Met Toonkunst gaat het goed! Klachtendienst Gemeentewerken gereorganiseerd Gewond bij aanrijding Top-tien De koningin die veel te netjes was De nieuwe puzzel Enthousiaste dirigent Aad v. d. Hoeven KINDERKOOR Gevonden voorwerpen „Phyx" treedt op in Dukdalf Burgerlijke stand Voor de jeugd Brievenhóekie De prijswinnaars allemaal SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 5 NOVEMBER 1971 3 Schiedam Het Toonkunstkoor, Schiedams grootste gemengde koor, heeft een record bereikt. Een trotse en enthousiaste dirigent Aad van der Hoeven weet te melden, dat het koor nu 112 leden telt. Dat aantal heeft het koor in zijn bestaan nooit bereikt en zeker nu al lerlei t.v.-programma's velen 's avonds binnenshuis houden, is men bij het Toonkunstkoor enthousiast over het ledenaantal. De grote belangstelling voor het koor werkt stimulerend op het programma, dat dirigent en koorlelden samen afwerken. Er zijn nogal wat plannen: voor december 1972 is een uitvoering van het Weihnachlsoratorïum van J. S, Bach gepland, voor Schiedam een muzikale bijzon derheid. „Het gaat lekker met Toonkunst. Hadden we bij de oprichting 45 leden, nu zijn dat er 112 en dat is natuurlijk een uitsteken de bezetting. Er zijn nu 81 da mes en. 31 heren lid van het koor en voor dames hebben we nu zelfs een, ledenstop moeten invoeren. De belangstelling voor de repetities is erg groot. We kunnen het koor niet veel groter -meer maken, \vant dan zou het te groot worden", zegt d'irigent Aad van der Hoeven. „We hebben heel wat plannen •voor de toekomst. Op 18 decem ber volgende maand dus, hou den we ons kerstconcert in de ZVTagnalia Deiikerk, terwijl ons grote concert Is gepland op 25 april. Dan voeren we de Messe Solemnelle van Charles Gounod uit, een erg romantisch werk, dat nog maar enkele keren in ons land is uitgevoerd. Dat werk is een jaar of vier geleden ontdekt", aldus de dirigent. Van zijn eerdere plannen, 'in Schiedam «en uitvoering van Bach's Matthaus Passion te ge ven, is hij afgestapt. Dat zou te \*eel moeilijkheden voor de koorbezetting geven, want er zijn eigenlijk twee koren nodig, omdat de koorwerken acht- stemming moeten worden uit- sevoerd. Voor de wWeinachiso- ratorium is dat veel eenvoudi ger en daarom studeren we dit nu in". Ook met het Toonkunstkinder- koorgaat het goed. Van dei- Hoeven: „Twee jaar geleden hadden we nog maar 27 kinde ren, nu zijn het er 65. Ze komen trouw en met veel plezier naar de repetities en dat vind ik na tuurlijk plezierig. Het is erg leuk om met kinderen te wer ken. We zijn nu bezig met het instuderen van een heel pro gramma". De grote toeloop van leden is er de oorzaak van. dat adsplrant- leden kunnen ivorden afgewe zen als ze niet aan bepaalde ei sen voldoen. De dirigent: „Wc hebben de naam echt een cs- tablishmeat-koor tc zijn, maar dat is niet waar. Waar het mij om gaat is dat ze kunnen zin gen. We nemen bij adspiranien- Icden een test af en wie die niet haalt, wordt afgewezen". Toonkunst is in volle bloei dus en daarmee wellicht één van de weinige verenigingen, die zich in deze tijd van Peyton. Place er. TR OS-pr o gr am ma's in volle omvang weet te handhaven. Dirigent Van der Hoeven ten slotte: „We vinden hot gewel dig dat het zo goed gaat. Dat ligt niet alleen aan. de dirigent. We hebben een bestuur dat ge weldig goed werkt". Op de studiedag van het koor die dit weekeinde 'in congres centrum De Kreek in Overschie wordt gehouden, moet het koor intensief oefenen. Op het pro gramma staan nu al gedeelten uit het Wei nachtsoratorium. Het moet pas in december 1972 worden uitgevoerd, maar voor de verbetering van de zang techniek is het zeer geschikt. Het Toonkunstkoor doet het goed, zegt een enthousiaste dirigent. Dat is trouwens cp ieder con cert dat het koor geeft, te mer ken. Schiedam De dienst gemeentewerken van Schiedam heeft een pro cedure vastgesteld voor het behandelen van klachten. Dit om te voorkomen dat de klachten óf verkeerd gericht worden, wat ver traging in de beantwoording geeft, óf niet ingediend worden, omdat men niet weet, waar men zijn klacht ten) kwijt kan. Te bevragen aan het hoofdbureau Schiedam Te bevragen aan hei: hoofdbureau van politie, dage- ve op zaterdag en zondag: Bankbiljet, kind er portemonnee m. inh.; bril, blank stalen mon tuur; bril, bruin montuur; sier wieldop; zwart lederen dames handschoen; 3 kwasten in doos Te bevragen bij de vinders: Doublé manchetknoop met Ietter, R. Wolverkamp, Grieksestraat 78b, R'öam; zilveren bedelkct- tinkj-e met bedeltjes, Giezen, Burg. van Haarenlaan 716; muntbiljet, Bijl, Bachplein 64; muntbiljetL. Scheenloop, Mo- zartlaan 77, goud? damesringe tje met pareltje, Riikuiter, Dr Wibautplein 25; dameshorloge, Scholte, Alb. Cuijpstraat 4a; goudkleurig polshorloge met led. bandje, F. van der Sloot, Chopinpleln 242, tel. na 18.00 uur; 704447; kinder portemon nee met inh., Sieeuwenhoek, Van Heuven Goeöhartstraat 58; portemonnee met 3 sleutels, Oo- sfcrum, Bachplein 458, kinder- portemonnee met inh. en 3 sleu teltjes, Hoegee, Van Limburg Stirumstraat nr. 31; bruine por temonnee met inh. Stouten* burg. Com. van Zanlenplein 145; ring met 6 sleutels, Portiei Scheepswerf De Jong, West* frankelandsedijk; zakmes, Mevr. Mineur, Bosboom laan 11; rode imitatie lederen jurk met ceintuur en zakken met inh. Mevr Immerzeel, Lis* sabonweg 23, Vlaardingen; da- mesvest, Vaartuig, Kerklaan no 15S; voetbalpak met voetbal schoenen, hr van Delft, Broers- vest 76a, buskaart C. van der Haagen, Jan van Avennestraat 29; computerlint, V. d. Velde, Fabristraat 6; wandelwagentje, A. Wolf, Slachthuislaan lid; hond 35 cm hoogte, bruinf- zwarte oren, Zagwijn, Heen- vli ets es tra at -22. Het indienen van de klachten kan op twee manieren gedaan wor den: Schriftelijk; de brieven dienen dan gericht te worden aan de Dienst. Gemeentewerken, Kort* Haven 33. of postbus 61, SchJ®- dam: Telefonisch; hiervoor zijn de vol gende nummers opengesteld Riolering en bestrating, dage lijks van 8 tot 5 uur op no. 377300 en na werktijd voor spoed gevallen 268578plantsoenen, dagelijks van 8.30 tot 10 uur op nummer 1546Ö5, van 13.30 tot 14 uur nummer 709807 en na werk tijd voor spoedgevallen 707567; begraafplaats, dagelijks van 8 tot 5 uur op nummer 711222; technische werkplaats op num mer 268280 en onderhoud ge bouwen op nummer 269320. Degene die de klacht heeft ge meld, zal binnen enkele dagen bericht ontvangen over behan deling of oplossing van de klacht. Ook wanneer de dienst van mening is, dat de klacht niet verholpen kan worden, krijgt men daarover binnen en kele dagen bericht. VIaardingen Zonder op het ver keer te letten, reed de 19-jarige N. v. H. gistermorgen met zijn auto uit een parkeerkom aan de George Stephenson weg de rij baan op. Er volgde een aan rijding met een naderende auto, die werd bestuurd door de 20- jarige E. v. d. G. De auto van Van H. werd totaal vernield. De bestuurder is met borst- klachten naar het Holy-zieken- huis gebracht. Schiedam In de sociëteit „De Dukdalf" in de Rijnstraat 1 speels zaterdag de popgroep ,,Fhyx". De toegangsprijs voor deze avond, die om kwart over acht begint, is een gulden. De zaal gaas om half acht open. Geboren: Cristobal z.v. C. Marin Lopez en M. L. Gudin Zulros; Elvira d.v. J. H. M. Blom en J. J. Voogd; Linda M d.v. G G M Olsthoorn en E M L Jacobs; Vasco z.v, H. J Henzen en H G A Kalden, Overleden: J M Kemper w/v J B Lour ens, 89 jr. Top-tien 1. Soley soley Middle of the Road 2. Spanish Harlem Aretha Franklin 3. Soldiers who want to be heroes Rod MacKuen 4. Only lies Greenfield and Cook 5. Men non rien n'a change Poppys 6. Het soldaatje (De vier raadsels) Zangeres zonder naam 7. The witch queen of New Orleans Redbone 8. Mamy blue Pop Tops 9. Without a worry in the worldRod MacKuen 10. Maggie May/Reason to believe Rod Stewart Sehïedamse top-tien 1. Sciey soley Middle of the Road 2. Only lies Greenfield and Cook 3. Without a worry in the world Rod MacKuen 4. Imagine John Lermon Plastic Ono Band 5. Spanish Harlem Aretha Franklin 6. The witch queen of New Orleans Redbone 7. Non non rlen n'a changë Poppys 8. Het soldaatje (De vier raadsels) Zangeres zonder naam 9. Soldiers who want to be heroes Rod MacKuen 10. Maggie May/Reason to believe Rod Stewart „Waarom ging de koning dan ook trouwen", zuchtte ka bouter Pippel, „Wij zitten met de narigheid. Het was altijd zo ieuk en gezellig in het bos en nuHij keek verdrietig voor zich uit. „Nu is het saai en verve lend", knikte kabouter Pep, „maar wat kunnen we er aan doen? Niets". Hij ging naast Pippel zit ten en een tijdje zaten ze daar zwijgend naast ei kaar. Ze dachten aan vroeger toen ze elke dag zingend naar hun werk gingen. Als ze dan weer thuis kwamen zaten ze gezellig bij hun paddestoelenhuisjes en kletsten over van alles en nog wat. Eén keer in de week maakten ze hun huis jes scheott, en verder kon den ze doen waar ze zin ïn hadden. Toen kondigde ko ning Krok de tweede van kaiwuterland aan dat hij ging trouwen. De kabon- ters schrokken ervan. Een koningin in kabouterland? Zou a» aardig zi|nï Zou ze niet alles willen verande ren? Vrouwen waren altijd zo eigenwijs. De eerste mi nister kabouter Pennelik probeerde de koning nog over te halen het niet te doen. „Kabouterkoningen trouwen nooit, dat geeft maar last! zei hij. Maar koning Krol was verliefd en wilde niet luisteren. Op ven reis door het sprook jesbos had hij een aardig prinsesje gezien en daar wilde hij mee trouwen. Zo gebeurde het. Prinses Iro- na kwam naar kabouter- land en werd koningin. Ze zat naast haar man op de troon en zei: „bet moet hier veel netter worden. Niet al Iaën in het paleis maar ook in het bos. Ik wil schoon geharkte paden met rechte randen zien en het gras moet geknipt. Ik boud van Hij kapte in zijn handen en toen kabouter Pennelik binnenkwam zei de koning dat bij een groot papier aan de eerste bolle eik moest hangen waar op stond, dat de kabouters elke dag de paden moesten harken, dat er rechte ran den moesten komen en dat het gras geknipt moest worden", „Daar beb je het al", zeiden de kabouters tegen elkaar. „Vandaag de paden en het gras en mor gen misschien de bomen en onze huisjes. Over een poosje zijn we geen baas meer in eigen bos". gezellig voor hun padde- stoelenhuisies te zitten bab belen. De kahouters wer den ontevreden en brom merig, Ze ztmgen niet meer en nergens hoorde je hun vrolijk 'lach. Pippei en Pep vonden het heel erg. „Wanneet zal dat nu eens veranderen?" zuchtte Pippel. „Nooit", zei Pep, „elke dag moeten we hard werken en er Is geen tijd meer om plezier te maken. Het komt alle maal door die vervelende koningin. Die moet weg. Dan wordt alles weer zoals vroeger". „Ach nee," zuchtte Pippei. „de konin gin gaat nooit meer weg. Die vindt het veel te fijn in het paleis". „He Pippel en Pep werd er geroepen. Er kwam em kabouter aan hollen. „Hebben jullie het nieuwste nieuws gehoort" We moeten nu ook om de dag ons buisje helemaal schoon maken en de konin gin komt zelf kijken of er dan nog stof ligt". Pippel en Pep sprongen van schrik op. „Nu wordt het toch te erg", riepen ze, „daar moeten we iets te gen doen." (volgende week lees je wat er gedaan werd tegen de koningin die veel te netjes was). ANKE Anneke Holierhoek, negen jaar, uit Kethel tekende de kerk die daar staat. 1 HERBERT KROON, Kethelweg 209c, VJaardfngen (7 j.) 2 KARIN TEN WOLDE, Bart Verhallenpleln 69, Schiedam (11 j.) De oplossing was: 1 kraan, 2 lopen, 3 kroon, 4 Peter, 5 schol, 6 feest, 7 koken, 8 kleed, 9 toren. Het beroep was apotheker. HERMAN MULLER (Schiedam): Dat was een leuke, duidelijke tekening. Die kan ik in ons hoehje zetten. Het mannetje lijkt wel op Swiebertje, vind ik. De oplossing had je helemaal goed. Puzzel je deze week ook weer mee? ANNEKE HOLIERHOEK (Ke thel): Heb je je tekening ftt ons hoekje zien staan? Hoe vond je het? Je had de oplossing goed hoor. Over een paar weken is Sinterklaas er al weer. Dat vind ik altijd een gezellige tijd. Komt hij ook nog in Schiedam? Ga je dan kijken? LEONTINE VOORBERG (Schie dam): O ja, er zijn zo veel be roepen. Duizenden en nog eens duizenden. Weet jij al wat je la ter voor beroep kiest}k wilde vroeger altijd sckrijjster worden Nu, dat ben ik dan ook wel een beetje. Ife schrijf geen boeken maar wei verhalen en zo. JEANNETTB SPANJERSBERG MaassluisWat een leuk post papier heb je. Er staan zulke leuke kabouters op en ze heb- mooie, oude ben allemaal een verschillend pakje aan. Vind je het Ie) k op school? Je broertje is nu zeker bezig met woordfes en de eerste sommetjes? Ife vond het een leuk versjeIk heb het aan mijn dochtertje voorgelezen. Ik kan het niet in de krant zetten. Dan moet je het zelf verzinnen. Het wordt nu al weer veel eerder donker. Wel een teken dat het jaar een heel eind cp streek is. AI zou je het aan het weer nog niet zeg gen. Laat het nog maar zo een poosje blijven, vind je niet? Dan is het net of de winter ook korter duurt In mijn tub staan al wekenlang krokusjes te bloeien en ik zag zelfs nog vlinders. orde en netheid", „Ja Ue- Mopperend deden ze wat de ve Irona", zei Krok, „dat koning had bedolven. De pa- heb ik ook altijd gedacht". den, werden kaarsrecht en er lag geen blaadje of tak- je meer. Het gras was zö kort dat je een bril op moest zetten om het te zien. Natuurlijk moest het steeds bijgehouden wor den. De kabouters kwamen bijna niet meer toe aan hun eigen werk. Ze moes ten vroeger opstaan en hadden geen tijd meer om Je ziet hier twee rijen woordjes. In de eerste rij staan alle woor den in de goede volgorde. In de tweede rij niet. Nu is het de bedoeling dat je steeds een woord uit die tweede rij neemt en dat achter een woordje uit de eerste rij zet zodat die twee samen één woord van twee let tergrepen vormen. Het eerste woord is zak. Wat zou daar ach ter moeten komen, denk je? Zaksteen is natuurlijk ebt goed. Daaronder staat bal. Zakbal kan ook niet. Dan komen we bij doek. Zakdoek? Ja, dat is goed. Eén woord hebben jullie dus al. Nu zelf de anderen opzoeken. ZEE SCHOT VOOR VIS BAK - TUIN HAND - HUIS De oplossingen verwacht ik weer ZAK STEEN vöór donderdagmiddag vier uur. MEEL BAL Denk aan naam, adres en leef- LaND DOEK tijd onderaan de brief of oplos- SPEEL DRAAD sing. Dus niet alleen op de en- CLUB MAN velop. Dódr zet je op: Aan Anke, WAL KAART Verwersdijk 6—8, Delft, ANNEKE MULLER (Vlaardln- gen): Je had een leuk tekenin getje gemaakt van Hanneke en Janneke. Als de paraplu grater was geweest had Anneke er ook nag onder kunnen lopen. Ik zag ook een regenboog. Ja, die is er altijd als het regent en de zon schijnt. Je had geen naam of adres op je briefje gezet en de envelop was al met de vuil nisman mee, dus daar kon ik ook niet meer op kijken, M&- schlen heb je het briefje nu toch gevonden. Je schreef dat fe een leuke tékening: had gemaakt over de herfst. En ook kastanje mannetjes. In de boom ietid ege- w orden?. Dit was het laatste briefje weer van verleden week. Dag alle maal, veel groeten van ANKE.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3