Kommnnio is weer open mm i PUIS DELFTSE GGD: „POLITIE STUURDE ONS NAAR VER EERDE MAATS n i alarmnummers m de bruid van scheveningen WATERWEGAGENDA Jubilarissen Schuilema en Verkouter van Nutsbedrijven gehuldigd Man valt van stelling Vila TDg7aai"4tnani \§&r Gewonde lag uur op straat EXPERIMENT VRIJE EXPRESSIE 1 ren J jvt Benzinedieven betrapt 2 \,L/vJtLn.iN a VlilJiArtAx éb JtlIVl .1071 43 „Het is ook altijd het één of net omgekeerd het ander", bromde lui onwillig. „Dat ene jong van mij moet je er met zijn haren bijslepen de ander zit pukke-' een. met zijn neus in de boeken, paar is nou ook eeen aardig heid meer aan, vind ik". „De ijver van de jongen is te waarderen. U wilt toch zelf zo graag dat hij doorstudeert?" Daar was natuurlijk weinig tegen in te brengen. Leen voelde drommels goed dat hij onrede lijk was. Zijn wrevel streed te gen zijn trots en waardering die wilde doorbreken. „Nou ja, vanzelf", gaf hij kortaf toe. Het licht viel over de bewegende horlogeketting tussen de ruste loze vingers. Nu lieten die de ketting los. De rector leunde over zijn bureau naar voren. ..Ik voel voor Derk. Hij u>„. nu ja, rechtschapen, meen ik, Tocii is hij allerminst een „zoe te ioneen". Als er wat re lachen valt, kan hij aanstekelijk meo>- lachen en voor een goede grap is hij gerust wei te vinden. Dat hij daarbij plichtsgetrouw is. daar^kunt u alleen, maar blïï om zijn". Leen slikte de verkapte terecht wijzing en grinnikte. „Nou, üz weet wel dat ik anders was met zo'n dertien, veertien jaar". ,Ja. wij zijn nu eenmaal alle maal anders," antwoordde de rector nu ook glimlachend. „.Als u en uw zoons hetzelfde waren, zou dat lang niet zo ge makkelijk zijn. De jongens zou den dan bovendien heel wat af- vechten". „Net of ze nou mekaar r.ooit in de haren zitten", grinnikte Leen, „Ze kunnen gerust niet veel van mekaar verdragen". Pn jij verdraagt al bitter weinig, dacht Tylinger. Toen Leen weg was, bleef hij stil 7Utcn, zijn penhouder in zijn hand. Moeilijk voor Derk om iuist met deze vader te moeten omgaan, en doorlopend met diens bazigheid rekening te moeten houden. TVant dat deze man een grote baas was, zag je met één oogopslag. Eigenlijk kon hij niet verdragen dat Derk een eigen mening en een eigen aard bad. Dat was het en dat was moeilijk genoeg, en het kon tol veel moeilijkheden lei den. Dat die oudste jongen een belhamel was en. het allemaal wel geloofde, kon de vader ge makkelijker begrijpen en. ver dragen. Tenslotte waren dat de streken van een kwajongen die nog geleid moest worden en misschien, ja zelfs waarschijn lijk, zag de man daar zijn eigen jongensaard in terug. Maar de persoonlijkheid, een andere nersooniijkheid, die er al in Derk stak, dat was iets waar eigenlijk rekening zn.ee gehou den zou moeten worden. En re kening houden met iemand Nee, dat was wel duidelijk, dat was niets voor vader Eigen- aerd, die hield alleen rekening met zichzelf en met de man in zich. Een man zien in zijn jong- c+e zoon? In geen jaren zou hij dat kunnen en misschien wei nooit! En toch, dacht Tylinger terwijl hij bedachtzaam een haartje van zijn pen peuterde, leken deze vader en zoon op elkaar. Ja toch, ergens wél. Allebei koppen die liever braken dan bogen. Wat een bonk, wat een kerel was het, die daar tegen over hom had gezeten! Een en al gezondheid en sterkte en kracht. Zoveel reddingen op je naam te hebben... Maar ook een man die geen zachtheid duldde, noen in zichzelf noch in anderen. Felle ogen, stug en hard zijn mond nen de lijnen van zijn. vierkante kop. Geen hoed. Een open overjas, die bij had aangehouden. Behaarde handen en polsen met spieren ais koorden... En dan Derk... Langzaam begon dr Tylinger te schrijven. Als die jongen zijn hele jeugd te gen de vader moest optornen... Derk zou er zich doorheen slaan, maar... ten koste van wat? Floor Eigenaerd en zijn. vriend Arend Ouwendeyl waren de be ruchte beersems van Scheve ningen. Wat zij al niet in hun ■hoofd durfden te halen en uit te voeren! De gewone streken als ruitentikken en belletje trekken, hadden ondanks een aantal va riaties al lang geen aantrek kingskracht meer voor die twee. Nee, die bedachten wel andere zaken, enig in. hun. soort. Bij Rikke op het bovenover ston den aan weerszijden van de deur twee geschoren acacia's in potten. Ze waren de laatste tijd zo opgeschoten dat ze met de potten mee net iets kleiner •waren dan een man. van mid delbare lengte. Floor en Arend hadden er al lang over gedacht of ze daarmee nu niet eens konden uithalen. Die tergend mooie planten in hun groene kuipjes. De goede gele genheid kwam pas toen de gla zenwasser. die van de ivoonver- dieping juist de glazen gelapt had, even naar binnen ging voor een hartversterking en zijn ladder onbewaakt liet staan. Arend stond op de uitkijk, terwijl Floor, zomaar op klaarlichte dag, behoedzaam de ladder op kroop, die ze eerst voorzichtig hadden verschoven, tussen de ramen in. Een touwtje dwars voor de ruit met een. stukje pek eraan, was in een oogwenk aangebracht. Daarvoor hadden ze de benodigdheden altijd in hun zakken De dunne draad die ervan afhing, duwden zij te gen de ruwe muur. Toen weg wezen. „Vanavondbij d'n donker Die avond lagen ze tegen de kant van het onderlangs naar het bo venover, Floor hield de klos zwart naaigaren, waarvan zij één eind aan de langs de muur afhangende draad hadden vast geknoopt stevig in zijn. hand. Zij lagen voorover achter de prikkeldraadafrastering van het gras-en-bomenperk. 't Enige linke was dat iemand je zien zou op de ladder", fluister de Arend, (Wordt vervolgd) SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.S0.91 Redactie: 26.25.66 Klachtcndienst: telefoon 26.08.30 van 18—20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sflthoff Pers N.V. i SCHIEDAM 23. Van heel ver klonk eentonig geloei over de stille heide. De Grote Poei wist wat dat bete kende. Ze drukte vastberaden een punthoedje op haar perma nent en greep een bezem. De aardman Iemke tilde een bijen korfje met een zwaai op zijn schouders en volgde haar naar buiten, de koude nachtlucht in. Wordt vervolgd. de Vlaardingen In blauwe verfletters staat op de rechterdeurpost „bel". Onze ogen volgen nauwkeurig de pijlen, die de plaats aan duiden waar wij met een vinger het welbekende rinkelgeluid moe ten veroorzaken. We doen een pas achterwaarts en vragen onszei! af ol we gek zijn geworden, want wat we ook zien: geen bel. De deur van Kommunïo is op slot. Fietsen en brommers verraden, dat er binnen, mensen moeten zijn. Op goed geluk tikken we zo hard mogelijk op het raam en er wordt opengedaan. Delft „De rijkspolitie heeft ons een verkeerde plaatsnaam gegeven, nl. De Lier in plaats van Maasland", aldus reageert de chef van de ambulance dienst van de Delftse GG en C-D de heerC. de Groot op het bericht in onze krant, dat een gewonde bromfietser een uur m Maasland In de regen op straat lag omdat de Delftse GG en GD niet kwam opdagen na de waarschuwing- ,,Het is voor ons. als Delftse dienst geen verplichting dat we naar andere plaatsen uitruk ken", zegt de heer De Groot. „Men is wel met een. regionale band bezig, maar zover is het nog niet. Niettemin voldoen we wel aan verzoeken om hulp. In dit geval werd ons door de rijkspolitie in Den Haag ver zocht een gewonde op de Konin gin Juiianalaan in De Lier op te halen. In De Lier vonden onze mensen echter niets, ook niet op de Koningin Julianaweg, die daar bestaat. Ik heb toen terug laten komen en me met Den Haag in verbinding gesteld. De gewonde bleek in Maasland te zijn, maar toen vond de rijks politie het maar heter om dan de GG en GD in Vlaardingen te ■waarschuwen. „Zijn jullie alweer open?", vra gen we aan een jong meisje. i „Nee, om zeven uur pas." Wanneer we hebben uitgelegd, dat we bedoelen of de soos weer open is voor bezoekers en dat we komen om een praatje te maken voor de IN-rubriek mogen %ve naar binnen. Alle aanwezigen blijken bestuursle den te zijn. Zij zijn juist bezig om de zaal in orde te maken, zodat over een half uurtje de eerste bezoekers van die dag kunnen worden ontvangen. „Wij zijn vorige week donderdag weer opengegaan", vertellen zij ons. „Uit de leden en enkele oud-bestuurders is een nieuw bestuur gevormd. Eigenlijk vinden we het niet leuk om een bestuur te hebben, het is een beetje een noodzakelijk kwaad". Hoe is het met het bezoekerstal SHebben jullie door alle nare verhaten, die de ronde hebben gedaan, een daling in het aan tal bezoekers? „Absoluut niet. We hebben zelfs meer bezoekers dan vroeger. Meteen vorige week donderdag avond was het al raak. Ruim honderd bezoekers telden we. In het weekeinde liep dit op tot ongeveer 170. We hebben ge merkt, dat het onderling con tact een stuk is verbeterd". Moeten de bezoekers nog lid van Kommixnio worden? „Nee, gelukkig niet. Dat kan toch niet als je open jeugdwerk wilt bedrijven. Trouwens, voor het rijk geldt Kommunio als een experiment. Wij hebben toe stemming om zonder leden te werken. Zelf spreken we nooit van leden; we hebben bezoe kers". Hoe is het met de aanstelling van een beroepskracht? „Dat is aangevraagd bij gemeen te en rijk. Maar ja, daar'heb je natuurlijk niet zo één, twee, drie antwoord op. Wel is ons gezegd, dat we maar vast moe ten uitkijken, naar een beroeps- kracht. Daar zijn we nu hard mee bezig in samenwerking met clubhuis De Haven. Met zulk soort zaken heeft De Ha ven meer ervaring dan wij". De vaste bezoekers van Kommu nio zijn uiteraard zeer blij over de heropening van hun socië teit. Om achter hun wensen te komen start deze week een enquête mei een groot aantal vragen. De antwoorden hierop zullen de beleidslijn voor Kom munio gaan bepalen. Een ding staat al vast. Onder lei ding van twee medewerksters, die daarin reeds ervaring heb ben, start volgende week in de aehterruïmlc van hei gebouw een groep Vrije Expressie. Wat er precies gaat gebeuren hangt voor een groot gedeelte af van de deelnemers. Om nog even te benadrukken hoe goed het wel gaat met Kommu nio vertelt men ons: „Behalve meer bezoekers hebben we ook veel meer bestuurders en me dewerkers. Volgens een sche ma wordt alles uitgevoerd. Dat wij nu wat meer mensen heb ben geeft ons ook meer arm slag voor andere zaken. Wij kunnen nu bijvoorbeeld nieuwe bezoekers opvangen met een gezellig babbeltje. Zo krijgen zy een beter inzicht wat hier zoal leeft". „De contacten met andere socië teiten komen ook weer een beetje op gang. In het begin stonden de meeste bestuursle den daarvan een beetje terug houdend tegenover ons, maar na een tijdje praten kregen wij steeds meer begrip. Ook heb ben we meer tijd om in andere sociëteiten een kijkje te ne men". .Behalve de aanstelling van een beroepskracht zouden wij nog iets graag willen, namelijk dat de gemiddelde leeftijd wat om hoog gaat. Nu komen er haast alleen personen tussen de zes tien en de twintig jaar. Het zou ook fijn zijn als de ouders eens een kijkje kwamen nemen" Vlaardingen In de zaal Har monie werd woensdagmid dag het zilveren dienst jubi leum gevierd van de heren L. Hoogenverf, W. Schuite- ma en J. Verkouter, ambte naren bij de gemeentelijke energie- en waterleidingbe drijven. Het lag in de bedoe ling, dat ook de heer S. A. Klein zijn 40-jarig dfenstju- bileum zou vieren, maar een week eerder moest hij in het ziekenhuis worden opgeno men, zodat hij niet aanwezig kon zijn. Namens het gemeentebestuur werden de jubilarissen gelukge wenst d-oor wethouder J. v.d. Linden, die waardering toonde voor de wijze waarop de drie mensen samen de 75 jaren in overheidsdienst hebben doorge bracht en hun. krachten hebben gewijd aan de gemeente Vlaar dingen, in het bijzonder aan de energie- en waterleidingbedrij ven. De heer Van der Lidnden overhandigde hen de gebruike lijke gratificaties en wenste hen voorts het beste voor de toe komst. Ir. G. B. Meijer, directeur van de Nutsbedrijven was blij dat hij de jubilarissen gezamenlijk kon huldigen inplaats van ieder op zijn juiste datum, zoals twee jaar geleden nog het geval was. Hij stelde vast. dat men op de goede weg was, wat betreft de j ubil eum vier in gen. Eigenlijk zouden we op een dag als vandaag, de jubilarissen de gelegenheid moeten geven te vertellen wat goed en niet goed is gegaan in de afgelopen perio de. Dan zouden we een schat van ervaringen en ook veel leu ke en zinvolle voorvallen, kun nen horen. Maar ja, dat lijkt met toch weer iets, dat de men sen misschien niet zo leuk zou den vinden om te vertellen op de dag van hun huldigingen, al dus ir. Meijer. Nadat de heer Meijer alle jubila rissen in de persoonlijke sfeer had toegesproken en geluk had gewenst, werden de geschenken angeboden, waaronder zich voor iedere jubilaris een fruit mand bevond. De feestelijke bijeenkomst die door het personeel werd bijge woond (zover de dienst het toe liet), werd opgeluisterd door het trio George Amelung, de conferencier Harry Touw en het duo Mini en Maxi. VANDAAG Niets op agenda MORGEN Niets op agenda MAANDAG Arcade 20 uur Bridge *59 Lange Haven 102 van 20 uur tot 22 uur Verkeerstheorielessen voor iedereen. Stadhuis 20 uur gemeenteraad DINSDAG Arcade 19.30 uur Bijeenkomst Studievrienden, 19.30 uur St. Eloy. Gemeentelijk Innreau voor huis- vesting, Westmolenstraat 26, telefoon 267756. G emeentclï jk Voorlichtingsbu reau, Nieuwstrast 26, telefoon 269051, toestel 174. Keinigings- en ontsmettings- dienst, Buitenhavenweg 154, te- lefoon 264895. Gemeentelijke Socia'e Dienst, Broers veld 142, tel. 264816. Wonïngdienst, Lange Haven 245. tel. 269375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord, Van Siin- geïandtstraat 25, telefoon 705300, Spreekuur in Schiedam: donderdag van 14 tot 25 uur, "Westvest 52. [VLAARDINGEN VANDAAG Ontspanningsgebouw IIIC Smit, Nieuw Lekkerland, 29.15 uur: installatie van de heer A. C. Ph. Hardonk tot burgemeester van Nieuw Lekkerland. Luxor, Westhavenkade, 20.00 uur: film Chisum, 14 jaar. MORGEN Luxor, "Westbavenkade, 20 uur; „Chisum", 14 j. BÉU IN VLAARDINGEN MAASLAND VANDAAG De Magneet. 19.45 uur: herfst- komkommeravond tumbouw- studieclubs Maasland en. AVes- terlee, EXPOSITIESÏN~ SCHIEDAM Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, geopend: dagelijks van 10 tot 17 uur, zondag van 12.30 tot 17 uur en vrijdagavond van 20 tot 22 uur. Tot 5 juli: grafieken van Zoltin Peeter. Tot 26 juli: „Reportage-Object l" van Mary Schoonheyt, Tot 26 juli: zeefdrukken, etsen en tekeningen van Tamas Konok en Katalin Het ei. EXPOSITIES IN VLAARDINGEN Politie, Delftseveer 6, telefoon 342355. Brandweer, Hofiaan 13, telefoon 343099. GG en GD. Hoüaan 7, telefoon 342541. Rijnmond, meld- en regelkamer, klachten vuile lucht en irrite rend geluid, telefoon 150000. Gemeentearchief, Plein. Emaus 5, telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en water leidingbedrijven, Hoüaan 25, telefoon 304444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau, Veerplcin 113, telefoon 342415. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Hoogstraat 220, teie- 342212. Rcinigings- en ontsmettings- dienst, Hofiaan 3, telefoon 342212. Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 350244. Woningbedrijf. Emaus 31, tele foon 350411. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord, Van Siin* gelandstraat 25, telefoon 705300, Stichting Hulp aan buitenlandse werknemers, Binnensingel 39, telefoon 351993. Stichting Centrale Hulpdienst, te lefoon 340554. Interkerkelijk bureau voor maat schappelijk werk, Emmastraat 71, telefoon 351022. De Kattenbeker, Liesveld 151, ex positie „Onleefbaar heden", ei sen van André Pelgrim. Ge opend dinsdag tot en met zater dag van 9 tot 19 uur. Tot 3 juli. Visserymuseum, "Westhavenkade 45: expositie werkstukken leer lingen. Prins Bernhardschool „Vlaardingen en de opening van het Visserijmuseum". Ge opend dagelijks van 10 tot 17 uur en zondag van 14 tot 17 uur. Tot 2 juli. EXPOSmÉSIN- MAASSLUIS Gemeentemuseum, Zuiddijk 16: expositie vijf Delftse kunste naars: Lejo desn Hertog, Leen van Lopik, Gillis van Oosten, Jan Rijnders, Johan Suttorp. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur en dinsdagavond van 19 tot 21 uur. Tot 12 juli. lUBELf IN SCHIEDAM1 Politie, Lange Nieuwstraat 55, tel. 269333. Brandweer. Singel 81a, lel. 268578, GG cn GD. Tumlaan 80, telefoon 26Ö290. Rijnmond, meld- en regelkamer, klachten vuüe lucht en Irrite rende geluiden, telefoon 150000. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, telefoon 266727. Gemeentelijke technische bedrij ven, Dwarsstraat 42. telefoon Schiedam Aan boord van de tanker Eastgate, die bij Wilton- Fijenoord ligt, is donderdag om kwart over vijf de 50-jarige A. v, d. Sluis van een zeven meter hoge stelling gevallen, toen hij de wanden van een ruim met grit stond schoon te spuiten. Het slachtoffer is met een bek kenfractuur naar het Gemeen te-ziekenhuis gebracht. Schiedam Op het Bachplein zijn in de nacht van woensdag op donderdag omstreeks half twee benzinedieven op heter* daad betrapt. Een bewoner, die de twee dieven benzine zag overhevelen uit een Volvo in hun eigen auto, waarschuwde de politie, die direct een sur veillancewagen stuurde. Bij aankomst bleken de twee juist de Eduard van Beinumlaan ta willen inrijden. Op het politie bureau kwam later ook aan het licht, dat de dieven, de 24-jari- ge Fransman J. L. D. en do 19-jarige Duitser H. J. H. de auto, waarin ze reden, in Rot terdam hadden gestolen. SCHIEDAM Politie: 264666, brandweer: 269123, GG en GD: 269299, Apotheek voor avond- en nachtdienst: na 17.30 :iur tel. 264918. VLAARDINGEN Politie, brandweer en GG en GD: 344444, Apotheek voor avond- en nachtdienst: WaJrave, Hofiaan 49, tel. 342993. MAASSLUIS Politie, brandweer ec GG en GD: 3333. Apotheek voor avond- en nachtdienst: De Jong, Markt 11, tel. 2234. Vanaf zaterdagmorgen II uur: Rijnmond, Mozari- laan, tel. 2209. MAASLAND Politie: 2375, brandweer: 2326, GG en GD: 2039. HOEK VAN HOLLAND Politie: 2133, brandweer: 2315, GG en GD: 2133.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 2