Mogelijkheden op strand nu benntten Een monument in gevaar De heer Schut maakt zijn boot zelf sa Hg Wmm. Talenten jacht en filmfeest in Stads gehoorzaal Mookbal- competitie raakt op z'n eind WÊêèêSSêÈÊÊB$^L JiJlü &s&im Zondagmiddag SVV-öen Bosch Koninklijke onderscheiding voor stadgenoot WIJKEN GAAN VOETBALLEN SCHIEDAMSCIIE COUKANT Dw.<jJfi4DAw -J JL Hoek van Holland Hot strand- seizoen 1971 zal in de geschie denisboekjes zeker niet worden genoemd als een uitstekend sei zoen, althans niet wat Hoek van Holland betreft. Daarvoor is het seizoen te laat begonnen in verband met de opspuitings- werkzaamheden en de moeilijk heden daar omheen. Wegenaan leg, opbouw van de tenten, het waren allemaal factoren die er aan meewerkten dat de strand- exploitatie pas laat kon begin nen. Het opspuitingswerk heeft ook onvermijdelijk zijn invloed gehad op het bezoek van toeris ten aan de Hoek. Alle geruchten over gevaarlijke hellingen, vies water en noodzakelijke lange wandelingen deden veel men sen. besluiten dit jaar Hoek van Holland van hun strandlijstje af te voeren. Om een totaalbeeld van het sei zoen te geven is het natuurlijk nog veel te vroeg. Er kunnen nog vele mooie weken komen Volgens het meerendeel van de strandexploltamten en ten slotte zijn dat dc mensen van de praktijk zal het vooral fi nancieel gezien een slecht sei zoen worden. Zelfs bij mooi weer blijven alweer volgens de exploitanten veel mensen weg van het nieuwe strand ge deelte- Het is inderdaad wel zo dat het oude, niet opgespoten deel van het strand in de omge ving van de kampeerterreinen nog een zeer grote belangstel ling blijft trekken. VERGETEN Met alle waardering voor de mensen van Rijkswaterstaat en dc gemeente, die alles hebben gedaan om dit seizoen nog zo aantrekkelijk mogelijk te ma ken, Is het waarschijnlijk toch ivel zaak om het seizoen 1971 ergens op te bergen in het ge heugen als een min of meer on aangename herinnering. Om eehter een onaangename herin nering te kunnen vergeten, is het nodig ervoor te zorgen dat het „heden" beter wordt. Wan neer wö zeggen „heden", dan bedoelen we eigenlijk al de zo mer van 1972. Immers, om het volgend seizoen tot een succes te kunnen maken, dient men nu reeds aan de slag te gaan. De opspuitingen op het strand lo pen minder vlot dan aanvanke lijk word verondersteld. De oor zaak dient men te zoeken in het feit dat Rijkswaterstaat grote hoeveelheden zand nodig heeft voor andere werkzaamheden. De verwachting is echter dat in het komende najaar weer met volle kracht zal worden gespo ten. Dat beteken.-;; dan dat tegen •de winter de eerste fase van de opspuiting zal zijn voltooid. Dan zad het strand vanaf de Noorder pier tot op de grens van 's-Gravenzande op hoogte zijn. GEEN BINNENMEER Hoewel men bij de opspuiting nog steeds rekening houdt met de aanleg van het veelbesproken binnenmeer, achten deskundi gen het steeds onwaarschijnlij ker dat dit meer er inderdaad zal komen. De aanleg van dit meer op enige afstand van de zee stuit op zoveel technische en wellicht ook hygiënische be zwaren. dat men hierop nauwe lijks meer durft te rekenen. Over de waarde van dat birrnen- fneer valt trouwens te redetwis ten. Veel belangrijker is de vraag op welke wijze het Hoek se strand nu verder zal worden uitgebouwd. Dia vraag is name lijk bepalend voor de toekomst van de recreatie in Hoek van Holland. Over de opspuitingen van het strand bestaan de nodi ge meningsverschillen. Er zijn mensen die er enthousiast over zijn, er zijn er ook die de enor me zandvlakte verfoeien. En zoals de zaak er thans bijligt, kan men nauwelijks spreken van een mooi recreatief strand- Dat zal het echter wel kunnen worden. De gemeente Rotter dam zal dan echter nu moeten komen met een ontwikkelings plan voor dit gebied. Wanneer men in het volgend seizoen een wat aantrekkelijker strand wil hebben, dan dient men nu de voorbereidingen te gaan tref fen. Er is een situatietekening gemaakt, maar die heeft be- ■■bmn li, f A 4 I - ■j trekking op drie fasen bij de sirandopspu iting. Het is de vraag of men ooit tot de •derde of zelfs maar tot de twee de fase zal kunnen gerakend. Een groot aantal onzekere fac toren spreekt daarin mee. De eerste fase is echter een feit en juist die eerste fase staat niet toe dat men de zaak nu jaren lang laat rusten om af te wach ten of er misschien ooit een verdere verbreding gaat ko men. Men dient de zaken nu aan te pakken. Het is theoretisch denkbaar dat een wachttijd van een aantal jaren tot een beter eindresultaat zou leiden. Maar in die tussenliggende periode heeft men Hoek van Holland als toeristenplaats dan wel defi nitief kapot gemaakt. De strandexploitanren zijn van men mg dat veel mensen - ook al blijft hef mooi weer - weg blijven van het nieuwe strand- gec/ee/fe. Het is echter niet te hopen dat hef nieuwe gedeelte een beeld geeft als op deze foto. Vlaardingen Tot dinsdag kun nen Vlaardingse kinderen zich nog opgeven voor deelname aan de talentenjacht, die in het kader van de je ugdv akant ie we ken volgende week vrijdag in de Stadsgehoorzaal wordt ge houden. De aanvang van de ta lentenjacht is bepaald op half acht. De jury bestaat uit Pau- lus, de postbode uit Oebele en de Vlaardingse cabaretier Joop Vos. De leeftijd van de deelne mers moet liggen tussen zes en veertien jaar. Wie aan de talen tenjacht mee wil doen moet een briefkaartje met naam, adres, leeftijd en wat op de planken wordt gebracht sturen naar Co mité Jeugdvakantievreugd, Stadhuis, Vlaardingen. Uiteraard zijn bezoekers om de deelnemers aan te moedigen van harte welkom. Zij kunnen aan de kassa van de Stadsge hoorzaal volgende week don derdag en vrijdag van 10 tot 13 uur en vrijdag bovendien vanaf 19 uur een toegangsbewijs ko pen. De prijs hiervan bedraagt voor volwassenen één gulden en voor kinderen tot en met veertien jaar vijftig cent. Twee dagen eerder wordt in de Stadsgehoorzaal een groot film feest gehouden. Dit is georgani seerd door de Nederlandse Jeugd Centrale in Samenwer king met drie tijdschriftuitge verijen. Vertoond worden onder meer films van Laurel en Har dy, Rin Tin Tin en de Spanky's. Er worden, twee voorstellingen gegeven, namelijk om half twee en om half vier. De toegangsprijs bedraagt 1,65. Hiervoor krijgen alle kinderen ook nog een leuke verrassing. Kaarten zijn dinsdag van 15 tot 17 en woensdag vanaf 10 uur aan de Harmonie verkrijgbaar. Schiedam In Schiedam vervalt op het ogenblik een monu ment. Toegegeven, het is geen mooi monument, althans van buiten niet, en hef, interieur zal ook niet iedereen aanspre ken. Echter, het is een monument dat typisch in zijn omge ving, de Lange Haven past, en zelden was de dreiging zo groot, dat de Havenkerk zal moeten verdwijnen. Van onze sportredactie Schiedam Zondag zal blijken of de formatie van Jan Bens sterker uit de transferstrijd is gekomen. Dan komt het gepro moveerde Den Bosch naar Har- ga. Een Den Eosch waarin op gesteld Wiadimir Ciric (ex- SVV). Een krachtproef voor de spelers van SVV, die weliswaar reeds oefenden, maar nog niet tegen een ploeg uit het betaalde voetbal. Bens zal de kans om alle geselecteerde spelers op hun waarde te testen, tegen Den Bosch niet voorbij laten gaan. Aanvang van. deze oeïen- partij om 2 uur. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrech ter Jonker. Deskundigen van de foouwpolitie zouden vandaag vermoedelijk een verblijf in deze kerk afra den. Zover is het dus al, dat hoefde anderhalf jaar geleden nog niet. Toen was de stroom nog aangesloten, hield een. klein groepje vrijwilligers de kerk voor zover dat ging schoon, en trachtte althans verval een beetje te voorkomen- Het fraaie orgel wordt verwaar loosd en is ten prooi gevallen aan -weersomstandigheden, het fraaie interieur van <ie kerk is al even verwaarloosd als de rest van het gebouw. Met ande re woorden: er is xveinig meer voor nodig of er is geen Haven- kerk meer. Er is nu al een bouwval in wording, hoeveel tijd er nog nodig is voor de al gehele instorting, is niet be kend, maar erg lang kan. dit niet zijn. Het Bisdom Rotterdam heeft wei nig op met de Havenkerk sinds de kerk in 1967 niet voor do diensten werd gesloten. Nu is men teruggevallen op de Sin gelkerk, waarvan het voortbe staan niet zeker is. Over tien jaar zou deze kerk kunnen wor den opgeheven, maar dan zou er al lang geen Havenkerk meer zijn, die ter opvanging zou kunnen dienen. Het is eigenlijk maar vreemd, dat het aanbod van de Neder landse Monumentenstichtmg, door -* Toa Huijssoon. die de kerk wil overnemen, nog niet met beide handen is aange grepen. Eindelijk meldt zich een „exploitant" voor de kerk, dm bereid is het gebouw te handhaven en wellicht met rijkssteun al tnans weer een beetje toonbaar te maken. Er zijn wel enkele reacties geko men. maar in zijn geheel is dat nog niet veel Of de pogingen van de stichting beslist de laatste kans voor de kerk zullen slagen, is nog met te zeggen. Wil men de Ha venkerk behouden, dan zullen stichting en kerkbestuur zeker tot overeenstemming moeten komen. Zou de Havenkerk op den duur toch verdwijnen, dan verdwijnt één van de laatste Waterstaatskerken in ons land, niet mooi maar wei uniek. Wei- licht krijgt men ook bij het Bisdom nog wei eens spijt, dat de Havenkerk in 1967 zo ge makkelijk is gesloten. Schiedam De honkbalcompeti tie loopt langzaam naar het ein de toe. Nog slechts enkele we ken en ook deze tak van dc zo mersport behoort tot het verle den. Voor Schiedam, DHS en Holy is er dit weekeinde een thuiswedstrijd vastgesteld. Schiedam ontvangt zondag om half drie Quick uit Amersfoort. Een wedstrijd waarin Schie dam, mits het niet al te veel pech heeft, als winnaar uit de bus kan komen. DHS, dat de degradatiedans nog wel zou kunnen ontspringen, krijgt LLC in Kethel te ontvan gen. Om de degradatie te ontlo pen nu EBHC zich terugtrekt, zal DHS zelf ook nog wat pun ten aan het magere totaal moe ten toevoegen. Misschien dat tegen LLC die kans er is. Schiedam De heer Corstiaan de Bruin i«? vanmiddag om haif vier in dc kantine van de Tech nische Bedrijven, Dwarsstraat 42, onderscheiden met de ere medaille In zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer De Bruin woont aan het Nieuwlandplein 64 te Schie dam en is op 12 februari 1909 in Schiedam geboren. Op 1 augustus is de heer De Bruin, veertig jaar in gemeente dienst werkzaam bij de Techni sche Bedrijven. Hij is begonnen als klerk 2de Idas en opgeklom men tot de rang van commies A en al sedert jaren een ge waardeerde kracht bij de afde ling boekhouding. Corstiaan de Brum bekleedt in het kerkelijk leven van de Gereformeerde Kerk (vrij- gemaaktj al jaren de func ties \'an diaken en secretaris van de commissie van be- heer. Daarnaast is hij zeven jaar afdetingssecretaris van de Nederlandse Bond van Over heidspersoneel geweest. De verleende onderscheiding is hem door wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaft, loco burgemeester. uitgereikt. Van onze sportredactie Schiedam Zaterdag zal er on der auspiciën van de voetbalaf deling van de wijkvereniging Bijdorp een voetbaltoernooi worden gehouden. Dit toernooi wordt verspeeld op de velden in de wijk Bijdorp. Elftallen van Groenoord, Nieuwland, Bij dorp, Het Oosten, Centrum en «en ploeg uit Cadiz in Spanje gaan strijden om een beker. De wedstrijden beginnen om half "hen en mevrouw Verweij-de Graaff zal de aftrap verrichten. Schiedam De grote liefhebberij van de 51-jarige heer F. Schut is het knutselen aan boten. Hij maakt op het ogenblik zelfs een compleet vaartuig, waarmee hij in het voorjaar met zijn vrouw en dochters de Hollandse wateren hoopt af te varen. Op de Westerkade kan men 2ijn produkt zien op het opslag schip van de firma „Vacht holi days" waar de heer Schut werkt. Het bijzondere aan het -werk van de heer Schut is het feit, dat hij al zijn ideeën zonder een teke ning te gebruiken ten uitvoer brengt. Zelf zegt hij hierover: „2k heb helemaal geen teke- De fieer Schut aan boord var» de faefeomsfige „Louise". ning nodig, trouwens, daar heb ik niet eens tijd voor. Natuur lijk heb ik wel een model gete kend, hoe de boot er ongeveer komt uit te zien. Maar veel staat daar niet op, alleen waar de kooien komen, de motor en het stuurwiel. De rest zie ik tij dens het werk." Niettemin ziet alles er heel per fect uit. Het is overigens niet de eerste boot, die de heer Schut helemaal zelf heeft ge bouwd. „Enkele jaren geleden was ik 2iek,zo erg, dat ik van de dokter niet meer mocht wer ken. Maar ik heb geen zin om altijd te zitten, dus Ik dacht: dan ga ik een boot bouwen. Met die boot heb ik twee jaar -geva ren en toen heb ik hom ver kocht. omdat ik de gelegenheid kreeg een andere te maken, die wat beter was. De vorige was een rondspant, die had een ronde onderkant, maar ik had eigenlijk liever een knik- spant, je weet wel, die puntig eindigt. Die kans heb ik niet voorbij laten gaan en nu ben ik sinds december aan die knik- spant bezig. Het schiet al op, in het voorjaar hoop ik de boot af te hebben. Er gaat wel veel geld in 2itten. Ik schat dat ik er al zo'n tienduizend gulden aan heb besteed. Daarom moest ik die andere ook verkopen," „LOUISE" „Onze vorige boot heette „Loui se". genoemd naar mijn vrouw. Ik denk dat ik deze ook wel zo r.al noemen. Het is echter nu wel afgelopen met het boten bouwen. Deze maak ik af en dan houd ik er mee op. Ik kan Ben overzichtje van de boot in wording. toch niet altijd aan de gang blijven". De heer Schut maakt ook de mo tor zelf voor elkaar. „Ik heb een oude motor uit een auto, die ik verbouw tot scheepsmo tor. Het is de bedoeling, dat de boot binnenkort in het water komt te liggen, want als alles erin zit, de ramen en zo, dan is de kans groot, dat er wat sneu velt bij het te water laten." Het water speelt een belangrijke rol in het leven van de heer Schut. Hij werkt bij een scheep- vaartondememing, die voor Engelsen bootreizen naar Duitsland organiseert. Zijn taak xs daar defecten in de mo toren te verhelpen. Bovendien woont de heer Schut zelf in een woonark, die vlak naast de op slagboot ligt van „Vacht holi days". Eik ogenblik wanneer "hij thuis is kan hij even naar zijn boot gaan kijken. Avond aan avond werkt hij er dan ook aan, min stens drie uur. Die ark aan de Westerkade bewoont hij met zijn vrouw, zijn twee zeventien jarige tweelingdochters, drie katten en een \'eertien jaar oude hond. Van onze sportredactie DRZ speelt zaterdag reeds. Het gaat naar -NADO en zal de winst die het zondag behaalde willen prolongeren. Holy, lang kandidaat voor de titel, krijgt koploper Geldrop op bezoek. Het zal voor Holy een prestige- slag worden, want het zou met alle plezier Geldrop willen ver slaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3