Jan Hordijk heeft er weer zin in m SW IS STERKER GEWORDEN Fortuna groeit naar eenheid 'd[ weer Uitslagen ronde van Maassluis Laatste serie om kampioen schap van Schiedam Uf:ËSSP^ Wim Liebrechts kan Rotterdammer in Maassluis niet lossen t »>n GEEN ZIN TSB experimenteert ZWAAR WEER door Henk Kruithof AFSTAND «ÖSSI Na oefenwedstrijden blijkt duidelijk door Bas van Bochove ADEMNOOD 1971 MAANDAG 9 AUGUSTUS 1971 rkhcf sdrij. eioon huis- ;shu- ïfoon ingy! i, t4 enstj g e tt-r 'aar-I 3erg :ipli- ver- F jhse i en nee. -kin- ïein- ioor nale Maassluis Telkens als hij zich oprichtte en even omkeek zag Wim Liebrechts hetzelfde beeld. Steeds maar was daar ach ter hem die grijnzende Jan Hordijk. Geen moment week de 25-jarige Rotterdammer van het Vlaardingse wiel. Of het moest zijn om zijn aandeel in het kopwerk te verrichten. Dan zette de stevige Amstel-rijder zich resoluut aan de leiding. Kromde hij de rug nog wat verder en joeg het tempo om hoog. 3faar wanneer de stijlvolle VJaar- dinger bij het overnemen als een schicht langs he-ra schoot had Hordijk steeds nog vol doende macht over om aan het wiel te duiken. Miste hij niet zoals Lou Verwey, de derde man van het trio dat de niet al te «terk bezette Maassluise ju bileumkoers beheerste, de aan sluiting. Nee, het was duidelijk Jan Hordijk zou zich op de dijk niet laten verrassen. Niet de renner die in de finale het meeste initiatief ontplooide, want dat was zonder twijfel Liebrechts, zou de tiende ronde van Maassluis gaan winnen. De bloemen waren simpel voor de amateur die, omdat hij zeker wist de rapste te zijn, zich tot verdedigen kon beperken. Waarmee Maassluis, gehandicapt door een incapabele microio- nist, een weinig aantrekkelijk premieschema en (in het voor programma) fikse regenbuien, aan het eind van een toch aan trekkelijke koers een triomfa- tor-van-naam kreeg. Hordijk mag dan de laatste weken wat zijn teruggevallen, de Rotter dammer kan zich na zijn „verloren" jaar 1970 (met een ernstige val in de ronde van Zuid-Holland en 'n reeks knie operaties) beroemen op een fantastisch voorseizoen in 1971. Nog niet helemaal hersteld van de geneeskundige ingrepen Jan: „Met lopen heb ik steeds pijn" inde Jan Hordijk dit jaar al vijf „palmen". Twee maal ging hij in het Franse Cir cuit des Mines als eerste over de finishlijn en drie keer was hij winnaar in een „nationale": Etten-Leur, Geffen en de klas sieke ronde van midden-Neder land. De laatste weken „vleugde" het met Hordijk echter minder. „Ik zat vast", weet hij als excuus. Daaraan eerlijk toevoegend: „Ik had gewoon geen zin meer in fietsen. Van mij hoefde het allemaal niet meer. Dan kun je Uitslagen ronde Maassluis; Amateurs: 1 Jan Hordijk (Rotter dam), 2 Wim Liebrechts (Vlaardingen), 3 Lou Verwey (Pijnacker), 4 Gaby Minneboo (Geervliet), 5 Fred van Laeh- terop (Amsterdam), 6 Leo Boose (Erielle), 7 Sjaak Koe vermans (Vlaardingep), 8 Ge rard van 't Geloof (Lage Zwa- luwe), 9 Joop van Rossum (Den Kaag), 10 Theo van der Leist (Rotterdam), 11 Bert Pronk (Scheveningen), 12 Wim Breu- kei (Rozenburg), 13 Piet Hobo (Zuiüchem), 14 Wim van Rees (Bergambacht), 15 Janus van Tol (Poeldijk), 16 F. v.d. Hel der (Gouda), 17 Theo v.d. Berk (Helvoirt), 18 Gerrie St.-Nico laas ('s-Gravendeel), 19 Frans van den Enden (Monster), 20 Hans van Kasteren (Schie dam). Nieuwelingen: 1 Tiny Huyberls (Boxtel), 2 Ad Dekkers (Uden- hout), 3 Kees Heine (Tilburg), 4 Ad Prinsen (Kaamsdonksveer), 5 Gerrie Broeren (Bolnes»), 6 Gerard Muilwijk (Hardinx- veld), 7 Jan Muilwijk (Brielle), 8 Jan Jansen (Voorschoten), S Jan van der Lugt (Berkel). 10 Fred Klootwijk (Moordrecht), ^frr*e Buying (Rotterdam), 12 Wim Brouwers (Rotterdam), 13 Jos Hiemstra (Barendrecht), 14 Teun van Dortmont (Dus- sen), 15 Wim Zeelenberg (Zoe- termeer). Veteranen: l Piet Steen voorden (Heemstede), 2 Jan Koolhof (Amsterdam), 3 Jan Cornelisse (Haarlem), 4 H. Dijk (Vianen), 5 D. Vervloet (Amersfoort).6 Ton van der Knaap (Waterin gen), 7 H, Huf (Amsterdam), 3 H- Kiekens (Haarlem). 9 W. v.d. Heijden (Eindhoven), 10 J. Coone (Eindhoven). Experimenteel TSB had weinig last van het kchiedamse DRZ, dat bij de rust al tegen een 20 achter stand aankeek. Na een kwar tier opende Maurits de score, die vervolgd werd door Slagmo len 2o. in de tweede helft kwam de Vlaardingse ploeg eerst nog met een keiharde ™ap *egen de lat, eer Leen de Munnik zijn solo afmaakte: 3 0. In de slotfase werd het via blagmolen nog 4—0, twee dingen doen. Toch door gaan-, met het risico jezelf te slopen, en een poosje te stop pen. Ik heb, ook al omdat fiet sen voor mij niet alleenzalig makend is (Jan heeft een goed lopende Rotterdamse zaak In relatiegeschenken), daarom mijn wielen en mijn frame een week in de kast gezet. En ik lijk, om je zo te ontspannen en ben lekker gaai> vissen. Heer- alle ellende van dat wielrennen te vergeten". Toch kwam Hordijk snel terug in koers. „Logisch", legt hij ver der uit, „je moeniet te lang „stil" blijven sh.r.n. Je moet ook jezelf niet forceren wan neer je weer opstapt. Gewoon rustig proberen wat je nog kunt. Afstappen als het te zwaar wordt of wanneer je over de ..streep" moet gaan. Lang zaam weer naar een „piek" toewerken." Waarbij Jan Hordijk de afgelo pen week op een onvoorstelbare reeks pech stuitte. In Oud-Vos- semeer moest hij lossen. Maan dag zat Jan in België in een kopgroep (achter hem zwoeg den kleppers als Ludo van der Linden) toen zijn tube het be gaf. Monster bracht donderdag ook al een lekke band toen Hor dijk n-og van voren koerste en in Pernis was het vrijdag niet beter. Maassluis bracht echter de om mekeer. „Precies het weer voor Jan", wist zwager en trouw begeleider Eef langs de kant al rap te vertellen. „Zwaar, veel wind en een lek ker open parkoers." Dat al in de tweede ronde Schie dammer Jan Breur, vrijdag nog winnaar in Pemis, verleid de tot een uitval. Bxeur zou even daarna ver terugzakken, maar zijn actie was de inlei ding tot een uitbreken van de „eerste waaier". Frans van den Enden (Monster), Gaby Minneboo (Geervliet), Wim Liebrechts (Vlaardingen), Joop van Rossum (Den Haag), Ja nus van Tol (Poeldijk), Bert Pronk (Scheveningen), Gerard van 't Geloof (Lage Zwaluwe), Johnny Moret (Rotterdam), Sjaak Koevermans (Vlaardin gen), Kees St.-Nicolaas ('s-Gra vendeel), Theo van der Leist (R'dam), Lou Verwey (Pijn acker) en Jan Hordijk hadden daarin positie gekozen. Anderen (als Siem Berkhout en bij de amateurs debuterende Arnold van der Brug) misten in die eerste minuten d§ slag. Zij s Van onze sportredactie Schiedam Op zondag 29 augus tus a.s. wordt in het water va» de Schie het tweede en laatste deel van het serie-coneours ver- vist waaraan de titel „Hengel- kampioen van Schiedam 1971'" is verbonden. Verdere inzet, fraaie persoonlijke prijzen, waaronder hengelsportartike len. Evenals op 27 juni worden de stekken uitgezet nabij de roibrug bij het toenmalige „Huis te Riviere" aan de Ovcr- s chic se weg. Organisatoren van het concours zijn de S.H.V. „De Alver" en Mak'? Speciaalzaak in Hen ge I- sporiartikelen. In het klasse ment voor de kampioens-w.s- seibcker, beschikbaar gesteld door de Schiedamscne Courant, bezet de heer J. van Vliet uit Rotterdam met 3.2 meter ge vangen. maatvis de eerste plaats. Erg groot zijn de ver schillen met aan de kop van de ranglijst zodat de titelstrijd nog geheel open is. Hengelaars cLe niet aan het eerste concours hebben deelgenomen kunnen zich voor het tweede deel aan melden bii de bekende adres sen, Ze dingen mee naar ge noemde persoonlijke prijzen. Zondagmiddag 4.30 uur heeft de prijsuitreiking plaats in de zaal van het café „De Nieuwe Brug" aan de Roozen.burgi.r- straat. Gelijktijdig wordt dan de kampioen 1971 gehuldigd. moesten berusten, in de zeker heid niet meer „terug bij" te zullen komen. Henk Lammers, Wim Breukel, Leo Boose, Fred van Lachter- op, Gerrie St.-Nicolaas, verras send sterk rijdende Wim van Rees, Piet Hobo, Ben van La moen en Frits van der Helder gaven zich nog niet gewonnen. Tot halfkoers joegen zij verbe ten achter de kopgroep om bij aansluiting teleurgesteld op te merken dat de drie „groten" in de Maassluise ronde (zoals bid de nieuwelingen Boxtelse Tiny Huyberts had gedaan) de ruim te hadden gekozen, Hordijk, Liebrechts en Verwey duldden zaterdagmiddag slechts concurrentie op afstand. Want terwijl ook Van Lachter» op en Minneboo op avontuur gingen en (later) Leo Boose een dappere solo produceerde dubbelde het sterkste trio de resta/ten van het verbrokke lende veld. Waarna Liebrechts zich tevergeefs inspande om al leen toe te komen. Verwey sneuvelde in het geweld van de Vlaardingse vluchten, maar Jan Hordijk bleef attent volgen. Tot die laatste tweehonderd me ter op de dijk. Daar liet de Rot terdammer zyn concurrent lengten achter zich. Om Maas sluis opnieuw een „echte" naam op de erelijst te laten bij schrijven. ^>ïg«.*rx' ;.5^v,y Schiedam Nog slechts één oefenwedstrijd, woensdag tegen DHC in Delft, en dan is het afgelopen met stoeien. Dan gaat het weer om de broodnodige punten. Punten, noodzakelijk om „bij" te blijven en mee te draaien. Die ook bepalend kun nen zijn voor het aantal toeschouwers, die weer het nodige geld in het laad je moeten brengen. SVV heeft zich, in tegen stelling met het vorige seizoen, beter op de competitie kun nen voorbereiden. Een uitgekiend oefenprogramma, dat dan weer ging tegen een zwakke tegenstander en dan weer tegen een sterke, heeft de spelers het nodige wedstrijdritme moe ten bijbrengen en ook, om met SVV-trainer Jan Bens te spre ken, „de nodige kilometers in de benen gebracht". Wie, zoals wij, SW aan het werk heeft gezien tegen Den Bosch en Excelsior, zal kunnen bea men. dat SW meer te bieden heeft dan in het vorige seizoen. Het aankopen, van Poot, Van Duppen, Van der Spek Bakkes en Steenbergen heeft de forma tie van Jan Bens niet alleen nieuwe impulsen gegeven, maar zeer zeker sterker in het veld gemaakt dan in het vorige, teleurstellende, seizoen. Tegen Den Bosch en Excelsior, ■wel niet behorend tot de aller sterkste ploegen in de eredivi sie, heeft SVV knap partij gege ven. Het optreden van Steenbergen, heeft het verlies van Ciric al bijna doen vergeten. Sterk aan de bal en ook sterk in de lucht, is deze knaap een aanwinst voor de defensie, waarin War- naar en Van Beek vooral te gen Excelsior gisterenweer zeer sterk speelden. De mid denlinie, waarin naast Mulder, Poot, Bakkes en Van der Spek »en plaats hebben, gevonden, is zondermeer sterker geworden. Met stoorzenders als Bakkes en Van der Spek en Poot, die met zijn harde schot nog wel eens voor verrassingen kan zorgen. Een middenlinie, die door de be- weeglijkheid, zowel verdedi gend als aanvallend vooreen moeilijke „klus" niet opzij zal gaan. In de spits opereren Van Meeteren en Van Duppen. Of Bens aan Van Duppen boven Dutma de voorkeur zal geven weten wij niet. „Dit is voor 98e/o het team waarmee ik de com petitie ga beginnen", zei hij na afloop van de strijd tegen Excelsior. Die 2% zouden we dus kunnen zoeken in de spits cf in het doel. Want zowel Jan van der Velden als Eddy Zoeter hebben ieder twee wedstrijden hun kans gekregen. Zoeter ging bij het doelpunt van Excelsior niet gehee\ vrijuit. Het zal daarom wel zo zijn, dat Bens de voorkeur zal geven aan de betere routine van Van der Vel den. Woensdag de laatste oefenwed strijd tegen DHC. Daarna zal blijken welke troepen er „front dienst" hr/jben bij de competi tiestart.... Van onze sportredetie Vlaardingen Steeds verder groeit Fortuna naar een eenheid, Zon dag bewees in ieder geval de eerste selectie tegen RKYVIK dat er nog maar weinig gemanipuleerd behoeft te worden voor de competiticploeg, komende zondag tegen de FC VVV. Loet Kwist moest voor de rust het strijdtoneel met een blaar op zijn hiel verlaten om Mattie van Toorn een kans te geven, evenals Gerrie van der Pijl die na mist de plaats van Jan Olsthoom innam. Daaruit bleek wei dat de concurrentie op het middenveld groot was. Vooral nu ook Arie Don zich voor de rust op het midden veld bewoog, hetgeen via hem vooral veel verrassing in petto had. Het werd uiteindelijk een 6—0 zege, maar wanneer Aat Reygersberg die steeds meer zelfvertrouwen krijgt en Rob van der Bol wat kundiger met kansen hadden, omgesprongen, had het schut tersfeest voltooid kunnen wor den. Fortuna oefent dinsdag en woens dagavond (Zwaluwen en VFC) en daarna zal Fortuna's nieuwe ploos bekend zijn. In de achter ste vier met inbegrip van Peter Eikeienboom zal weinig veran dering meer komen: Jan Tes- ke, Leen Boon, Ger Robbemond en Cees Bouman, maar voor de overige twee linies nog vraag tekens. Het was duidelijk dat RKWIK zonder Huub Meeder en Arie Jansen z*n eerste oefenduel niet goed doorstond. Vooral na rust snakte de weinig op elkaar ingespeelde ploeg naar adem, hetgeen met verwonderlijk was, omdat Fortuna de strijd vooral met het wapen snelheid dicteerde. Nieuwelingen in de blauwwitte ploeg waren linksachter Ben de Waard, deelman Adriaan van der Tas en Sjaak Maat van De Holland ia an. In de eerste minuut kwam Aat Reygersberg al op de opening via een hard schot dat Aad Vroom nog eerst tegen de paal werkte: 1—0. Een 1—2 Arie Don' Loet Kwist kreeg via Aat Reygersberg zijn beloning, hoe wel goalie Van der Tas te ver voor zijn doel stond: 2—0. Een strafschop van Piet de Vries nadat Aat Reygersberg was ge klutst door Aad Vroom en Ries van Rossum betekende 3—0 en uit een pass van Arie Don scoorde Mattie van Toom de vierde treffer. Een omhaal van Van Toom uit een hoge bal van Aat Reygersberg betekende 5 0 en via Rob van der Bol werd het 60. Tussendoor mis-< te Fortuna nog opgelegde kan sen. RKWIK kwam vooral na rust weinig aan acties toe. De enige speler die opviel was Henk van Vliet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3