/mf, LITHO De pijltjes-blazers de bruid van W. A. Gebbe 25 jaar bij gemeente n.ifw£ rf 1 'X B scheveningen WATERWEGAGENDA REINIGINGS- EN ONBERHOUBSFRQBLEÜEN REPAREREN GF VERNÊEüWEN VLOEREN EN VLOERBEDEKKINGEN Gleaning- en vloerenbedrijf Voor de jeugd Een tekening en een brief voor Sinterklaas Hallo allemaal De prijswinnaars X X X r X l X 4 X X X X X n X X De nieuwe puzzel d?rr r SCHIEDAMf/CIIE COURANT ZATERDAG 23 OKTOBER 1971 V 142 Baar kwam Rins aan, de buur man. Oud en vervallen zag hij eruit. Het was ook wel een weergase schande zoals het met Aegt was gelopen, Wel had hij zijn voordeur voorgoed voor haar gesloten, natuurlijk, zo ene was je kind niet meer, maar overal ondervond hij toch het wantrouwen. De appel zou wel niet ver van de boom zijn gevallen, zei men dan. Rins was even oud als Geerten. maar hij had iets gebogens en schichtigs gekregen dat hem jaren ouder deed lijken. Janna was ook zo'n feeks. Die gaf haar man van alles de schuLd. Hij had strenger'moeten optre den. De Here bezoekt de ou ders in de kinderen, tot ïn hei vierde en vijfde geslacht... De verraderlijkheid zat beslist bij hem in de familie'1 zei Janna. »,Als je je var zoekt, die is hier links om het duin in gegaan". Rins wees gedienstig en zwaai de een wijde boog met zijn arm naar de horizon. 4,Bedankt", 2ei Tilja. Zij knikt» vriendelijk. Met Rins had zij echt wel medelijden, die kon het toch niet helpen van Aegt. Met die eigenwijze, keiharde Janna, die over iedereen altijd de mond vol had praatte zij nooit. Maar Rins, de stumper, nee, die was niet zo kwaad, net zo min als Tijntje en Pleuntje, die schaamden 2ich over huw zuster de ogen uit het hoofd. Haastig stak Til ja de duinen door. Zij klom op een hoogte en tuurde in de snel vallende sche mer naar een man, die ginder zich behoedzaam door de del- lir.gen voortbewoog soms te zien, soms weer weg achter struiken, of een duinkant. Dal moest hij 2ijn. Tiija nam Tobias onder haar arm. ?q Jcwam zij vlugger voor uit. Zij wilde Geerten. niet weer uit het oog verliezen in ieder geval niet langer dan nodig was om naar hem toe te komen Hij haastte zich nu niet meer. Zij kan hem inhalen. Daar was zij al vlak achter hem, een takje knapte onder haar voet. H»j draaide zich in één ruk op zijn hielen om: een woeste kerel met vlammende ogen. Het late Ucht blonk in het pas geslepen mes dat meieen in zijn. hand was. »,Vae De spanning week van hem, zij zag hem even in elkaar krim pen. Zijn ogen stroomden vol van een sombere tederheid, de gonjezak met de touwr ollen hing slap neer uit zijn linken band. Verlegen stak hij zijn mes in zijn gordel. „Je maakte me waarachtig aan het schrikken, keeja", He* klonk enigszins hijgend. *,Vae. waarom zeg je me toch niets? Ik ben geen kind mee* Wat besteek je toch?" Geerten aarzelde. Zij blik dwaal de weg van haar m de richting waar zijn boot lag. Twee joj had hij al geworven, de boot was bijna klaar. Nog wat klein gerei, wat touw moest hij heb ben. Tillekes.. ^ciis moest zij het toch weten. Waarom zou hij het dan nu langer geheim houden voor haar. Maarwat zou zij zeggen? Als zij maar niet zou trachten hem terug te houden, dat wilde hij niet. „Kom maar mee dan". Hij keerde zich weer om, ging verder naar alle kanten speu rend naar onraad. Je kon nooit te voorzichtig zijn. Even ging het door zijn hoofd dat het niet ongevaarlijk was Tillekes mea te nemen. Als zij eens op haar beurt door iemand gevolgd was? Zij had beslist niet zo goed opgepast, zij wist immer3 niet waarom het allemaal ging. Hij keek om over zijn schouder. Tilja was een stropersmeïdje, zij zou toch wel opgelet hebben. Zij was er zelfs in geslaagd hem dicht genoeg op de hielen te komen. Het was niet de eer ste keer dat zij met hem door de duinen trok. Ze waren er. Hij duwde de strui ken opzij zodat zij alles goed kon overzien, „Kijk", was alles wat hij zei, „voor de overtocht". ,,De overtocht?" Tilja's vingers krauwden in Ta* bi's krulvacht. Een boot, pro viand, touwen, zeildoek ert.... vae, die zijn dieren verkocht en de Zwart zogenaamd had laten weglopen. ,,lk begrijp het", zei ze als een zucht. En haar mond was eens klaps kurkdroog. ,.'k Ga met een paar joj naar de andere kant" verduidelijkte Geerten. Het klonk kort, hij wilde niet tonen wat hij voelde. Zijn hand gleed over de boot rand. Hij keek niet naar het meisje dat stil naast hem stond. (wordt vervolgd) II. H. van SCHOLEN - GEMEENTEWERKEN - HANDEL EN INDUSTRIE Voor al uw Tevens het van BELT U 010 - 26.60.74; na 18.00 uur 26.38.75 55 Geervlietstraat 3 Schiedam Familieberichten VANDAAG Irene, 20 uur: Jeugdavond OBK, 20 uur: Verg. Vice Versa. Passagetheater, 20 uur: De in dringers (18 jr). MORGEN Arcade, 20 uur: Instuif. Passagetheater, 20 uur: De in dringers (18 jr). MAANDAG Stadhuis, 20 uur: gemeenteraads- verg. Lange Haven 102, 20-22 uur: openbare verkeerstheorieles- sen; 20 uur: Bridge Schiedam '59: 20 uur: Verg. St. Eloy; 20 uur: VNKV bijeenkomst. Irene: 20 uur: Rep. Kerkkoor; 20 uur: Rep. Dixieland. Trefcentrum, Willem Andriessen- 'nan 65, 10.30-13.30 uur: Over- blijfgeiegenheid 't Twaalfuur tje. U BELT IN SCHIEDAM Politie, Lange Nieuwstraat 55. tel. 269333 Brandweer, Singel 81a, lel. 260578 GG en GD, Tuiniaan 80, telefoon 2G9290. Gemeentearchief, Oude Keikhuf 5, telefoon 266727. Gemeentelijke technische bedrij ven, Dwarsstraat 42, telefoon 2G49S0. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Westmolenslraat 28. telefoon 267756. Gemeentel ijk Voorlichtingsbu reau, Nieuwst'aat 26, teluium 269051, toestel 174. Rclnigings- en ontsmet' in gs- dienst, Buitenhaveriweg 154, te- lefuun 2G4895. VW. Proveniershuis, Overschio sestraat I, tel. 266000. Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 144, tel. 26481G. Actie moeders voor moeders, Diepenbrockstraat 8, telefoon 702646. afdeling zondag, dinsdag woensdag, vriidne en zntcnlu 13 -Tl 14 nor en nun»"' en il-m dop1-'" 1" M I BEZOEKUREN ZIEKEft?HUSZ5N Hoïy ziekenhuis, Holysineel 3. Vlaardingen., tel. 345866. 14— 14.30 uur 3e klas, 14-15 uur 2e klas Zondag 14-15 uur alle klas sen. Alle werkdagen 's avond® 19-19.30 uur 3e klas, 19-20 uur 2 klas. Kinderafdeling 14-14 3'* uur en 18-18.30 uur. Gem. ziekenhuis Schiedam. Bur gemeester Knappertlaan 25. tel. 269120. Zaal 13 30-14 uur en 19-19.30 uur. Klas 10.30-15 uur en 19-20.30 uur. Kraa maf deling 13.30-14.30 uur en 19-10.30 uur Dr. Noletstïchting, Stadhouders laan 98, Schiedam, tel. 26UOOO Dorde klas 13 30-14 uur en 19 19.30 uur, tweede klas 13 30-14 30 uur en 19-20 uur. eerste klas 12 30*14 uur en 19-20 uur. Kinder- Schiedam De heer "W, A, Geb be is vrijdagmorgen gehuldigd in verband met zijn zilveren ju bileum bij de dienst Gemeente werken. De heer Gebbe werd in 1946 na het vervullen van de militaire dienst als grondwerker bij Ge meentewerken aangenomen. Later werd hij verwarmings monteur en sinds 1956 is hij sto ker-machinebankwerker bij de afdeling Technische Werk plaats. Enige en algemene kennisgeving. Zacht c-n vredig, zoals hij was. heeft mijn lie ve man REINÏER STEENS na een geduldig ge dragen lijden, voor zien van het H. Sacra ment der zieken, zijn ziel aan zijn Schepper weergegeven. Gaarne uw gebed voor mijn goede man. J. H. M. STEENS- Schoof Schiedam, 21 okt. 1971 Rotterdamsedijk Grensflat Ifl. Zondagmiddag 24 ok tober 1971 te half vijf H. Eucharistieviering in de kapel van de Dr. Noietstichting, ingang Juliana van Stolberg- straat te Schiedam. De II. Uitvaartdienst wordt gehouden op maandag 25 oktober 1971 te half twaalf in bovengenoemde kapel, waarna de bpgrafenis zal plaatshebben op de R.K. begraafplaats, Vlaardingerdijk 50, Schiedam. Aankomst ca. half één. De jongens cit de buarf had den allemaal een blaas pijp, behalve Michiel. „Geef mij er ook één", had hij aan Arnold ge vraagd. Arnold speelde al tijd de baas omdat hij de oudste en de grootste was. „Niks hoor, ga er zeil maar één zoeken. Dat heb ben wij ook gedaan", rei hij. De pijpje? zochten ze op het bouwwerk. Het wa- ren plastic buisjes van elektriciteit. De jongens vouwden pijltjes die ze dan door de buis bliezen. Arnold kon het beste pijl tjes vouwen, vlijmscherp waren ze van hem. „Hè, mag ik nou een keer", be delde Michiel. „Zeur niet man" bromde Arnold, „ga er nou één zoeken dan zal ik een pijltje voor je vou wen", zei John die hei een beetje zielig vond voor Mi chiel. De jongens liepen verder. Michiel bleef staan en ging toen de andere kant uit naar het bouw werk. Er iagen natuurlijk geen buisjes meer bedacht hij verdrietig. De jongens hadden alles a! wegge haald Hij keek om en zag de jongens net om de hoek van de straat verdwijnen. „We gaan naar het plant soentje", zei Arnold, „dan kruipen we achter de strui ken eB kunnen we lekker op iedereen schieten". Dat deden ze. Maar er waren niet veel voorbijgangers. „Daar komt iemand", fluisterde Arnold. Het was een oud dametje dat brood kwam strooien voor de vo gels. De vogels kwamen meteen aangevlogen en probeerden kwetterend en ruzieënd iets te bemachti gen, „Eens kijken of ik goed kan mikken", grijns de Arnold. Hij schoof het pijltje in de blaaspijp en blies.Rats, precies tus sen de vogels. Die vlogen verschrikt weg. De jongens wisten niet dat het dame tje een eindje verder was blijven staan om naar haar vogeltjes te kijken. Ze kwam onmiddellijk op de jongens af. „Ais jullie dat nog eens doen bel ik de politie", zei ze boos. Ar nold lachte en blies al weer. Bijna tegen een spreeuw aan. „Is hel uit", riep hef dametje, „jullie maken die arme beesten nog dood met die scherpe pijlen". Mopperend liep ze weg. „Kom, er achteraan. Kijken waar die zeurkous woont", lachte Arnold, „Ach joh, laat nu maar", vond John. Die Arnold al tijd. „Kom mee", riep Ar nold en de jongens gingen achter hem aan. Ze zagen het dametje een huis bin nen gaan en Arnold blies meteen een pijltje in een openstaand raam. fntussen had Michiel toch een stukje pijp gevonden. Hij ging in het gras zitten en rolde een paar pijltjes. Ha, nu kon hij ook btazen. Vlug naar de jongens. Ze zouden wel bij het plant soentje zijn. Hij keek tus sen de struiken. Niets fe zien. Ailecu een paar pijl tjes. Hij was dus wel op de goede weg. Daar lag er nog één en daar. Zo kwam Michiel in de straat waai het dametje woonde. Hè, daar gingen de jongens. Wat waren die opeens aan het rennen? „Hoi, wacht eens, ik heb er één", riep Michiel. Hij zette het buis je aan zijn mond en blies wat hij kon. Opeens werd hij in zijn kraag gegrepen en een mannenstem zei: „Non heb ik je toch te pak- ken vriend. Op vogels schieten hè en onde men sen lastig vallen. Kom maar eens mee", „ik..ik héb niets gedaan", stotter de Michiel „ik kom net aan", „Ja, ja, Je smoesjes zijn goed", zei de man kwaad. Michiel werd mee getrokken. In ds verte zag hij de jongens draven. Die lieten hem er voor op draaien. Wat gemeen! Waar was die grote, dappe re Arnold nu die altijd haantje de voorste was? „Ik was er niet bij. Ik had niet eens een blaaspijp", jammerde hij. De man hield hem vast en bracht hem naar het huis van het onde dametje. „Hier is er één", zei hij en duwde Mi chiel de gang in. Toen dook opeens John op. Hijgend van het harde lopen stond hij voor de deur. „Hij was er niet bij", zei hij, „hij komt net aan". „Het was een lange jongen met wit haar", knikte het dametje, „die schooi de pijltjes naar binnen". „Dat is Ar- noid" zei John, „die is al tijd de baas". „Mooie baas", zei de man, „een baas die wegloopt en ande ren de boe! laat opknap pen". Hij gaf Michiel een zetje. „Smeer 'm en zeg tegen die grote baas van jullie dat het maar een akelig laf kereltje Is". Mi chiel en John holden weg „Die Arnold is een verve lende knui. Jij kan bete? de baas zijn", zei Michie even later. John lachte, „Ga je mee voetballen?" Michiel gooide de blaas pijp waar hij zo'n poos naar had gezocht weg. „Ik de keeper", riep hij, „en Arnold mag lekker niet meedoen". ANKE .(~r. V ntf» f7V Nog maar twee maanden en het is alweer vijf december, de ver jaardag van Sinterklaas, Wal zouden jullie er van zeggen als wij mei z'n alien Sinterklaas op zijn verjaardag eens verrasten met een mooie tekening en een leuke brief? Hij geeft altijd maar cadeautjes aan ons als hij jarig is en nu gaan wij hem ook eens iets geven. JuUic maken een mooie Sinterklaastekening (liefst niet te groot. Ongeveer zo groot als een velletje uit je schrift of kleiner). Dat doe je natuurlijk heel duidelijk met een zwarte balpen of viltstift want Sinter klaas Is al oud en heeft niet meer zulke beste ogen. Je mag hem ook een brief schrijven over je hobbles, je vriendjes en wat je graag zou willen hebben. Al die tekeningen en brieven stuur je naar mij en dan zal ik zorgen dat ze meteen doorgestuurd worden naar Suit's hoofdkwartier. Sinterklaas zal dan zelf de mooiste tekeningen uitkiezen. Die wor den dan beloond met een fijn boek. We maken er een soort tekenwedstrijd van. Er zijn vier groepen. Een groep van vijf tot zeven, een groep van zeven tot negen, één van negen tot elf en dan nog één van elf tot dertien. Voor elke groep is er een prijs. En dan is er voor jullie nog een verrassing. De vier prijswinnen de tekeningen en de leukste brief jes komen in een speciale Sinter- Waaskrant te staan. Die krant verschijnt op 24 november. De tekeningen en briefjes voor Sinterklaas stuur je dus naar mij: Anke, Verwersdijk 6—8, Delft. Op de envelop zet je dan ook nog: voor Sinterklaas. Je kan alles insturen tot en met dinsdag 26 oktober. Dat ïs de sluitings datum. Denk vooral aan je naam, adres met plaatsnaam en leef tijd. Je zet het achterop de teke ning en onderaan je briefje. Dus niet alleen op de envelop. En ntt maar vlug aan de slag! LEONTINE VOORBERG (Schie dam) Bedankt voor je versier de oplossing. Je had er ook nog een marmotje bij getekend. Jij wist dat zo'n beestje eigenlijk een cavia heet. Oj Guinees big getje. Zo wordt ook wel ge noemd. Een marmot is veel groter en heeft bovendien een staart. Dat hebben de cavia's niet. Je haa heel wat woorden gevonden zeg. GERDA SNELDERS (Schiedam) Er waren maar dertien dieren Gerda. De meerkoet die jij had moest een eend zijn. Dan had jij nog een zeehond, een ezel en een olifant. Mca? die waren niet goed. Een giraffe stond er wel bij. Bet was toch nog moei lijk he? ANJA VOORBERG (Schiedam) Jij had de dierennamen bijna goed. De ezel moest een giraffe 2ijn. Het was de oedceling dcat je alleen de eerste letters van de dierennamen gebruikte voor de woordjes. Dan kreeg je er natuurlijk niet zo veel. Jij had woorden gemaakt die met de eerste letter van de dieren naam begonnen. Je had er wel je best op gedaan En zo kwam ie och aan mooie woorden. AGNES v. d. VELDEN (Vlaar dingen) Ja, je he&l gelijk. Er waren inderdaad vier vogels. Op de kop van de giraffe zat er nog één. Je ziet, het was een gi raffe. Jii dacht een ezel Je had zelfs een zinnetje uit de letters gemaakt. Dat had je leuk bedacht. Dit was het laatste briefje van verleden week. Dag allemaal veel groeten van ANKE Het bleek niet zc gemakkelijk alle dieren uit de fotomontage thuis te brengen. Vooral de hortd, de giraffe en het hertje (ree heb ik ook goed gerekend) zorgden voor moeilijkheden. Het was in dat weekend trouwens zulk prachtig, zomers weer. Ik denk dat de meesten van jullie fijn er op uit zijn getrokken Misschien was het wel voor het laatst. Want het wordt nu natuurlijk steeds kou der. Heb je gelezen dat je een tekening voor Sinterklaas kunt maken en ook een leuk briefje aan de Sint kan sturen? De mooiste en leuk ste tekeningen en brieven worden beloond met een prijs. Op deze pagina kun je lezen hoe dat alle maal gaat. Hef Is nu toch herfst vakantie. Je hebt dus tijd genoeg om een mooie tekening te ma ken, te puzzelen en brieven te schrijven. De winnaars van de dierendag- puzzel zijn: 1 Agnes v. d. Velden, Sperwerlaan 615, Vlaardingen 2 An ja Voorberg, Nie. Maasstraat 116 A, Schiedam (12 jaar) Ter gelegenheid van dierendag was er ook nog een extra prijs voor degene die de meeste woordjes van de beginletters maakte. Die prijs gaat naar: Herman Muller, Ph. de Goede- straat 76, Vlaardingen (9 jaar) Jullie krijgen de prijs volgende week thuis gestuurd. De oplossing was: eend, leeuw, gi raffe, schaap, paard, ooievaar, zwaan, kalf, lam, hertje, hond, poes, cavia (of marmot). l 3 <9 'a H Als je de woorden goed hebt inge vuld komen er op de kruisjes din gen te staan die bij de herfst horen. t meervoud van paal, 2 planeet waarop wij wonen, 3 giftige slang,, 4 een bad nemen, 5 ach terste deel van een bruidsjapon, 5 doe je in een boot, 7 hoofdstad van Frankrijk, 8 dagblad. 9 zit om je Kussen, 10 men noemt hem de koning der dieren, hij leeft in de jungle, slapen, ikhij slaapt, 12 wit van het ei, 13 bo venste, harde gedeefte van je vinger. De oplossingen verwacht ik weer voor donderdagmiddag vier uur. Denk aan naam, adres en leef tijd onderaan de brief of oplos sing, Op de envelop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 6—8, Delft. i w UL m Wimjan Kok, acht jaar, uit Vlaardingen heelt nee! goed naar dl autobus gekeken. Hij maakte er deze leuke tekening van.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 2