Tracé ringweg snel vaststellen w. Marathonstaal-opslag verlaat Schiedam W RIJVIELVERKEER BEATRIXPARK AAN BANDEN COLLECTE DRUGSOOK IN SCHIEDAM Ontsluiting nieuwe woonwijken: Commissie Onderwijs vergadert IN MEI ZEVENTIG WONINGEN GEREED Opening twee exposities in Museum Discussie kandidaten Jeugdraad •'ïmpii'! v;-;v j T entoonstel ling Joop van Meel uitgesteld ONTSLUITINGEN OPENBAAR VERVOER SECUNDAIRE WEGEN WEGENAANLEG Bundeling in Oud-Beij erland Zaterdag 12 juni 1971 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachiendienst 260830 98ste jaargang no. 24125 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam AI zal de realisatie van de woonwijken Woudhoek en Spaland jaren vergen, nu reeds denkt de dienst gemeente werken aan de wegentraeé's, die de toekomstige woonwijken lallen moeten ontsluiten. In een beschouwing ten aanzien van de verkeersafwikkeling in het gebied ten noorden van rijksweg 20 Kethel en omstreken dus heeft de dienst becijferd, hoe en waar men ongeveer te werk zal moeten gaan. De beschouwing van de dienst gemeentewerken, die donderdagmiddag in de vergadering van de verkeerscommis- sie werd besproken, geeft overigens slechts de gedachten van de dienst weer en is geen schema waarnaar men in de ko mende jaren te werk zal gaan. Tijdsbestek en financiering zijn belangrijke factoren en zolang men die niet zeker weet, kan men moeilijk aangeven wanneer en waar men zal begin nen. CV'. Hef sfuk Churchillweg vanaf de Laan van Bol'ES: nu rog braak, straks ontsloten. Naar de verwachtingen van de dienst Gemeente werkent zal dit nu niet lang meer op zich laten wachten Schiedam De raadscommissie voor Onderwijszaken vergadert op donderdag 17 juni m do raadszaal van het stadhuis. De vergadering begint om acht uur. Op de agenda staan voor stellen tot het beschikbaar stel len van kredieten voor onder wijsvoorzieningen op enkele openbare en bijzondere scholen en voor het treffen van voorzie ningen aan het schoolbuitenhui.* in 'Ooster-hout. Aan het slot van de vergadering geeft de gemeentelijke consu lent voor het openbaar kleuter en lager onderwijs een uiteen zetting over de werkwijze met spel-, leer- en ontwikkelingsma teriaal in het eerste leerjaar van het openbaar basisonder wijs en dc interne-; schoolorgani satie. Schiedam De reeds aangekon digde tentoonstelling van het schilderij „O ver gemechani seerde wereldvan Joop van Meel zal door onvoorziene om standigheden op 19 juni met- doorgaan. De expositie zal cp een nader te bepalen datum worden gehou den. De beschouwing van Gemeente werken borduurt voort op het structuurplan, dat in-een ring-' iveg door Groenoord, Woudhoek en Spaland en Kethel voorziet. Deze ringweg moet zo snel mo gelijk worden getraceerd, ter wijl ook de profielen moeiten worden vastgesteld en met de eerste werkzaamheden zou moeten worden begonnen. h het woongeied Kethel zijn in totaal 14.300 woningen geprojec teerd. De laatste daarvan zou den omstreeks 1985 gereed ko men, als hetzelfde bouwtempo als bij de realisering van Groenoord zou worden, aange houden. De uitbreidingsgebie den van Schiedam vormen een typisch woongebied, zodat in de toekomst zowel 's ochtends als 's avonds verkeersstromen van respectievelijk naar de woongeieden zullen moeten worden opgevangen. Hel huidige verkeersbeeld geeft 's ochtends een sterke ver keersstroom te zien in oostelij ke richting en 's avonds van uit deze richting, In hoeverre dit ook straks het geval zal zijn, is afhanelijk van de ont wikkeling van de industrie in Rijnmond. Vooral rijksweg 20 en de ten noorden hiervan ge projecteerde rijksweg zullen in dat kader een. belangrijke func tie hebben. Op de ringweg zijn drie belangrij ke wcgaanslultin-gen geprojec teerd: de zuidelijke ontsluitings- weg Churchillweg met aanslui tingen op rijksweg 20 en de Nieuwe Damiaan, de oostelijke ontsluïtingsweg die aansluit op de geprojecteerde provinciale weg naar Delft, de geprojec teerde noordelijke rijksweg en de 's-Gravelandseweg met af takking in oostelijke richting en tenslotte de Centrum-boulevard naar Vlaardingen en de op de ringweg aangesloten weg naar Midden-Delfland ter plaatse vati.de bestaande Harreweg. uitvalsweg worden als de be langrijkste uitvalswegen van de toekomst beschouwd. Eeze wesen zulten voornamelijk voor de ontsluiting moeten zorgdragen. Overigens gaat »en er in de beschouwing van de dienst Gemeentewerken wel van uit, dat het openbaar ver voer een zeer belangrijke func- tje krijgt te vervullen. Veron dersteld wordt, dat de metrolijn veel van het vervoersaanbod op zich neemt en dat in de verhou ding auto's-woningen van de factor 3/3 kan worden gespro ken. Met andere woorden: bij* Jl3oo woningen zal de capaci- veu m de spitsuren 4.700 a 4.800 v^rtuigen bedragen. De Chur- chiilweg en de noordoostelijke Al zullen, rijksweg 20 en de gepro jecteerde noordelijke rijksweg in de toekomst voldoende mo gelijkheden bieden, om het doorgaande verkeer met een andere bestemming dan de di recte omgeving op te vangen, toch zal de noordelijke rijksweg vermoedeljk niet gelijktijdig worden gerealiseerd met de uit breidingen Woudhoek en Spa land. Het gevolg: de secundaire wegverbindingen moeten dit verkeer tijdelijk opvangen. Een verzwaring van de capaciteii van de Churchillweg wordt on- onaanvaardbaar geacht. De 's-Gravelandseweg met aanslui tingen naar Rotterdam en de Centrumboulevard naar Vlaar dingen zullen dus een belangrij ke rol n de verkeersafwikkeling gaan spelen, zij het een tussen tijdse. De slechte bodemgesteldheid speelt de wegenaanleg parten, ïn de beschouwing wordt opge merkt dat men tussen het aan brengen van de zandpalen en de definitieve wegenaanleg min stens vijf jaar mag rekenen. Het is daarom nu al van het grootste belang over te gaan tot een definitieve tracering van de ringweg. Daarbij dient ook re- kcni/ig gehouden te worden met de aanleg van kabels en leidin gen. Omdat de realisering van de we gen lang tijd zal vergen, zullen dus snel maatregelen moeten worden getroffen. De ontslui- tingsweg tussen ringweg en 's Gravelandseweg zal over 7 jaar in zijn definitieve vorm ge reed kunnen zijn. Omdat een voortijdige afvloeiing van ver keer via de Churchillweg niet als aanvaardbaar wordt be schouwd, zal de tracering van deze weg nu al moeten worden vastgesteld, De bestaande wegverbinding Nieuwe Damlaan-Churchillweg vertoont door de spoorwegover gang en de aansluiting van rijksweg 20 al oneffenheden. Een tunnel onder de spoorbaan zou dan ook zijn vereist, terwijl voorts een tweede ontsluïtings weg voor Groenoord via do Prinses Beatrixlaan tussen 's-Gravenlandseweg en. Chur chillweg moet worden gereali seerd, wat vrij veel tijd ïn be slag zal nemen. Een snellere realisering zou dan ook te be reiken zijn voor de reconstruc tie van de Scbiedamseweg tus sen Nieuwe Damlaan-Prinses Beagrixlaan en de doortrekking hiervan tot de Churchillweg. Schiedam Marathonstaai, het bedrijf dat de grondstoffen le vert voor bestek, wieldoppen en aanrechtbedekkingen in keukens, bundelt de kantoren in Rotterdam en de magazij nen in Schiedam in één nieuw pand in Oud-Beijerland. De verhuizing van beide bedrijfspanden wordt verwacht in de periode 1 december van dit jaar tot 1 februari volgend jaar. Bij deze verhuizing zijn. in totaal 39 personeelsleden betrokken onder wie 30 man uit Rotter dam en negen magazijnbedien den uit Schiedam. Pand dat in Schiedam wordt ontruimd, Is gehuurd van Cohn's Wijn- en Spirutaliënhandel n.v„ Marathonstaai heeft het Schie dams© pand aan de Oranje straat tien jaar als opslagruim te in gebruik gehad; de kanto ren bleven in Rotterdam geves tigd. Deze situatie is ontstaan, toen het bedrijf na 25 jaar uit zijn ruimte groeide, in feite wordt door de aanstaande ver huizing de oude gebundeld situatie hersteld. De Schiedamsc vestiging aan de Oranjestraat bevond zich in het pand van de oude kartonnage» fabriek. Het pand valt onder monumentenzorg, waardoor de mogelijkheden voor iset gebruik vrij beperkt zijn. Namens de directie van Mara thonstaai deelde de heer H. Th. Koning mede, dat het bedrijf, verkoopkantoor van oen groot Duits bedrijf dat edelstaal le vert, een van de vele bedrijven is dat ruimere streken buiten Rotterdam opzoekt. Het ligt in. de bedoeling om het personeel per bus naar de nieu we vestiging te vervoeren. En kele personeelsleden zijn echter al op zoek naar huizen in de Hoeksehe Waard. De pendelbus zal rijden tussen het nieuwe pand in Oud-Bei jerland en het metrostation Zuidplein. Schiedam In mei van dit jaar zijn in Schiedam in totaal ze ventig woningen gereed geko men, zo bljjkt uit het maand overzicht van de gemeentelijke Woningdicnst. Het zijn veertig gemeentewoningen in het com* plex van 480 woningen ir Groenoord, de Z-fiats aan het Schubertplein en aan het Liszt plein, waarvan per 1 juni nog zestig woningen in uitvoering zijn, In de particuliere woningbouw zijn dertig woningen klaar ge komen, namelijk de laatste wo ningen in de drie Z-flats van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds. Eer 1 juni zijn nog in uitvoering in de gemeentelijke sector zes tig woningen in Groenoord- noord, driehonderdtwintig wo ningen in de twee torenflats in twintig lagen aan de I aan van Bol'es en in Woudhoek-Zuid en honderd woningen in het flatge bouw aan de Nieuwe Damiaan bij het Nieuwlandplein. fn de particuliere sector waren per 1 juni in aanbouw 143 wo ningen, waarvan 104 premiewo ningen van Humanity.-, vijf van de firma Bouwens, één van de firma Van der Kraan, twintig van het Bouwconsortium, twee dienstwoningen en een particu liere woning. Begin juni is -de eerste paal gesla gen voor het complex van 92 woningen van Muwi aan de 's- Gravenlandseweg, .terwijl onge veer 380 woningen in het ooste lijk deel van Woudhoek-zuid in voorbereiding zijn. Schiedam Xn het Stedelijk Mu seum zullen vrijdag 18 juni twee nieuwe tentoonstellingen ■worden geopend, tn de „objectenzaal" van het mu seum wordt om kwart over acht het „Reportage-Object I" van Mary Schoonheyt opge steld. Eveneens om kwart over acht wordt in de verbouwde grafiekzaal een tentoonstelling geopend van zeefdrukken, etsen en tekeningen van Tamas Konok-Katalin. Hetei. Balde exposities worden gehou den tot 26 juli, bi--,'.; Van de Schiedamse personeel slib den is bekend, dat zij allemaal meegaan. De magazijnchef be schikt reeds over een riante woning in de omgeving van het nieuwe pand; dit betekent bij veel bedrijfsoverplaatsingen in de meeste gevallen een „trek- kertje" voor de overige perso neelsleden. Het te verlaten pand aan öp Oranjestraat wordt door Cohn's Wijn- en Spiritualiënhandel n.v. na afloop van het huurcontract met Marathonstaai in eigen ge bruik genomen. Schiedam De collectecommis sie van de nationale commissie tegen het alcoholisme en ande re verslavingen stelt zich voor ook in Schiedam met de collec tebus rond te gaan in de week van 14 tot 20 juni. De inkomsten hiervan komen ten goede aan het voorlichtingswerk van deze organisatie, die de week door brengt onder met motto „Alco hol en drugs, doe cr wat te gen". Oe commissie voert aan, dat niel alleen het alcoholisme een bijna hopeloze zaak, zo blijkt uit de immer stijgende cijfers maar nu ook dc drugs stevig moeten worden aangepakt. Zolang de deskundigen het daar over nog niet eens zijn^ wil do commissie zich geen zorgeq maken over het verschil In hard en soft drugs: drugs zijn drugs en verslaving blijft te be strijden. Om dit te kunnen doen, acht de commissie het noodzakelijk, dat onder meer op scholen voorlichtingslessen worden ge geven over de risico's die zijn verbonden aan het drug-ge bruik. Om deze lessen te kun nen geven, moeten deskundige» worden aangesteld. En «lat, aldus de commissie, kost geld. Dat moet komen uit de collectebussen, die van 14 tot 20 juni onder de Schiedamse neu zen worden gehouden, of van de giro, waarvan het nummer luidt: 7575, t.n.v. Collecte Com missie v.d. N.C.A. te Utrecht. Schiedam - Aan dc mini-ver keersproblemen in het Beatrix- park, waarbij fietsers en voet gangers elkaar hinder veroor zaken oj> flets- en voetpaden, zal iets worden gedaan. De ver keerscommissic beeft besloten, vanaf de ingang van Thurledo tot over het eerste bruggetje ïn het park een afzonderlijk fiels- ]>ad en een afzonderlijk voet pad in te stellen. Dit in de plaats van twee fietspaden voor beide rijrichtingen, zoals dat v het geval Is. Het is in het verleden vaak voor gekomen dat er door jeugdige fietsers overlast werd veroor zaakt. De voetgangers konden niet veilig wandelen. Met de nu genomen maatregel hoopt men het ongenoegen van wandelaars te hebben weggenomen. De heer H. A. Wessel uit Vlaar dingen ziet met de beslissing van de vei-keerscommissie een Suggestie althar.s gedeeltelijk opgevolgd. In een brief aan b. en w. heeft hij voorgesteld het rijwielverkeer over één pad te leiden en het andere voor voet gangers te reserveren in de plaats van de twee fietspaden die nu in het park zijn. Over de bruggen zou een trottoirband moeten worden gelegd voor d© afscheiding. Met dit laatste was dc verkcers commissie het niet eens. De commissieleden gaven de voor keur aan een witte streep over het bruggetje. liet rijwiclver- keer werd niet zo intensief geacht dat één fietspad voor beide rijrichtingen onvoldoende zou zijn. Schiedam In het Politiek Kaf fee aan de Nieuwstraat 12 wordt maandagavond in het ka der van de verkiezingen, voor de Raad voor Jeugd en Jonge ren op 36 en 17 juni een bijeen komst gehouden. De dertien on georganiseerde kandidaten en de vijf doop het georganiseerde jeugdwerk inmiddels naar vo ren geschoven kandidaatleden zullen met elkaar van gedach ten kurmen. wisselen. Ook anderen kunnen aan het ge sprek' deelnemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1