V.K.C. breekt met Cultura Cafe's later open Gemeente wil molen weer in bedrijf stellen Vertrouwen in Sportfondsenbad onverminderd Elf en vier maanden geëist voor inbraak bij Reo NV 2 kranten voor één prijs Sportfondsenbad nie aan de rode sfrl onafhankelijk dagblad- Samenwerking heeft geen betekenis meer WEL LEDEN SAMENWERKEN OF PvdA houdt bijeen komsten Molencomité vormen Jeugd brandweer vraagt nieuwe leden Goedkeuring G.S. op subsidie is er Antwoord B. en W. aan KVP-er Willemse: SCUIEDAMSCflE COURANT Vrijdag 17 september 1971 4 pagina's 98ste jaargang no. 24208 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen/Scliïetlam De samenwerking tus sen het Schiedamse Cultura en het Vlaardingse Kunstcentrum zal niet aan haar eerste lustrum toekomen. Met ingang van 1 januari 1972 gaan de. beide uitkoopverenigingeii uit elkaar.. In een brief aan het bestuur van Cultura schrijft het VKC het „niet langer ver antwoord te vinden te doen voorkomen alsof wij beteke nisvol samenwerken". Schiedam De horcca-m- stcllingen in Schiedam mo gen binnenkort openblijven, tot één uur 's nachts op ge wone werkdagen en op za terdag en zondag tot half twee. Dit laatste geldt ook op een nationale feestdag of een algemeen erkende feestdag (niet Goede Vrij dag). De gemeenteraad zal binnenkort over een voor stel tot verlating van de sluitingstijden een beslis sing nemen. Od het ogenblik moeten de cafés om half één doorde weeks en om half twee in de weekends dicht. Deze sluitingstijden wijken sinds enige tijd af van die v-an de buurgemeenten Rotterdam en VIaardingen. Caféhou ders hebben aangedrongen od een later sluitingsuur en b. en w. hebben daarom een. enquête gehouden on der hen. Dit ten einde de ..leegloop" van Schiedam naar beide buursteden ia voorkomen. Van de 62 aangeschreven, ca féhouders heeft 66 procent geen bezwaar tegen verla ting van het sluitingsuur, heeft 26 procent wel be- zwaar en heeft acht pro- Scent geen mening of een niet bekend oordeel. Om dat tweederde van de on dervraagden vóór een later sluitingsuur is, heeft de burgemeester be sloten tot de maatregel over te gaan. Mede op verzoek van de ho- rcca-ortdememers is beslo ten dat het sluitingsuur van een dag direct gevolgd door een algemeen erkende feestdag zal worden be paald op twee uur. 'Bij een lang weekend wordt het namelnk mogelijk ge maakt, 's avonds laat uit te gaan. De grondslag van j de maatregel is dat de dag waarop de cafés tot twee uur open mogen blijven i' moet worden gevolgd door een vrije dag. De nieuwe verordening treedt in werking met in- Sang van de derde dag vol- send op die van de afkondi- ging van het nieuwe be- sluit. De gemeenteraad neemt de beslissing op 2» september. liet VKC wil weer volkomen zelf standig als Vlaardings Kunst centrum gaan opereren en schrijft dan ook in de brief aan Cultura in het seizoen 1972 1973 de samenwerking te willen beëindigen. Ook zal het VKC met ingang van 1 januari voor haar maandblad alleen nog het VKC 'Omslag gebruiken. Tot nu toe kregen de circa 150 leden van Cultura in Schiedam eenzelfde maandblad met dit verschil dat op hun omslag Cultura stond vermeld. Het VKC doet wel een beroep op het bestuur van Cultura om de Schiedamse leden lid te laten worden van het Vlaardings Kunstcentrum. De voorzitteri- secretaris van Cultura, de heer J. J: F. Morel zegt „Ze willen wel de leden, maar niet het be stuur. We hadden al voorge steld om in plaats van Vlaar dings Kunstcentrum een andere naam te gebruiken, iets met Rijnmond of zo. In ieder geval dat het woord Vlaardings niet voorkomt, maar dat wil men niet. Dan zouden we het niet erg gevonden hebben om hele maal op te gaan in het VKC". Over Cultura zal eind van dit jaar een beslissing worden ge nomen: samenwerken met een ander uitkoopcentrum of Cultu ra opheffen. Dai Cultura ge bruik zal kunnen, gaan maken van het Schiedamse Passage theater dat op 1 oktober weer geopend wordt, 2iet de heer Morel nog niet zo zitten. Vanavond discussie over beleid fractie Schiedam De afdeling Schie dam van tie Partij van de Ar beid houdt vanavond een leden vergadering, die om acht uur begint. Op de agenda staan een kandidaatstelling voor het ge westelijk bestuur en een ver antwoording van het beleid van de fractie. Het fractie verslag in de zaal verkrijgbaar. Discus sie over het beleid is mogelijk. Op maandag 4 oktober zat op nieuw een ledenvergadering worden gehouden, ditmaal m gebouw* Clir. Soc. Belangen en weer om acht uur. waar mej. N. Baren dregt, lid van de Tweede Kamer, commentaar op de miljoenennota zal geven Op 22 november is er een afde- lingsbij eenkomst eventueel ju samenwerking met anderen over ontwikkelingssamenwer king. Het nieuwe kamerlid J. P. Pronk zal dan aanwezig zijn. Over deze bijeenkomst volgen nog nadere bijzonderheden. Profiteer nu ven het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van ëén: dei Schiedimsche Courant met nieuws uit uw stad «n omjevlnf, en hec Rotterdamsch I Nieuwsblad m« het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geelons nu opdracht eok bij I o 14 da jen trans, zonder enige verplichtinj, de SC -r RN te bezorjen en ontdek» «51 de veie pluspunten. Deze bon in open envelop, zondtr postzegel, stu Rotterdimich Nieuwsblad, antwoordnummer 834,8 de SC 4- RN H woonpl. telefn r 'J*£ Schiedam De gemeente Schiedam wil de molen De Vrijheid aan de Noord vest gracht in nauwe samenwerking met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg weer als graanmolen in bedrijf stellen en de molen, in die functie openstellen voor het publiek. Ook zal een onderzoek worden ingesteld naar de mogelijkheid om een moleneomité op te richten, dat tol taak krijgt de belangen van de gezamenlijke molens in Schiedam te behartigen. Al eerder is in deze krant be richt over de plannen van de gemeente de molen op te ko pen. De gevraagde koopprijs bedraagt 24.90U en aan de gemeenteraad is voorge steld. een bedrag van deze grootte beschikbaar te stel len. De beslissing van de Ta ad is op maandag 27 sep tember. De huidige eigenaar van de melen, de XV. De Noord- vost, voordien J. J. Meder Zoon XV., wil de molen af stoten, omdat ze niet meer dij zorg kan besteden aan de molen die nood zak eliik is voor het onderhoud van dit monument. Burgemeester en wethouders win eten aankoop van de mo len van groot belang, omdat deze niet meer weg te den ken valt in het huidige mo lenbestand. dat zo zeer het stadsbeeld van Schiedam ac centueert. Ook voor hei toe risme zouden de molens een belangrijke rol speten. Als de molen wordt opengesteld, zal dat niet alleen voor de toeristen zijn, maar ook voor scholieren, voor wie een in werking zijnde graanmolen instructief kan zijn. De rijks dienst heeft zich achter het plan van wethouder Boij- mers van GemeentewerkeP gesteld. In bovengenoemde commissie zullen zitting moeten hebben de verschillende instanties •die direct bij de molens be trokken ziin. Hierbij wordt gedacht aan de molen-eige naren en de rijksdienst. Bin nenkort zullen de instanties hierover worden benaderd. B. en w. menen dat een dergelijk b el a ngencoördi na tie het behoud van de mo lens in Schiedam zeer ten goede zal kunnen komen. Hoewel de vorige eigenaar ai herstelwerkzaamheden heeft verricht, moet teneinde de molen weer in oorspronkelij ke staat terug te brengen nog een aantal restauratie werkzaamheden worden uit gevoerd. De kosten van deze restauratie worden globaal geraamd op 1 160.UU0, een be drag waarhij gerekend kan worden od 40 procent rijke en 15 procent provinciale subsidie. Ook kan nog een extra uitkering uit het ge meentefonds tegemoet wor den gezien van 20 procent op basis van het door het rijk goedgekeurde restauratiebe drag. gespreid over een ter mijn van 2a jaar, Gaa: de gemeente met de aan koop van de molen akkoord, dan willen b. en tv. voorstei len op korte termiin een be drag voor de restauratie be schikbaar te stellen. Rotterdam Twee Schiedam mers, een 29-jarige bandenmon teur en een evenoude autorij schoolhouder, kenden elkaar van de handel in kleinvee. Op een gegeven ogenblik bleek dat zij de handel wel konden uit breiden door op het inbrekers pad te gaan. Tweemaal was daarbij het bedrijfspand van de XV. Reo aan de Kommiezen* laan in Schiedam hèt doelwit van de activiteiten. Zcmc-n, theedoeken, shag. siga ren en sigaretten werden voor cïe waarde van duizenden gul dens weggehaald in de nacht ven de twaalfde juni. De bandenmontcur alleen ging de volgende nacht nog eens terug naar de Kommiezcnlaan. Op nieuw werden er shag en siga retten ontvreemd. Op de zitting van de Rotterdamse rechtbank bleek dinsdag clat de banden monteur do grote man was. Hij is al eerder veroordeeld en bleek ook tijdens de zitting een hele waslijst van nieuw ge pleegde delicten op zijn naam te hebben staan. De autorijschoolhouder was min of meer overgehaald om mee te doen. Dc gestolen goederen zijn verkocht aan buren en kennis sen. Van de opbrengst is 1150 teruggevonden. De officier van justitie, mr. R. J. C. Graaf van Randwijck» eiste tegen de bandenmontcur elf maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Tegen de autorijschoolhouder die slechts één feit op zijn naam heeft staan, eiste dc offi cier vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Op 28 september zal de rechtbank uitspraak doen. Schiedam Het Schiedamse brandweerkorps stelt dc jonge- lui van vijlticn tot en met ne gentien jaar in de gelegenheid lid te worden van de jeugd brandweer. Dit is een unieke kans om eens nader kennis te maken met het brandwecnvé- De opleiding van de jeugd is erop gericht, de jongens vertrouwd te maken met de gemeenschap dienende taak van de brand weerman. De jongens krijgen praktisch en theoretisch onder richt in de brandbestrijding. De 2 eu g d brand'we er word t echt e r niet daadwerkelijk ingezet bij echte branden Bij dc jeugdafdeling zijn onlangs enkele open plaatsen ontstaan, doordat enkele jongelui toege treden zijn tot de vrijwillige brandweer, bovendien moest een groot gedeelte van de ïon- gens in militaire dienst. Een j eugdbrön d weerman ond e r- steunt sinds donderdag de gele deren. van de beroepskern. Over zijn ervaringen kunt u meer lezen op pagina drie van deze krant. Jongelui, die er wat voor voelen bij de jeugdbrandweer te ko men, kunnen zich aanmelden bij de brandweerkazerne aan de Singel 81 a, tel. 268578. Raad jeugd en jongeren Schiedam De Schiedamse raad voor jeugd en jongeren kan be ginnen met haar werkzaamhe den: Gedex>uteerde Staten heb ben de raadsbesluiten tot hel verlenen van subsidie aan deze raad einaelijk goedgekeurd. Een gelukkige voorzitter Jo.s van der Lugt deelde ons gister middag mee, dat nu kan wor den begonnen met de werk zaamheden en dat zowel perso neel als ruimte per l januari een foit zouden kunnen zijn, tenzij daar iets tussen komt, (aar oordeel directie: Schiedam— Er is geen sprako van, dat tet Sportfondsen- bad aan de .Burgemeester Knappertlaaa de rode streep heeft bereikt. Er wordt druk. Verbouwd dan. het bacj jcleodkamers zijn iritgebrei riïü'n 7.000 baf L Feite; Schiedam B. en w. hebben vertrouwen in de toekomst van het Sportfondsenbad en vinden niet, dat dit bad op het ogen blik door een zorgwekkende exploitatie de rode streep zou hebben bereikt. Dit antwoord het college op vragen van het KVP-raadslid W. J. C. Willemse in een artikel in de Schie- damschc Courant van vrijdag 3 september. Dit naar aanleiding van een ver slag Jn dc S.C. over de vergade ring van de comrms«ic Volksge zindheid, waarin verhogingen an enkele tarieven van het zwembad aan de orde kwamen. In de vergadering van de com missie viel toen dc term ,,het bad zit aan de rode streep", toen het ging over de exploita tie van het zwembad. De heer' Willehnsc stelde naar aanleiding van een ujtldtfng*ïn deze zin van wethouder Collé vragen over dit artikel en be trok daarbij tevens het ge meentelijke badhuis, dat in het Sportfondsenbad /al worden ge bouwd. De heer Willemse vreesde, dat de exploitatie van het badhuis wel eens in gevaar zou kunnen komen en vroeg of £ëea informaties over de situa tie waarin het Sportfondsenbad verkeerd aan de raad zijn ont houden. R. en w. ontkennen dit laatste. Volgens het antwoord heeft de wethouder alleen gezegd, dat het bad geen instelling is die het maken van winst beoogt en daarom regelmatig tarieven moet verhogen \vegens het stij gende kostenpeil. Zou men daarom niet direct bedacht zijn, dan komt men aan de rode streep, maar de wethouder heeft daarmee niét bedoeld, dat het bad niet levensvatbaar meer zou zijn. Juist het aangaan van het bad van een, overeenkomst zou er op wijzen, dat het gemeentebe stuur vertrouwen .heeft in de toekomst van de .zweminrich ting aan de B.K.laan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1