N.P.B. begroet samenwerking Zwembad Groenoord trekt publiek in het vijftiende seizoen Scholen en 150 woningen 2 kranten voor een prijs ém RN-fous roept jongeren ©p voor stembus <f* Contact liervormden-gereformeerden Plannen voor componistemvijk Ongeval bij Wilton-F ij enoord Jezelf zien op de t.v. Inbraak bij REO BEHOEFTE Mrnï&ÉMi Mé ZWEMLES PLANTSOENEN- DIENST Man aangereden door onbekende Dubbeldekker door Schiedam Dinsdag 15 juni 1971 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 4 pagina's 98ste jaargang no. 24127 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Op het gebied tus sen de Haydnlaan en de spoor lijn in Maassluis zullen waar schijnlijk een lagere school, éen kleuterschool, een gymnas tieklokaal en 150 eengezinswo ningen worden gebouwd. De plannen hiervoor moeten nog worden goedgekeurd door de gemeenteraad en door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, Dit deelde burgemeester W. J. D. van Dijck gisteravond mee op een bijeenkomst in de ge meentelijke Sociale Werkplaats, die door B. en W. en de wijk- vereniging was belegd voor de bewoners in de componïsten- wük- Een van de aanwezige bewoners was niet zo gelukkig met de plaats waar-de- scholen -err hpt- gymnastieklokaal moeten ko men, namelijk de hoek Haydn laan en Beethovenlaan. Hij vroeg of die in verband met ge luidshinder niet beter od de an dere hoek kunnen worden ge bouwd. De directeur van Ge meentewerken, de heer Kloet, kon hier niet mee instemmen. „Dan komen er eengezinswonin gen voor in de plaats. De bewo ners daarvan zouden wel erg weinig privacy hebben vlak naast een flat met negen, ver diepingen", zo luidde zijn argu ment. De voorzitter van de wijkvereni- ging „De Componist" stelde voor om obk ruimte te reserve ren voor een wijkgebauw. Zij oogstte hiermee veel bijval en de burgemeester beloofde daar op deze suggestie mee te ne men naar het college. Minder te spreken was hij over een voorstel om van bet gehele ge bied een park te maken". Dat zou minstens dire miljoen gul den gaan kosten. Bovendien is de woningnood nog niet voorbij, dus moeten wij verder gaan met het bouwen van wonin gen". Schiedam In de afdeling Schiedam van de Nederlandse Pro testantenbond volgt men de initiatieven van gereformeerden en hervormden om tot nauwe samenwerking te komen, met aandacht. Ds. Bert Koek, één van de voorgangers van de NPB, is in het orgaan „Stemmen" uitvoerig op deze plannen tot samenwerking ingegaan. Hij meent dat de NPB in difc ver band niet alleen maar mag blijven toekijken. Overigens vindt ds, Koek niet, dat nu ai van vrijzinnig-protes tantse zijde kanttekeningen moeten worden gemaakt bij het prille begin van samenwer king tussen hervormde ge meente en gereformeerde kerk van Schiedam, een samenwer king die zoals bekend naar één protestantse kerk in Schiedam in 1080 moet toewerken. Ds. Koek spreekt van een „moe dig plan", al verwacht hij jn de jaren van voorbereiding veel problemen. De komende 9 ja ren zullen besluiten opleveren die naar zijn mening „op het moment niet te overzien zijn, die verbazing zullen wekken, die zelfs gevreesd zullen wor den". De NPB-ïeden mogen zich niet als louter toeschouwers opstel len, maar dienen zich bij deze vormen .van samenwerking be trokken te voelen. Dit niet al leen van wege de vele hervorm de leden binnen de gemeen schap en vanwege de gemeen schappelijke oorsprong, maar omdat men zich voor een ge meenschappelijke taak ziet ge steld. Ds. Koek: „De motivatie, die tot nauwer samengaan heeftge leid", is enerzijds të vindén ïh dé bewustwording dat beide kerk genootschappen ongeveer de zelfde structuur hebben en dat er op bijbelse gronden geen re den bestaat om naast elkaar te existeren, anderzijds dc acute crisis waarin beide kerkgenoot schappen schijnen te verke ren". Over die crisis: „Een geloofsge meenschap leeft nu eenmaal in een crisis, het is pen inherent deel van haar bestaan. Mede omdat zij zich bewust is van de crisis waarin zij zich bevindt, kan zij handelen, kan zij leven en kan zij geloven. Zo kunnen ook wij, die nauw betrokken zijn bij de grootse plannen die zijn gesmeed in het hervormd- gereformeerd overleg, een dienst bewijzen door enerzijds uitnodigend open te staan, door mee te helpen en mee te den ken en anderzijds door onszelf proberen aan le passen bij de huidige gang van zaken". rv.i O Schiedam Op de werf van "Wil- ton-Fijenoord is maandagmor sen om kwart voor .twaalf een bedrijfsongeval gebeurd in het ruim van de Britse tanker East Gate. De 44-jarige Italiaan G.E., die op een stellingde wanden van het ruim met een Srindstraalspuit stond te reini gen. verloor zijn evenwicht en viel van de stelling. Hij is ter observatie in het Gemeentezie kenhuis opgenomen. Schiedam Voor veel Schiedam mers was de t.v.-uüzending „Met de Muzi'ek mee" gister avond in het VARA-progr-amm» een herhaling van iets dat ze al eerder hadden meegemaakt: de op donderdag 27 mei in Sporthal Margriet opgenomen aflevering van. dit programma Er zulten er ongetwijfeld bij zijn geweest, die zichzelf zagen op de t.v. en dat moet voor ve len een nieuwe ervaring zijn geweest Schiedam In het pand van de Coöp. Inkoopver, REO u.a. aan de Kommiezenlaan 2 is maan dagmorgen ingebroken. De. branddeur werd geforceerd en er werden vijf kartonnen dozen met rookartikelen gestolen ter waarde van 90. Ook werd voor een bedrag van 1500 aan zeemleren lappen ontvreemd. Profiwtrnu vin het unieke aanbod 2 kranten ta ontvar^en voor de prijt van één: de; Wiierfimtche Courant met nieuw# uit uw sud en ornjevjnf. au het Rocterdamich j Niwmblid met KetUittte binnen- «ft buitentindienieuwi. Geef ons nu opdracht ook bij i u 14 daten {rati#, louder enijfe verpiiehtiflt, de SC RN «bezorjen en ontdek E wtf de vtle pluipunten. •Deie ben In open envelop, zonder porti*!*!, stoten na»r Rotcerdimtch Nieuwtblad.antwoordnummerfiW,Rotterdam de SC RN Hditei naar: Schiedam Dit jaar heeft het „Bad Groenoord" zijn vijf tiende seizoen ingeluid. In. 1957 sprongen de eerste wa terrakkers, om precies te zijn op de elfde mei, in de Groenoordse bassins. De lei ding van het zwembad 'is echter niet vanplan iets aan het jubileum te doen. De heer H. Houwen, chef van het bad: „Wanneer het zwembad gewoon voor ie dereen open is, vind ik dat al feest genoeg". „Als we iets willen organiseren, zijn daar altijd naar verhou ding weinig mensen bij betrok ken en dan. heeft een dergelijk evenement helemaal geen zin. Enkele jaren geleden hadden we een waterpolo-wedstrijd georganiseerd, waarvoor we het hele diepe bad nodig had den. Natuurlijk konden er maar een paar mensen meedoen, en aangezien het op die dag bloed je heet was, moesten we een paar duizend mensen, die voor de hekken stonden, wegsturen. Kijk, en dan kun je beter maar niets doen en iedereen erin la ten". Door de jaren heen is gebleken, dat het zwembad in de behoefte voorziet. Toen het bad gebouwd werd, vond het in de ogen van het publiek niet veel waarde ring. Het lag toentertijd im mers veel te ver van de „be woonde wereld" vandaan, want van de wijk Groenoord was toen nog geen sprake, terwijl Kethel uit het oude gedeelte en uit Tuindorp bestond. Alle Schiedammers trokken naar het zwembad aan de Westfran- kenlandsestraat, dat in de zo mer van 1957 afgebroken werd, toen „Bad Groenoord" voor het eerste seizoen draaide.. Toch bleek dat eerste jaar wel een succes te zijn: er kwamen 170.000 bezoekers. Vijftien jaar geleden was dat een aanzienlijk getal, nu raakt de directie van het zwembad er niet meer door geïmponeerd. Temeer daar al leen dit seizoen al zo'n 155.000 badgasten het loket gepasseerd zijn. 'V. sssur»; De heer Houwen ïs zeer tevreden over de gang van zaken. Zolang het zwembad nu gebruikt wordt, zijn er veel verbeterin gen aangebracht, waarvan vooral de verwarmingsinstalla- tic, die geplaatst werd in 1967,. het noemen waard is. Deze machine, die he'; water voortdurend op tweeëntwintig graden Celsius houdt, vormt met de zuiveringsinstallatie het hart van het zwembad. Tot voor kort gebruikte men chloorgas voor do ontsmetting van het water, nu is men over gegaan op chloor-bleckloog, dat veiliger voor de gezondheid is en ook makkelijker op tem peratuur te houden. De opper vlakte van het zwembad :s ook aanzienlijk uitgebreid. Ruim een hectare grond is erbij geko men. Van de oprichting af Is het bezoe kersaantal gestegen. In '64 werd een hoogtepunt bereikt van 314.000 personen. Pas in 1967 werd het record met 51.000 be zoekers verbeterd. Het totaal bedroeg toen 365.000. 1969 was De kleedzalen zijn eveneens van Wat dn bassins betreft, deze wa ren vroeger van grijs beton. Nu nodigen de blauwe muren de bezoekers vriendelijk uit om in het verwarmde water tesprrn- gen. heer Houwen: „Elke morgen van half zeven tot twaalf uur geven we zwemles, voor kinde ren, scholen en volwassenen. Maar een open bad is daar ntct erg geschikt voor. Als het koud is. zie je alleen maar rillende mensen voor je. die helemaal geen zin hebben om te lessen en bij warm weer is het zo druk, dut er n ouwelijks ruimte overblijft om les te ge ven. Voor de lessen hebben we twee instructrices. die ulic-en maar komen om les te geven. Het toezicht wordt gehouden door drie ba dju ff rouws en drie badmeesters, die om de beurt dienst doen. Wanneer het erg druk is, loopt meeslaL lien man personeel rond om een oogje in het zeil te houden. Het meeste personeel is part-time. Alleen do directeur, de jteer J. B. Holsma en ik, zijn in vaste ge meentedienst. Niet alleen de v/edstrijdzwem- mers, moor ook vele, vele „zomaar"-zwemmers profiteer den in de afgelopen J5 jaren van Bad Groenoord. er toezicht op gehouden, dat er zo min mogelijk achteloos op het grasveld wordt gegooid". Dij seizoen zijn cr al ruim twaalf duizend abonnementen de deur uitgegaan, Een aantal, dut toch zeker een garantie is voor een hoog bezoekerspercentage, ten zij het weer tegenwerkt. het drukste jaar met 454.000 zon- en wateraanbidders. verwarming daar wordt Het zit erin, dat dit jaar een. hoogtepunt wordt bereikt, maar dat is natuurlijk afhankelijk van het weer. Het is nu een maal zo, dat regen en wind veel zwemmers in de huiskamer ge vangen houden. Dat was het geval in '62. Slechts 147.000 per sonen bezochten in dat jaar het Het zwemles geven loopt ntct he- zwembad. lemaai van een leien dakje. De voorzien. Maar meestal alleen maar gebruik van gemaakt, wanneer de zalen bevolkt wor den door zwemleerlingen ol ver enigingen. Het publiek maakt meestal gebruik van de bad hokjes. Wat de gazons en de beplanting betreft, dat wordt allemaal bij gehouden door de plantsoenen dienst. Die mag wel met ere ge noemd worden. Sums krijgen wc van de bezoekers; compli mentjes, dat at het groen er zo goed verzorgd uitziet. Het zwembad is ook erg schoon. Hoewel je niet de hole dag kun lopen schoolmeesteren tegen het publiek, want tic mensen komen om. te recreëren, wordt Schiedam Op de oversteek plaats op de Broersvest bij de Hcma is maandagavond om half twaalf de heer K.H. aange reden, die met zijn echtgenote op weg was naar het station om de laatste trein naar Den Haag U' nemen, de woonplaats van het echtpaar, De man is met een hersenschud ding in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. De personenauto die het on geluk veroorzaakte, is doorgereden. De politie ver zoekt eventuele getuigen zich te melden op de afdeling Verkeer van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. te lefoon 269333. Schiedam ..Kom woens dag- of donderdagavond naar een van de acht stcmbureau's om de Raad van Jeugd en Jon geren- te kiezen". Deze kreet klonk gisteren van uit de Lohdense dubhel- dekker van het Rotter- damsch Nieuwsblad door de straten van Srhie- daai-oosfc en zuid, en mis schien ook, terwijl u nu de krant zit te lezen, want vandaac komt de bus in het centrum ert in west reclame maken. Dc opzet van deze stunt is, om de Schiedamse jonge ren tussen de veertien, en de vijfentwintig jaar nog eens extra wakker te schudden om hun stem op een van de dertien kandï-' da jen voor de Raad van Jeugd en Jongeren uit te brengen. Het is wel de be doeling, dat iedereen zijn gele oproepkaart mee neemt naar .het stembu reau. Er zijn er acht in gericht in Schiedam, dus niemand hoeft ver te lo pen. De kandidaten iiooen uiter aard op een goede op komst. want het is de be doeling, dat de gekozen raad aiic groepen jonge lui vertegenwoordigt, ook 7.M. die zich niet veel met hel verenigingsleven be moeien. Bovendien gaat hei om iedereen, alle ^rriiedamse jongeren tus sen de veertien en de vij fentwintig jaar. Juist zij hebbën meer aandacht nodig." Ook leden van hel Alge meen Nederlands Jeugd- verbond stellen zich ver kiesbaar voor de Raad. Zij zullen vooral de aan dacht vestigen op de re creatiemogelijkheden voor de jeugd, de intrek king van de anti-stukings- wet. op de antj-BuIder- baan actie en de indivi duele ontplooiing voor de werkende jeugd en jonge ren die part-time onder wijs volgen. Dr bus baarde veel opzien. Vooral in wijk zuid zaten vele mensen achter de gordijntjes naar die rode kolossale dubbeldekker te kijken. Een heer in de WestfrankelaAdsestraat vond het zelfs zo opwin dend, dat hij de bus ach terna ging met zijn film camera. Andere mensen stonden in de deurope ning te zwaaien en kleine kinderen, vooral kwajon getjes, probeerden op de bus te springen, die ge lukkig niet hard reed. Weliswaar zullen er niet veel mensen geweest zijn. die het spektakel gemist hebben. De harde muziek was van verre al te ho ren, terwijl de omroepers over een niet bepaald zacht stemgeluid beschik ten. Woensdag cn donderdag van vier tot zes uur zal de bus ook nog door de stad rijden. Het lijkt ailemhg! .een lol letje, maar dc bedoeling is serieus. Iedereen die een beetje meer leven wil h e bben Ju Schied am moet naar de stembus komen, vinden de leden van de organiserende voorberei dingscommissie. Meer over de komende verkie zingen leest u op pagina 3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1