Voorne- 1 aardingen knap kopduel MVV heeft royale bui Juliana Mentaal snel aangeslagen mm Gemis aan doelpunten niet hinderlijk Fortima B overtuigt niet Punten verdeling is eigen schuld '5 -v:1 MSV; groot verlies iggffetBj? AANVALLENDER KANS VFCD1 kampioen GELIJK Volleybal Winst en verlies voor Volley'68 NEDERLAAG DAMES MAANDAG 1 NOVEMBER 1971 Brielle Voorne en Vlaardingen maakten er zaterdag wat moois van. De beide teams moesten het in lange rijen opgeko men publiek een topper serveren, een nummer 1 tegen no. 2 waardig. En dat lukte de ploegen, ondanks het feit, dat noch Vlaardingen noch Voorne een punt kon drukken, uitslag 00. Doelpunten, vaak het zout in de voetbalpap, werden ech ter nauwelijks gemist. De partij was snel, met wisselende kansen, die echter zeer slecht afgerond werden. Ook niet door zaterdagtopscorer Bas Preesman, die in de eerste helft nog wel eens aan zijn stevige bewaking kon ontglippen, maar in de tweede helft een veel strengere cipier had. In tegenstel ling tot zijn Vlaardingse collega-speerpunt, Luc Dumont. die zich in het eerste part niet kon losweken van zijn bewaking, maar dat in de tweede speelperiode ineens wèl kon. En daar mee trok hij Vlaardingen in het tweede deel van de topper (die ook een topper werd) mee naar voren in een poging toch nog twee punten in Brielle te kapen. Dat lukte net niet, en het zou ook niet helemaal verdiend geweest zijn. Ten eerste was Voorne vooral in het begin van de pot veel sterker en had Vlaardingen veel geluk nodig om bij te blijven en ten tweede borduurde Voorne dwars door het late Vlaardingen- offensiefje voortdurend aan tegenacties. Die door de aanwe zigheid van Bas Preesman, speersnelle spits, gevaarlijk ble ven. Zo stonden na twee maal drie kwartier nog steeds de begin- cijfers op het bord (00) en dat terwijl „die bordjes toch zo vaak verhangen hadden kunnen worden". Want de kijkers hadden zich nog nauwelfjks rond het (hoofd)veld geschaard of Voor- ne's Van Halen kreeg al een schone mogelijkheid de score te openen. Hij knalde echter een Preesman-pass heel hard in het zijnet. Waarna wederom Van Halen, nu in samenwerking met Van Witzenburg en Prees- M door Jaap Roelants Vlaardingen Hoewel de B-for matie van Fortuna via een strafschop van Arje Riedijk naast MVV kwam, ontbrak toch de overtuiging in de roodgele ploeg om winst te bewijzen. Daarom was dc deling aan de Marathonweg op zijn plaats. Na ruim een half uur kreeg MW een strafschop voorgeschoteld nadat Gerrie Pijl- in uiterste noodzaak aan de noodrem moest trekken (overtreding) en dat Fortuna een strafschop kostte: 01. Na rust was de thuisclub wel sterker en dat re sulteerde zoals boven ge noemd in de gelijkmaker, nadat Loet Kwist ten val was gebracht. Daarna schoot Arie Riedijk nog naast en zag Loet Kwist zijn. schot nog gestopt. Van onze sportredactie Maassluis MSV'71 is er niet in geslaagd om in de tweede thuiswedstrijd tegen SVO tot winst te komen. Het verruimde zijn geboden kansen te benut ten. Aan de andere kant waren de gasten slagvaaardiger: 0—4. Voor de thee wogen beide teams tegen elkaar op. zij het dat SVO van een verdedigingsfout wist te profiteren. Wel trachtte de thuisclub de balans in even- Wicht te brengen. In die tussen periode ging het spel over en weer maar echt gevaarlijke si tuaties deden zich niet voor. Na de thee heeft MSV goede kansen gehad om langszij te komen, doch deze werden door onvoldoende overleg niet omge zet in daden. MSV nam veel ri sico en de kansen werden op een te makkelijke wijze afgege ven. Het offensief ebde weg en de bezoekers namen langzaam roaar zeker het spel weer -op. Dat leverde drie doelrijpe kan sen op welke werden benut. man gedrieën een doelput trachtten te fabrieken. Het luk te allemaal maar net niet. Pas na een heleboel mogelijkheden van Voorne ging Vlaardingen aanvallend denken, wetend dat het bij een gelijkspel nog even ver van. huis zou zijn (Voorne stond en staat dus nu nog twee punten voor op Vlaardingen). De prikjes waarmee Vlaardin gen Voorne met een doelpunt wilde besmetten injecteerde Luc Dumont meestal. De enige oogst van zijn uitllooppoglngen was een haivol corners. Vlaar dingen versierde er in de eerste helft zelfs nog meer dan Voor ne, dat het eerste part wèl op punten won. Het betrof zater dag echter geen boksgala maar een voetbalvoorstelltag, waar alleen doelpunten tellen en men geen punten kan krijgen voor behaald voordeel. Vlaardingen-doelman Van Nimwegen heeft de bal stevig Het is nodig wont Voornes linksbuiten Haverkamp (met baard) is in de buurt beschermde doel en zo kon ookf diezelfde doelman een schot I van diezelfde van Gudheusden nog maar net stoppen. Kennelijk gesterkt door de thee kwam Vlaardingen na het wis selen met veel aanvallender ge dachten het veld op, Luc Du mont liep zich vrolijk vrij van cipier Assenberg van Eijsden en Cees Westerhout bezorgde Stieding allerlei moeilijke mo menten. Gevolg: Voorne moest terug. Vlaardingen veroverde onder lei ding van Maarten van der Zwan het middenterrein en bouwde van dat door Voorn* verloren gebied aan aanvallen. Strak lopende aanvallen, die echter door pech niet "in doel punten omgezet konden wór den. Zo knikte Cees Westerhout een pass van Jan van der Mark op de lat en knalde Luc Du mont even later een vrije trap zelfs'tegen de onderkant van de bovenste doelbedekking. Toen Vlaardingen, op weg. naar het Voornedoel, al twee keer de lat op zijn weg gevonden had. stonden beide partijen nog geen kwartier na de wissel op het veld. Maar iedere keer als Voorne bijna op de knieën was gedwongen veerde de ploeg van Henk de Jong op. Dan bouwden de Brielse elf ineens weer aan zo'n speersnelle uitval, die Vlaardingen tot voorzichtigheid maande. Zo dwarrelde een kop balletje van Adrie van Oud- heusdefl over VIaardingen-doel wachter' Van Nimwegen, net naast het door hem niet best Zo golfde deze partij tot het laat ste fluitsignaal op en neer. Noch Voorne noch Vlaardingen hielden het aldus vóór de laat ste fluit, op een deling. Daarom kregen beide teams in de sïot- minuten nog een levensgrote kans wat aan de 00 te sleute len. Yocr Vlaardingen faalde Cees Westerhout alleen voor het vijandelijke doel. Aan de overkant kopte Bas Preesman in de slotminuten net over de lat. Net onder de lat was ook verkeerd geweest. In dat geval zou Voorne een punt te veel ge had hebben. De 00 gaf de ver houdingen scherp weer. Van onze sportredactie Vlaardingen Het D 1 pupfl- lenelftal van VFC is kam pioen geworden dankzij een 2—0 overwinning op het hoogste team van Zwa luwen. Uit de 9 wedstrijden vergaarde het team, dat onder leiding staat van Ben de Kroon, 16 punten. Doelcijfers zijn 28 voor en 8 tegen. Afgelopen, zater dag maakte het team een klein feestje op het sport park waar de jongens hun diploma's kregen uitge reikt. Van onze sportredactie Maasland MVV '27 heeft de eerste helft van dc competitie af gesloten met een gemakkelijke overwinning op het Zwiju- drechtse VVGZ. Het zeer wis selvallige spel van de Maaslan- ders is er debet aan dat er uit de Hen gespeelde wedstrijden evenzoveel punten werden be haald. Moelüjke uitwedstrijden werden gewonnen, lerwijl van staa.riclu.bs onnodig werd verlo ren. Dat MYV wel degelijk een goede partij op de grasmat kan leggen, bleek met name in de tweede helft, toen VVGZ niets meer had in te brengen. Onder uitstekende leiding van H. J. Brand leek MW een gemak kelijke zege te gaan behalen, want al na vijf minuten trof Jan Kapteyn met een prachtig schot de roos: 10. Niet MW bepaalde daarna tot de rust de strijd, maar VVGZ. MW moest het middenveld prijs ge ven en WGZ kwam In de aan val. Schoten van Vermaas en Bakker waren niet van gevaar ontbloot en een kogel van laatstgenoemde werd door MVV-goalie Cor Groenendaai rdet zonder geluk via onderkant lat en binnenkant paal nog uit -het doel gewerkt. Eenmaal was Groendaal al od weg om een voorzet die achter leek te gera ken op te gaan halen, maar de bal stuiterde vrolijk eerst nop op de lat alvorens achter t gaan. Twee minuten later maakte WGZ dan toch het op dat mo ment verdiende tegenpunt, toen de MW-defensie na een hoek schop onvoldoende wegwerkte en Busink van dichtbij hard in schoot: I1. In de tweede helft was het nage noeg een eenrichtingverkeer in de richting van de Zwijndrecht- se doelman Barendse. Voorlo pig kwam MVV niet verder dan een aantal hoekschoppen en vrije trappen wegens het te hard ingrijpen van Versteegh en v.d. Adel. In de 10e minuut liet Jos Mos terd een hoekschop buiten de grijpgrage handen van doel man Barendse neerdalen. Jan Kapteyn kon er wel bij en dat betekende 21. De enkele Zwijndrechtse tegenstoten wer den door de Maaslandse defen sie vakkundig opgevangen. Het experiment van trainer Popo- vics om Bas Verbrugge als rechtervleugelverdediger te la ten opereren mislukte niet, maar hij deed Arie van Tielen niet vergeten. In de voorhoede stond Dirk Lagerwij opgesteld, maar deze speelde een zwakke partij. De verwachting dat Po- povics hem na de rust wel zou inruilen voor de zich langs de kant verbijtende Cees van Buu- ren bleek ongegrond, In de 15e minuut schoot Mosterd, net over en in de 21e en 23e mi nuut weigerde Kapteyn uit ideale posities te scoren. De derde Maaslandse treffer was er dén van bijzonder goed ge halte. Weer was Kapteyn dicht bij doelman Barendse. maar ditmaal gaf hij een schitterend passje op de in het gat duiken de Leo Jansen, die fraai in- schoot: 3l. Van onze sportredactie Schiedam Het eerste herentcam van Juliana heeft in Schacs- berg een uiterst ongelukige nederlaag geleden. De Schiedam mers waren beslist niet de mindere van het hoog geklasseer de Petrus Paulus waardoor na verlies van de eerste set het initiatief in de tweede en derde set op naam van Juliana kon komen. In deze derde set werd de slechte reputatie van de P P lijnrechters echter volledig waargemaakt. Juiiana werd regelmatig benadeeld terwijl de teller tevens ten onrechte een punt onthield. Juliana aangeslagen door dit onrechtvaar dige verlies, vertoonde in de laatste set te weinig karakter om nog serieuze tegenstand te bieden. P V won daardoor deze belangrijke strijd met 3—1. Juliana begon na een ruim drie uur durende reis enigszins on zeker, Het beslist tegenvallende P P veroverde eenvoudig een ruime voorsprong alvorens Ju liana langzaam maar zeker In 't juiste ritme begon te komen. Juliana draaide beter maar kon een duidelijke 154 zege voor de ploeg uit Schaesberg niet meer voorkomen. Ui de tweede set was het de Julia na aanvoerder Aad Bremer die aan opslag zijn ploeg stimuleer de tot feller aanv'alsspel 29. Juliana ging door maar kwam tegen het einde van deze set nog even in moeilijkheden. P P vocht fel terug, maar verder dan 12—14 liet Juliana de te genstander niet komen 12—15. Juliana voelde winst maar kwam in de derde set al snei op een 7—2 achterstand te staan. Ge loof In eigen kracht en een vol ledige inzet bracht de oranje hemden weer naast P P 77. In deze belangrijke fase gingen de lijnrechters en teller van P P plotseling 'n stempel druk ken op het verdere verloop. Goede smashes werden ten on rechte verkeerd beoordeeld waardoor de Schiedammers duidelijk geïrriteerd werden. Ondanks het niet tellen van een gescoord punt kwam Juliana weer op 14—14 maar was duide lijk van slag 1614, Het verloop van de voorgaande set had het ritme uit de Schie- damse ploeg gehaald. De spe lers reageerden op onjuiste be slissingen en weigerden onder deze omstandigheden tot op de bodem van hun kunnen te gaan. P P bleef onder deze omstan digheden wel rustig doorgaan waardoor het een simpele 152 zege kon behaten. Juliana heeft in Schaesberg duidelijk aange toond dat het vooral mentaal nog veel tekort schiet. De spe lers waren voor de wedstrijd gewaarschuwd voor de verre van fair beoordelende lijnrech ters maar toonden in de beslis sende fase toch te weinig zelf beheersing. Een duidelijke kans op winst ging daardoor helaas enigszins onnodig verloren. Van onze sportredactie. Schiedam Het eerste dames team van Juliana is in Papen- drecht niet tot een zege kunnen komen. Tegenstanders Flits, evenals de Schledamsen nog ongeslagen, bleek een uiterst sterke tegenstander. Toch heeft Juliana deze puntendeling voor al aan zichzelf te wijten. Julia na veroverde een 21 voor sprong maar In de beslissende fase stonden teveel persoonlijke fouten een zege In de weg. Flits profiteerde dankbaar waardoor de 2—2 uitslag toch we! de krachtsverhouding goed weer gaf. Reeds in de eerste set bleek dat Juliana niet in staat was het spel „te maken". De sterke Pa- pendrechtse aanval gesteund door een goede verdediging sneed keer op keer door de Schiedamse defensie. Toch bleef Juliana goed volgen waar door de eerste set een minieme 16—14 nederlaag opleverde. ïn de tweede set dicteerde Julia na weer het spel. Via 59 en 612 kwam het door een 15 zege weer naast de Papen- drechtse dames. Ook de derde set werd een duide lijke Schiedamse aangelegen heid. Sterk spel van Josó de Blok en Ellie Haak gaf Juliana een ruime 27 voorsprong. Riet Brouwer, spelverdeelster door afwezigheid van Erna Ramstijru werkte hard waar door Juliana een beslissende 613 voorsprong kon nemen. Juliana won deze set verdiend met 715. Flits besefte dat het in de laatste set andere middelen moest gaan gebruiken om naast de Schledamsen te kunnen komen. De harde aanval verdween en maakte plaats voor uitgekookte taktischc ballen. Juliana ver keek zich op deze vera-nderde taktiek en ging soms uiterst on gecontroleerd volleyballen. Toch bleef het gelijk opgaan met de FJits-dames. Via 77 en 1211 nam Juliana in deze slot fase toch nog teveel risico. Een aantal foute smashes bleek be slissend. Flits kwam op 1411 en won deze laatste set met 15—12. Juiiana en Flits kregen in deze wedstrijd de rekening gepre senteerd van de grote verschil len in kracht tussen de teams uit de promotieklasse. Na een aantal eenvoudige overwinnin gen moest plotseling alles ge daan worden om tot winst te komen. Zowel Juliana als Flits hadden duidelijk moeite met deze omschakeling. Toch mag dit gelijke spel in Papendrecht in het voordeel van Juliana worden gezien. Juliana werkte hard in dit zeven kwartier du rende duel. Gebrek aan koel bloedigheid stond een Schie damse zege echter in de weg, Stand bovenaan: 1. Juliana 47 2. Smash '66 46 3. Flits 3—5 4. Splivo 34 Van onze sportredactie Vlaardmgen Het eerste heren- team van Volley '68 blijft op de goede weg doorgaan. Ook tegen het Rotterdamse Libanon-4 werd een overtuigende 30 zege behaald. Volley won de eerste set zo eenvoudig: 15—7 dat het in de tweede set de con centratie liet varen Libanon kon daardoor tegen de verhou ding in terugkomen maar ver. der dan een 1513 liet Volley het niet komen. De derde en laatste set toonde Volley de kracht door met 15—5 de tegen stander naar huis te sturen. Het eerste damesteam van Volley stuitte in Hulst op onverwachte tegenstand van Taktika. De eerste set leek niets een Vlaar- dingse zege in de weg te staan: 9—15 Plotseling gingen de da mes van Taktika uit een ander vaatje tappen. Harde aanvallen en razendsnel verdedigen be zorgde Taktika de winst in de tweede set: 157, Ook in de derde set bleef Volley de mindere. Taktika bepaalde het spel en won de2e set met 15—10, Terwijl Volley probeer de met veel te doorzichtig aan- valsspel de Taktika defensie te doorbreken verzuimde het tevens de eigen verdediging goed gesloten te houden. Takti ka deed haar naam eer aan en behaalde met bekeken aanvals- spel een 159 overwinning en daarmee tevens de volle winst:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 5