Juliana: teleurstellend MSV: punt uit SCHIEDAM VERRAST m VAN VOLLEY '68 ODOi Rob van Beek naar wereldkampioenschap i onzekerheid tsiti VOZ behoudt wisselbeker Klaverjassen in Vlaardingen uit gevarenzone MAANDAG 11 OKTOBER 1971 De ploeg van De Coureur aan de start. Vlaardingen/Schiedam Het eerste damesteam van Volley'68 heeft revanche genomen voor de nederlaag in Vlissïngen te gen Marathon. Tegenstander was deze keer het Rotterdamse Pendrecht dat echter geen partij bleek voor de heslist sterke re Vlaardingse dames. Een duidelijke 30 zege voor Volley doordat de gehele ploeg een aanzienlijk betere inzet vertoon de dan In de eerste competitiewedstrijd. Volley begon goed waardoor Pendrecht de eerste set een snelle 1310 setnederlaag kreeg te verwerken. Volley bleek ook in de tweede set duidelijk sterker dan de Rot terdams en en kwam vrij eenvoudig aan. een tweede zege met 1511. In de derde en laatste set bewoog het spel zich op een duidelijk la ger niveau dan de voorgaan de sets. Pendrecht werd steeds zwakker waardoor de strijd een duidelijke Volley- aangelegenheid ging wor den. Via 103 werd het een 155 Vlaardingse zege. Een belangrijke overwinning voor Volley dat daardoor ge deeltelijk weer aanspraak kan gaan maken op een strijd om de hoogste plaat sen. Grootste winstpunt van de wedstrijd tegen Pen drecht was het sterke spel van invalster Henny Post In de eerste set. Op duidelijke wijze stelde deze speelster haar kandidatuur voor een plaats in de selektie-groep. Het eerste herenteam van Vol ley behaalde in Dordrecht tegen Orawi 4 een verdien stelijk 22 gelijkspel. In dit emotionele ca snel gespeelde duel bleek vooral dat de Vïaardingers conditioneel goed zijn opgewassen voor het spel van de eerste klas se. Volley trad aan met drie inval lers en zag na veel geharre war tussen speler Ton Val ste r en de scheidsrechter de eerste set met 1715 naar Orawi gaan. In de tweede set presteerde Volley het om een 13—3 ach terstand om te zetten in een 1315 zege. Sterk aanvallend spel van Peter van de Weide betekende een belangrijke bijdrage in dit resultaat. Ook in de derde set bleef het lukken bij Volley. Een 310 voorsprong werd echter weer teniet gedaan doordat wederom Ton Valster in moeilijkheden kwam met de scheidsrechter. Aangeslagen had Volley geen verweer meer tegen de bekeken Ora- wi-aanvallen: 1510. In de laatste set draaide Volley duidelijk rustiger. Een ster ke 413 voorsprong kwam nog even in gevaar doordat Orawi 4 terugkwam tot 10 14 maar spelend op zeker heid sleepte Volley alsnog een 22 uitslag uit het vuur. Overige uitslagen: Volley 3 da mesSet Up 3 31, Volley 2 herenIbis 1—3. Zwijndrecht Zaterdag hebben de biljarters van VOZ bezoek gehad van hun collega's vann het Vlaardingse LZM. De wis selbeker, die hiervoor beschik baar is. bleef 3n Zwijndrecht. dankzij een regelmatige 1810 overwinning. Jaarlijks worden twee wedstrijden gespeeld lus sen beide ploegen. Het was za terdag de twintigste keer. De heer P. P. A. Smits, reikte voor de diverse persoonlijke presta ties een aantal fraaie prijzen uit. Dordrecht Een fraaie prïjzen- tafel staat woensdagavond op gesteld in het DFC-restaurant aan de Krommedijk, waar op deze avond de klaverjasüefheb- bers voor een groot concours terecht kunnen. Het betekent, dat ook niet DFC'ers van dit schud- en geef- festijn gebruik kunnen maken. Elke veertien dagen regeert troefboer in het DFC-resiau- rant. Van onze sportredactie Van onze sportredactie -Maassluis MSV '71 lijkt op de goede weg te zijn. In de uitwedstrijd tegen RVVB werd een zwaar bevochten gelijkspel behaald: 11. Het verdedigingsbiok werd zwaar op de proef gesteld. Hi er by bleek dat in vergelijking met voorgaande wedstrijden dit helemaal is in gewerkt- Vooral in de tweede helft heeft het heel wat aanvallen onder schept. Voor de thee was MSV de betere ploeg, doch kreeg een teleurstelling te verwerken. On danks het kleine overwicht kwamen zij met 10 achter te staan. Na de rust waren de rol len geheel omgedraaid. De thuisclub nam het initiatief in handen en dicteerde de wed strijd. Aanvankelijk lukte het MSV uit hun greep te ontsnap pen. Juist toen iedereen dacht dat de thuisclub zou gaan uitlo pen. was het echter MSV dat toesloeg. Het was na een half uur, Cor Schoonderwoerd werd in het strafschopgebied onder uitgehaald en dat betekende strafschop. Hij benutte zelf de penalty: 11. Hierna ontstond 'een ware stormloop op hte doel van MSV. De goalie Pe ter Pieters heeft toen zijn grote vorm gedemonstreerd Hij ranselde de gekste ballen uit zijn doel. MSV, heeft het dan ook aan hem te danken dat de draw werd bereikt. Van onze sportredactie Maasland Zaterdag speelde 0DO aan de Molen weide tegen het Rotterdamse TOP en de traditie dat ODO tegen deze te genstander altijd moeilijke wedstrijden speelt, werd ook nu voortgezet. Met een 105 over winning vertrok TOP naar Rot terdam, daarmee het Maas- hndse twaalftal op de één na laatste plaats in de 3e klas ach terlatend. ODQ kon tot dusver alleen win- hen van Madjoe en ook nu zag •iet er in het begin nog niet zo somber uit. Na 6 minuten spe- fon hadden Peter de Bruyn en Xlarie Hofstra reeds voor een voorsprong gezorgd, die echter na de vakwisseling ver foren ging. Ruststand 2—2. de rust was TOP te sterk voor «jonge ODO-ploeg. ODO werd in de verdediging ge drukt en dit was juist het zwak ke deel van de ODO-twaalf. oen Klarie Hofstra de derde laaslandse treffer produceer de, stond TOP al op vijf en de Rotterdammers liepen vervol- ®sus gemakkelijk uit tot 9—3. -wee befaamde afs-tandsscho- van Kees van der Kooy ver seinden de marge tot 95, jaarna TOP toch nog de dub- «fo cijfers bereikte: 10—5. ^fvrf6 overiee tearns won alleen PO met 5—-3 van Dijkvogeis; overige teams kwamen niet winst: VEO 4—ODO 2 7—2; ODO a—KVS b 1—3 en KVS c— b2—q. Zwijndrecht De kleine incidenten tijdens dc araateurwedstrijd overschaduwden niet de gladde organisatie van de Ziildhollandsc teamkampioenschappen door ,,De Mol". Het comité had aan alles gedacht en zonder meer ecu goed parcours uitgezet, waar hopen- lijk in de toekomst nog eens gebruik van zal worden gemaakt. Dat de als favoriet vertrokken equipe van Ahoy' de Zuidhollandse club- titel won, wekte niet zoveel verwondering. De druk werd zo groot dat de nog onervaren ploeg er geen raad mee wist. Met Fred Grootzwagers als inval ler Voor John Moret, stond het van te voren vast. dat de fusie club met Sjef van der Burg, Martin Verwey, Lou verwey. Rob Kroep en Martin Venix een sterk team had. Sensatie ver oorzaakte echter de Renners club Schiedam, die verrassend •met nog geen halve minuut achterstand als tweede eindig de. Jan Breur. de mening van zijn ploeggenoten vertolkend: ,,Het •ging prima. We reden erg sterk. Natuurlijk sloegen er een paar wel eens de kop over, •maar dat werd door de anderen goed opgevangen. Jammer, dat Van onze sportredactie Vlaardingen Vlaardingen heeft in Dordrecht tegen een hard spelend T.O.V. een zeer verdiende en nuttige overwin ning behaald. Hierdoor hebben de Vlaardingse korfballers dui delijk afstand genomen van de staartgroep bestaande uit Noor derkwartier T.O.V, en Velox en zitten op het ogenblik zeer com fortabel in de middenmoot. Vlaardingen liet zich van het be gin af. aan niet in het minst Imponeren door het te harde spel van de tegenstanders en vla invaller Harry Brouwer zet te het T.O.V. binnen de 10 mi nuten op een 0—2 achterstand. Henk Gonlag volgde dit voor beeld uit een strafworp: 0—3. T.O.V. kwam nog even goed te rug en verkleinde de achter stand tot 2—3, waarna Rien Roozendaal duidelijk maakte wie er sterker was: 24. Weer was het Harry Brouwer, die twee doelpunten voor z'n reke ning nam via een strafworp en een doorloopbal: 26. Vlak voor rust kwam T.O.V. nog op 3—C. Kort na de hervatting ver grootten Wim Blokland van af stand en Ernie Streefkerk via een mooie doorloopbal de voor sprong tot 38, Hoewel T.O.V. nog eenmaal tot scoren kwam, was de strijd in feite gestreden en geloofden beide ploegen het wel in de laatste 20 minuten, al vorens de goed leidende scheidsrechter Haring voor het einde kon blazen, Vlaardingen 2 kon het, geheel volgens de verwachting, niet bolwerken tegen Fortuna 3 en ging met 48 ten onder. Vlaar dingen 3 onderschatte Rozen burg 4 niet en wist onbedreigd met 36 te winnen. Vlaardin gen 4 verloor van Trekvogels 4 met 12 en Vlaardingen Jeugd verloor de strijd om de boven ste plaats tegen Ten. Donck Jeugd tact 2—5. Cees Olsthoorn vlak voor het einde er nog afmoest". Voor het Vlaardingse Coureur, had er misschien nog meer in gezeten, dan het nu veroverde brons. Immers Wim Lïebrechts c.s. „verloor" onderweg Martin Drop cn Nico Moerman. De overgebleven vier, Wim cn Ab Rlebrecbts, Peter Heystcr en Gerrit Moerman werden nu op gezweept tot een extra inspan nende prestatie. De regelmatige strijd bij de nieu welingen leverde reeds half- koers de uitslag op. Na 24 kilo meter noteerde men namelijk als volgorde Westland Wil Vooruit, De Mol. Jan van Arc- kel. Swift- Combinatie en Feij- enoord, wat later tevens de eindstand betekende. Wel moest het nieuwelingenteam. van de Westlanders, met Wim Hofste de. Wim 't Hoen, Ton Koop, Marcel van Leeuwen. Joop van Vliet en Theo de Brabander van de 41 seconden voorsprong er tien aan De Mol prijsgeven maar het goud gaf men niet meer uit handen. Knap was tevens de prestatie van De Mol, dat naast Wim. Bus- Sem, Fred Brand. Joop Slik- boer (moest lossen) en Plein Stout de aspiranten Martin Wouters en John Groote in de gelederen had. Dat desondanks toch een tweede plaats werd bereikt, was te danken aan de sterke slotfase van de Dordte- aiaren, Kilometers, waarin het bronzen Jan van Arcke-1 kostba re seconden verloor. De veteranenploeg van Sportief beheerste de tijdrit in deze ca tegorie. Op bijna een minuut achterstand werd Sparta twee de. Ook in deze afdeling ver overde Jan van Arckel. voor De Mol en Swift, het brons. Zie voor wedstrijdverslag en ge detailleerde uitslag het BN- sportkatern. Maasland Dc 22-jarige Alaaslandse judoka is gekozen de Nederlandse militaire judoploeg voor de militaire wereld kampioenschappen te Wenen. (Oostenrijk). De wedstrijden worden daar van 15 l/m 22 oktober gehouden. Dc uit 8 judo ka's bestaande Nederlandse afvaardiging staat onder leiding van kapt. E. S. T. Savelkoul. Van Beek komt uit in de klasse der halfzwaargewiehten. De Maasiandse dienstplichtige mili tair is inmiddels militair sportinstructeur geworden en is ge legerd in Oorschot. Vanwege deze functie en de medewer king om te trainen overweegt Van Beek wiens diensttijd rond de jaarwisseling afloopt nog een jaartje bij te tekc- Hei team van De Mo! de Dordtse ploeg nog kenen met Peter Godde in eerste stelling, vlak na het vertrek. Op dtf moment *'js onwetend van het incident met Ahoy', wat later diskwalificatie zou bete- Van onze sportredactie Schiedam Het eerste heren team van Juliana heeft overtui gend verloren van het Heerlen- se Hevok. Geen moment bena derd en de oranjehemden de goede vorm uit de wedstrijd te gen Tupos. Hevok, sterker op alle fronten, kwam geen ogen blik in gevaar waardoor het een eenvoudige 03 zege kon behalen. Opvallend was het grote verschil in spel-opvattlng tussen beide ploegen. Hevok probeerde met eenvoudig maar bekeken spel gaten in de Schie- damse defensie te boren, ter wijl Juliana bleef volharden In gecompliceerd en moeizaam aanvalsspel. De lange Hevok- spelers blokkeerden echter voortreffelijk waardoor met name de Juliana-aanval keer op keer kansloos bleek. Hevok veroverde meteen vanaf het eerste fluitsignaal 'n duide lijke overwicht. Juliana zocht moeizaam naar het juiste te genspel -waardoor de ploeg uit Heerlen al snel een 5—10 voor sprong kon. veroveren. Juliana kwam nog terug maar verder dan 9—12 liet Hevok het niet komen: 915. In de tweede set een zelfde spel* beeld. Een machteloze Juliana aanval tegen 'n goed sluitende ■Hevok-defensie. Toch draaide Juliana nu iets sterker, waarbij vooral het blokkeren beter ver zorgd werd, veroverde na een 38 achterstand een 9—8 voor sprong. Weer verviel Juliana in priegelig aanvalsspel waarin vooral deze aanval duidelijk Jaap Keïjzer miste. Hevok drukte door naar 914 en ver overde een. verdiende 1115 setwinst. Juliana geloofde niet meer in een beter resultaat. Moedeloos pro beerde de aanval de sterke Heerlense defensie te doorbre ken met snelle maar veel te laag uitgevoerde aanvallen. Keer op keer bleek het Heerlen- se blok te sterk waardoor ook deze set via 4—8 een duidelijke 6—15 zege voor Hevok oplever de. Teleurgestelde Juliana-spelers konden na afloop geen verkla ring vinden voor het zwakke spel tegen Hevok. Jaap Keïjzer weet de nederlaag aan een ver keerde instelling en dat het team gewoon niet draaide. „Het zat er deze keer niet in. Hevok speelde veel gerouti- ■neerder zodat je kunt doen \vat je wilt anaar het lukte deze -Acb'e bij Jufiana-Hevok. keer gewoon niet", aldus Jaap Keïjzer. Het tweede herenteam speelde verrassend sterk tegen Orawi 3. De Juliana-reserves waren dui delijk superieur en benutten elke kans door bekeken aan valsspel. De knappe 31 zege was het resultaat van keihard werken in aanval cn verdedi ging. Het vierde herenteam, samenge steld uit scholieren van het Groen van Prinsterer Lyceum, won verdiend met 3—0 van Sun light 3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 5