Jïermes-DYS-BfiS: geen propaganda Schieda de punten Juventusdameswinst onder protest WK: Verrassend B m* -v :n Martinit beentje gelicht mettw advertenties. Beenbreuk Karei Doesburg dieptepunt van derby S3 STRAFSCHOP BIJNA GELIJK Van der Schee en Van der Menve geblesseerd Excelsior bedrogen Z j .r F yi#!#vSg£3mÊmpim In een DAGBLAD j zit u goed VERLENGING AG 15 1971 Schiedam Hermes DVSDHS dreigde een kwartier voor rust totaal uit de hand te lopen. Het aantal overladingen was toen al dicht de rode streep genaderd en scheidsrechter Dick Breevoort had al enkele malen dreigend dc vinger gestoken in de richting van de kleedkamers. Toen, met nog een kwar tier te spelen, staken Roelfsema en Doesburg beiden een been uit in de richting va nde bal. Een angstwekkend gekraak, tot op de tribune te horen, maakte duidelijk dat er iets gebroken was. Roelfsema stond op, maar Karei Doesburg bleef liggen. In het ziekenhuis bleek, dat Doesburg 'n scheenbeen had ge broken. Een naar dieptepunt in een vlakke, maar in de eerste helft tè harde wedstrijd, welke door Hermes-DVS met 1 werd gewonnen. Doelman Van der Giessen onc/erscbept de bal voor Theo de Raay gevaarlijk kan worden. Een feit was wel, dat na de been breuk van Karei Doesburg, het meteen kalmeraan ging. De overtredingen werden minder en ook minder hard. „Wat wil je", zegt Ger Lagendijk, „wij waren helemaal van de kaart. Dat lijkt toch negens naar zoals DHS er tegenaan ging. Zeker in de eerste helft was het bar en boos". Cees van Schie, aan voerder van DHS, vond het al lemaal best meevallen. Hij: „Dat heb je altijd met plaatse lijke ontmoetingen. Zo was het met SWHermes-DVS en nu tussen Hermes en ons". Zo werd de derby dus geen propa ganda voor het voetbal en werd ook niet dat duel waarop Theo de Raay en Piet Roozen in onze voorbeschouwing van donder dag hadden gehoopt. „Jam mer dat het allemaal zo moet lopen", verzucht na afloop Piet Roozen, die tegen Piet van de Burg weinig ruimte kreeg. Reeds kort na het begin kwam Hermes-DVS aan de leiding. Van der Voort ontving de bal in buifenspelposïtïe, trok het strafschopgebied binnen waar Jbij Roelfsema op zijn weg door Bas van Bochove De Ir/este Doesburg. affocbf van Karei vond. De sliding van Roelfsema bezorgde Van der Voort een buiklanding waarna Breevoort de bal op de stip deponeerde. Theo de Raay had daarna geen moeite om vanaf elf meter doelman Van der Giesen het nakijken te geven: 1—0. Roelf sema is het met deze straf schop helemaal niet eens. Hij: „Ik probeer de bal te spelen. Dat heb ik de scheidsrechter dui delijk willen maken, maar die bleef bij zijn beslissing". Bree voort na afloop: „Die straf schop was voor mij de aanlei ding om de heren duidelijk te maken dat ik in het zestienme tergebied niets zou toestaan", Ha dit doelpunt begon zich een strijd te ontwikkelen, die steeds harder werd. Met het nare ge volg, dat Doesburg zijn been brak. Niet de strafschop deed olie op het vuur, maar de been breuk van Doesburg was er de oorzaak van dat de strijd hier na wel kalmer verliep. In de tweede helft was duidelijk: merkbaar, dat Hermes-DVS de klap welke de breuk van Does burg had veroorzaakt, maar moeilijk te boven kon ko men. Trainer Hans Dor jee: „Verschillende spelers hebben in de rust zitten janken". Geen incidenten dus rneer in de twee de speelperiode. Wel kansen voor DHS- Zo die knal van Ber tie Hees die via de lat over vloog en kort voor het einde een doelworsteling voor het doel van Spermon waarbij Her mes-DVS goed wegkwam. „Krijgen wij die strafschop niet tegen, dan is hèt een normale 00 wedstrijd", zegt Bertte Hees. Door deze overwinning is Hermes-DVS weer helemaal bij en zal DHS volgende week her stel moeten zoeken. Van onze sportredactie Vlaardingen Tijdens de inter nationale jeugdinterland tegen Frankrijk heeft de Vlaardingse judoka Jan- van der Schee (18 jaar) in het lichtgewicht zijn schouder geblesseerd. Erger nog was. het verlies voor zeker enkele maanden voor sport school Westvijk, Aad van der Merwe die met het Zuidhol- lands judoream eveneens in de sporthal van- Beverwijk was za terdagavond om tegen vier ove rige districten van ons land uit tc komen, scheurde zyn kuïfspier. West wijk, dat op 27 november voor de Zuidhol- laiidse kampioen-schappen staat, zal het vrijwel zeker zon der de Vlaardingse kampioen moeten stellen. Van onze sportredactie Schiedam Excelsior was vol goede moed naar Den Hoorn getogen maar Is daar bedrogen uitgekomen. Het heeft de eer moeten laten aan een veel be ter spelend Den Hoorn, dat deze wedstrijd verdiend met 3 0 won. Die eindstand was al behaald toen de scheidsrechter het rust- signaai gaf. Door M. de Kok ■was de thuisclub op 10 geko men. Een stand welke door M. Vermeulen werd vergroot tot 20. Of dat nog niet voldoende was tekende L. de Kok nummer drie aan. Excelsior leek een bijzonder forse nederlaag te gaan incasseren. Dat werd het gelukkig niet omdat de thuis club in de tweede helft op veilig speelde en dat goed deed. Het had het echter ook niet moeilijk om de stand op 30 te houden, want Excelsior speelde bijzon der zwak. y'f* '-m i<' A a&L' 'y gp k*4, 4 wU?,. Schiedam In de eerste helft van de wedstrijd Wippolder—Schk dam zag het er zeker niet naar uit, dat Schiedam met de volle winst naar huis zou gaan. De thuisclub bleek heel wat sterker en alleen door de uitstekende verdediging van Schiedam kon het ge beuren dat bij het afsluiten van die eerste helft de stand nog dub bel blank was. Aanvankelijk had oak in de twee de helft Wippolder het beste van het spel. Langzaam maar zeker kon Schiedam het spel overnemen en dat resulteerde dan ook in een doelpunt. De voor Jan van Naamen (gebles seerd) ingevallen Van den Bos bracht de bal goed voor bet doel. Daar stond Den Brinker klaar. Hij schoof wel in, maar De 'inleiding tot de strafschop. Roelfsema en Van der Voort liggen uifgevherd. Schiedam Martinit is door YVCR. beentje gelicht. In Rhoon moest het team van trainer Van Buitenen genoegen nemen met een gelijk spel van I—1. Het Schiedamse team voetbal de beter en vooral het midden veld was sterk bezet. Ook in techniek was het de thuisclub de baas. Het verzuimde dit echter in doel punten uit te drukken. Martinit keek al na drie minuten spelen tegen een vrij onverwachte achterstand aan door een doel punt van Lodder. Het beet even op de tanden en een kwartier na het eerste doelpunt was het Pons die kans zag de gelijkma ker te scoren. Met een veelvul dig in de aanval zijnd Martinit kwam het einde van de eerste helft. Na de rust bleek WCR zich wat hersteld te hebben. Het gaf nu beter partij hoewel de Schiedammers toch wel het heft in handen konden houden. WCR bleef met felle uitvallen alle aandacht vragen van de Schiedamse verdediging maar deze klaarde het wel. Het bleef derhalve 1I. Schiedam De Juventusda mes speelden zaterdagavond van de sensationeelste wedstrijden in de geschiede nis van het Schiedamse bas ketball, Aangetreden werd tegen mede-degradatiekandi daat HOC uit Haarlem onder leiding van de scheidsrech ters Day en Beetjer. In het begin van de wedstrijd wees er niets op het zeer spannen de slot dat de2e wedstrijd zou krijgen. De score liep ge lijk op waardoor er als (lage) ruststand 1415 op het bord Deze laatste aanval werd echter sprong van 7 punten: 18-25. Deze voorsprong leef een groot deel van de tweede helft gehandhaafd, maar tegen het einde kwam Juventus lang zaam terug. Door Silvy Cordemans en Mar- gjreet van Puiten was de stand 1 minuut voor het einde zelfs gelijk getrokken 3232). Toen mocht HOC, een halve minuut voor tijd, 2 vrije worpen ne men. Eén van de twee werd ge maakt, waardoor Juventus te gen een geringe achterstand moest opkijken, echter met bal bezit, zodat het zaak was om dat laatste doelpunt te scoren, waardoor Juventus de wed strijd alsnog in haar voordeel zou kunnen beslissen. te dribbelen, zodat een één- puntsoverwinnïng voor hen leek te zijn vastgelegd. Dit laatste leek aardig te lukken, totdat Greet Jansen 5 seconden voor tijd gelegenheid kreeg de bal te onderscheppen en naar de vijandelijke basket door te stoten- Haar schot ging mis» maar de scheidsrechter had een overtreding tegen Greet ge constateerd, iets waarvan zij zelf ook stond te kijken. Nu moesten er twee vrije worpen genomen worden met een ach terstand van één punt van Ju ventus. in waardoor er een verlenging van 5 minuten gespeeld moest worden. trof het meenemen van de bal na een overtreding en het an dere het praten van Milou Pool tegen een ploeggenote, hetgeen de scheidsrechter als een bele diging aan zijn adres opvatte. tegen de doelman aan. De-te- rugspringende bal werd door Wim Kiers opgevangen en deze plaatste beheerst de bal langs de reeds geslagen doelman: ,0 1. Tien minuten voor tijd koii de verdediging van de thuisclub alleen een doelpunt voorkomen door de snelle Kiers ten val Je brengen. Een strafschop w|s de bestraffing en daaruit scoor de Jonkman het tweede do<u« punt. Plooy van Wippolder Wfe het met de scheidsrechter oneens. Hij plaatste enkele-of. vriendelijke woorden en het ge volg was dat hij vroegtijdig qe kleedkamer op moest gaan zoè. ken. .tt Al met al was Schiedam, dat zoj- 1 der Nico van Huet speelde, heil blij met deze toch wel moeilijk verkregen overwinning. In deze verlenging kreeg HOC E vrije worpen van de scheids rechter aangeboden, waarvan er 4 gemaakt werden. Door Ma- Voor een technische fout is de ge- rianne Poortvliet en Silvy Cor- reglementeerde straf 2 vrije demans werd de stand nog op worpen, hetgeen bij de laatste het nippertje gelijk getrokken, w-aardoor een tweede verlen ging noodzakelijk bleek. fout van Milou niet werd gege ven, waardoor de HGC-coach aan het einde van de wedstrijd protest aantekende tegen de uitslag. De dames van HOC speelden in middels door een groot aantal diskwalificaties met 5 fouten In„® tweede verlenging begon kwam. In het begin van de tweede helft liep HOC weg naar een. voor- veel te gehaast en onzuiver op gezet, waardoor de bal weer in het bezit van de Haarlemse da mes kwam. Het was echter nu zaak om de tijd gewoon uit De eerste vrije worp werd door Greet net gemist omdat de bal van de ring afrolde. De tweede moest zij nu maken om nog een overwinning in de verlenging te kunnen forceren. Tot grote vreugde van al wat Juventus was ging die tweede er dan ook HOC dus met 4 dames. Vrij snel viel er nog een dame van de 4 af, waardoor Juventus nu met 5 tegen 3 een gewonnen wedstrijd speelde. slechts nog met vier dames. Met deze vier dames echter had Juventus het net zo moei lijk als met de complete HOC ploeg. Dit laatste werd ook mede veroorzaakt doordat de scheidsrechter twee maal een Door margreet van Putlem werd technische fout gaf aan de Ju- de eindstand op 47i2 bepaald, ventusdames Milou Pool en onder protest van HOC. Greet Jansen gaf wegens ge dragen die de scheidsrechter Scores: Margreet van Putten 6- 5 niet bevielen. Het ene geval be- 0 - 4» 1 Van onze sportredactie Schiedam De pluim van hét weekeinde gaat wat ons betreft naar het in do afdeling Rotter dam zo uitstekend debuterende WK uit Kethel-Groenoord. Na een geweldige start zijn de VVK'ers iets teruggevallen door dat de leiders in 3B sler- ker bleken te zjjn. Maar,zie wat WK zaterdag presteerde. De Schiedammers moesten naar Rotterdam om daar CSV r Sero te bekampen. GSV Sero- had nog geen wedstrijd verlo-; ren was wel één punt kwijt j aan VDL, waar het 1—1 werd. i WK trok zich. van deze reputa tie weinig aan en haalde zater- dag met 2—1 de belde puntén weg bü GSV Sero, dat rich met vry stevig spel verzette. Maar met keeper v.d. Bos. aan het hoofd hielden de Schiedam mers het hoofd koel en verover den zij de volle buit, waar- iu door WK met zes punten ach terstand en een wedstrijd min der gespeeld de vierde plaats onder Puttershoek, VDL e» GSV Sero bezet. De dertiende minuut bleek geen ongeluk» maar geluk voor WK te bete kenen, toen na een terugspeel bal de Rotterdamse doelman de bal verkeerd beoordeelde, waardoor Peter van Mil ge makkelijk kon scoren. Dat was 0—1 en twee minuten later was het 02. André Lobé loste eeö schot, waarbij de bal via de paal in 't net belandde. Na rust kwamen er nog meer kansen voor WK, maar Peter van Mil miste, Gerrit van Mil zocht het v doel op de verkeerde plaats en ook de voor Lobé ingevallen Peter Lansbergen mikte naast. J In de 25ste minuut werd het 1 —2, toen de linksbinnen van GSV Sero met een schot van 1 ongeveer dertig meter afstand keeper v. d. Bos kansloos liet. Verder een gelijkopgaand spel, maar doelpunten kwamen er niet meer. WK speelt a.s., za terdag thuis om half twee tegen GVMD en besluit de eerste helft van dit seizoen met een thuiswedstrijd op 27 nov. tegen VVHR, met als aanvangstijd 4waalf uur. Daarna ligt de com petitie stil tot half januari.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4