HBSS geeft voorsprong WINNAAR SUCCES ENIGE PPSC: GEDEELTELIJK HERSTEL GTB en Berkel delen Tiveede verlies voor WK Wanordelijk heden Verlies Satelliet geen schande Korfbal Boom- herkeumngsspel 1 V) aardingen Minder vleiende Opmerkingen hebben er mede toe bijge dragen dat arbiter Van der Brink bij NDSM-Zwa- luwcn voortijdig liet in rukken. Zijn wedstrijdfor- mulier voorzag hij behal ve met de namen van de spelers die een waarschu wing hadden opgelopen verder met: „Te ver wachten wanordelijkhe den'*. In de eerste helft kreeg Zwaluwen al vroeg met een achterstand te kampen toen Koster in eens een bal op zijn schoon nam, onhoudbaar voor Aad Bors: 1—0. Tien minuten later evenwel scoorde Ce es van der Pijl de gelijkmaker uit een lange pass van Frans van der Graaf. Maar nog voor de thee kopte de NDSM- splts de ba! achter Boers uit een hoekschop: 2—1. Van onze sportredactie Vlaardingen- Het eerste verlies moest eens komen en dat het juist Hillegersberg was, is voor Satelliet helemaal geen schan de. In het sportieve, maar ste vige duel konden de Vlaardln- gers tot een kwartier na rust op „zeker1 blijven spelen, toen Cees Doesburg een vrije trap over de muur en onhoudbaar langs goalie Arie van der Windt plaatste: 10. Toen moest Satelliet komen, maar die gewijzigde tactiek werd uiteindelijk toch feunst. Na de Rotterdamse „opening" zond Satelliet Peter Hoek wel achter de vuurlinie aan, maar toen kreeg Hillegersberg de ruimte en dat leidde prompt tot 20. Via Hans Blankenstein werd het daarna wel 2—1 uit een pass van Arno de Smit en in een Vlaardings offensief so lode Cees Doesburg andermaal langs de Satelliet-defensie en toen was het pleit beslecht. De sport in. de ..Schicdamsche Courantwórdt samengesteld en staat onder redactie van: BAS VAN BÓCHOVE, met medewerking van: 'Piet Bu! Wim de Bruij'n. Horry van Ling en Lies Mast' y'. Joop:van Rosmalen. V Wim de Raay Hënk;- Roodenrijs Hqns:.Sóeters~ - Henk Verschoor Cees de Wijs Schiedam heeft tegen Eureka Iets teveel gekregen. Trainer v.d. Geest: „Natuurlijk ben ik blij, dat we gelijk speelden, maar ik ben realist genoeg om te erken nen dat het niet helemaal ver diend is. Doordat in de aanval •het tempo te laag gehouden werd, bleven de verrassingen uit. Wanneer iemand een pluim verdient, is het de scheidsrech ter. Hij heeft uitstekend geflo ten". Door een doelpunt van Arie Jan sen kwamen de Schiedammers met 10 voor. De Roterdam- mers scoorden na een half uur spelen tegen 11. In. de tweede aanval kwam Freek Veer twee- maal dicht bij een treffer, maar de verdediging moest eerst 1—2 toestaan eer Vreek er met een fraaie doorloper 2— 2 van maakte. De rust ging in met 23. Chris Niehot bracht met een schot van afstand de stand op 33. Even later werd hij door zijn tegenstander in de sprint verslagen en het was 3 4. De Rotterdammers gingen de strijd dicteren en de weinig imponerende Schiedam-aanval liep tevergeefs storm op het hechte verdedigingsbolwerk van Eureka. Arie Jansen en Hans Josen werden volledig aan banden gelegd, Een aan Arie Jansen toegekende straf- worp hij werd door zijn te genstander omarmd hij een doorbraak schoot hij naast. In de 88ste minuut kreeg. Hans Josen de gelegenheid vanaf hei strafworppunt zijn ploeg 'naar 44 te schieten. Dit keer faalde hij niet. Deze wedstrijd bracht aan het licht, dat de Odidames te wei nig initiatief hebben om een wedstrijd te beslissen. Teveel wordt aan de heren overgelaten en wanneer deze zoals zater- 00r hard werken en In een hoog dag hun mannetje hebben tempo te spelen, heeft Succes worp Cees Passchier hinder de zijn tegenstander te zwaar werd het 2—5. Twee aan Odi gegeven strafworpen werden door Ton Spruyt en Cees Pas schier in een doelpunt omgezet, 4—5. Uit, opnieuw, een straf- worp schoten de ELKV'ers de eindstand naar 46. Spartaan met een 42 neder laag naar huis gestuurd. Met de rust hadden de witbiauvven al 'n 30 voorsprong door doel punten van Henk Hassfeld (ver schot), Els Ruseier en Hans Bal. gevonden, zijn zij niet in staat dit voldoende op te vangen. Ook zullen de heren wat minder egoisme in hun spel moeten leg gen en hun teamgenotes meer kansen moeten geven. Odi start te zenuwachtig. Er werden veel fouten met plaatsen gemaakt en toen ELKV met 10 voor kwam, had niemand hierop iets aan te merken. 1 Costick Toussaint herstelde met een verschot het evenwicht, 1 1. Na een goede combinatie, waarbij de bal van hand tot hand ging, trof Cees Passchier de roos, 21. Arie v.t. Hoff werd in de twintig ste minuut door zijn kleinere tegenstander „verlinkt*snel Overige uitslagen: Sperwers 5 Het doelpunt van Hans Bal ver dient speciale vermelding door de fraaie schijnbeweging, die aan het schot vooraf ging. Na de thee zorgde Helen Kosten met een schot van achter de korf voor 40. Spartaan gaf zich voorlopig nog niet be won nen en kwam terug, 4—2. In de resterende speeltijd bleven de verdedigingen de aanvallers de baas en werd er niet meer gescoord. draaiend stuurde hij Arie de verkeerde kant op en het was gelijk, 2-2. rn de^de opstelling overheersten de verdedigingen. Costick Tous- saint had zijn handen meer dan vol aan zijn tegenstander, maar Xucces 2Sperwrs 3 33, Schiedam 2 23, Schiedam A Maassluis A 120, Maassluis B Schiedam B 01, Schiedam C RWE C 5—1. Sagitta 2—9Kdi 2 4i, Odi 3Olympia 2 31, Odi A—Succes A 1—1. het duurde ruim een half uur voordat hij een doelpunt moest toestaan. Van dezelfde afstand schoot zijn tegenstander op nieuw in, 24. Door een aan de Brabanders toegekende straf- Spar- taan 2Succes 3 51, Velox 3 Succes 4 51, Succes J—Sper wers J 2 40, Succes B—TOP B 31, Vitesse CSucces C 0— I» Qverkanters JSchiedam J 4—1. SCHIEOAMSCHE COURANT MAANDAG J1 OKTOBER 1971 Van onze sportredactie Schiedam De schrijver van het programma „HBSS- thuis" was zaterdag geen goede voorspeller.'We lazen namelijk daarin: „We dur ven als uitslag wel een 10 of 21 overwinning te voor spellen. In ieder geval blijft er minstens één punt In Schiedam, want ZCFC zal toch van heel goede huize moeten komen om op Harga te kunnen overwinnen". Misschien lezen we daarna terecht: ..U kunt het bluffen noemen, maar om half vijf weten we meer hierover." Welnu, inderdaad wist HBSS meer om half vijf en wel dat de Schiedammers met 12 aan het kortste eind hadcen getrokken. ZCFC was dus kennelijk van goe de huize gekomen, ondanks hel feit dat de Zaandammers in uit wedstrijden nog maar eenmaal gelijkspeelden en de overige wedstrijden verloren. Om deze nederlaag niet al te erg te noemen, moeien we direct opmerken, dat HBSS bepaald pech heeft gehad. Pech in die zin, dat de Hargabewoners van. meet af aan het heft in handen namen en de defensie van de gasten kreeg het zwaar tc ver duren. Reeds in de vijfde mi nuut had rechtsbuiten Houtman succes, toen hij keeper Stronks met een prachtig schot het na- I kijken gaf 10). Dat beloofde •wat en de toeschouwers voorza gen toen reeds een overwinning voor HBSS. Het kon, want HBSS speelde aanvallend een goede partij, waarin Van Til- 'borg, Houtman en Meyer een dominerende rol vervulden. Zij werden goed gestuwd door Ra demaker en Teerds en zo kon ihet gebeuren dat Sdharloo, aan voerder Jonkman, Den Braber en Bijl zich niet eens erg be hoefden In te spannen. Keeper Van Veen kreeg aanvankelijk maar weinig te doen. In de zevende minuut vuurde Houtman ccn kopbal af op het doel van ZCFC en keeper Stronks kon ternauwernood 2 0 voorkomen. Tot aan de rust hield HBSS het spel in handen en het was maar de vraag hoe groot de voorsprong na de thee zou worden. Maar dat zou allemaal anders uitpakken! In de tiende minuut slaagde Roepert erin om doel man Van Veen het nakijken te geven (1—1} en HBSS was door dit min of meer onverwachte doelpunt zo aangeslagen, dat de Schiedammers de moed lieten zakken. Tien minuten voor het einde was het Laks, die na goed aangeven van Meyer 32 op zijn naam bracht. De resteren de tijd was tekort voor HBSS, om alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Een bittere te genvaller was het evenwel toch, want daarop had geen HBSS'er gerekend. In ieder ge val gaf zelfs het ZCFC-bestuur na afloop toe, dat een punten verdeling de verhouding beter zou hebben weergegeven. Maar de bal is rond en zal dat voorlo pig wel blijven ook. Met alle gevolgen (lees: verrassingen) van dien... HBSS bezet nu de negende plaats met 5 punten uit 6 wedstrijden en met a.s. zaterdag de moeilij ke uitwedstrijd tegen Zwaluwen voor de boeg. i Doe/man Stronks heeft zijn beide honden nodig bi} een actie va n HBSS. (Van onze sportredactie) Schiedam GTB ïs er niet m geslaagd om het zowel op papier als in het veld sterkere Berkel te overwinnen. Gezien het goede tegen- spel van Berkel mag de 1—1 uitslag dan ook als zeer verdienstelijk voor de Schiedammers gekwalificeerd worden. Onder de goede lei- j ding van arbiter Prins begonnen beide teams aan dit sportieve duel, dat goed en vooral snel voetbal te zien gaf. Over en weer gol den de aanvallen elkaar op en de toeschouwers genoten beslist van i het spel. Jammer voor hen dat er in de eerste helft geen doelpunten vielen. Na rust zou dat anders worden. GTB nam een kwartier voor het einde een verdiende voorsprong. Na een aanval over rechts kreeg Magieto op links de bal in zijn bezit. Hij plaatste het leder hoog voor het doel, waar Van Dongen klaar stond om de Berkelse doelman het nakijken te geven (10) Tevoren hadden Van Dongen en Magieto enkele kansen gemist, zodat deze treffer zeker de ver houding goed weergaf. Maar evenals in vorige wedstrijden ook deze keer zou GTB dc winst kort voor tijd uit handen geven, al was dat clan in dit ge val de halve winst. Twee minu ten voor het einde vergaten de Schiedammers om met be heerst spel tot balbezit te ko men,. toen een onoordeelkundig weggewerkte bal Berkel aan een doelpunt hielp. De Berkelse linksbuiten kreeg hierdoor het leder in vrije positie, hij lan ceerde met een fraaie voorzet zijn medeaanvallers, die tot driemaal toe keeper en aan voerder Van Rixoort op de weg naar succes tegenkwamen. Tot driemaal toe redde v. Rixoort, die de bal maar niet klemvast kon krijgen. Toen dc midvoor in vierde instantie hard in schoot, had de GTB-aanvoerder daar geen antwoord rneer op en tot grote vreugde van de gasten betekende dat de gelijkmaker (I—1). Schiedam Zonder doelpunten Is de wedstrijd ARC—PFSC zater dagmiddag in Alphen aan den Rijn verlopen. Een toch wel juist re sultaat, gezien het beeld van de wedstrijd. Mogelijk valt deze uit slag velen tegen, omdat verwacht werd dat PPSC in deze uitwed strijd zich wel zou herstellen van de misstappen van dc laatste weken, maar wat dat betreft kunnen we toch van een gedeeltelijk herstel spreken. PPSC heeft goed gespeeld, gooide veel elan in de strijd en er zijn kansen geweest om de buit mee naar Schiedam te nemen. Door het weer meedoen van rechts achter Donkersloot kreeg de defensie in ieder geval meer rust. Van Eink speelde een uit stekende wedstrijd, hoewel hij af en toe teveel lichaamsge wicht in de schaal legde, waar door de uitstekend leidende ar biter v. d. Engel hem af en toe moest kalmeren door tegen hem een. vrije trap te geven- Het viel achteraf allemaal wel mee, het is een sportief duel geworden, al werd er heus wel voorhoede,' waarin Siem Bos- dijk en Koen Winkelman maar matig op dreef waren en Piet van Veen en Frank de Kok (na rust Eef Krabendam) uiterst gevaarlijk waren. Toch konden zij de goede keeper Van Horzen niet laten vissen, al was Piet van Veen daar een kwartier na rust dichtbij. Op vijftien meter afstand kreeg Piet van Veen de bal vrij voor keeper Van Hor zen, maar in plaats van langs of over deze doelman te schieten, kwam da bal precies in de grijpgrage handen van de ARC-goalie terecht. g gespeeld. Maar ARC kreeg door De Jeu nog een daarvoor is 't mannenspel Vos scoringskans, maar ook die ging verloren. Wel moet aangc- en v.d. Klooster deden het in dc verdediging bij PPSC ook goed» waardoor doelman v. d. Kloos ter weinig moeilijks kreeg te doen. Op het middenveld ope reerden Kostenze en Loek Kal den en zij konden alle aandacht besteden aan het voeden van do tekend worden dat de intelli gentie Qua opzetten van dc aan vallen bij alle spelers veel te wensen over liet. Maar span nend was en bleef het en beide ploegen kunnen tevreden zijn met deze uitslag. Enigszins teleurstellend voor GTB, maar gezien het spel- bceld hadden de Schiedammers toch wel vrede met dit geïyke spel. Er is sportief gespeeld. GTB is nu zevende met zes uit zeven. Gezien de geringe ach terstand op de andere clubs is hog van alles mogelijk. Maasland In het weekeinde hebben 140 schoolkinderen uit de hoogste klassen v.d. lagere scholen deelgenomen aan een boomherkenningsspel, Met vra genlijsten gewapend togen de leerlingen in groepjes van 4 en 5 leerlingen naar diverse plaat sen in het dorp waar medewer kers van het gemeenteperso- neei wetenswaardigheden over de verschillende in herfsttinten getooide bomen vertelde. De bedoeling van een en ander was om de kinderen tijdens de op 25 november a.s. te houden boomplantdag wat meer besla gen ten ijs te doen komen, Van onze sportredactie Schiedam Tegen de ver wachtingen. in heeft VVK de tweede nederlaag moeten in casseren. Daarom werd dit ver* lies niet verwacht, omdat dc te genstander niet van klasse was, althans gezien hun plaats (ne gende) op de ranglijst. Maar gezien het spel van NNPV mo gen we toch niet anders zeggen dan dat de overwinning van de bezoekers verdiend genocmi mag worden. Jammer daarbij is, dat VVK ook in deze wedstrijd weer een doelpunt in eigen doel scoorde. Dat gebeurde tien minuten voor rust, toen linksbuiten Meyer de bal wilde voorzetten, maar een VVK-been (dat van Scholten of Vlugman, dat was moeilijk te zienveranderde het schot var. richting en wel zodanig, dat keeper Wim van Puffelen kans loos was (01). Een geduchte tegenvaller voor de debutanten, die kort na rust massaal aan vielen en verdiend op 1—1 kwa men. Een goede uitval bracht de bal bij Arie v. d. Does, die met een hard schot onhoudbaar scoorde (I1). De gasten zou den halverwege de tweede helft toch weer voor komen te staan. Na een verre uittrap van hun doelman kwam de bal bij link sachter Jan v.d. Meer, die evenwel een foutje maakte, waardoor de rechtsbuiten vrt] voor keeper Willem van Puffe len kwam. Het was toen voor hem een koud kunstje om "8 Schiedamse hot nakijken te ge* ven (12). Peter van Mil kreeg aan de andere kant nog een re- deiijke kans, maar hij kopte as bal precies in handen van de NNP V-doelman. Door goede mandekking en uiteraard de- fensief spel gaf NNPV deze voorsprong niet meer uit ha°* den, NNPV won derhalve ver* diend en VVK zal op de rang lijst even een stapje terug moe ten, al bezetten de Kethelse jongens altijd nog de vierde en o.i, eervolle plaats. Houhncr? bezig HBSS aan een 1-0 voorsprong fe helpen. Van onze sportredactie Schiedam De korfballers hebben teleurgesteld, Schiedam kwam tegen Eureka met de hakken over de sloot, 4—4, Odi leed een dui delijke en verdiende nederlaag tegen ELKV. Met 46 gingen de witzwarten tegen de beter spelende Brabanders ten onder. Succes hield de Schiedamse kleuren hoog door met 42 van het Rotter damse Spartaan te winnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4