Huisartsentekort dreigt rampzalig te worden Wat doen we met de Havenkerk Cuhy and the Blizzards In september 61 Schiedammers minder Top Tien Zaterdag in Irene": film en toneel Tandartsen nemen geen ziekenfondspatiënten meer aan VANAVOND BIJ MARTIN GREEN: HET WOONMILIEU NOG ERGER Bezwaren tegen een nieuw winkelcentrum Singel dicht: wegomlegging Twaalf mensen ontslagen bij Synr es Collectanten gevraagd Restauratie zonder bestemming zinloos THE HERONS BIJ INSTUIF Gevonden voorwerpen SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 29 OKTOBER 1971 Schiedam Voor de leden van Green's Society treedt vanavond in zaal Arcade aan de Lange Haven 71 de bluesformatie Cuby and the Blizzards op. Deze groep bestaat uit Harry (Cuby) Muskee, zang, Eelco Gelling, sologitaar, Hans Lafaille, drums, Helmïch van de Vegt, orgel en Herman Deinutn, basgitaar. Green's Society nodigt belangstellenden uit, eens een kijkje ie komen nemen. Het programma, dat de leden aangeboden krijgen is uitge breid; elke veertien dagen geeft een topgroep een concert in zaal Arcade, elke zondag is er in zaal Tivoïi, Nieuwe Haven 237, een dis co-avond met films. Wanneer Martin Green een eigen ruimte tot zijn beschikking krijgt, komt er ook een lokaliteit, waar men kan discussiëren. Het programma begint om half acht. Zondag wordt er op de disco avond in Tivoli, bijzondere aandacht besteed aan de groep Deep Purple. De zaal gaat om half acht open. Vlaardingcn/Schiedam Jn Vlaardingen dreigt een huisart sentekort te ontstaan. Dit kan tot rampzalige gevolgen lelden. Als voorbeeld daarvoor noemt de Vlaardlngse raadsfractie van de Partij van de Arbeid Schiedam. Door het veranderen vin. werkkring van één van de gevestigde huisartsen dreigen in Schiedam ruim vierduizend inwoners zonder huisarts te ge raken, De toch al overbezette collega's zijn niet meer in staat deze extra belasting op te van gen, Vlaardingen kampt reeds met een ernstig tekort aan. tandart sen. Er is niet één tandarts meer die nog ziekenfondspa tiënten aanneemt. Tandarts Molendijk vormt daarop een uitzondering alleen voor wat de wijken Holy en Babberspolder betreft. Nieuwe inwoners van Vlaardingen die zich in andere stadswijken of het centrum ves tigen en ziekenfondspatiënten zijn, worden naar Schiedam verwezen. Volgens de beide zie kenfondsorganisaties in Vlaar dingen zijn daar tenminste nog twee tandartsen die (ook uit Vlaardingen) patiënten aanne men. Hoewel de ziekenfondsen volop initiatieven nemen om aan deze zeer ongewenste toestand een eind te maken, ziet het ernaar uit dat 'n oplossing nog vele ja ren op zich zal laten wachten. Het woonmilieu schrikt veel kandidaten af. Het is acht jaar geleden dat een tandarts in Vlaardingen een nieuwe prak tijk opende. Het inwonertal daarentegen nam die periode met vele duizenden toe. Van de 13 tandartsen in Vlaardin gen zouden vier artsen hun praktijk zo snel mogelijk willen neerleggen. Het gebrek aan op volgers is er in alle gevallen oorzaak van dat dat voornemen nog niet is uitgevoerd. Ten aanzien van het dreigende huisartsentekort heeft de PvdA-raadsfractie aan burge- f meester en wethouders ge- vraagd „met de grootst moge lijke spoed een onderzoek naar de situatie in de stellen om on gewenste situaties zoals in Schiedam te voorkomen. De stichting van een werkgroep, waarin mede betrokken, worden de huisartsenvereniging en de ziekenfondsorganisaties, lijkt de fractie een stap in de goede richting. Het algemeen, ziekenfonds „Wa terweg Noord", dat zowel be langen van patiënten in Schie dam als in Vlaardingen behar tigt, heeft burgemeester en wethouders in Vlaardingen er kort geleden op geattendeerd dat de huisartsensituatie zorg wekkend is. De ziekenfondsor ganisatie zegt dat de situatie in Vlaardingen „lot de meest pre caire van het Rijnmondgebied behoort". Slechts Schiedam overtreft "Vlaardingen. Maar over drie vier jaar zal de toestand in Vlaardingen, gezien dc leeftijd van de huisartsen, gelijk zijn aan de huidige rampzalige toe stand in Schiedam, meent de PvdA-raadsfractie. Dat wil zeg gen dat dan éénderde van het aantal te bezetten plaatsen niet vervuld zal zijn, zodat een taakverzwaring, van 50"fo op treedt. Van. onze sportredactie SVV—Fc VVV DFC b—S W b Heerdam Sport—Hermes-DVS cKC-DHS Den HoornSchiedam pe Ooievaars—Excelsior EurosportMartinit «elvedereSVDFW Steeds Hooger SFCEureka Wilton-The Harvards PHZ—Dïndua •arkenoordFCN jbdan Boys—HBSS 'Maasdijk gTB—Oude Maas Sockanje—GSS NRC-WK Damesvoetbal: pHZ—Crooswijk 12.00 uur Korfbal: Schiedam—Charlois succes—De Kapellen (zat.) ^enDonck—ODI (zat.) Bestemmingsplan Koningshoek Maassluis De Raad van. State heeft een beroep bij de Kroon behandeld van de Midden- standsvereniging „Samenwer king" te Maassluis tegen het besluit van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan Konings hoek van de gemeente Maas sluis. Het is vastgesteld op 3 maart 1S70. In dit plan zijn nadere wijzigin gen aangebracht, welke de ap- pellatie niet in overeenstem ming acht met de ontwikkelin gen, welke zowel op maat schappelijk als op ruimtelijk gebied in en rond Maassluis hebben plaats gehad. De appel lante twijfelt ondermeer aan de economische basis van het ge projecteerde winkelcentrum. Het huidige stadscentrum dient volgens haar zijn city-functie te behouden en de andere winkel centra moeten ondergeschikt blijven. Dit staat ook in een rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf.^ Het plan voor het nieuwe winkel centrum dient nader bezien te worden, zo betoogt appellante. De gemeente mag zich niet tot prestigepoliflek laten verleiden. 4- Schiedam De herstrating van het Stationsplein cn het as falteren (met bijkomende wer ken) van de Prof. Kamerlingh Onneslaan zijn vandaag gereed gekomen. Ter afronding van het gehele werk wordt maandag begonnen met het asfalteren van de Sin gel tussen de Overschiese- dwarsstraat en het Stations plein. Omdat de asfalteringsmaehine vrij breed en de Singel vrij smal is, zal het werk niet !n fasen gedaan kunnen worden. Het is dus onvermijdelijk, dat de Singel voor alle verkeer ge sloten zal moeten worden. Men verwacht dat dit drie dagen zal duren. In de2e periode zal het verkeer omgeleid worden.. Deze omlei ding wordt met borden aange geven. Om een zo soepel mogelijke door stroming te krijgen, zal met de omleiding al op o.a. de Koe markt worden begonnen. Schiedam De bevolking van Schiedam is in de maand september 1971 afgenomen met 61 tot 83.482 zielen. ïn totaal zijn er 105 kinde ren geboren, waarvan 52 jongens en 53 meisjes. Er overleden 45 mensen (31 man nen en 14 vrouwen). Hierdoor is er een geboorteoverschot van 60 personen (21 mannen en 39 vrouwen). Gevestigd in Schiedam hebben zich vorige maand 374 personen en vertrokken zijn er 495 (resp. 200 en 254 mannen en 174 en 241 vrouwen). Met behulp van deze getallen kan men concluderen, dat er in Schiedam op 30 september 61 mensen minder woonden dan op 31 augustus (33 mannen en 23 vrouwen). Van de geborenen waren er 104 wettig en één on wettig. Hiervan waren 45 eerst geborenen. Er zijn 69 huwelijken gesloten. 36 daarvan waren met Schiedam mers, elf van een Schiedamse man met een vrouw van elders, achttien van een Schiedamse vrouw met een man van elders en vier met man en vrouw van elders. Vier echtscheidingen ■werden uitgesproken: de ver wachte golf van echtscheidin gen. als gevolg van het in wen* king treden van de nieuwe echt- scheidingswet, is nog niet be gonnen. Git het buitenland arriveerden in Schiedam elf gezinnen (in to- taal 33 personen) en veertig alleenstaanden. Naar het bui tenland gingen in totaal 25 per sonen. Hoek van Holland In de loop van woensdag zijn de zestien personeelsleden van de phtaal- zuurfabriek van de N.V. Chemi sche Industrie Synres door de di rek tie één voor één op de hoogte gesteld van de op han den zijnde sluiting van de f briek. Voor vier van hen bestaat een plaatsingsmogelijkheid in an dere delen van dc fabriek. De twaalf anderen moet per 1 ja nuari 1972 uitzien naar ander werk. De ontslagenen hebben gisteren kanlakt gehad met vakbondsvertegenwoordigers en er is overeenstemming be reikt over een afvloeiingsrege ling De personeelsleden zijn tot woensdag officieel onkundig van de sluiting van de phtaal- zuurfabriek gebleven. Twee we ken geleden ontkende direkteur De Neef nog met klem dat er sluitingsplannen bestonden en hij verzekerde dat de fabriek zou blijven draaien» Hef Wilhefminaplein in Schie dam-2uïd is één van de pleinen en pleintjes in deze wijk. Met de bomen, die in deze dagen langzaam maar zeker hun bla deren verliezen, maakt het plein een gezellige indruk, evenals trouwens hef begin van de winkelstraat in De Gor zen, de Groenelaan, die rechts op de foto fe zien is. Op de foto is niet te ziendat tussen linker voor- en achtergrond van de foto noq een heel com plex van straatjes ligt. Het zijn evenwel de smalsie straatjes in de buurt, want twee voet gangers kunnen er ternauwer nood naast elkaar lopen en iedere niet-Gorzenaar heeft moeite om ze te vinden. Schiedam In „Irene" aan de Nieuwe Haven 155, wordt zater dag een filmvoorstelling en een toneelavond gehouden. De middagfilm is dit keer de spannende C.F.F.-film „De pony roof" („The great pony raid"). Twee scholieren, die op een pony kamp hun vakantie doorbren gen. merken, dat er steeds po ny's gestolen worden. De mel dingen van deze -diefstallen wor den niet snel genoeg behandeld naar hun zin. Zij besluiten het werk van de politie over te ne men en komen in allerlei moei lijke situaties. Op het juiste moment kan de politie ingrij pen en zo loopt alles nog goed af; de daders worden gevangen genomen. De film is in kleur en er is een voor-programma, Aanvans twee uur entree 1,50. s Avonds om acht uur brengt het toneelgezelschap „Othello" het blijspel „Groeten uit Nice" van Piet van Maasland en onder re gie van Piet de Kaper. Zoals al tijd is er bal-na. Dit keer met medewerking van het dansor- kest „The Flamingo's". (Vroe ger heette dit orkest „Oxtail Trio"). Aanvang acht uur. entree ƒ2,50. Schiedam Voor de collecte voor het geestelijk gehandicap te kind. die ook zaterdag in Schiedam wordt gehouden, zijn nog collectanten nodig. Men kan zich daarvoor opgeven aan de openbare blo-school aan de Burg. van Haarenlaan 496. za terdagmorgen uur af. Er is een redelijke kans, dat de Havenkerk kan worden behouden. Op de voorpagina van deze krant vindt men daarover een artikel, waarin tevens staat, dat restaura tiewerkzaamheden iange tijd in beslag zullen nemen. De kerk is bijna vijf jaar dicht, de restauratie kan vijf jaar duren. Voor ieder jaar verval dus één jaar restau ratie, overigens een voldoende periode om over een nieuwe functie voor het gebouw te gaan nadenken. Stedebouwkundig gezien lijkt de restauratie een glukkige zaak. De Water staatskerk uit 1822 be hoort tot de monumenten die mede het gezicht van de Lange Haven bepalen en het verdwijnen ervan zou het stadsbeeld niet verfraaien. Wat kan de functie zijn van een kerk gebouw als de Havenkerk, als het straks gereed zou zijn voor gebruik? De Na tionale Monumentenstich ting en de parochiebe stuurders zitten met dit probleem, want het weer in gebruik nemen als kerkgebouw zit er niet meer in. De zogenaamde dagpastorie, naast de kerk, heeft een functie als centrum voor de Spaanse werknemers, die met hun behuizing zeer tevreden zijn. Om dit centrum aan zijn bestemming te ont trekken, zou voor de Stichting Hulp aan Bui tenlandse Werknemers een ramp betekenen en men hoopt daar dan ook dat dit er niet van zal ko men. Blijft dus over het kerkge bouw zelf. Het orgel, hoe wel in vervallen staat, is een fraai instrument, uit stekend bespeelbaar en met vele mogelijkheden. De ruimte als concertzaal in gebruik te nemen is dus zeker niet onmoge lijk, of hieraan behoefte bestaat is natuurlijk een ander punt. Door de iange duur van de restauratie is het gelukkig, dat men vijf jaar kan nadenken ovr functies die het kerkgebouw moet gaan krijgen. Overigens lijkt door Ton Huijssoon het wel zaak, dit in een zekere samenhang te doen. De Stichting heeft gelukkig al aangevoerd, dat men de kerk wel een zinvolle bestemming moet geven, omdat restauratie anders weinig zin zou hebben, Aan een leeg ge bouw, waarvan de restau ratie tonnen heeft ge vergd, heeft tenslotte nie mand iets. Nu reeds zullen er dan ook denkbeelden moeten ont staan over het toekomsti ge gebruik van de Haven kerk, Wellicht moet hier dan ook een plaats wor den toegedacht aan de Schiedamse Gemeenschap als overkoepelend orgaan van culturele organisaties in Schiedam en aau ver enigingen en organisaties, die ooit van de Haven kerk gebruik zouden wil len maken. 1. Söïey soley Middle of the Road 2. Soldiers who want to be heroes Rod MacKuen 3. Spanish Harlem Aretha Franklin 4. Non non rien n'a changé Poppys 5. Het soldaatje (de vier raad sels) De Zangeres zonder naam 6. Mamy Blue Pop Tops 7. Only lies Greenfield Cook 8. She flies on strange wings Golden Earring 9. The night they drove old Dixie down John. Baez 0. Jij en ik blijven bestaan Vader Abraham met zijn goe de zonen. Schiedamse Top Tien 1. Soley soley Middle of the Road 2. Non non rien n'a changé Poppys 3. Spanish Harlem Aretha Franklin 4. Soldiers who want to be heroes Rod MacKuen 5. Only lies Greenfield Cook 6. Maggy May/Reason to believe Rod Stewart 7. Het soldaatje (De vier raad sels) De Zangeres zonder naam 8. The witch queen of New Or leans Redbonde 9. Jij en ik blijven bestaan Vader Abraham met zijn goe de zonen 10. The night they drove old Dixie down Joan Baez Schiedam De Dordrechtse groep The Herons treedt zon dag op bij Instuif Schiedam. Deze groep die uit vier man be staat, brengt voornameliik top veertig werk» De beatavond wordt gehouden in gebouw Arcade, Lange Haven 71. Schiedam Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9—17 uur, behalve op zaterdag en zondag; Gouden armbandje met plaatje; trouwring met inscriptie; bruin etui met 11 sleutels; etui met 2 sleutels; bruin etui met 5 sleu tels; bruin bontje; wit kinder schoentje; rubber hamer; inva lide v/a gen. Te bevragen bij de vinders: Gou den ring, A. Th. Greeve, Ab- benbroeksestraat 9; goudkleu rig damespolshorloge, AMRO- Bank, Nieuwlandplein (Hr. Kloos); doublé damespolshorlo ge met nylon bandje, R. Blaauw, V. Marumstraat 8a; 190; zilver bedelarmbandje, bankbiljet. Penning, Parkweg Ouweneet, Rotterdamsedijk 245, tel. 266644; gouden ring met inscriptie, R. van Trlet, Amperestraat 38b; herenbriï, doublé montuur, Gerrïts, Schaepmansingel 82; zwart kin derschoentje, Roodbol, B.K.laan; een paar glacé da meshandschoenen, Postkan toor, Lange Nieuwstraat; een badjas, (kamerjas), Mevr, van Lindt, Kievitslaan 72; blauw gymschoentje. Van Mil, Schie- damseweg 181; blauw knippor- temonneetjo met tnh.» L. v.d. Water, D. Curtiusstraat 17a; le deren portefeuille met inh.. Mevr. van Lindt, Kievitslaan 72; zwarte damesportemonnee met inh. en foto's, Waay, Hoog straat 11; 3 lederen voetballen, V.d. Heuvel, Hfd. Mgr. Bec- kersschool. E. van Beinum- laan; verzekeringsbewijs van bromfiets, L. H. van Dijk; Jan Vermeerstraat 6a; doos inh. serpentine, V. Vendeloo, St. LI- duinastraat 5b. Te bevragen baj het Dierentehuis, Sint Annazusterstraat; bas taard hond, kleur zwart, plm. 2 maanden oud; dwergkees, bruin /zwart. BURGERLIJKE STAND Geboren: Claudia d.v A. J. van Bochove en G. Valk. Llnda d.v. J H W de Joode en J Kersse- meijer, Maria J d.v. J H Parrin en H M Vermunlcht Silvester M z.v. M J Klumpers en H M Stöver, Lesley A z.v. M C Wig more en C T M Smit. Remco E E z.v. W, E Kneepkens en Y J A M Crans. Wendy d.v. A van der Slot en C T M D Meijer. Ronny M z.v. D J Schruijer en S E Kerkhof, Dennis R z.v. G A W Boender en C P Gouwens. Overleden: B Loer. 69 jr. M van der Hoek efv C Lips. 69 jr0 A L Man in 't Veld, 72 jr. A J Mohl- mann, 92 jr T W Witberg, 97 jr, M A Kockx w/v Goyvaert3 81 jr. A Hauckeland, 33 jr.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3