Volgend jaar kunstijsbaan in Vlaardingen Hermes-DVS wi! nu winnen.. Vijvers worden door een beroepsvisser afgevist Revanche voor Schiedam Geslaagd toernooi van Rt Maassluis Schiedam-DSO wordt een topper Schiedamse Reddings Brigade actief DAMMEN AFDELING ZATERDAG Winter pro gramma District Westland verwacht: SCHAATSEN GELIJK TARIEF SPORTSOOS OP 19 NOVEMBER 4 SCHIEDAMSCHE CO CR A NT DONDERDAG 4 NOVEMBER lS?i Van onze sportredactie. Schiedam Ondanks alle delingen die Hermes DVS de laat ste weken verzorgt, is de koploper nog steeds in zicht. DCV heeft maar één puntje méér weten te verzamelen, al deed de ploeg uit Capelle er dan een partij minder over. Verder is al leen pril gedegradeerd Zwijndrecht boven Hermes op de ranglijst te signaleren: één puntje plus ook maar. Veel lager op de lijst staat CKC, dat zondag naar Schiedam komt. Hel puntcnverschil tussen Hermes en dat zondag bezoekende CKC is echter nihil: twee punten. Een waarborg voor wéér een interessante pot. Misschien ook weer een gelijkspel. Van onze sportredactie Schiedam De Damclub Schiedam heeft zich volledig gerevancheerd voor de legen Charloïs I geleden nederlaag waarmee het absolute leider schap in de hoofdklasse van de Rotterdamse Dambcnd aan het team voorbij ging. Slachtoffer hiérvan werd ..Ons Genoegen" uit Bolnes dat in ei gen huis met 317 klop kreeg. Acht win sips rt ij en boekten de Schiedammers. Voor de drie winstpumen in het team van Bolnes zorgde Chr. Bode, die L. Mous beide punten afhandig maakte enzijnclubgenoot P. v.d. Wal die tegen C. Mous tot remise kwam. Vrijdag a.s. komt het Rotterdamse Constant II naar de Goede Havenkerk om te proberen de volle winst te bemachtigen. Xnast Hennes zit ook DHS (in dezelfde klas) nog in redelijk hoge sferen. Trainer Schops' mannen hebben nu zeven pun- t-rn bij elkaar geschopt, net twee minder dan concurrent Hennes, leis boven DHS en weer net onder Hermes zetel». Slikkerveer, ook nog vol posi tieve gedachten bij. Ir. de afdeling heeft Ursus het af gelopen weekeinde oen steekje laten vallen. In Spijkenisse kan dal steekje bij SCO beslist geen eenvoudigs tegenstander opgeraapt worden. Het moet. Bloemhof en Rock an je loeren op de hoge L'rsus-pick. DRZ verzorgt zondag een recht streeks kopduel. St. Lociewijk wil ook wel bovenaan staan en maakt dat uit in Schiedam. De mos daarentegen bengelt onder, aar. maar kan middels een plus op Belvedere daar veel aan doen. HBSS hangt en ontvang*, zaterdag het niet veel bog er genoteerde VRCj. Twee punten zijn nodig, en ook te behalen, gezien de- stand van tegenstander VRC op de ranglijst. Ook PPSC, in een lager klasje, gooit voorlopig geen hoge ogen. Toch valt er voor deze Schiedamse formatie wel te oogsten. De ploeg moet naar Naaldwijk, dat pas twee schamele punten gepakt heeft. Het team van Excelsior '20 zal niet veel moeite hebben met SMV. Naaldwijk Het winterpro- gramma van de ijs vereni ging en in het district West- land en omstreken is ais volgt samengesteld: Bange baan; Hoek van Hol land met Vlaardingen als reserve. Korte baan: Maasland. De gecombineerde baan Wate ringen-K win tsheul kan eventueel fungeren. ..mvaner 100 km nationale en 40 km di«- trictswcdstrijd: Den Hoorn. Maasland en Vlaar dingen worden achter de hand gehouden. Toertocht: Vlaardingen, Maasland en Den Hoorn in eendrachtige samenwer king over 40, 60 en 80 km. Van onze sportredactie Naaldwijk Vlaardingen Daar zijn de kunstijsbaan plannen het snelst aan reali satie toe, bleek op de jaar vergadering van de ijsver- enigingen in het district Westland en omtreken in het Naaldwijkse hotel Westlan- dia. Verwacht wordt dat in de Rijnmondgemeenté in het seizoen 1972-1973 op be- scheiden wijze voorlopig van start.kan worden ge gaan met een accommodatie van 60 bij 68 meier als voor loper van een originele 400 meterbaan. Secretaris G. Kester van Naaldwijksc Eendracht merkte In dit verband op dat dc plan nen voor „De Uithof" in Den Haas niet al 'te duidelijk mc<*r rijn. „Nu wordt weer inspan nend en breedvoerig gesproken over een andere vestigings plaats. over Ockenburgh". wist hij. Voorzitter Abr. Chardon voegde daar aan loc dat zelfs wordt overwogen de baai» 'n Scheveningen neer te zeilen. Dit in verband met eventuele grotere recreatieve mogelijkhe den. Alle afgevaardigden u:i Naald wijk. Den Hoorn. De Lier. Maasland, Vluardingtrr., Huc-k van Holland en WGraver.zande spraken dan ook .hun dieoe te leurstelling uit.over de omstan digheid .«dat de. .randstad Hol land door al dat gekrakeel nog steeds geer» kunstijsbaan be-zit •en is aangewezen, op Amster dam, Utrecht en 's-Hertogen- boseh". In tegenstelling tot het noorden, waar wel volop kunst ijsbanen zijn aangelegd. Doordat slechts een week van de veldijsbanen gebruik kon wor den gemaakt, bleef- het aantal evenementen afgelopen seizoen danig beperkt, bleek uit de ver slagen, Fennningmeester J. A. van Veldhoven constateerde een batig saldo van f 21,22. waar Maaslandse afgevaardig de B. M, Stolk namens de kas- commissie zijn goedkeuring aan kon hechten. Bij de bespreking van het winter- Van onze sportredactie Maassluis Dc wedstrijdleiding van de Maassluisc badmintonclub kan terugzien op een geslaagd toernooi. Dc Wcstlandse officieu ze kampioenschappen die in de Olympiahal werden verspeeld, droegen een sportief karakter, waarbij de met verve spelende deel nemers de shuttles vaak verrassend goed in de juiste baan sloegen. De organisatie liep geheel volgens plan en dat betekende dat op dc finale dag zondag de prijzen tijdig konden worden uitgereikt. De uitslagen zijn als volgt: Da mes enkel groep A; ie prijs H. Hulsbosch van de vereniging Velo (uitslag 11—4/11—8): 2. H. Boetcrs - Velo; dames dub bel groep Ar 2. II. Daniels/M. Boeters - Velo; H. Verhey/J. Rijnbeek - B.C. Mix (15—12, 9 15, 357)heren enkel groep A: 1. C. Mostert - Mix (159/15 11); 2. A. Albinez - Velo; he ren dubbel A: A. Mittertreiner 'M. v. Dop - B. C. Massluis (15—10/15—6); 2. M. I-Iuisbosch 'A. Koene - Velo; Mixed groep A: J. AlbinezA, Albinez (Velo) behaalden met de cijfers 136 '156 door goed samenspel de eerste prijs, tegenstanders waren: E. LaurensA, Mitter treiner (B.C. Maassluis); da mes enkel groep B: I. M. Duy- vestein (Velo, 14 jaar oud) met de score van 11—6/113; 2. J. Goeienbier (Velo); dames dub bel groep B: 1 R Stigter/A. v.d. .Voort (B.C. Maassluis) 258, 4—15, 15—9; 2. T. Wil- lemsen/A. Arkestein (Velo); heren, enkel.groep B: 1. R. Da niels (Velo) 4—15. 15—0, IS— 17; 2. C. Olierook (Velo); heren dubbel B; 1. G. Stigter/H. Haas (B.C. Maassluis) 11—15, 15—6, 1815; 2. A. v.d. Helm/P. Toussaint (Velo); Mixed groep ~B: 3. M. Duyvestein/R. Daniels (Velo) 15—10. 1510; 2. C. v.d. Voort/A. v.d. Voort (Maas sluis). De prijzen werden uitgereikt door de heer Gisselbach, voorzitter van B.C. Mix. de KNSB voor do toerrijders. De landelijke bond heeft voor deze categeorie een bedrag van 25-000 gulden uitgetrokken om wilde" tochten, zoals bijvoor beeld in Alblasserdam te voor komen. De toerrijders kunnen behalve een medaille van de or ganiserende vereniging te ont vangen. ook een bondskaart ja- ten aftekenen met vermelding van de verreden afstand. Voor oen totaal van 500 km stelt de KNSB een bronzen, voor 1000 km een zilveren en voor 2000 km een gouden insigne beschik baar. Ook ten aanzien van de koppelwedstrijden wordt een ander reglement opgesteld. programma wees praeses Tevens werd medegedeeld.dat de Chardon op het „nieuwtje" van gewestelijke vergadering vol gende weck zaterdag plaats heeft in Rijnsburg. Namens het district Westland wordt dan Naaldwijker L. Hemmes kandi daat gesteld als penningmees ter in. de plaats van aftredende A. Maat. Bij de „eigen" be stuursverkiezing zijn C. van der Hoeven en G. Kester herko zen. A, 'Haüensleben uit Den Hoorn kwam voor J. Groot- scholten achter de groene tafel. Bij de rondvraag kwam tot uiting dat de contributies voor het district, die opnieuw zijn vastge steld op 2'r's cent per lid on derling nogsterk verschillen. De wenselijkheid werd dan ook geopperd om ^ojeel^ mogelijk Korie-baanwedstrijdenaltijd spectaculair zoals Jan Augus- tinus aantoont.- In Maasland zal hef eveneens blijken. tot een gelijk tarief te komen. Algemeen bleek dat bij het in treden van de vorst, of wel van af 1 december hij alle vereni gingen de contributie werd ver dubbeld. Daarbij is de suggestie gedaan om gezien de problematiek die somtijds plaatselijk bestaat be treffende een veldijsbaan on der meer 's-Gravenzande suk kelt .du laatste jaren hiermee 1 bij eventuele schaatsgelegen- 'heid.op vertoon van de plaatse lijke lidmaatschapskaart voor het oude tarief lid te wórden van een bij het 'district aange sloten vereniging. En eventueel •de. prijs bij-eenmalige entrees met 50 en 25 cent resp. voor volwassenen en jeugdleden te reduceren. Den Hoorn toonde zich onmiddel lijk voorstander van dit ini tiatief. terwijl de ar.dere ver enigingen dit voorstel eerst in eigen kring .willen bespreken, al stonden zij welwillend te genover het aanbrengen van meer eenheid' in het contribu tiesysteem en in -de entreehef fing. Schiedam Het waterfront van de Schiedamse Red dingsbrigade is nog volop in beweging. Niet alleen haalde een aantal leden weer de no dige diploma's en brevetten, ook bij gehouden wedstrij den oogstte de brigade in verenigingsverband dan wel op het persoonlijke vlak de nodige lauweren. Om bij het laatste te beginnen. Tijdens een door liet legerkorps A gehouden troepen dag nam het brigade lid C. de Groot deel aan het wedstrijdnum mer „reddend zwemmen" en veroverde hierbij een twee de plaats. Een medaille was de beloning voor liet opdui ken van een drenkeling (pop) uit 3.5 meter diep wa ter waarvoor hij 35 nieter moest zwemmen. Hij had hiervoor 34.03 sec. nodig wat een uitstekende prestatie was. Bii de Bondswedstrijden afd. West, gehouden in Wassenaar, eindigde de Schiedamse ploeg' op de eerste plaats. Het betrof hier het uitvoeren van moeilij ke opdrachten waarbij drenke lingen waren betrokken, in to taal namen tien brigades aan deze spectaculaire wedstrijden deel. De Schiedamse ploeg be stond uit: Ary Baron, Cor de Groot en Koos Kortland die te vens leider was. Hij eindigde in het leidersklassement op de derde plaats met 36 punten. Ook het St rand wacht-ex amen gehouden aan het Scheveningse strand, sloegen de Schiedamse redders een uitstekend figuur. Van de elf deelnemers slaagden er tien. Dit waren: Diploma A van tie KNBRD: Marjo KIaas sen. Marlies Bosman, Heieen de Mos. Cor de Groot, Ary Ba ron, Martin Baron, Harry Doorn bos. Ferry Klaasen, Koos Kort land en Ed Zwanenburg. Een aantal leden bekwaamde zich ■eveneens voor de eerste hulp verlening aan drenkelingen ten behoeve van de diploma's A en B en strandwachl A van de KNBRD. Hiervoor slaagden; Frank Meeuws, Hans Aleman, Mieke Poot, Koos Kortland, Harry Doornbos, Marjo Klaas- sen, Ary en Martin Baron, Mar lies Bosman en Heieen de Mos. Bovendien slaagden voor het di ploma A van de KNZB 47 en voor het diploma B 3L jeugdle den van de brigade. Voor het diploma 3 kwamen vier leden in aanmerking. De hoofd-instruktie is sinds kort in handen van mevr. J. Quadl-v.d. Ent. Dit in verband met het ontstaan van een vacature daar de heer J. Keemink in ver band met zijn werkzaamheden genoodzaakt was zijn functie ter beschikking te stellen. Als instructeur echter blijft de heer Keemink voor de brigade be houden. Schiedam De jaarlijkse sportsoos, waar ook de sportprijs van Schiedam zal worden uitgereikt, zal dit keer plaatsvinden op vrijdag 19 november. Deze avond zal worden gehou den in de kantine van do Wielerbaan Schiedam. Het programma zal bestaan uit een lezing van Fred Racké, sportredacteur van de Haagse Courant-Rotter- damsch Nieuwsblad, de uit reiking van de sportprijs 1971 en een dansje, je Van onze sportredactie Schiedam In opdracht van het bestuur van de Heiigel- sporlvereniging „Schiedam en Omstreken" worden op 15 en 16 november a.s. de vijvers in het prinses Beatrixpark door een beroepsvisser wederom afge vist. Hierdoor krijgt het be stuur een inzicht over de ont wikkeling van de verschillende vissoorten en de gezondheids toestand hiervan. Overtollige brasem en bliek zal worden verwijderd. Ook kan op het eerste gezicht nog al dun karper in het water aanwezig is. Deze moet dan plaats ma ken voor vol-schubkarper, een soort dat meer sportief hengei- genot te bieden heeft. Met het afvissen kan tevens een beeld worden gevormd over de huidi ge stand van de roofvis die zo op hei eerste gezicht nog al dun gezaaid is. Het uiteindelijke doel is ervoor zorg te dragen dat het biolo gisch evenwicht in de waterper* celen blijft gehandhaafd. Het vermoeden dat de karper zich heeft voortgeplant kan ge lijk een bevestigend antwoord krijgen. Er zijn namelijk kar- perspruiten gevangen waarvan de kleur sterk afwijkt bij die van de overige karpers. De spruiten zijn lichtgrijs van kleur. Als het inderdaad nako melingen zijn van. de in. de vij vers voorkomende karpers ligt hun bakermat in de op dc vij vers uitmondende sloten waar de vegetatie een uitkomen van de eitjes mogelijk heeft gé- maakt. Op maandag 15 novem ber gaat de grote zege voor de eerste keer te water in de grote vijver nabij het volkstuinen complex „Thurlede". Henge laars die eens lekker willen wa tertanden bij het zien van zwa re karpers kunnen hier beido dagen terecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4