Predikbeurten Ik vind ballet liardstikke fijn" Tekenaars Leerling-tekenaars Laatste avond van De Waag de bruid AGENDA Beatavond en „Stuif's in" in De Doele Elfjarige Irma: van scheveningen SrafcefoeT moeb komerJ. Technisch Adviesbureau J. H. Bor Technisch Adviesbureau J. H. Bor AANLEG LES SCHItUAIXSCHE COURANT ZATERDAG 19 JUNI 1971 38 Vader had meer dan. eens gezegd, dat hij trots was. Maar nee, dan zo" hij moeten neerkijken op wa. vae en ome Geerten de den en wat deed hij niet. Nee, groots! g was hij dus beslist niet. ~Tij had er alleen voor zich.:^„ geen zin in. Hij vond he* vervelend om voortdurend te moeten opletten of je niet werd nagezeten door een bink... en dan... Floor plaagde hem vaak dat hij sentimenteel zou zijn. Sentimenteel! Nee, als hij honger zou hebben, als het nodig was, zou hij er niet bij stilstaan als hij een haas zijn nek moest omdraaien. Maar vae verdiende genoeg. Met ome Geerten was het dan nog een ander geval. Maar vae en Floor deden het zomaar, a!s een pretje en dat... Trouwens, er waren genoeg men sen die lelijk keken als je hei over stropen had. Hij herinner de zich. nog heel goed wat buur vrouw Janna zoal zei toen ome Geerten gepakt was voor die diefstal. „Van'nen stroper kan je alles verwachten..." En toch was ome Geerten een fij ne vent. Zoals hij voor Tillekes was... een echte vader. Als ome Geerten zijn vader was, dan zou hij rustig zeggen: ,,Ik zou liever, vae. dit of dat... zoals het nipt en wedemipt, zeggen ze in Scheveningen. „Maar hij kon zich niet vorstel len zo iets tegen zijn ei„ va der te zeggen. Hij zou het zon der meer niet durven. Vae kon maar bitter weinig hebben. En dan ging hij tekeer op een ge weldige manier, dat het huis ervan trilde. Derk kende dat maar al te goed. Nu kon hij erom lachen, maar als het te gen hem gericht was. dan lach te hij allerminst. Het liep hem koud over zijn rug als zijn va der zo tegen hem uitpakte. Waarom kon vae nu nooit ge woon zeggen wat hem wel of niet zinde? Hij, Derk, deed toch waarachtig wel zijn best.. Maar het was waar dat v." tegen iedereen zo was, altijd. In de zagerij, tegen de knechts, kon hij ook vaak genoeg donderen om een kleinigheid, vaak net als tegen zijn jongens. En toch dat was de andere zijde als hij zich had omgedraaid was hij zijn drift meestal met een vergeten. Behalve dan op dagen da* er hem werkelijk iets dwars zat met het werk of met stropen om het even. Dan deed je beter vae wat te ontlopen. Dat was genoegzaam bekend, thuis en in de zaak. Maar één was er daar hadden Floor en Derk heimelijk plezier over die altijd kalm haar gang ging en zich nergens wat van aan trok. Die ene was Git ta, hun zuster. E dat kwam viel niet moeilijk it; raden. Vader had Gitta no dig, niet alleen in zijn huishou den, maar helemaal, als steun. De enkele keer dat hij zich wel- oens tegenover haar liet gaan deed hij meteen alle moeite om het weer goed te maken. Gitta mocht niet boos zijn, niet ver drietig. Derk had zich weieens afgevraagd wat vae zou doen als er eens iemand kwam, die met baar wilde trouwen. Eén keer had de zoon van een alge- meen bekend en geacht reder werk van haar gemaakt, maar Gitta had hem zelf afgewezen. Niet om vae, maar omdat die jongen haar niet lag. Maar wel ke jongen vond zij wel aardig genoeg om met hem te trou wen? Als er eens zo Iemand kwam, zou vae haar dan laten gaan? Eens had Derk er een toespeling op gemaakt. Maar toen was Gitta boos geworden, hoewei het haar jongste broer was die het vroeg. Derk, van wie zij heel veel hield. „Dat kun jij nog niet vatten, joi. zei zij. en haar mond kreeg een kleine, hoogmoedige trek, die haar plotseling ongenaakbaar maakte. „Als een man mij bevalt, dat zal ik gerust wel met hem trouwen. Maar dat is iets dat alleen mij aangaat, niet jou, jongetje, en zelf niet vae". „Je bent laat," zei Gitta. Zij was op de plaats houtjes aan het hakken en keek op toen Derk de schuttingdeur achter zich toetrok. ,,"k Was even met Til ja meegelo pen", zei hij. „Kan ik de knip erop schuiven, Git, of is Floor...?" „Laat maar, Floor is er nog niet" antwoordde zijn zuster \vat be zorgd, „Anders Is hij ook weieens iaat, maar nu met zijn schoolwerk kan het echt niet lijden en het heeft aldoor weer onaange naamheden met vae." Derk knikte. Hij kwam naast haar staan. „Geef maar hier", zei hij en nam de blijl uit haar hand. „Ik doe het verder wel. Is vae thuis?" Gitta veegde haar handen langs haar rok en streek een haar- streng van haar voorhoofd. ,,Ja. En hij was niet erg in zijn schik dat jullie er allebei niet waren. Als jij nu zo als eerste alleen naar binnen gaat.." Zij trok een veelbetekenend ge zicht. Perk begreep 't, Hij had hele maal geen zin in een donder- brui. zeker niet in de stemming waarin hij nu was. Ook hinder de hem aan de andere kant dit voorzichtig moeten zijn met vaes humeur. „Kom voort maar even in de keu ken", fluisterde Gitta op een manier die iels prettigs beloof de. Toen hij zich bukte naar de hout stapel kneep zij even in zijn wang. Of ik een kleine jongen ben, dacht hij. Maar in het schemerdonker met hun beiden liet hij het toch toe. Toen Derk naar het gymnasium in de stad ging, moest Floor de laatste klas van de lagere school nog eens overdoen. Da- gclang hadden ze er een huis met herrie om. Er was nu niet het geringste nodig om Leen ziedend kwaad te maken. Hij dreigde zijn oudste zoon met alle mogelijke straffen en ver schrikkingen als hij niet beter zijn best zou doen voortaan. Tn de grote vakantie had hij de jongen een hele week in zijn ka mer opgesloten, toen. Gitta ein delijk met grote moeite zijn vrijlating afgebedeld had. Leen was toen trouwens allang blij dat hij de verdere straf kon intrekken, want hij had in die tijd de beide jongens hard no dig in de zagerij. Tiljei was op weg naar huis met een gescheurd net. Het was een onhandig, dik en 2waar pak, al was het stijf in elkaar gerold. Moeder Krijntje zou het aan breien voor de rederij van Ver- vink, die gaven haar wel eens meer werk. In de verte kwam een lege hout wagen. haar bolderend tege moet. Derk! Dat'was geluk hebben. Toen hij inhield, zat zij meltr-n naast hem. Het zware pak lag veilig op de brede lege wagen achter haar. „Je kan me best even brengen". Hij glimlachte. Eigenlijk kon het niet, maar natuurlijk deed hij het toch, dan reed hij straks wel een beetje harder. (Wordt vervolgd) 20. *s Nachts kon pa Botje van de zorgen de slaap niet vatten. Het ging slecht met de boom, dat was duidelijk! Aan alle kanten werd de holle eik belaagd. „Hier kan ik alleen niet tegen op"» prevelde Botje bleekjes. „Grote Poei moet komen!", riep hij plotseling uit, terwijl hij overeind ging zitten in zij» slaapstro. wordt vervolgd Cï-O) SDffk. Br HERVORMDE gemeente Grote Kerk: 10 uur ds, H. J. J. Keijzer, Maasland; 5 uur ds. H.Stolk, Scheveningen. Sethelkerk: 10 uur de heer P. Ja cobs, jeugddienst. Opstandingskerk: 10 uur ds. D. J, Spalïng, H. Doop; Aula Huis houdschool, Finasplein 10 uur ds. A. D Klaassen. Dorpskerk: 10.15 uur ds. S. Ger- brandy, H. Doop; 7 uur ds. S. Gerbrandy. St Martinuskerk: 9.30 uur ds, P. Holst, Heer de. GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk: 10 uur ds. J# C. van Veen (H. Avondmaal); 5 uur ds. J. Nierop (Dankzegging). Dorpskerk Kethel: 5 uur ds. F. v, d. Bos van Maassluis; 5 uur ds. A. G. Raaijen van Rijns burg. Dorpskerk: 9 uur ds. F. v.d. Bos van Maassluis; 5 uur ds, A. G, Ba ai jen van Rijnsburg. Magnalia dei kerk: 10 uur as. J. Stolk (Bediening H. Avond maal), 5 uur idem (Dankzeg ging). „De Goede Haven": 10 uur ds J Nierop; 5 uur ds, J. C. van Veen. Julianakerk 10 uur ds A. G. Baaijen; 5 uur ds. F. v.d. Bos. Ned. Prot. Bond 10.30 uur prof. dr... J, A. Oosterbaan. Amster dam. Ned. Herv. Geref. Evang. 10 uur Irene ds. G. H. van Kooten. Delft, 5 uur Grote kerk ds. H, Stolk. Scheveningen. 3. Double Barrel, David ScAhsil Collins. 2. Rosetta, Georgia Fame and Alan Price. 3. Che sara, José Feliciano. 4. Soldiers prayer, Oscar Harris en Twinkle Stars. E. Put your hand in the hand, Ocean. 6. Brown Sugar, Rolling Stones. 7. Foetas Andaluces, Aqua viva. 5. Zou het erg zijn lieve op-?, Wilma Vader Abraham. 9. Eln Madchen für immer. Peter Orloff. 10. 1 amsaid, Neil Diamond. SCHTEDAMSE TOP-TIEN 2. Double Barrel, David Ansil Collins. 2. Che sara, José Feliciano. 3. Rosetta, Georgie Fame and Alan Price. 4. Brown sugar, Rolling Stones. 5. Waarheen waarvoor, Mieke Telkamp. 0. The Bannerman, Blue Mink. 7, Poetas Andaluces, Aquaviva. 8, Tuesday's dead. Cat Stevens 9, Middernacht, Gebr. Brouwer. 10. Me and you and a dog named Boo, Lobo. SC01EDAM5CHE COURANT tevens bijkantoor RoUerdarasch Nieuwsblad Brocrsvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26,80.91 Redactie: 26.25.66 Klaclitendienst: telefoon 26.08.30 van 18—20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sjjthoff Pers N.V. ZATERDAG ARCADE. 20.00 uur: Martin Green. IRENE, 9.00 uur: Ee. Opleiding Meyers en de Pater. 20.00 uur: Dansavond Dans school De Jong. MAANDAG LANGE HAVEN 102, 20,00—22.00 uur: Verkecrslessen voor ieder een. DINSDAG ARCADE, 19.30 uur: Bijeenkomst Studievrienden. 19.30 uur: St. Eloy. 20.00 uur: Rep. KSM Orpheus. MUSEA EXPOSITIES- BIBLIOTHEKEN STi.deLIJK MUSEUM Dagelijks van 10 tot 5 uur, zon dag van half een tot 5 uur en vrijdagavond van 3 tot 10 uur: Theo Schuurman, schilderijen; Prenten uit de mangelgang-edi- tie-Groningen; S 45 schilderijen, aquarellen en gedichten. U BELT.. Politie» Lange Nieuwstraat 55. tel. 269333. Alarmnummer 2G46G5. Brandweer, Singel 81a, tel. 268573. Alarmnummer 269123. GG en GD, afdeling zieken- en ongevallenvervoer, Tuinlaan 80, tel- 269290. Rijnmond, meld- en regelkamer, klachten vuile lucht en irrite rend geluid, tel. 150000. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, tel. 266727. Gemeentelijke Technische Be- drijven, Dwarsstraat 42, tel. 264980. Gemeentelijk Bureau voor Huis vesting, Westmolenstraat 26, tel. 267756, geopend van 8.3012 uur. Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, Nieuwstraat 26, tti, 269051, toestel 174, Reinigmgs- en Ontsme Rings- dienst, Buitenhavemveg 154» tel. 264895. Gemeentelijke- Sociale Dienst, Eroersveld 142, tel. 264816. Ge opend alle werkdagen van 8.3Ü —12 uur. Woning dienst. Lange Haven 145, tel. 2G9375. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN) Gem. Ziekenhuis, tel. 289126: Zaal. 13.30—14.00, 19.00—19,33 uur; klas: 13.30—15.00, 19.00-. 20.30 uur; kraam afdeling: 13.30—14C0, 19.00—19.30 uur. Noletstichting, Derde klas 13,30— 14 uur en 19—IC.30 uur, tweede klas 13.3014.30 uur en IB—26 uur, eerste klas 13.3014.30 uur, 1020 uur en. 13.30—14 uur, kin derafdeling zondag, dinsdag, woensdag,vrijdag, zaterdag 13.3014 uur en maandag, don derdag 1818.30 uu r. vraagt voor gevarieerd werk in de telefoon- techniek en werktuigbouw en Leeftijd =t 18 jaar. Sollicitaties schriftelijk te richten aan Kcrklaan 9, Schiedam (Kethel) Balistraat CO, Den Haag, 070 - 63.42.91 Melis Stokelaan 13GS, Den Haag, 070-66.00.72 Schiedam Het clubhuis „De Doele" besluit deze week met een uitgebreid programma. Vrijdagavond is er een dansavond met medewerking van de be> kende beatband „GalaxIs'T De avond begint om acht uur, de zaal gaat om half acht open. De kosten zÜ f 1,50 per persoon. Zaterdagmiddag is er een- groots kinderprogramma „Stuif s in". Kun je muziek maken, goochelen, een ge dicht opzeggen of heb je een leuke sketch? Kom dan naar het clubhuis aan het Doeleplein 1. Ook als je een huisdier hebt, dat kunstjes kan vertonen, ben je welkom. Een jury beoor deelt, wie er voor een prijs in aanmerking komt. Om half drie treden de »»W1- do's" en „Les l>ïab cli ques" op, die met htm- goo- chelnummers ook wel eens op de beeldbuis verschij nen. Kaarten zijn in het clubhuis vanaf elf uur verkrijgbaar voor drie kwartjes per per soon. Ook de ouders zijn welkom. Het programma begint om een uur en is omstreeks half vier algelo pen. Schiedam Irma van der Arend is leerling van de balletschool van Tosca Balm, die ae afgelopen twee weken openbare les heeft gehouden in gebouw Arcade aan de Lange Haven. Sa men met haar negen-jarig zusje doet Irma nu ai ander half jaar aan ballet en het bevalt haar bijzonder goed. ïrma is de oudste in een gezinne- tje met vier kinderen. Behalve haar zusje heeft ze nog twee jongere broertjes, een van tiert en een van vier. Dit jaar komt ze van de lagere school, van de Al'oertus Magnusschool aan de Parkweg, waar pa?-, een af scheidsavond is geweest voor de leerlingen van de hoogste klas en hun ouders. In septem ber gaat ze naar de Scholenge meenschap Spieringshoek. Hoe wel ze het op schooi leuk vindt, heeft ze in het ballet minstens evenveel, zo niet meer plezier. IN Elke woensdagmiddag heeft ze les in de balletstudio van Tosca Balm aan de Grote Markt. Hoewel de balletlessen van Tosca uit verschillende onderdelen be staan. heeft ze geen voorkeur. Ze vindt alles ever. fijn. Er is dan ook geen haar op haar don kerblonde hoofd, die erover denkt, om met het ballet op te houden. Integendeel. vooral omdat haar moeder de raad heeft gekregen Irma niet van les te halen, omdat het kind er wei degelijk aanleg voor heeft. Dat is ook wel te zien als ze danst op muziek van „Hair" het num mer uit de gelijknamige musi cal. De choreografie is hele maal van haarzelf. Samen met haar zusje had ze het nummer ingestudeerd ter gelegenheid van de koperen bruiloft van haar ouders. Mevrouw Van der Arend: „Ze doet het allemaal zelf, ik sta soms versteld van, dan zit ze naar de muziek te luisteren en dan zie je allemaal krabbeltjes op papier verschij nen; soms krijg ik echt het idee, dat het er helemaal in zit." Ditmaal voert ze „Hair" alleen uit, want haar zusje zit een beetje grieperig in een stoel. Niettemin doet ze het voortref felijk. Jk ga elke keer met plezier naar les", zegt Irma, „Als we komen moeten we eerst een kwartier aan de barre, om allemaal oefe ningen te doen en de danspas sen even door te nemen, dan gaan we een half uur klassiek dansen en aan het eind een kwartiertje beatballet. We krijgen les van Tosca en Lara. Tosca vind ik aardiger, Lara is een beetje kattig. Lara geeft alleen klassiek ballet en Tosca doet klassiek en beat. Vooral beat is leuk." Op de openbare les is ook alles naar wens gegaan. Irma heeft verschillende malen meege daan, ook moest zij een keer in vallen voor een meisje dat ziek geworden was. De tweede avond was leuker, toen danste het twee-jarig dochtertje van Tosca mee. weliswaar één dans. maar bij het publiek viel het ongetwijfeld in de smaak- Tosca' heeft verschillende groe pen onder haar leiding, een voor meisjes van vijf tot tien jaar» en voor meisjes van vier tot een jaar of acht, het over lapt elkaar een beetje. Ook is er een groep voor gehuwde da mes. Er zijn geen aparte lessen voor jongens, maar mensen, die naar de openbare les zijn geweest, hebben niet alleen kin deren van het vrouwelijk ge- siacht op de dansvloer gezien. Twee kleine jongetjes wisten op charmante wijze hun partners te begeleiden. Die jongens doen gewoon mee tijdens de lessen. Irma denkt er niet over om van balletles af te gaan. Ze vindt liet verschrikkelijk fijn. Het ligt dan ook in haar bedoeling, om er nog Jang mee door te gaan. Voorlopig kan zt nog wel een tijdje bij Tosca op les blijven, maar over een poosje zal ze een leeftijd bereiken, waarvoor Tosca geen cursussen heeft. Wat ze dan gaat doen, weet ze nog niet. Dat ze het ballet trouw zal blijven is een ding dat zeker is» Schiedam Bij sociëteit ifi* Waag" is het einde van ees zeer goed seizoen in zicht gdw» men. De Waaghalzen kunjtfö echter met veel plezier op Ji afgelopen tijd terugblikken. Za« terdag 19 juni wordt de laatste avond gehouden. Omdat <le mogelijkheden Schiedam om buitenshuis 'a draaien beperkt zi*n, heeft Waagbestuur even.. vorig jaa' besloten de avond V houden of het terrein van de -Schiedams Padvinders, hetRaadhuisplein Kethelweg 200. Daar wordt grandioos tuinfeest gehoud# met als hoogtepunt een origi^ le barbecue en tevens een»» go-spel, dat geleld wordt doft de bekende Bingo-Kees. Uu& aard zijn er vette prijzen in» wacht te slepen. Mensen die vorig jaar ook van partij waren, zullen zich no. wel herinneren, dat het toe; niet al te warm was. Daaron wordt iedereen ook aangera den, een lekkere warme broe- aan te trekken. Wel is de moge lijkheid aanwezig, om als w regent, binnenshuis verder gaan. Meer inlichtingen worden zaWj dagmiddag verschaft op „Raadhuisplein".De avond gint om acht uur. De toegang- prijs is dit keer slechts knaak. De leden worden ve zocht hun lidmaatschapska mee te brengen. Introauc* zijn ook vanharte welkom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 2