Jeugdraad bereidt zich voor op verkiezingsact es Schiecarton ontslaat geen langdurig zieken POLITIE BETRAPT AUTODIEF 2 kranten voor één prijs! Ambtenaren-vakbond: organisatie kan geen stilstand verdragen Hoofd personeelszaken: sssrsss&im-xxsj* rTi-r - Dit weckende film in het Museum WITTE STOELEN Secretaris teleurgesteld „Kracht van bond leden- afhankelijk GEWICHT GEREGELD KLAAGSCHRIFT 4Êk BEVORDERINGEN WENSDROOM Donderdag 10 juni 19Ï1 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262366 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 98sle jaargang no. 24123 Scliiedam „Het aantal ontslagen bij Schiecarton, vastgesteld op 64 man, zal niet worden uitgebreid met de ongeveer 30 man die bij het bedrijf als langdurig ziek te boek staan". Aldus hoofd afdeling personeelszaken J. M. Achterkamp van Schiecarton in commentaar op hetgeen GAB-directeur ir. J. P. Nugterea heeft meegedeeld. De directeur van bet Gewestelijk Arbeidsbureau Waterweg-Noord van mening dat het overigens variërend aantal langdurig zie ken „bij de reeds vastgestelde 61 man natuurlijk kan worden opgeteld", heeft evenwel geen termijn genoemd waarin deze zieken kunnen worden afge vloeid. Hoofd personeelszaken. Achter kamp echter becommentarieer de de mededeling van de GAB- directeur aldus: „Wij zullen zelfs niet trachten zieken te ontslaan; in de tweede plaats is dit wettelijk onmogelijk; in de derde plaats blijven lang durig zieken volgens een cao bepaling gewoon werknemers''. De heer Achterkamp voerde voorts aan: „Het is onzinnig te beweren, dat wij langdurig zieken ontslaan, want voor ons zijn dat mensen met bijvoor beeld eer. beenbreuk, die zo'n twee mar nden thuis zijn. Dit aantal blijft percentueel wel gelijk, maar de mensen zelf wisselen steeds". Waarmee het hoofd van de af deling personeelszaken maar wil zeggen, dat wanneer de langdurig zieken zouden worden afgevloeid, op langere termijn vrijwel alio werknemers zouden worden ontslagen omdat het langdurig ziek zijn In principe iedereen kan overkomen. Schiedam De politie ts van nacht tudens een surveillance een autodief op het spoor ge komen. Omstreeks half twee werd de persoon m kwestie, de 24-jarige T. J. B., die met een truck met oplegger ovex- de Broersvest reed, door de politie aangehouden, voor een routine- onderzoek. De man vertelde dat hy zijn pa pieren in een auto aan de Me r we ha ven had laten liggen. Op weg naar de Me r we ha ven vertelde B. echter dat hij do truck met oplegger had gestolen, maar aan de Merwehaven een andere auto had neergezet die hu had ge stolen aan de Parkweg. Op het bureau vertelde do man nog dat hij bovendien een gemeente- auto had we,~ehaaid van het terrein van de Vervoersdienst. De politie houdt de man vast op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat. Schiedam Zeven van de dertien kandidaten voor de zetel „ongeorganiseerde sector" in de Eaad van Jeugd en Jongeren zijn dinsdagmorgen aan de pers voorgesteld. De andere zes konden wegens omstandigheden niet aanwezig zijn. De bij eenkomst werd gehouden in de kamer van de voorlichtings ambtenaar de heer D. Buschkens, aan de Nieuwstraat. Ter sprake kwam het al o£ niet toelaten van een veertiende kan didaat, een afgevaardigde van de Stichting Sociale Culturele Arbeid» Na stemming werd besloten deze veertiende man niette accepteren als kandidaat. 'Als reden voerde men aan, dat de Stichting SCA te weinig belang stelling heeft getoond voor de op te richten Raad, Het werd dan ook niet juist geacht, om de Stichting toch een kans op een zetel te geven. De Stichting zelf zat met het probleem, of men georganiseerd is. Er is name lijk een onderscheid tussen georganiseerde en niet-georga- niseerde jeugd. Onder de laat- sten vallen, degenen, die op geen enkele manier betrokken, zijn bij een instantie, die zich bezighoudt met het jeugd-werk. Daarbij komt nog, dat de ongeorganiseerde jeugd subsi die krijgt. Niettemin valt er moeilij'k een lijn te trekken. De Stichting verkeerde dan ook in de veronderstelling, dat men georganiseerd was. Het tegen deel bleek maandagavond, toen uit de „georganiseerde" kandi daten vijf bestuursleden wer den gekozen. Op het laatste mo- Schiedam Dit weekend wordt in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat weer een film ver toond. Onderwerp is de Luxem burgse schilder Kutter, die van 1894 tot 3941 leefde. Hij werkte enige tijd in Enkhuizen en Am sterdam. Zijn voorliefde ging uit naar het schilderen van kin deren met ernstige en droevige gezichten. h 1932 schi&erde hij zijn „kam pwen", een stuk dat experi menteel van karakter is, maar realistisch wat de vorm betreft. Zijn werken lijken een weer spiegeling te zijn. van. zijn eigen melancholische gedachten, eeds vanmiddag is de film ver toond, Verdere voorstellingen volgen morgen om half negen en zaterdag 32 en zondag 13 juni om drie uur. hefc museum wordt van 5 juli een etsententoonstelling gehou den van Zoltin Peter. Geduren de de zomermaanden zal steeds een ander gedeelte van de col lectie eigentijdse kunst van het museum getoond worden. ment probeerde de Stichting toen om zich aan te sluiten bij de kandidaten voor de zetels voor de ongeorganiseerde sec tor, maar ook deze poging mis lukte. Een ander punt van discussie wa ren de zogenaamde „witte stoe len", die tijdens elke vergade ring van. de Raad bezet zullen moeten, worden. Na de verkie zingen zal de Raad, samenge steld zijn uit vijf afgevaardig den van de padvinderij en van enkele kerkelijke jeugdvereni gingen, vijf vertegenwoordigers van de ongeorganiseerde jeugd, deze kandidaten, zijn op een ad vertentie afgekomen, die enke le weken in verschillende kran ten heeft gestaan; voorts ko men er drie deskundigen in de raad, die door de tien reeds genoemde leden benoemd zul len worden, twee gemeente raadsleden, die de Jeugdraad to een georganiseerde instel ling maken, en twee personen, die de witte stoelen moeten gaan bezetten. Ook deze men sen worden uitgezocht door de vertegenwoordigers van diver se verenigingen. Aanvankelijk werd nog het plan geopperd, om leden van de Stichting So ciale en Culturele Arbeid op deze stoelen plaats te laten ne men. Maar ook daar ging men niet mee akkoord. De verkiezingen worden op woensdag 16 en donderdag 17 juni gehouden, beide dagen van zes tot negen uur 's avonds. In het totaal zijn er acht stembu reaus verdeeld over alle wij ken van de stad. Alle jongeren in Schiedam krijgen een dezer dagen een uitnodiging in de brievenbus, die ze moeien laten zien op het stembureau. Voor dat de verkiezingen echter be ginnen worden er nog verschil lende acties gehouden. Zo rijdt de tweedeksbus van het Rotter- damsch Nieuwsblad-Schicdam- se Courant 4 dagen gedurende twee uur door de stad. Dit zal zijn op maandag 15 en dinsdag 16 juni van vijf tot zeven uur en woensdag 17 en donderdag 18 van. vier tot zes uur. Maan dagavond wordt er in de socië teit Qousque Tandem aan de Nieuwstraat een discussie ge houden met de georganiseerde en de ongeorganiseerde jeugd. Profiteer n j van het unieke aanbod 2 kranten <e one vin (*n voor d« pnj» van één: dej Schitdimsche Courant mee nieuw» uit uw stad «n omievint, en het RcMercfamschB Nieuwsblad mechet liamebinnen-enbunenlandsenieuwa. Geefoiwnu opdracht ook bijl u 1' éigen fruit, zonder enïfe verplichting, de SC RN ie bezorgen en ontdek j "U de vel« pluipuncen. -Oeze boft in open «nyelop. zonder pasczBftl, sturen naar Rotterdamtch Nieuwsblad, antwoordnummerM4, Rotterdam de SC RN 14 dazen ptXM uw: *oonpt. telefoon diezé'i.fde periode maaraudore afdelingen. Hier het een aanzienlijk verlies voer de af deling» Koewei deze leden voor de ABVA zijn behouden, kan uit deze gegevens de conclusie worden getrokken, dat het vertrek naar bete- ro oorden aanhoudt» *~T Op 15 januari -werd de eerste algemene^ gadering gehouden, waarin de. 3 Uit het joarverslag van de Algemene Bond van Ambtenaren. En vertrek betékent verlies Schiedam Secretaris W. Dinkelaar van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA) in Schiedam, ziet met leedwezen ambtenaren vertrekken uit het verstankte westen naar „betere oorden", dat is het oosten van het land, waar de lucht (nog) zuiver is en de margarine vers. En in tegenstelling tot vroegere tijden met behoud van het salaris, dat in het duurdere westen werd verdiend. Om twee redenen ziet de AB- VA-secretaris deze overi gens niet rampzalige uit tocht met leedwezen. In de eerste plaats betekent iedere vertrekkende ambtenaar po tentieel verlies voor de vak bond, al voegt de secretaris er aan toe, dat het vertrek kend aantal ambtenaren per jaar op de vingers van twee handen kan worden geteld. Triester is evenwel, dat juist de vakbond destijds verhui zing uit het westen naar het oosten financieel aantrekke lijk heeft gemaakt. De sala risverschillen zijn door toe doen van de bond opgehe ven; waardoor in feite de bond zichzelf heeft tegenge werkt ten gunste van de al dan niet aangesloten le den. In het gisteren uitgebrachte jaarverslag van de ABVA stelt de heer Dinkelaar vast. dat het vertrek naar deze „betere oorden" aanhoudt. Hetgeen de secretaris ver drietig stemt, omdat élk vakbondslidmaatschap mee telt in de kracht van de bond. 99 De heer Dinkelaar: ,.IIoe meer leden een vakbond heeft, hoe meer gewicht deze bond in het (plaatse lijk) overleg kan inbrengen, dus sneller het gewenste doel kan bereiken". De Schiedamse afdeling van de ABVA telt thans totaal 360 leden, niet bijster veel ten opzichte van de bijna 1600 ambtenaren. De secretaris acht een aantal van 800 aan gesloten leden, dus de helft, zeer wel mogelijk en ze» ker noodzakelijk. „De contributie bedraagt 6,25 per maand, dat is dus echt niet te gek. Niettemin vinden vele ambtenaren dit bedrag nog te hoog, of den ken nauwelijks na over aan sluiting. Tóch komt het be drag van de contributie dub bel en dwars hij de ambte naar terug". Zoals bij de meeste vakorgani saties zijn vele werknemers daarin door de praktijk gesteund van mening dat ook zonder hun lidmaat schap van de hond de gang van zaken voortreffelijk wordt geregeld. De ABVA-secretaris echter merkt teleurgesteld op, dat zonder de bond en de ambtenaren die erbij zijn aangesloten verscheidene doelstellingen niet bereikt zouden zijn. Hoewel de heer Dinkelaar geen afgeronde voorbeelden kan noemen, komt hij toch tot een aantal opmerkelike „overwinningen"Zo stelt de secretaris dat het afgelopen jaar door de bond 38 voor stellen voor promotie zijn gedaan, waarvan 19 zijn toe gewezen. „Zonder de bond hadden die 19 man naar hun promotie kunnen fuiten". Er blijken meer voordelen aan het lidmaatschap te zijn ver bonden. Een ontslagen amb tenaar kén door bemiddeling van de vakbond in zijn func tie terugkomen, zij hef door gaans onder bepaalde voor waarden. Voorzitter A. M. van de Wel: „Vorig jaar hebben we het .systeem van het „klaag- schrift" kunnen instellen. Neem het voorbeeld van de man die erop rekent een pro motie te maken. Hij ziet dal hij door pen colleza wordt gepasseerd, zijns inziens ten onrechte. Vroeger, vóór het klaag schrift-systeem, was geen beroep mogelijk. Nü krijgt hij de kans zich alsnog te verweren, waarbij hij niet bij voorbaat kansloos is. Be reikt hij zijn doei met, dan is de kans wel groot, dat hy de redenen verneemt waarom hij is gepasseerd, waarbij het m vele gevallen voor komt, dat de man vrede met de gang van zaken heeft. Terwijl in de voorgaande ja ren een gevoel van onbeha gen niet kon worden wegge nomen, met alle (presta tie) gevolgen van dien". .Voorts", aldus voorzitter Van de Wel, „hebben wij een vin ger in de pap in de cencen- tratie van gemeentelijke technische diensten van Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. Waardoor het mogelijk blijft, dat de tech nische ambtenaren in hun carrière door de vakbond in het oog kunnen worden ge houden, met steun in woord en daad". De ABVA-voorzitter wijst er op, dat de volgende maand opnieuw door de vakbond voorstellen worden gedaan voor persoonlijke bevorde ringen, ingaande 1 januari van het volgend jaar. Ook tegen deze achtergrond tracht <le vakbond er de ambtenaren regelmatig van te overtuigen, hoe groot de zin is "'van het lidmaatschap. Secretaris Dinkelaar: „Lan delijk is de integratie van de toongroepen in dc schalen per 1 juli vrijwel rond. Dit is vrij geforceerd gegaan, plaatselijk zullen wij er ook nog wel iets voor moeten doen. Neem bijvoorbeeld de gemeenteraad, die tegen kan zijn. Hoe groter ons aantal is, des te groter ook de kans van slagen. En het belang er van: wanneer dit systeem wordt doorgevoerd, is de doorloop „naar hoger" ge makkelijker. Het plafond, dat lot op heden als, een sluitpost op de car- nere van de ambtenaar drukte, kan vrijwel geheel worden opgeheven; boven dien betekent deze integratie een loonsverhoging van 5 Secretaris W. Di'nkefaar van de ABVA voor het symbool van het ambtenaren-walhal lahet gemeentehuis in Schiedam. Dot óók meer vafcfaonc/s/ec/en zou kunnen leveren procent voor de handwerklie den". Secretaris Dinkelau* ten slot te: „De vakbond heeft er mede voor gezorgd, dat de ambtenarensalarissen kon den worden aangepast aan de salarissen in het bedrijfs leven. Als in dit bedrijfsle ven een verhoging van a pro cent wordt toegepast en wij krijgen 3 V; procent, dan wordt dank zij de „na- trend" daar nog eens ander half procent bij opgeteld". Waarmee üe ABVA-secretaris maar wil zeggen, onder meer, dat de zes jpdden vijf entwintig per maand ruim schoots terugkomt. Dank rij de 360 aangesloten ambtena ren in Schiedam thans, maar in de toekomst, wan neer de wensdroom van de secretaris in vervulling gaat, de achthonderd man...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1