Geen wonder dat de badgasten wegblijven" 253 Aanvragen voor uitkering huursubsidie n; Aanvullende huursubsidie gecompliceerde regeling In 1970: lop hen Kassa mee onder arm: week cel STRANDEXPLOITANT BEN MAAS: msmm Bulderbaan Busje geruild en koelkast gestolen 11 WE LOPEN ACHTER Commissies vergaderen over dienstencentrum rjn nn Aanvraagtermijn tol 1 oktober verlengd VOORWAARDEN Drie maanden voor stelende tegelzetter SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1971 lefooa De borden die bij het Hoekse strand geplaatst zijn zouden de badgosten doen besluiten iever naar veiliger stranden uit te zien. ig8bu-j lefoon- hulsj tele-; tings- •efoon| ienst, f .efooa tele- Nieu* SUri' )5300. »ndse! 1 30.' naai. traat Hoek van Holland Drijfzand levensgevearlijk! Geen, won der dat zulke borden, samen met verontrustende berichten in de kranten onze strandbezoekers afschrikken. In feite beteke nen de veranderingen op het strand natuurlijk wel een ver betering, maar de strandexploitanten zijn dit jaar het kind van de rekening. De meesten van ons hebben dit zomer seizoen zelfs niet de helft van de inkomsten met het vorige jaar vergeleken. Daar komt de verzuchting van de 28-jarige strand exploitant Ben Maas op neer. In zijn strandpa viljoen Matanny broedt hij nu een plan uit om Hoek van Hol land er met de hulp van ande- ren weer bovenop te helpen. Dc Moeilijkheden voorziet Ben Maas slechts leeft In het brein van d» exploitant, moet het komend» weekeinde al voor het publiek open zijn. t, te- 8573. ïfooa mer, crite*1 'OOM. rkhol idrij- ïfoca huis* 26, fstu- ifOOB Ingr l. te- 145, Jicii' SM- foon am: uur, af en aan rijdende vrachtwa gens, de lange pijpleidingen, de bergen zand en de (Duitse) kranteberichtcn, die het Hoek se strand het bordje „uitermate gevaarlijk" opplakten hebben het dit jaar volgens Ben voor vele exploitanten verknald. „Volgend jaar zal het wel weer gaan lopen maar dit jaar is het een droeve zaak", vertelt de jonge exploitant. De opspuitin gen. hadden aanvankelijk tot ge volg dat de strandpaviljoens nauwelijks te zien, laat staan te bereiken waren. Nu die obsta kels verdwenen zijn .heeft Ben Maas de strijd aangebonden met alles wat passie! is. „We lopen hier jaren achter; zelfs de kleinste badplaatsen hebben meer te bioflen dan De Hoek. Laten we alsjeblieft zorgen dal daar een eind aan komt". Een week tijd heeft Ben zich nu ge geven om zijn strandpaviljoen uit te breiden met een disco theek. De strand-discofcheek moet het begin vormen van een reeks verbeteringen die Matan- ny's eigenaar voor de Hoeks» badgasten wil aanbrengen. Het volgende zomerseizoen wil hij voor de dag komen met een aantal kleedcabines, douches en andere faciliteiten die het strandleven veraangenamen. De discotheek, die nu nog geenszins. Ook niet van zijn collega's enkele tenten verder op. „Ik geloof dat het heel Hoek van Holland ten goed» komt als er wat meer leven in de brouwerij komt. Nu is er voor Öc avond zo weinig keus dat ik me kan voorstellen dat bijvoorbeeld Rotterdammers de reis naar De Hoek niet onder nemen als de kans op een mis lukte avond groot is. Hebben we wat leuke tenten dan zal dat voor iedereen meer inkomsten betekenen", aldus Ben. rnmiddels zijn er enkele strand exploitanten die een dansver- gunning hebben aangevraagd. Deze week wordt een aantal tenten gekeurd. Is de uitslag gunstig dan is het mogelijk dat de tenten ook in. de winter op het strand blijven, staan. wv?:»-'?'- Ben Maas voor zijn paviljoen Matanny: De sfeer in Hoek van Holland ophalen tof normaal peil. Het weekeinde wil hij een discotheek in zijn strandtent openen. Schiedam Tn 1970 heeft de gemeente Schiedam 253 ingevul de aanvraagformulieren voor huursubsidie naar het ministe rie doorgezonden. In 131 gevallen werd subsidie verleend, in 122 gevallen werd geen subsidie verleend. In totaal werd 38.615 aan subsidie uitgekeerd, of gemiddeld 295 netto per aanvrager. De gemiddelde nettohuur, be taald door de 131 personen die huursubsidie toegekend kregen, bedroeg 1787 per jaar, terwijl het gemiddelde belastbaar in komen j 7987 per jaar bedroeg. Er werd derhalve gemiddeld 22 procent van het inkomen aan huur besteed. Door het toeken nen van de subsidie daalde dit percentage tot iets onder de 19 procent. Voor de berekening van de subsidie is uitgegaan van het inkomen over 1969, ver meerderd met vijf procent, en de huur over 1970. In de meeste gevallen dient bovendien aan de huur nog een bedrag van 540 te worden toegevoegd, de buiten de subsidieregeling val< lende kosten voor centrale ver warming en de stookkosten. Door degenen, wier aanvraag om huursubsidie werd afgewezen, werd gemiddeld 14 procent van het inkomen aan huur besteed. Bij de afgewezen aanvragen waren 14 grensgevallen. Zou den deze aanvragers gemiddeld 32,40 per jaar méér huur be- Waarsc/iuvWngsborc/en te over om fe wijzen op de gevaren die de bezoekers van hef Hoekse strand lopen. „Geen wonder dat de badgasten wegblijvenzegt strandexploifant Ben Maas iM ihifr sen-s Ge- Jan Al- aap nar- tot uur van i er de ols. met tot iex- en EVEN DE feiten recapituleren. De heer Prinzen is boos op zijn oud-collega's dat ze wel naar het Anti-Bulderbaancomité luis teren, maar niet naar hem. In een interview zegt hij: „Ze (Anti-Bulderbaancomité) doen willens en wetens aan volks misleiding, enz". Hij verwijt ons verder „slim spelen, bevol king opjutten, eigenbelang van handjevol mensen". Wij (ons voltallig comité en niet alleen zijn voorzitter) zijn van mening dat het niet de taak van de chef van het bureau voorlichting van Zestienhoven is met derge lijke uitingen stemming te kwe ken. Dat de heer Prinzen en zijn colle ga's bij een protestvergadering hun mond houden en dan ach teraf de TV-mensen zeggen „80 procent van wat er gezegd is, klopt niet", tekent de mentali teit. Ons Comité heeft steeds met open vizier gestreden en in rappor ten duidelijk zijn standpunt kenbaar gemaakt. Als de heer Prinzen via tenden tieuze berichten tracht het ver trouwen, dat de burgerij in ons comité heeft, te ondermijnen, moet hij dat maar doen. De tijd zal leren, wie gelijk heeft. Nu nogmaaï, waar het om gaat De huidige baan ligt fout. Dit geeft de NACO (de experts van de gemeente Rotterdam) toe. Maar men heeft deze baan nog nodig, zolang de nieuwe baan er niet is, terwijl de NACO zelf al toegeeft, dat in 1976 deze inclusief de stadswijken Over- schie, Schiebroek, Hillegers- berg, Ommoord. Dit is zonder lineaal te constate ren, wanneer men weet, dat een expert (ir. Kleinhoonte van Os) over een uitbreiding van het vliegveld bij Eindhoven, heeft gezegd: „om voor altijd goed te zitten, zou je in 4 km brede en 15 km lange troggen rond de startbanen geen bebou wing moeten, toelaten". Wat overigens 2000-2500 meter af stand (over land) te maken heeft met op 2500 meter hoogte overvliegende toestellen ont gaat ons. De berekeningen van het TNO-TH voor het NACO- rapport zijn gebaseerd op plm. 33.000 vliegbewegingen in 1985. Maar de heer Brouwer, waarne mend directeur van Zestienho ven, wil de vervoerstoppen van Schiphol gaan overnemen en men wil dan eventueel tot 100.000 vliegbewegingen op één baan gaan. leerd luchthavengebruik vol gens hen nodig. Dat er aan de beide zijden van de aan- en uitvliegroutes voor Rot terdam en wijde omgeving waardevolle dagrecreatiegebie den, namelijk Midden-Delfland en de Rottemeren liggen, inte resseert de Luchthaven-offi cials niet. Over de economische noodzaak voor Rotterdam en omgeving, een vliegveld te stichten op on geveer 50 km afstand van Schiphol, praat de heer Prinzen c.s, liever niet en wie het steeds groter wordend verlies betaalt, evenmin. Dit zijn geen halve, uit zijn ver band gerukte, waarheden, maar feiten. En we laten het gaarne aan een ieder over vast te stellen, of de bevolking van Vlaardingen tot Ommoord op zijn hoede moet zijn of niet. Berkel en Rodenrijs E. H. P. Swartc voorzitter Centraal Comité Anti-Bulderbaan Discussie gesloten (red.). baan beperkt gebruikt zal moe- De berekeningen van NACO 2ijn ten worden „wegens overschrij ding yan de toelaatbare ge luidshinder". Na gereedkomen van de eventuele nieuwe baan (wanneer? 1982?) blijft de baan als reserve liggen. De 18 graden gedraaide nieuwe baan raakt aan alle kanten woongebied, zowel ten westen als ten oosten van Rotterdam, zodanig opgesteld, dat bij over- schijding van 33.000 vliegbewe gingen de experts aandringen op veiligheidsmarges ten aan zien van de te verwachten ge luidshinder, teneinde onvoorzie ne tegenvallers te kunnen op vangen. Verder is dan hec in stellen van zonering, bewaking van de zonegrens en gecontro- Schiedam In het stadhuis wordt woensdagavond 11 au gustus een gecombineerde vergadering gehouden van de Commissies voor Maatschappe lijk Werk en voor Volksgezond heid. Ter sprake komen de plannen voor de bouw en de exploitatie van een dienstencentrum. De vergadering begint om 8 uur. 1. Manuela. - Jaques Herb m.m.v. De Riwi's. 2. Borriquito - Peret 3. Zou het erg zijn lieve opa - Wilma en vader Abra ham. 4. One way wind - Cats 5. Rumba tambah - Martin Wulms 6 Get down and get with it - Slade 7. Chicago - Graham Nash 8. Co co - Sweet 9. When you are a king - White Plains 10. Middernacht - Gebroe ders Brouwer. Schiedamse top-tien. 1. Borriquito - Peret 2 Manuela - Jaques Herb m.m. v. De Riwi's on the storm - 3. Rider Doors 4. Zou het erg zijn lieve opa - Wilma en vader Abra ham 5. Pour un flirt - Miche Del- pech 6. Sweet hitch-hiker - Cree- dence Clearwater Revi val. 7. Chicago - Graham Nash 8. Zigeunertango - Kermis klanten 9. I'm a believer - Neil Dia mond 10. Que je t'aime en Andress. Sandra Schiedam Voor het verkrijgen van een aanvullende huuT- subsidie over het tijdvak lopende van 1 april 1971 tot 1 april 1972 is de aanvraagtermijn, die aanvankelijk op 1 juli 1971 sloot, zoals gemeld verlengd tot 1 oktober 1971. Voor het ver krijgen van aanvraagformulieren en nadere inlichtingen over deze zaak kan men zich vervoegen bij de afdeling Alge mene Zaken, zijingang van het stadhuis aan de Grote Markt, Wie van de mogelijkheid nog geen gebruik heeft ge maakt, kans alsnog een aanvraag indienen die overigens maar voor een jaar geldig is en daarna opnieuw moet worden ingediend. Velen kunnen hurt huur niet uit het normale inkomen betalen. De aanvullende huursubsidie wil hier een weinig tegemoet komen. Een dee] van de huur prijs neemt de overheid voor haar rekening. Dit wordt ge daan door het verlenen van wo- ningbouwsubsidies aan woning bouwverenigingen, gemeenten en particuliere exploitanten. De woningbouwsubsidies komen de huurder geheel ten goede, om dat deze prijsver!agend wer ken. Ondanks de huurverlagende sub sidie zijn de huren van sommi ge woningen, voor sommige huurders toch nog te hoog in verhouding met hun inkomen. De aanvullende huursubsidie wil deze huurders wat extra steun geven. De subsidie wordt in de vorm van een financiële rijksbijdrage verstrekt aan de daarvoor in aanmerking ko mende personen, niet via de huurprijs van de woning, maar rechtstreeks aan de huurder. Om in aanmerking te komen voor de subsidie moet men aan al lerlei voorwaarden voldoen: Men moet huurder zijn van een. woning, waarvoor na 31 maart 1960 bij de bouw rijks subsidie is verleend. De rege ling is onlangs zo verruimd dat ook huurders van oudere wo ningen voor huursubsidie in aanmerking komen. In dat ge val moet de verhuurder naast de normale jaarlijkse huurver hoging nog een extra huurver hoging hebben opgelegd. Klopt dit, dan moet de aanvrager van de subsidie bij zijn aanvrage een beschikking van de minister van economische zaken kunnen overleggen, waaruit blijkt dat deze met de extra huurverho ging akkoord is gegaan. In Schiedam zal dit echter slechts zelden voorkomen. Men mag niet blijvend perio dieke bijstand in de algemenen noodzakelijke dagelijkse be staanskosten krachtens de Al gemene Bijstandswet genieten; Men moet over 1970 een be lastbaar inkomen hebben dat minder is dan f 17,000, Men moet meer dan één-zesde tot één-zevende deel van dat belastbaar inkomen aan huur betalen met een minimum van f 1.100, gerekend naar de huur van 1 april 1971. Met het woord „huur" wordt hier bedoeld de huurprijs na aftrek van f 540 indien in de huurprijs een bedrag is begrepen voor de centrale verwarming en de stookkosten van de centrale verwarmingsinstallatie. De huurders van woningen, die aan eerdergenoemde voor waarden voldoen en die nog geen aanvrage hebben inge diend, kunnen dit alsnog doen en wel vóór 1 oktober 1971. In dien de woning op een later tijdstip wordt betrokken, kan nog binnen drie maanden na de datum waarop de huur is inge gaan een aanvrage worden in gediend. talen, dan zouden ze 137 sub sidie per jaar ontvangen. Het percentage inkomen dat aan huur werd besteed, bedroeg in deze 14 gevallen gemiddeld 17,17 procent, slechts één. pro cent minder dan hetgene, dat door personen die huursubsidie hebben ontvangen nu aan huur wordt besteed. Rotterdam Op 4 december van het vorig jaar was Nelis in Schiedam bij een garage de deur uitgestapt met een kassa onder zijn arm. Of Nelis, een 42-jarige zwerver, van plan was om de kassa als bizarre surpri se voor Sinterklaas te gebrui ken, werd vrijdag niet duidelijk op de zitting van de Rotterdam se politierechter- Nelis was na melijk niet verschenen. Feit iff, dat Nelis dronken was die ochtend van de vierde decem ber, 's ochtends om half elf. En ■dat was geen. uitzondering, want Nelis staat bekend als een groot drinker en was in feite opgegeven door het bureau voor alcoholisme. De officier van justitie eiste een week cel tegen de man. Daar was de politierechter het mee eens, zodat Nelis die de ge vangenis al twee keer eerder wegens diefstal van binnen zag een week zal moeten zitten. Rotterdam Voor een 41-jarige transporteur uit Schiedam werd op 6 april de verleiding van het rondrijden in een Volkswagenbusje te groot. Hij ruilde het busje, eigendom van een koppelbaas en met een waarde van vijfduizend gulden, in voor een personenauto. Wat overbleef aan deze transactie, stak de transporteur in eigen zak. Op 16 juli vergreep de transpor teur zich aan een koelkast, die hij wegnam en toen was het spelletje uit voor de man die al vele veroordelingen achter de rug beeft en ook op het ogen blik (voor een ander feit) ge vangen zit. De officier van justitie bij de rechtbank te Rotterdam, mr. H. R. G. Feber eiste vier maan den tegen de verdachte. De po litierechter veroordeelde hem tot drie maanden cel. De trans porteur kondigde meteen aan in hoger beroep te zullen gaan. Rotterdam Vijf maanden met aftrek, waarvan twee voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en toezicht van de reclassering, kreeg een 21- jarige tegelzetter uit Schiedam vrijdag op de rechtbank te Rot terdam. De tegelzetter had in de nacht van 2 op 3 juni inge broken bij een wijnhandel en in de nacht van 29 mei uit een ka potte etalage van een sigaren- handel rookwaren weggeno men. De tegelzetter was reeds enkele malen veroordeeld door de kin derrechter. Hij had zijn jeugd doorgebracht in tehuizen en pleeggezinnen. De officier van justitie, mr. L. Janssen, had zes maanden, waarvan vier voorwaardelijk, geëist.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3