrenners van R.C Schiedam, R.C. Rotterdam en de nieuw gevormde Ahoy elkaar op het Rotterdamse parkoers in Lombardijen. Hoewel er concurrentie van de 's middags te houden interlandwedstrijd op de wielerbaan Schiedam (zie elders) gevreesd was, waren zowel toeschouwers al« wielrenners in redelijke getale opgekomen. Op het niveau van de interclub- wedstrljden laat de R.C. Schie dam dit jaar overal een sterke indruk achter. Vele malen, wer den. ereplaatsen behaald, ook gisteren. Bij de amateurs wer den zondag zelfs de eerste vier plaatsen door Schiedammers bezet! Deze vier zaten allen in een reeds snel gevormde kop groep van zeven man. Door lou ter hun snelheid geleidelijk te verhogen, liepen eerst Hans Schiedam De kleine maar gezellige kantine van de voetbalvereni ging GSS bleek vrijdagavond heus te klein om alle belangstellen den te kunnen bergen. GSS had na de promotie, verleden week ook de titel in de wacht gesleept en dat was aanleiding op vrijdagavond een receptie te houden. Tal van vrienden van de vereniging kwa men daar om het bestuur en de spelers te feliciteren. In het mid delpunt van de belangstelling stond de heer N. Mout, die niet al leen voorzitter van GSS is maar ook, en dat al een zeven jaar, trai ner. Namens het gemeentebestuur was het de heer A. Verlinde die de felicitaties over mocht komen brenzen. vonden hij en zijn medebe* Jullie gaan nu naar de tweede Deze memoreerde, hoe in het be gin van de competitie GSS een moeilijke periode doormaakte, fnaar na de winterstop was te ruggekomen. „De opening van uw nieuwe clubhuis 20 medio decemiber is daar niet vreemd aan, geweest", aldus de heer Vertinde, die niet kon denken aan triomfen van GSS in de tweede 'klasse. Hij vond dat echter niet noodzakelijk, „als GSS altijd maar de vereniging zal blijven die het geweest is, een dub van vrienden en gezel ligheid", Nico Mout, de voorzitter, bedank te het gemeentebestuur en zei dat GSS zeker het karakter, dat het nu toont, zal behouden. Dat stuurders de eerste eis. „Ik zal niet meer als trainer fungeren. Daarvoor hebben we nu de heer Van Kampen aangetrokken. Ik •hoop ook, dat ik daardoor meer tijd vrij kan krij'gen om de taak als voorzitter naar behoren tc* vervullen". Namens een zestigtal aangesloten verenigingen vertegenwoordig de de heer J. v.d. Touw, verge zeld van mevrouw Van Geloven de SBLO en ook hij memore er- klasse en het ziet er zeker niet naar uit, dat je er weer snel uit zal kelderen". Als voorzitter van Schiedam zei hij: „Een goede buur is beter dan een verre vriend" en hij verheelde niet de goede samenwerking tussen beide dubs. „Wij heb ben jullie inwonend gehad en 'gezien hoe langzaam maar ze ker de accommodatie klaar is -gekomen. Het werd iets om trots op te zijn. de de moeilijke start van GSS De prestaties op het veld, beloond deze afgelopen competitie. „Jullie hebben de al eerdör be haalde promotie bekroond met een kampioenschap en dat was dan het bewijs dat jullie de pro motie hebben verdiend. met de promotie en het kam pioenschap zijn een pluim op de hoed van Nico Mout en ik kan alleen maar de wens uitspreken dat de nieuwe trainer Van Kampen op de ingeslagen weg voort zal gaan". Namens de spelers kwam Aad Kerkhof de voorzitter-trainer een geschenk aanbieden en hij vond het afscheid van de trai ner een waardig afscheid. Als herinnering aan de behaalde successen mochten de spelers een balpen met inscriptie ont vangen. Schiedam Een cricketteam van spelers, die regelmatig uit kamen in de North Yorkshire and South Durham Cricket Lea gue, een der grootste banden in Noordoost-Engeland, speelt vanaf vandaag een aantal wed strijden in Nederland. Woens dag komt dit team naar Schie dam om er op het terrein van Henmes-DVS een wedstrijd te spelen, tegen een team gevormd uit spelers van Schiedamse en Rotterdamse clubs. De aan vang is om half twaalf. van Kasteren, Henk Hoek en Jan Bergkotte hieruit weg, waarna krachtrijder Cees Ols- thoorn in. een machtige rush naar z'n clubgenoten reed. De grote groep werd daarna eerst gezamelijk op een ronde gezet. Hoek en Bergkotte bleven in dit peloton hangen, Van Kasteren en Olsthoorn gingen door en zetten ook de resterende deel nemers op een ronde achter stand. In de eindsprint was ten slotte souplesserijder Van Kasteren duidelijk de snelste, maar Cees Olsthoorn was met zijn tweede plaats beslist niet ontevreden. De uitslagena amateurs: I. H. v. Kasteren s; 2 C. Olsthoorn s; 3 J. Bergkotte s; 4 H. Hoek s; 5 T. Raaymakers A. Nieuwelingen: 1 G. Mak S; 2 P. Kouwenhoven A; 3 K. Koetje S; 4 A. Stoop R; 5 A. Apon A. Adspiranten: 1 P. v.d. Ley; 2 A. v. Kooten; 3 A. Remmerswaal; 6 R. Meyer. Jeugd 12-13 jaar: 1 C. Bernards A; 2 M. Venix A;3B, v. Nugte- ren R; 6C. Heeze S. Jeugd 10-11 jaar: 1 M. v.d. Eist R; 2 P. Ruitenberg A; 3 A. Fis ter S; 4 P. Balvers S. Jeugd 3-9 jaar: 1 A. Rondberg; 2 L. Valentijn; 3 J. Fister, Voorzitter Nico Mout brengt de velen die aan hel succes van het algelopen seizoen hebben bijgedragen, dank. GSS heeft een lang, maar prettig seizoen achter de rug. Schiedam SFC heeft het niet gehaald. Het moest in de beslis sende wedstrijd tegen Metro de volle winst boeken om zeker te zijn van een plaatsje in de eer ste klasse. Het kwam niet ver der dan een gelijkspel, I1 en dat was niet voldoende. De zenuwen hebben in deze door scheidsrechter Brouwer uitste- nig woordje meegespeeld en kend gelelde wedstrijd een da- misschien is mede daardoor SFC de winst wel ontglipt. In de eerste helft van deze voor beide teams belangrijke wed strijd was het wel aan te zien dat er heel wat op het spel stond. Er werd slecht gevoet bald en er werd ook heel wat misgetrapt. Zo kon het dan ge beuren dat die periode werd af gesloten met de stand nl - - C&jï&twËk* i- Na de thee ontketende SFC een fel offensief. Alles ging mee in de aanval, waardoor de verde diging vewaarloosa werd. Daarvan nu zag Metro kans te profiteren. Bij een der spaarza me uitvallen kreeg Kwadijk de bal voor de weten en toen was er geen houden meer aan. Hij gaf zijn ploeg de leiding. Dit doelpunt deed SFC wakker schudden. Er vond een omzet ting plaats en dat had succes, want het lukte Kars om tot de gelijkmaker te komen (1—1), Met SFC in de aanval naderde het einde en in. de laatste mi nuut leek het er op dat SFC toch nog de voile winst zou grij pen. Vrije verdediger Achtho- ven was mee naar voren ge gaan en hij zag kans de bal uit een voorzet met het hoofd over de uitlopende doelman te kop pen, maar tot grote schrik van 1 De ge/r/kmafcer bij SFC-Metro Paniek bij Metro. hem en heel SFC verdween de bal niet in het doel, maar net er overheen. Geen doelpunt dus en ook geen promotiefeest voor SFC, dat in het nieuwe seizoen opnieuw een greep mag gaan doen naar het eerste idasser» «ehap.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3