Ursus-voorzitter Mouthaan wat tam" Defensie SVDPW blijft overeind Hermes- DVS: voor de vijfde maal gelij'k DHS van slag af DRZ- Crooswijk: eenzijdig Schiedam krijgt iets te veel Martinit- Eurosport aantrekkelijk spel 4 SLmf-LiAlHSLilE COUliaw MAANDAG 1 NOVEMBER IS71 De c/oelman van Steeds Hooger heeft over assistentie niet te klagen. Van onze sportredactie. Schiedam Van de Schiedam- se clubs die uitkomen in de af deling zijn er maar twee tot een overwinning gekomen. SVDPW bracht Belvedere in Botterdam een nederlaag toe en SFC won op eigen veld met 20 van Eureka. Geheel tegen de verwachting In zag Schiedam kans het initia tief te nemen en. dat resulteer de na een kwartier spelen, in een doelpunt. Het was N. van Huet die uit een hoekschop nummer een in het nylon depo neerde. In de tweede helft startte de thuisclub heel goed. Schiedam moest in de verdediging, maar toch moest er een misverstand in die verdediging aan te pas komen om Den Hoorn gelijk te laten maken. De Schiedammers stroopten de mouwen nog eens op en met nog tien minuten te spelen mocht Jan van. Namen een vrije trap nemen. Hij deed dat zo goed, dat Nico van Huet er maar het hoofd tegen had te zetten om Schiedam op winst te brengen. Een. teleurgesteld Den Hoorn verliet het veld. Zij wa ren immers dicht bij een winst punt geweest, maar moesten dat kort voor tijd toch nog uit handen geven. Van onze sportredactie Schiedam. Martinit speelde met eh tegen Eurosport een aantrekkelijke partij voetbal. Het werd een wedstrijd met een climax aan het einde. Eerst toen wist Martinit de toch wel verdiende overwinnig te grij pen. Keeds In de eerste helft was het duidelijk dat Martinit de betere ploeg was, maar Blom, Kooy- man en De Quadt hadden niet veel succes met hun aktles, evenmin als Moerkerken, die de bal uit zijn vrije schop door de lat zag gekeerd. In de tweede helft bleek Euros port befêif uit de verf te komen i en nu móest deelman Moerker ken een paar maal al zijn talen ten tonen. Hij deed dat uitste kend en het leek er op dat de wedstrijd zou eindigen zoals was begonnen, toen zeven mi nuten voor tijd Martinit een a«f.-ival opbouwde vanuit de ver- do, liging. Via Gouka kwam de bai bij wisselspeler Brust. Deze lanceerde een voorzet waaruit Couwer^^rg zijn club op 01 kon bruten. Een totaal van de kook geraakte doelman Boot van de thuisclub wierp kort daarna de bal ver keerd uit en dat was voor Kü- nemann voldoende om zijn club op 0—2 te brengen en dat bete kende ook de overwinning voor Martinit. Van onze sportredactie Schiedam DHS is in Kraling- seveer wel met Se neus op de feiten gedrukt. Een goed spe lend CKC was over alle linies de meerdere van de Schiedam mers die hei vooral in tempo af moesten laten weten. Nu moet gezegd worden dat DHS al heel snel een dreun te ver werken kreeg, want reeds in de derde minuut keek het tegen een achterstand aan. Met een loeiend ver schot had Elshou! de roos getroffen. Deze klap is DHS eigenlijk niet meer te bo ven gekomen. Kort voor de rust werd het zelfs 2voor de thuisclub. Een voorzet van Van Tuyl werd door Verdugt met een kopstoot omgebogen tot een doelpunt. In de tweede helft veranderde weinig aan de spel situatie. CKC gesteund door een groot aantal supporters bleef het beste van het spel houden en na een kwartier was het Van Tuyl die vrij gespeeld werd en nummer drie liet aan tekenen. Een vloeiende combi natie waarop de DHS verdedi ging geen antwoord had stelde Blom in staat de eindstand op 40 te bepalen. Het is heel lang geleden dat DHS zo'n bescha mende nederlaag te slikken kreeg. dammers sprong ook de thuis club heel slordig met de gebo den. kansen om, waardoor het heiligdom van doelman Bras voor een doorboring bespaard bleef. Toch zou SVDPW de eerste helft afsluiten met een voorsprong, r want het was M. Bras die met een hard klimmend schot de Kotterdamse doelman verraste. Na de thee heeft vooral de verde diging van SVDPW keihard ge werkt om de nul te'handhaven. Het middenveld werd door Van der Vaart en H. P. Bras goed gevuld en zij gaven, vechtend voor elke meter grond, hun te genstanders geen kans. Mede daardoor kon het gebeuren dat SVDPW met de volle winst naar huis ging. SFC-Eureba 1-0 Een bikkelhard duel, op het scherp van de snede, maar on danks dat toch sportlef speelde SFC en Eureka op Thurlede. SFC kwam verrassend uit de startblokken met een fris aan vallend spel en het was niet te verwonderen dat het de eerste helft at kon sluiten met een voorsprong van 10. Het was Kars, die na goed werk van Leyten de Rotterdamse doelman geen kans gaf. Na de rust had trainer Govaert Kou- wenhoven ingezet voor Leyten en het was deze speler die steeds de aandacht bleef vra gen van de verdediging van Eu reka. Doelman Post moest vroegtijdig geblesseerd het veld verlaten en zich laten vervangen door de A-junior Meijdam, maar ook deze hield zijn doel maagdelijk, waardoor SFC met de volle winst ging strijken. DRZ-Dindna 1-1 Na de goede wedstrijd, verleden zondag tegen Schiedamse Boys, liet DRZ gisteren maar matig voetbal zien. Vooral in de twee- Van onze sportredactie Hef damesvoetbal ;s in hef afgelopen weekeinde van start gegaan. DRZ. ook in geschreven voor deze com petitiesloeg meteen raak. Met niet minder dan 27-0 bleven de Schiedamse da mes heer en meesteres" in Kefhel De doelpunten kwamen op naam van Janny de Boer 5x, Tonny Hulster 17 x, Wil Veldman 5x, Ank Burghoudt 2 x. Nel de Tuinder, Lies Bergkotie, Co by van der Heuvel en Rut Laatst scoor den elk een keer. De cfomes van Crooswijk hebben zich behoudens bij het of frappen (27 keer), bijna de gehele wedstrijd in hun eigen straf schopgebied op^e/iouc/en. Men spreekt dan doorgaans van een eenzijdig duel de helft was de wedstrijd hel aankijken nauwelijks waard. De eerste twintig minuten ging het aardig gelijk op^ maar daarna nam DRZ toch het ini tiatief. Via Van Os en Ruud Slavenburg kwam de bal bij Biomsteel, die zich niet hoefde te bedenken om zijn club op 10 te brengen. Toch zou die eerste helft afge sloten worden met de stand 3— 1. Uit een pass van linksbuiten Gorzel gelukte het Lips doel man Post te verschalken; 1—1. Na de rust zakte het spelpeil heel erg en het enige wapenfeit was dat Rob Slavenburg een spetter van zijn voet door de kruising zag gekeerd. Het eindsignaal van de scheidsrechter kwam voor spelers en publiek als een verademing. Wilton-The Harvards 1-3 Wilton heeft in arren moede ge tracht De Gids, geblesseerd, toch mee te laten spelen, maw hij moest zich toch na de rust laten vervangen door Van 't Hof. Het gemis van Spetfer deed zich ook geducht voelen. Het tempo waarmee The Har vards van start ging was zo overrompelend, dat WF al na twintig minuten tegen een ach terstand van 20 aankeek. In de tweede helft werd Noordzij vervangen door Vervoort en dat bleek wel een versterking. Het was uit een pass van Ver voort dat Verhaal WF terug kon brengen tot 1—2. WF trachtte natuurlijk alles of niets te spelen en dat had alleen maar tot gevolg dat The Har vards de wedstrijd af kon slui ten met 31 winst, Varkenoord-FCN 2-0 Sportief gezien werd dit een fijö duel met pittig en goed voetbal. Toch heeft FCN weer het on derspit moeten delven omdat de voorhoede geen gebruik maakt van de geboden kansen. De eerste helft werd afgesloten met de stand 00 en in de tweede helft werd het uit een ongelukkig teruggespeelde bai van Hoogstad 10 voor de thuisclub. FCN ontketende na dit doelpunt een hevig offensief om tof de gelijkmaker te komen, maar een uitval van de thuisclub be tekende een doelpunt en daar mee verloor FCN dit duel met 2-0. >r.rVan een onze r verslaggevers Schiedam IJrsus staat aan. de kop van de ranglijst. Elke zondag weer komen er enthousiaste verhalen over het spel van de pupillen van trainer Paulus en daarom togen wij ook eens naar.Ursus om dat allemaal met eigen, ogen te aanschotï- wen. yrsus-r-rSteeds Hooger moest een interessant duel wor den. Immers men begreep dat de aloude tegenstander Steeds Hooger zou proberen om Ursus een beentje te lichten. Dat is niet gelukt, maar met een beetje meer geluk en wat door tastender voetbal harl Steeds Hooger de eerste helft af kun nen kluiten-met een groter voor sprong dan 1—0. Immers de -Rotterdammers wa ren heer en meester «n mede door het veroveren van het middenveld legden, zij Ursus de wil op. Wat verbaasd zagen we Ursus krampachtig voetballen. Was dat nu de club waar zoveel faam van uit ging? Alles duurde veel te lang en de verdediging tastte nog al eens mis. Voorzitter Piet Mouthaan wist ook niet meer wat hij aan zijn spelers had. „Het is onbe- Van onze sportredactie Schiedam Den Hoorn was gis teren de tegenstander van Schiedam, dal deze uitwed strijd met 21 won en daarmee Sets te veel kreeg. Voorzitter Joop van der Touw: „Het was een bijzonder leuke wedstrijd en ik dacht wel dat we met de overwinning heel goed weg ge komen zijn. Ik dacht wel dat een puntenverdeling die verhou dingen in het veld beter had weergegeven". ^rijpelijk", verzuchtte hij zijn sigaar opetend. Niet alleen Mouthaan kende zijn jongens niet terug, maar ook de trouwe aanhang stond het hoofd te schudden. Het liep allemaal miserabel er> het was dan ook heel normaal dat Steeds Hooger die eerstt- helft afsloot met de stand 01 In de rust zal trainer Pauluj wel het een en ander tegen zijr? pupillen hebben gezegd en he: was dan ook een heel ande? team dat de tegenstanders par tij gaf als in de eerste helft. Nu werd wel het middenveld ge nomen en Steeds Hooger moes' terug. Een niet aflatend offensief kwart» op het Rotterdamse doel af en Steeds Hooger moest zich be perken tot enkele uitvallen dit» echter bijzonder gevaarlijk bit ven. Ursus deed niets anders dan vanaf de vleugels de bal hoog voor df- pot brengen en dat stichtte ver warring in de Rotterdamse de fensie, Het duurde toch nog tol in de twintigste minuut aieei- Ursus succes had. Nieuwstra ten, die later geblesseerd moest uitvallen, trok de bal voor het doel waar Van der Valk het gaatje zag en de Rotterdamse doelman vergeefs liet duiken- 1—1. Steeds Hooger moest er nu uit komen en de strijd werd er daardoor alleen maar inte ressanter door. Doelpunten ble ven echter uit en met deze uit slag waren beide partijen wel tevreden. P. B. Eenzame actie van een Schiedammer. Schiedam Doeiman Sper- mon had gisteren een heel ongelukkige dag. was dat niet zo geweest. Hennes DVS zou dan tegen Leerdam Sport eindelijk eens de reeks van gelijke spelen hebben kunnen doorbreken. Nu werd het weer een gelijkspel en dat was dan het vijfde in successie. Het werd daar in Leerdam voor een veelkoppig publiek een zeer aantrekkelijk duel. De grote schare supporters van de thuis club zag hoe Leerdam Sport reeds na tien minuten de lei ding kon nemen. Na een aanvat over links kon doelman Sper- mon de bal niet goed onder con- trote krijgen en toen was het voor Aichocirr. niet veel moeite de bal in het doel te werken 1 —0. Hermes' DVS liet dat niet op zich zitten en Leerdam Sport moest toezien dat nog voor de rust Van der Voort de partijen op gelijke voet bracht. Daarnaast konden er twee gelijke spelen worden genoteerd. Ur sus kwam tegen Steeds Hooger tot 1—1 en met dezelfde cijfers werd DRZDindua afgesloten. Verlies was er voor Wilton dat op eigen terrein met 3—1 de eer moest laten aan The Harvards. Ook FCN kwam niet tot winst, want het verloor in Rotterdam Zuid met 3—0 van Varkenoord. Na de thee ontspon zich een span nend duel met fraai voetbal. Het was in de twintigste minuut dat Lekatonmessy een foutje van Spermon af kon straffen en met een kopbal zijn team weer aan een voorsprong hielp. Een overtreding in het straf schopgebied bij Leerdam Sport werd bestraft met een penalty en bij het nemen daarvan maakte Theo de Raay geen fout: 2—2. Het laatste gedeelte van de wedstrijd werd er vinnig ora het winnende doelpunt gestre den, maar dat lukte geen van de beide teams. Hermes DVS moest genoegen nemen met het vijfde gelijke spel. SVDPW speelde tegen Belvedere een goede wedstrijd, al werden er heel wat kansen om zeep ge bracht. Gelukkig voor de Schie-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4