Kermis trekt vee! mensen de straal op ,Thuiiede' houdt jaarlijkse tentoonstelling Expositie Kermisspul geopend 2 kranten voor één prijs! Feestiveek ingeluid 0. Canadese Zeekadetten op bezoek in Schiedam Speelplaats voor drie jarigen in Groenoord Bromfietser aangereden y Esperanto-agendo CURIOS ASHOW VROLIJK RAD GOKKEN SG SLUIT FEEST WEEK AF MET VUURWERK Bejaardensoos start seizoen Auto gestolen Si garettenau tomaat gekraakt 99 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's Maandag 9 augustus 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26B091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 9Sste jaargang no. 24174 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Hei is weer ker mis. Zaterdagmiddag om twee uur precies gingen de kraampjes open. Het reuzen rad ging draaien en uit de luidsprekers schalde muziek. Het ziet er naar uit, dat ook deze kermisweek weer een groot succes wordt. Kort na dat de kerniislui hun zaken opengesteld hadden voor het publiek, was het terrein in een mum van tijd druk be volkt. Kleine kinderen met hun ouders, jongelui en bo vendien nog wat mensen op leeftijd genoten allemaal op hun eigen manier van het kermisfeest Er valt weer genoeg te beleven. Verschillende stands staan, er dit jaar voor het eerst, zoals enkele gokkramen, maar ook blijkt het ..touwtje trekken" nog heel populair te zijn, gezien het «sntai deelnemers. Schiedam Een aantal Canade se Zeedaketten brengt op het ogenblik een bezoek aan Schie dam. De kadetien zijn te gast hij hel Schiedanise Zeekadet- korps, dat zijn gasten Neder land laat kennen. Woensdag worden de kadetten officieel op het stadhuis ontvangen door burgemeester H» Roelfsema. terwijl ook de overige dagen van de weck een bijzonder pro gramma voor hen is vastge steld. Dit weekeinde hebben de kadet ten. een bezoek.- gebracht aan Vol end am en Marken* "en heb ben ze zaterdagavond de wed strijd Feijenoord-Arsenal bijge woond. Zondag is er per vlieg tuig en per boot een tocht !n het Europoort gebied gemaakt. Vandaag zijn de kadetten op bezoek :n G roes beek, waar ze de begraafplaats van de Cana dese soldaten die in dc laatste oorlog gevallen zijn bezoeken. Dinsdag gaan 2e naar Pernis, terwijl donderdag in het Mari ne Opleidingskamp in Hilver sum een. zeiltocht wordt ge maakt. De kadetten vertrekken volgende week weer naar Canada. Aan hun bezoek is een reis naar Ca nada door een vertegenwoordi ging van het Schiedamse Zee- ka detkorps voorafgegaan. Deze afvaardiging stond onder lei ding van de commandant van het korps, de heer F. J, Berg- velt. Hef reuzenrad voor degenen, die geen last van hoogtevrees hebben. Op het paard zitten in de draaimolen is voor kinderen sieeds een ioust nog Schiedam Wanneer de deuren van de overblijf plaats „Het Twaalf uurtje" weer opengaan, start men tegeijjkertyd met een speelge- legenheïd voor drie-jarigen in het Trefcentrum aan de Willem Andricsscnlaan 65. ^Deze speelplaats gaat uit van de Stichting Samenlevingsopbouw» zo weet' het. wijkblad „Groen oord Akkoorden" te melden. sjEe speelplaats is geopend van w half elf tot half twee. Wel is het de bedoeling, dat de ouders hun kinderen zelf komen brengen i en halen. Ook moeten, de kïnde- i ren zelf brood meebrengen. In het Trefcentrum krijgen ze iets te drinken. ,De kinderen kunnen terecht op maandag, .dinsdag, donderdag cn. vrijdag. De kosten, zijn f 2.50 I inschrijfgeld en 2 per keer. Wanneer geen inschrijfgeld wordt betaald, kost het per keer f 2,50. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij da dames C. A. van Slobbe» Willem Pijperstraat 45, tel. 700813; C. de Vries, Bachplein 83, tel. 700509 en S. P. Gerrit sen, Joseph Oreliosingel 87, tel. 702920. Merkredon, la 11 an de aüg.: u.-To klubvespero. Ni konversacios üe kudo H. Letsch sr.. Lek straat 100 b. Kiel ni revivigos la vivon en nia. sekcio? Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één! del Sthiedimsehe Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, «n het Rocterdamjch I Nmu wsblad met het laatste binncn-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij I U U dijen gratis, zonder enige verplichting, de $C 4- RN te bezorgen en ontdek 2«!f de vele pluspunten. Deze bon in open envelop,, zonder posnegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam 5C 4- RN 14 daee'n gratis nan woonpl, telefoon V/at ongetwijfeld dc aandacht van vei,-* mensen zal trekken is de curiosa show. Deze zaak is nog r.ict :n Schiedam geweest, boven do kassa hangen diverse aanplakbiljetten, die het pu bliek moeteu bewegen naar bin nen te gaan. De. teksten, die op de affiches staan, doen wat onwerkelijk aan, maar de kermisganger die zijn nieuws gierigheid, niet kon bedwingen en toch naar binnen gaat, komt tot de conclusie, dat hij niet bedrogen is. Er slaan werkelijk kalveren met t,wee koppen, een varken met een hondekop en een lammetje met zes. poten. Voor de bezoekers die ouder dan achttien 2ijn, bestaat de moge lijkheid om de tweede afdeling van. de curiosa-stand te bezoe ken, waaronder andere te zien is, hoe Al Capone, de Ameri kaanse gangster uit de dertiger jaren, zijn verraders afstrafte*. Persóhen, die ftaü\V" vallen hij het zien van een druppel bloed moeten zeker niet gaan. Voor de botsautootjes bestaan er altijd wel liefhebbers, want ie dereen doet nu op bepaalde tij den graag, wat r.iet toegestaan is, zoals met je auto overal te genaan rijden en cis het niet hard genoeg gaat, het nog eens proberen. Het reuzer/ad neemt een aparte plaats in, alleen al wat betreft, de omvang. Voor velen is het. verleidelijk de stad eens vanuit, de hoogte te bekijken, maar wanneer je eenmaal boven bent en je schommelt daar eenzaam in je stoeltje heen en weer, is het toch wel een vreemde ge waarwording, mis is daar genoeg gelegenheid voor. De ware gokkers kunnen hun tiarU weer ophalen, zoals bij het schuif spel, waar je zelf mag uitzoeken wat je wilt heb ben» De kunst is echter, om het voor werp door middel van een me chanisch bewegende arm in een gat te duwen. Ballen gooien en schieten zijn eveneens geliefde bezigheden. Een extra prijs bij het f ch ie ten: Wanneer jc de loos schiet wordt er een foto van je genomen. De snoepers kunnen hun gang gaan op de kermis. Suikerspin nen in allerlei kleuren, oliebol len, kaneelstokken, patat en warme worstjes, alles is in overvloed verkrijgbaar. Het is ook we] eens leuk om je geluk tc beproeven. Op de ker- Hoewel de kermis voor jong en oud iets te bieden heeft, is ei- voor de jeugd van een jaar of vijftien een speciale attractie, namelijk een draaiende houten schijf, waarop iedereen plaats mag nemen, hetzij zittend of staand. Hét is de bedoeling, dat je er zo lang mogelijk op blijft, do mees ten vliegen er echter al gauw Ook voor heL toekijkende publiek is het vermakelijk te zien. hoe iedereen tevergeefs probeert zich in evenwicht te houden. De kermis wordt dit jaar voor de drieëntwintigste keer gehou den. Dit gebeurt in opdracht van dc Schiedamse Gemeen schap, die de organisatie van dc feest week altijd op zich neemt. De kermis heeft reeds verschillende standplaatsen ge had de Boerh a avelaan, het Marconi plein, de Broersvest en de Nieuwe Haven. Sieeds blijkt weer, dat een ver plaatsing van de kermis geen nadelige gevolgen heeft voor het bezoekersaantal. Toch wel een bewijs, dat de kermis bij de Schiedamse bevolking in trek is. Schiedam De Schiedamse G meenschap organiseert voor za terdag 14 augustus een vuur werk ter afsluiting van de ker misweek. Het vuurwerk wordt afgestoken op het terrein van W ihon-Fi j enoord Het publiek zal om tien uur het vuurwerk kunnen aanschouwen vanaf de Westfrankelandso- dijk en de Admiraal de Ruytcr- s tra at. Wanneer de wind uit een ongunstige richting komt, bestaat de mogelijkheid, dat het vuurwerk afgelast wordt in verband met het brandgevaar voor de omliggende bedrijven. Schiedam De bejaardensocië teit „liet Praethuys" begint maandag 6 september weer met het nieuwe seizoen, zo schrijft „Groenoord Akkoor den". Natuurlijk zijn nieuwe le den altijd welkom. Voor hen nog even de soostijden: maan dagmiddag van twee tot vier uur eens in de veertien dagen. Nadere inlichtingen over de akti- viteiten zijn te verkrijgen bij mevrouw Van der Spek, Obrechtstraat 8ö. tel. 709538. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema opent zaterdag 2S augustus om elf uur 's morgens de jaarlijkse tentoonstelling van de Schie damse Volkstuindersvcreniging „Thurlede". De tentoonstelling, die tot en met zondag 29 augustus duurt, wordt gehouden in het ei gen clubhuis. De leden kunnen inschrijven voor vier groepen. Groep A: Vrije inzending van snijbloemen uit eigen tuin. Deze kunnen ge rangschikt worden in vazen of verwerkt in bloemstukjes. Groep B staat open voor de ar tistieke bloemschikkers, die een wijnglas of 'n roemer moe ten benutten voor het samen stellen van een tafelversiering. Hiervoor mogen behalve bloe men uit eigen tuin ook koop- bloemen worden gebruikt. In groep C komen de telers \ran groenten en fruit aan bod. Hier van wordt de kwaliteit beoor deeld door deskundigen, zoals dat ook bij de bloemen het ge val is. Groep D is voor de kin deren bestemd, die naar eigen inzicht een bijdrage aan deze tweedaagse tentoonstelling mo gen leveren. Ook dit jaar is er weer een foto boekje met opnamen, die ge maakt zijn op het tuinencom- plex, in hot aangrenzende Prin ses Beatrixpark. Dc actualiteit van de geschoten plantjes krij gen een hoge waardering. De tentoonstelling is voor het pu bliek, ook niet-]eden zijn wel kom. gratis toegankelijk. De openingstijden zijn op zaterdag van twee uur 's middags tol ne gen uur \s avonds en op zondag van tien uur 's morgen lot huif acht \s avonds. Schiedam .Bij hei Hargapurk is zondagmiddag om kwart over twee de 16-jarige scholier R. S. op zijn bromfiets aange reden door een personenauto. De bromfietser en de auto kwamen uit tegengestelde rich ting. De oorzaak van het ongeval is waarschijnlijk dat de brom fietser geen goed zicht had op de weg door het hoge struik gewas en de bocht in de weg. Het slachtoffer is met een scheur in zijn lip en hoofdletsel in de Dr. Noletstichting opge nomen. De auto werd bestuurd door de 2l-jarige kleuterleidster J. K. Schiedam Aan. de Lange Ha ven is zaterdag een groene Simca 1000 gestolen die daar afgesloten stond geparkeerd. De auto, die eigendom is vun de heer I. O. uit de Westmolen straat, heeft het kenteken JJ 25 - 04. Schiedam In de Prof. Kumcr- lingh On neslaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag een sigarettenautomaat open ge bro ken. Er worden 85 pakjes siga retten vermist. Schiedam In het Stedelijk Mu seum op dc Hoogstraat is zater dagmiddag tic tentoonstelling „Kermisspul" geopend. Deze expositie geeft een indruk van het reilen en zeilen van de ker mis in de loop der eeuwen. De directeur van het museum, de heer J. Paalman, sprak een in leidend woord. Hij zei onder meer, dat „kermisspul" een echte „kijktentoonsteiling" is, waarbij je nu eens „niet moei lijk hoeft te doen". De heer Paalman vond, dat der gelijke tentoonstellingen zeer zeker aan de behoefte voldoen, omdat iedereen er over mee kan praten. Het is \*or«r ieder een een even duidelijk onder werp, want weinig mensen zijn nog nooit naar de kermis ge weest. Er is voor elk wat wils. Bezoe kers die niet van prenten hou den, kunnen hun ogen goed ue kos: geven bij de verschillende miniaturen van dra ai molens, een stoomcaroussel. een reizen de bioscoop en twee orgels, het kevmLsorgel „Ruth" en het straatorgel ,,De Cemenlmolen" uit Rotterdam. Ook zijn er twee boerenkermissen in miniatuur te zien. Voor de allerkleinste bezoekers, die zich niet voor de tentoon stelling interesseren, is er een echte draaimolen, die speciaal door de technische dienst van het museum is vervaardigd. Overigens niet voor niets, want bij dc opening maakten vele kinderen er al gebruik van. Elke bezoeker krijgt een catalo gus aangeboden, die als titel hoeft „Van Wafelkraam tof maanriikc'-". De catalogus is geschreven door Ch. A. Poll. De tent ions telling, die onge twijfeld de moeite Avaard is om te gaan zien, blijft tot en met 30 augustus in het museum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1