Eerste paal geslagen voor dienstencentrum Top Tien Zwemverenigingen krijgen f 8,400 subsidie van gemeente Straks centrum voor zeker 3.000 bejaarden FILM EN JAZZ Midnight Special bij Instuif Luchthaven Rotterdam: beterlül plattegrond „Gallaxis" in „Duktien" No» een bank in Groenoord In 1971 en 1972: Jam-session bij Purple Drive-in schieda:.-. schaal J:20G Het nieuv/e centrum in kaart gebracht. Schiedam In de sociëteit „Duk- tien", gevestigd in het centrum „Dukdalf" aan de Rijnstraat 1 en bestemd voor jongeren van 13 tot 15 jaar, treedt vanavond op de band „Gallaxis" uit Schiedam. Het festijn duurt van half acht tot tien uur. Schiedam Mevrouw J, Poll-Scliut, voorzitster van de Stich ting Raad voor het Bejaardenwerk, heeft donderdagmiddag de eerste paal geslagen voor het op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan te bou wen dienstencentrum, dat gelegen zal zijn tussen het bejaar dencentrum „Thuricde", het in aanbouw zijnde gebouw van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden, dat door 304 zelfstandige bejaarden bewoond zal vvorJcn en het nog te bouwen Gezinsvervangend Tehuis voor de vereniging „Helst Elkander" en de ASVZ in Utrecht. In het dienstencentrum zullen warme maaltijden, verzorgd worden, die men zowel thuis als in het centrum kan nuttigen. Voorts komen er een kapper, een pedicure, een \vasserette. een winkeltje, en een postkan toor. Wijkverpleegster, maatschappe lijk werksters, fysiotherapeuten en bijstandsambtenaren zuilen tevens in het centrum te werk gesteld worden. Voor de be jaarden is er gelegenheid om te biljarten, te kaarten, te zingen en mee te doen aan de gymnas tiekles. Schiedam Morgenmiddag is er weer een kindervoorstelling in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. Pit keer is de jeugd film in kleuren „De zoon van de sultan" aan de beurt. Bet verhaal in het kort: Een kleermakertje steelt bij zijn meester het kostbare gewaad van een. prins. Hij geeft zich uit voor de zoon. van de sultan en moet nu aan het hof drie proeven afleggen. In het voorprogramma zijn drie films opgenomen, waaronder twee tekenfilms. Aanvang 2 uur. 's Avonds om acht uur treedt in Irene voor het eerst de Schie- damse formatie „The smog town jaz2 band" op. Deze band staat onder leiding van C. van Merwijk. Deze eerste avond is besloten, maar het zit erin, dat in de toe komst regelmatig jazz-avonden met bekende gast-solisten gege ven gaan worden. Die avonden worden dan uiteraard voor ie dere jazz-liefhebber toeganke lijk. 1- Soley soley middle of the Road 2. Spanish Harlem Aretha Franklin 3. Without a worry in the world Rod MacKuen 4. Only lies Greenfield and Cook 5. Maggy May/Reason to belie ve Rod Stewart B- Non non rien n'a changé Pop- pys 7. Imagine John Lennon Plastic Ono Band B. The witch queen of New Or leans Redbone Soldiers who want to be he- roes Rod MacKuen i0- Het soldaatje (De vier raad sels). De Zangeres zonder Naam. Schiedamse top-tien Without a worry in the world Rod MacKuen z- Soley soley Middle of the Road Imagine John Lennon Plastic OnoEand j-Panish Harlem, Aretha Franklin <j' 9/^ ^es Greenfield and Cook Non non rien n'a changé Pop- pys 7. Maggy May/Reason to belie ft F.°d Stewart The witch queen of New Or leans Redbone Rot soldaatje (De vier raad sels). De Zangeres zonder Naam Mary Madonna Sandra en An ti ress. Bovendien wil men toneelvoor stellingen, dia-avonden en dis cussiebijeenkomsten voor de bejaarden organiseren. Het. ligt in de bedoeling om in het nieu we gebouw de centrale adminis tratie van de bejaardenzorg te vestigen. Tijdens een bijeenkomst in de aula van de Christelijke Tech nische School, die na het slaan van de eerste paal werd gehou den, hield burgemeester H. Roelfsema een toespraak. Na hem sprak mevrouw Poll een woord tot de aanwezigen. Aan het eind van haar speech ont ving zij geheel onverwacht bloemen uit de handen van de tachtigjarige heer J. J. Rozen dal, die vervolgens de aandacht van het publiek vroeg. De aan wezigen konden het evenwel niet opbrengen naar hem te luisteren. Met een toespraak, welke hij in tegenstelling tot de vorige spreekster niet oplas, wilde hij blijk geven van zijn blijschap, nu het dienstencen trum een feit wordt. Sommige aanwezigen verlieten zelfs de zaal. De bnuw van het centrum, die on geveer een jaar zal duren, wordt uitgevoerd door de Ba taafse Aannemingsmaatschap pij NV in Rotterdam. Het ar chitectenbureau Groosman Partners heeft het gebouw ont worpen. Schiedam De stichting Instuif Schiedam heeft de Haagse groep Midnight Special voor za terdagavond gecontracteerd. Deze formatie, die uit vijf mu sici en een zangeres bestaat, brengt behalve het commercië le werk ook nummers van Shocking Blue, Earth and Fire en van Ike and Tina Turner. De beatavond wordt gehouden in zaal Arcade aan de Lange Ha ven 71. Nieuwe leden kunnen zich aan de zaal tot negen uur laten inschrijven. De eerste paal voor hef dienstencentrum gaat de grond in. O Schiedam Groenoord krijgt nóg een bankinstelling binnen, zijn grenzen. Als de gemeente het goed vindt, zal aan de Am sterdam-Rotterdam Bank N.V. een perceel grond worden uit gegeven om daarop een kan toor te bouwen. Met de ge meente is overeenstemming be reikt over de uitgifte van een perceel grond aan het Louis Zimmermannplein, naast het terrein waarop op het ogenblik de nieuwe vestiging van de Spaarbank anno 1820 wordt ge bouwd. Behalve het bouwen van een nieuwe bankinstelling wordt ook nog op andere wijze aan wijkvoorzieningen in de wijk gewerkt: op het Bachplein komt een tijdelijke vestiging van de Végé, terwijl daar ook vier andere dagwinkels zullen worden gebouwd. Het is dus niet de bedoeling, dat het onbe bouwde terreingedeelte van het Bachplein, grenzend aan de Mozartlaan, alleen voor de ves tiging van het levensmiddelen- bedrijf zal worden gebruikt. Het terrein waarop de bank znl worden gebouwd is 7D0 m2 groot en zal volgens een erf pachtsregeling aan de bankin stelling in huur worden gege ven. Schiedam De Schiedamse zwemsportverenigingen kunnen dit jaar rekenen op een subsi diebedrag van 8400, als de raad een voorstel hiertoe zal goedkeuren. De toe te kennen subsidie is aanmerkelijk hoger dan het bedrag dat vorig jaar beschikbaar werd gesteld, na melijk 5000. Dit is gebeurd op advies van de Sportraad, maar het is in 1970 gebleken, dat een objectieve verdeelsleutel niet mogelijk is geweest. Bij het verdelen van het bedrag is de Sportraad toen namelijk op onoverkomelijke moeilijkheden gestuit, zodat een subjectieve verdeling moest plaatsvinden. De subsidie, toegekend ter be strijding van de hoge kosten die aan de huur van een zwembad zijn verbonden, zal nu gewij zigd worden uitgekeerd. De Sportraad heeft normen ontwik keld en wil de subsidie voor de zwemsport voor 1971 aanmer kelijk verhogen, ook voor het elementaire zwemon der richt voor de verenigingen. Dit laatste evenwel is bij het college'niet in goede aarde ge vallen, omdat het schoolzwem men al voldoende mogelijkhe den biedt. Verder krijgen de zwemverenigingen een jeugd- subsidic, in 1970 bedroeg die 9370. Voor wedstrijdzwemmen, water polo en figuurzwemmen moet he*: Sportfondsenbad worden af gehuurd. De gemeente is bereid meer dan de helft van de kos ten per uur (ƒ78) te betalen Op basis van de door de Sport raad verstrekte gegevens kan de subsidie voor 1971 op onge veer 6800 worden beraamd. Daarenboven heeft de Sportraad geadviseerd om voor het top- zwemmen 20 trainingsabonne- menten te vergoeden, wat neer komt op in totaal 1600. De zwemsportsubsidïe voor 1971 kan dus worden vastgesteld op 8400. B. en w. menen, dat het zelfde bedrag voor 1972 kan worden gehandhaafd. Schiedam De „Purple Drive-in soos" houdt zaterdag in eer. met kaarsen verlichte zonl Ti voli aan de Nieuwe Haven een Jam-session, waarop sodstoii de kans krijgen een blijk van run kunnen te geven. Ook tre den de disc-joekeys „Mr. Frank" en „No. 9" op. Het beatleest begint *s avonds om acht uur. De toegangsprijs is 1,50. SCHIEDAMSCHE COURANT TJS LES VL UCHTE N va n d e Luchthaven Rotterdam wor den zoveel mogelijk beperkt, maar toch niet in die mate. dat elke overlast voor bewoners van stadsgedeelten rondom de lucht haven uitblijft. Naar eigen waar neming bleek ons woensdag in Groenoord. hoezeer bewoners ge tergd kunnen worden door een laag overkomend lesvliegtuig van de KLM. De woordvoerder van de lucht haven heeft ongetwijfeld de waarheid gesproken als het gaat om het beperken van lesvluchten, want van zijn gezichtspunt uit moet er gevlogen worden en moet er een druk vliegverkeer zijn, wil de luchthaven, die Rotterdam nu eenmaal nodig meent te hebben, renderen. 'sTÏJ RENDEMENT en overlast *13 evenwel zijn zwaarwegende factoren. Bewoners van Groen oord en van Vlaarcïingens buur- wijk Holy zijn hij een druk ge bruik van de luchthaven niet ge baat en menen terecht hiertegen te moeten protesteren. Als een functionaris van de luchthaven bovendien de euvele moed heeft om te zeggen dat men door het houden van meer lesvluchten be ter aan de overlast kan wennen, krijgt de zaak een ander aan zicht aan Leefbaarheid en eco nomisch inzicht worden dan el- keers tegenstanders. Van Schie damse zijde bezien moet de leef baarheid zeker in Groenoord het pleit winnen. Het lijkt daarom on juist, dat de gemeente Rotter dam. overtuigd als die is van het bestaansrecht van de luchthaven, buren overlast aandoet. Meer dan eens heeft de burgemeester van Rotterdam zich geïrriteerd ge toond door acties tegen de lucht haven en nu wil hij zelfs zover gaan een raadsbesluit voor ophef fing van de luchthaven voor schorsing voor te dragen. Kf|J DAT DOOR zo'n houding ac- wwStiecomiiés bloeien en raads leden vragen stellen, zal duidelijk Zijn. De recent gestelde vragen door een Schiedams raadslid naar aanleiding van het artikel in de krant van donderdag zetten ons college weer eens aan het denken over deze zaak. maar zui len praktisch wellicht weinig uit halen. Want: Luchthaven Rotterdam is een zaak van die gemeente. Zo lang een wethouder daar kenne lijk bereid is zijn zetel op te offe ren voor het voortbestaan van het vliegveld en zolang een burge meester daar de moed heeft om de mening van een meerderheid van de raad over de opheffing van het vliegveld ef tc wimpelen, waait de wind uit de verkeerde hoek. >7x3 OVERLAST voor debewo- ^jL*7 ners van eigen stadswijken en randgemeenten is het gevolg, maar dat is beide Rotterdamse collegeleden kennelijk een zorg. Al vaak is Rotterdam afgeschil derd als do Zwarte Piet in Rijn mond. soms ten onrechte. Maar moet in deze niet worden toege geven, dat enkele collegeleden daar onverbeterlijk zijn?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3