Tekort begroting overschrijdt miljoen SG werkt aan nieuwe Schiedam zit 2 kranten voor één prijs onafhankelijk dagblad- Bij MET eerste vrouwelijke buschauffeur I> en leefbaarheid B. en W. oneens met provincie GOEDKOOP Vergadering commissie gaat niet door Integratie nutsbedrijven ambtelijk rond Fctterdamichl RN it beior^cV efi tmtd'i stuur».?,*,; Donderdag 14 oktober 1971 SCHIEDAM E Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 24231 Schiedam Een dezer dagen zal de Rotterdamse Elektrische Tram de eerste vrouwelijke buschauffeur inschakelen. Dit feit zal aan vele Schiedammers niet ongemerkt voorbij gaan, omdat ze voorlo pig dienst gaat doen op de buslijn 38, die van Schiedam naar Croos- wïjk gaat. Ook op lijn 33 zat ze lijdelijk to vork worden gesteld, voorlopig nog onder het wakend oog van haar ..leermeester", maar het ziet er naar uit, dat zij spoedig geheel zelfstandig op lijn -15 zal gaan rijden In verband met het nijpend tekort aan chauffeurs is de RET dit jaar begonnen met het aantrekken van vrouwelijke buschauffeurs, na dat reeds vorig jaar met gunstig resultaat een. aantal vrouwelijke trambestuurders in dienst werd genomen. De belangstelling voor het vak van autobuschauffeur bleek bij de da mes aanzienlijk minder groot dan voor het besturen van de tram. Voorlopig zal het daarom wel bij één vrouw achter het RET-busstuur blijven, hoewel nog steeds naar deze functie kan worden gesollici teerd. Schiedam De gemeentelijke begroting voor 1972 houdt rekening met een tekort van ƒ1.107.033, een bedrag dat ƒ472.000 hoger ligt dan dat van de vorige begroting. Ge tuige de nota bij de begro ting, die pas is uitgekomen, rekent het college van Bur gemeester en Wethouders er op dat dit bedrag enigszins kan worden teruggebracht. Mocht er geen enkele mee valler zijn, dan is er altijd nog een saldireserve van drie miljoen, waar men dan de zaak sluitend mee kan maken. Dit alles echter met de aantekening dat er een fikse stijging in een aantal tarieven zoals voor water, gas, huisvuil en zeehaven gelden raoet worden doorge voerd. Het college van b. en w. realiseert zich dat dit geen onaanzienlijke lasten verzwaring voor de burgers betekent, maar stelt dat dit onontkoombaar is omdat men anders weldra een ster ke bevoogding door het rijk zou ondervinden. Het college heeft zelf reeds beslo ten de tarieven van het ambu lancevervoer met veertig pro cent te verhogen eh -\'wn5 dé tarieven voor het gebruik van sportvetden, gymnastieklokalen ■en de Koopmansbeurs me-t een totaalbedrag van 15000. Ten slotte wonden ook nog de huur prijzen voor het gebruik van ■ruimten in het Algemeen Han delsentrepot verhoogd met in totaal 5000. Aan de uitgavenzijde van de be groting komen twee nieuwe be dragen voor die er nogal diep inhakken. Er is een storting van S 120.000 gepland in een- fonds voor het vieren van het eeuw feest in 1975. En er moet een extra bedrag van 180.000 uil getrokken worden voor bagger- werkzaamheden in de Wilhel- minahaven. Deze laatste tegen valler is ontstaan doordat bleek dat de opgebaggerde specie deze keer niet te gelde gemaakt kan worden. Het college houdt rekening met hiogelijke meevallers door ver schuivingen in de sociale zorg van de gemeentelijke begroting naar de rijksbegrotingen. Er is echter nog .veel onzeker op dat gebied. In de bij de begroting gevoegde" ■investeringsnota is een over- zicht gegeven van de te ver wachten investeringen in de ko oiende vijf jaar. Deze nota oH11* *ot een totaalbedrag van -■50 miljoen gulden, of geimd- Een bedrog van 780.000 extra nodig voor hef u/fbaggeren van cfe Wilhefminahaven deld 46 miljoen per jaar. Voor 1972 staat er exclusief de wo ningbouw een 'totaalbedrag van 39.816.000 gulden. .Ih een sitaat- je van investeringen sinds 1956 is aangegeven dat de hoogste totaalscore' tot nu toe 27.678.000 was. Vorig jaar be liep-het totaal aan investerin gen „,slechts" '27.574,000, hiedam Burgemeester en wethouders zijn het op een aantal pun- »ens de Provinciale nota over de financiële positie der j fn^se gemeenten. Vooral die gedeelten waarin gesteld rtkL genoemde positie niet onredelijk is, hebben een Sehie- «ams misnoegen geoogst. Zonder dat Schiedam in de provinciale nota met name wordt genoemd, is er wel uit af te leiden dat deze aa gerekend wordt tot de financieel, „goed zittende" gemeenten. college van B en W vindt het onjuist om een dergelijke uit- praak te doen op basis van begrotmgsuitkomsten die slechts een omentopname kunnen zijn. Bovendien mag niet buiten beschou- paSET™1"0611 §eïaten hoe het staat met het verzorgingspeil op het seoieo van openbare voorzieningen. college Stelt dat er in Schiss- an* reeds een. achterstand be staat. Alleen reeds het wegwer ken van die achterstand zou aanzienlijke bedragen vergen. Bedragen die niet voorhanden 2lih nu er zelfs nauwelijks Is orn wat geld opzij te Een.bijkomende handicap is dat ggen voor enkele komende de akemene uitkermrt? aan. da grote investeringen. •a"lei1 *net enkele andere ge nie ent en in de randstad tracht bcniedam aan te tonen dat er joor de specifieke randstadpro- oiemen hogere uitgaven gedaan moeten worden dan bij andere se me enten in. het land. Schie- j3Tn, en de andere zouden üaardoor minder in staat zijn uitgaven te doen op het terrein -van de leefbaarheid, tenslotte merken b en w in hun nota bij de begroting 1972 nog op dat het door het rijk gestorte bedrag in hét gemeentefonds en de andere uitkeringen ontoerei kend zijn voor alle taken waar mee de gemeenten belast'zijn. de algemene uitkering aan da gemeente ieder jaar weer een onbekende grootheid is; terwijl deze uitkering van grote bete kenis is voor het gemeentelijk budget. Schiedam heeft boven' dien zeer lang moeten wachten vóór er zekerheid was omtrent de uitkeringen wegens de slech te bodemgesteldheid. Het colle ge pleit voor een grotere plan matigheid en openbaarheid bij de bepaling van het rijksbeleid op deze punten. Schiedam De Schiedamse Ge meenschap geeft per 1 januari 1972 een nieuw periodiek blad uit, zo is woensdagavond tij dens de eerste openbare verga dering van de SG besloten. Het huidige maandblad is te duur, bovendien wordt het door een kleine groep gelezen, zodat het eigenlijk zijn doel voorbij schiet. Het is de bedoeling, dat het biad om te beginnen zes of acht keer per jaar uitkomt en dal het een cultureel karakter krijgt. Om de kosten laag te houden wil men ook andere instellingen, die zich op cultureel gebied be zig houden, in de gelegenheid stellen in het blad te publice ren. De Raad van Jeugd en Jongeren, de heer J. Paalman, directeur van het Stedelijk Museum en de Stichting Sociaal Culturele Arbeid hebben reeds laten we ten, dat zij met dit voorstel ak koord gaan. De opzet is, geen commerciële advertenties in het blad op te nemen, omdat het er dan al gauw uit zou gaan zien als een xeclameblaadje, wat bij de meeste mensen toch recht streeks in de prullenmand ver dwijnt. De SG gaat zich presenteren in een nieuwe stijl. Voor dit doel heeft Hans van der Sloot een nieow vignet ontworpen, waar mee de affiches, het briefpa pier en de enveloppen, die bij de SG de deur uitgaan, in het vervolg gesïer zullen zijn. Het nieuwe vignet lokte bij de aanwezigen op de vergadering verschillende reacties uit, Drs. R, Wark, ambtenaar van Jeugdzaken noemde de ab stracte S en G, die samen het vignet vormen, sexy letters, waarop de heer R. H. Pillard, directeur van de SG, vond, dat Hans van der Sloot als kunste naar meer gestoeid had met letters om een geslaagd vignet te ontwerpen. Het geschil tussen de SG en stich tingsraadslid B. Kapteyn is bij gelegd, zo zei voorzitter mr. J. C. J. Pels Rijcken aan het be gin van de vergadering. Ook kwamen de contacten van dc SG met de Jeugdraad ter spra ke. De SG wil studenten van So ciale Academies aantrekken om in Schiedam hun stage te lopen,, omdat is gebleken, dat op deze academies belangstel ling bestaat voor Schiedam, ook met het oog op de in een ontwikkelingsstadium verke rende Jeugdraad. Bovendien vindt de SG dergelijke tijdelijke medewerkers goed koop. Zowel bij de SG als bij d Jeugdraad voelt men veeï voor een nauw contact, door middel van een bepaalde bcstuursver- tegenwoordiging, zodat men di re kier van eikaars werkzaam heden op de hoogte is. Tijdens de vergadering besloot men voor de beleidsnota een speciale apenbare vergadering te beleggen op een nog nader te bepalen datum. Over het voorstel tot herziening van de subsidieregeling kwam men niet uitgesproken. Dc sub sidie-commissie doet na dc be handeling van de beleidsnota een definitief voorstel. Schiedam De openbare verga dering van de Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuit breiding, die maandag 13 okto ber zou worden gehouden, gaat niet door. Er zijn te weinig agendapunten foor een. discus sie. De datum van de volgende vergadering van deze commis sie wordt nader bekend ge maakt. Vlaardingen —De integratie tus sen de nutsbedrijven van Vlaardingen. Schiedam, en Maassluis is ambtelijk afge rond. De definitieve beslissing hangt nu af van een gesprek tussen de colleges van b en w uit de drie betrokken gemeen ten. Aanvankelijk zou deze be spreking woensdag, 2U septem ber, worden gehouden. In ver band met de spoedvergadering \'an de Vlaardingse raad over de die dag zeer ernstige smog situatie moesten b en w van Vlaardingen het onderhoud ai- zeggen. Komen de drie colleges tot over eenstemming dan hoopt wet houder J. van der Einden hel voorstel tot integratie van de nutsbedrijven nog dit jaar in te dienen. Zo zou nog voor het vol gend jaar een definitief besluit kunnen worden genomen. Schiedam De grote locneming van het aantal motorvoertuigen in Schiedam die een voortdurende aanslag plegen op de leefbaarheid van de stad. baart het college van Burgemeester en Wethouders grote zorgen. De nota bij de begroting voor 1972 zegt dat allereerst aan dacht geschonken zal moeten worden aan het parkeerpro bleem in de oude wijken. Er zullen maatregelen genomen moeien vvorden ten'aanzien van het parkeren van vrachtwagens in. woonwijken. De wijken zul len systematisch aan een ver- keersonderzoek onderworpen moeten worden. Er 2al een gro tere coördinatie inzake ver- keersaangeiegenheden tot stand moeten worden gebracht. Het college denkt aan 't plaatsen van een wijk-bewegwijzering en het verbeteren van de door gaande wegen. Het college is sliet al te optimistisch gestemd ten aanzien van de mogelijkhe den hei openbaar vervoer te stimuleren. Niettemin gaat men hiermee door. Profiteer nö v»it het unieke asnbod 2 kramen te ontvangen voor «ie priji vwi één- Schiedïmtche Courant met nieuws uit uw stad «n onnevirj, en hec Nieuwsblad met het Iwiste bin nee-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu o u 14 éigen rratis, zonder emjfc verplichting, de SC -f zelfde v«!o pluspunten. De» bon in open envelop, zonder ponzeje», sturen nur Rotte rdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer Ö34, Rotterdam ...M SC-{-RN 1! dazen fntst nurx woonpf, tefafoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1