FORTUNA OVERKLAST GOUDA Nieuwelingen haalden een SW wint oefenduel tegen s-Gravensande met 2-1 Wim van Kranenburg: Onze nummers moeten nog komen door Bas van Bochove Riedijk en Vonk naar Noorwegen Flatbewoners OPGELET! 22,50 BEL DE DUIZENDPOOT 26 66 04 Martin van Wijk nieuwe trainer van DVO '32 BLESSURE door Kia Racbé Techniek en snelheid zegevieren VZC wacht nog op eerste gouden medaille Van onze sportredactie Vlaardingen De beide Forhmaspelers Arie Rie dijk en Tonny Vonk zullen ons land vertegenwoordi gen in een vierlandcn- jeugdtoernooi waaraan behalve door Nederland, ook door Noorwegen Zwit serland en Denemarken wordt deelgenomen. Zon dag 1 augustus vertrek ken beide jeugdige Vlaar- dingers, samen met nog vijftien geselecteerden, naar Noorwegen waar dinsdag 3 augustus tegen Noorwegen wordt ge speeld. Op 5 augustus speelt Nederland tegen Zwitserland cn op 7 augus tus tegen Denemarken. 's-Gravenzande.Pc traditionele oefenwedstrijd van SVV te gen 's-Grayenzande is, net als vorig jaar, met een doelpunt verschil door-S W gewonnen. Met 21 bleven de Schiedam mers aan'de Voordelige kant van de score. Maar daar ging het ocfenmeestcr Jan Bens niet om. Deze wedstrijd tegen de za terdag eerste klasser was een van de generale repetities, voorafgaande aan het grote voctbalgebeuren, dat over enkele weken voor-de deur staat. Maar gold bovenal om het nieuw gekochte materiaal aan een test te onderwerpen. Slechts drie van dc nieuwe aankopen van SVV waren in de basisopstelling het veld ingegaan. Ben Poot, John van der Spek en Flip van Waardhuizen. Samen met Wïm Mulder vormden deze drie het middenrif van SVV. Poot en Van der Spek met de opdracht als het nodig was met de aanval mee op te trekken. Die taktiek slaagde tegen 's-Gravenzande won derwel. Vooral John van der Spek liet zien in Feijenoord B voldoende routine te heb ben opgedaan om dat spelle tje goed te spelen. In de voorste lijn opereerden Du tina en Van. Meeleren en vooral Dutina was zeer beweeglijk. In dc achterste vier stonden opge steld Van Beek, War na ar, Ös- icrholt en Van der Korput met in het doei Jan van der Velden. Zie wie er voor uv; deur staat zonder zelf gezien te v~ Laat eer» teren. Kompleet gemonteerd. Van onze sportredactie Vlaardingen De selectie van eersteklasser DVO'32 is dins dagavond onder nieuwe leiding begonnen met de training. Het is Martin van Wijk uit Schie dam die de training op zich heeft genomen. De 24-jarige Schiedammer heeft eens in dc betaalde selectie van Hermes DVS gespeeld en doet thans veel aan cricket. Zoals de nieuwe aanwinsten zich gisteravond etaleerden, kan gozegd worden, dat SVV vooral op hot middenveld sterker is geworden. Het directe afspelen van de bal van Van Waardhui zen en Poot brachten verras sende aanvallen op de mat. Vooral üe- actieradius van Flip van Waardhuizen was groot. Waarom slechts drie van dc aan kopen een kans gegeven? Bcns: ..Wat heeft het voor zin om ie dere jongen een half uur te la ten spelen. Dan krijg je als trainer nooit een- gurd over zicht. Iedere trainer heeft zo'n beetje in zijn hoofd met welke formatie hij denkt te starten. Maar we krijgen nog meer oe fen wedstrij den' In hei verloop van de tweede helft werd Jan Bens gedwongen om ook Steenbergen een kans te geven. Wout van Meeleren was in. botsing gekomen met doelman Lex de Blok en moest geblesseerd het veld verlaten. De blessure vie! achter af nog mee. Steenbergen kreeg de taak van Aad Osterholt in de achterste vier opgedragen en Osterholt vertrok naar de spits. Den Haag De aanhang van VZC wacht nog steeds op de eerste gouden medaille. Woensdag werd de voorraad brons van de Vlaar- dlngse iSwemclub opnieuw aangevuld. Vier maal werd bet laagste eremetaal opgediend. Trainer Wïm van Kranenburg die zijn voor lopig dienstverband van drie maanden heeft verlengd tot de Olym pische Spelen ziet de zaken echter niet somber in. „Onze nummers moeten nog komen. Wij hebben geen langebaanspecialisteii". Voor de neutrale toeschouwer lijkt het, dat VZC duidelijk minder op de voorgrond treedt dan in voorgaande jaren. Trai ner Van Kranenburg: ,,Ik kan geen vergelijkingen maken want het ontbreekt mij aan elk cijfermateriaal van vorig jaar. Jaap Ploeg heeft niets achter gelaten". Behalve dan natuur lijk een. groep talentvolle zwemsters en zwemmers. Van Kranenburg: „Mijn eerste taak bij VZC was dat zij mij accep teerden. ik moest het vacuüm opvullen, dat was ontstaan na het vertrek van Ploeg. Voor 90°/n is dat gelukt en met de an deren zal het ook wel gaan". Wïm van Kranenburg probeert tijdens dit kampioenschap dc aan hem toevertrouwde pupil len zoveel mogelijk op te van gen. Hij spreekt tegen dat de VZC-leden Jaap Ploeg niet zou den mogen ontmoeten. „Som mige ouders hebben daar op aangedrongen en Ploeg ook verzocht hier niet te komen. Dat vind ik overdreven. Ze mo gen van mij rustig met Ploeg praten". Hoezeer de band van sommigen met Ploeg nog be staat, blijkt uit het feit dat Hannie van Boerum bij Jaap Ploeg zal gaan werken. Zij behaalde overigens woensdag één van de vier bronzen me dailles. Achter Linda de Boei en Jetteke Slop werd zij derde op de 400 m vrije slag in 5.02.6. Leny de Jong bracht de bron zen oogst op zes door op de 400 meter vrije slag voor meisjes onder de 16 jaar en op de 300 meter vlinderslag voor dezelfde meisjes derde te worden. Anke Rijnders finishte beide malen ruim voor haar. Petra But zorgde voor dc vierde plak. Op de 200 meter schoolslag voor meisjes onder de 18 jaar was haar tijd van 2.58.9 voldoende voor het brons. De Schiedamsc Zwemclub mag dan niet met zo'n groot aantal aan deze kampioenschappen deelnemen, het selecte groepje zorgt voor eclatante successen. René van de Kuil voegde aan zijn gouden en zilveren medail le nog een gulden prestatie toe. Op de 400 meter vrije slag voor jongens onder de 16 jaar was hij zowel in de series als in de finale al zijn concurrenten te snel af. Zijn 4.25.6 is van goed gehalte. Nog meer goud bionk cr in de SZC-tasscn op weg naar huis. Rudy Pijper, dinsdag gediskwali ficeerd nam sportieve wraak. Op de 100 meter vlinderslag voor jongens onder 16 jaar werd hjj opschitterende wijze eerste in i.01-9, slechts 0,1 sec. boven zijn eigen, nationale aspi rantenrecord. Vei'dere resultaten Schiedamse en Vlaardingse zwemsters en zwemmers: 400 meter vrije slag m.o. 14 jaar: Wüma Pors {VZC) 5.26.9; m meter vrije slag dames: Cora Schouten (VZC) 5.16.3 {3e)t Cora van de Veer (VZC) 5.17.6 (lie); 400 meter vrije slag j.o. 14 jaar; Paul van Scliayk (VZC) 5.15.2, Frank Ruseier (SZC) 5.16.2; 200 meter school slag m.o, 16 jaar: Wil v.d. Vlies (VZC) 3.12.5 (gedisk); 100 me ter vlinderslag j.o. 14 jaar: Frank Ruscler (SZC) 1.23.8; 100 meter vlinderslag heren: Ruud Beele (VZC) 1.05.9 (gc). Dc komst van. Steenbergen in de laatste linie betekende wel met een meer „Jcngtc", wat vooral in de lucht sterk naar voren kwam. Zondag, in het duel te gen Den Bosch, ivil Jan Bens mei dezelfde formatie in het veld komen als gisteravond. „Ik mis dan wel Flip Waard huizen. Die gaal zaterdag met vakantie. Voor hem dus een- an der. maar voor het overige ver ander ik het team niet". Het scoreverloop was: in de eerste helft een doelpunt van Dutina na goed aange ven van Poot. In de tweede helft reeds na twee minu ten scoorde John van der Spek 02 na een blunder van doelman De Blok. Leo de Haan kon voor 's-Graven- zande de eer redden. Het moei gezegd, dat 's-Graven- zande goed partij bood en het tempo van SVV best kon volgen. GOUDA Vijf-nul. Overdui delijk toonden de Fortuna- spelers op het Gouda-veld het verschil a.rin tussen een semiprof-ploeg uit de eerste divisie en de amateur eerste klasser Gouda. Een betere technische vaardigheid, vooral grotere snelheid in het combinatiespel en een professioneel afstraffen van de verdedigingsfouten waren teveel voor Gouda, dat een dag eerder de training had hervat, terwijl de Vlaardin- gers inmiddels aan hun vier- de oefenpartij bezig waren. SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 29 JULI 1971 En ook dit fnuikte Gouda. De dit keer in volledig blauw gehulde Gouwenaars dienen met hun nieuwe aanwinsten nog tot een ingespeeld elftal te geraken. Overigens deden twee nieuwe spelers gisteravond ex-ZFC- er Bobby Westra en èx-A- GOVV-er Kasper Looyen we gens privé-omstandigheden niet mee. Wel van de partij'was ex- Telstarmaii Gerrie Clement, die een goede indruk na liet. Voorat voor de rust nam hij de bonkige Jan Teske enkele ma len fraai „in de boot". Fortuna leidde toen echter, al met 20. Piet de Vries, met Matiie van Toorn een vlug schakelend middenveld-duo vormend, stuurde reed na acht minuten Rob van der Bol de vrije ruim te in. De voorzet van de ex-Hol land Sporter kopte de goed op gekomen Jan Olsthoorn simpel langs Gouda-doelman Leen Be zem: 01. Nog voor een kwartier verstreken was passte Aat Reygersberg naar Rob van der Bol, die al leen op Bezem afstevende. In eerste instantie schoot Van der Bol de bal tegen de Gouda-kee- per aan, maar Piet de Vries was onmiddellijk attent en trapte dc bal in het verlaten doel: 0—2; Inmiddels was duidelijk gewor- den dat het bij Gouda moest ko men van de goed 'spelende Har.s Brouwer en de geroutj- n»erck- Ciement. Laatstgenoem ds gleed eenmaal behendig G Gouda's Gerrie C/emenf brach de eirond} en Jan Olsthoorn. langs Teske, maar zijn trekbal werd door Henk den Dijker (ex-ONA) enkele centimeters naast het doel van Peter Eike lenboom geknald. Fortuna bleef zich echter de bes te kansen scheppen. Eerst lan ceerde Arie Don Aat Reygers- berg, maar diens kopbal suisde rakelings over, vervolgens snel de Reygersberg na een pass van De Vries door de opgedron gen Goudse defensie, maar werd daarbij door Andries Groenewoud vastgehouden Door toedoen van Clement, die Teske andermaal liet „rondtol len" ontstond vlak voor de rust nog een paniekerige situatie voor ,het Vlaardingse doel, maar noch Den Dijker noch Kees Vermeulen slaagden erin te doelpunten. voor de rust de handen op Gouda, dat in de rust Rob den Blijker verving door Luuk Oudshoorn, begon in de tweed© helft hoopvol, maar weldra werd de hoop op een gunstige afloop ontnomen. Nadat eerst De Vries (vrije kans precies in handen van Bezem) en Rey- gersberg (slordig naast) na passes van de actieve Van der Bol de „boot" hadden gemist* sneed Fortuna met een derde treffer de weg naar een Gouds sueces definitief af. Een fout van Hans van. der Win den. vallend verloor hij het leer aan Aat Reygersbeg gaf laatstgenoemde een vrij» loop. Ton Eist, juist van de A- junioren .overgekomen,' kon niets anders doen dan Reygers- berg met de handen afstoppen. Eea handeling die, omdat hij Hier passeert hij Jan Teske (op binnen het beruchte gebied werd gepleegd, op een penalty kwam te staan die Piet de Vries steenhard in de touwer joeg: 03. Onmiddellijk daarna knalde" De Vries na een voorzet van Van der Bol tegen de onderkant van de lat. maar een hernieuwde Fortuna-aanvai bracht de "3J via Arie Don bij Piet de Vries, die 04 iie-t aantekenen. Op nieuw had het rechter verdedl- gingsblok van Gouda het deze treffer laten afweten. Uit een pass van Don bepaalde Aat Reygersberg de eindstand 05. Bij een laaiste Goud a-poging ten slotte kopte Luuk Qudshoorn na een voorzet. \'an Clement v'aJ?a paal in de handen van Peter Fi- kelenboom. 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4