FORTUNA VERBAAST EINDHOVEN m Fortuna geeft SVV voorrang R»C« Schiedam geeft wieier- haan terug aan stichting ÜH UB paniek Juliana demonstreerde in Barendrecht B-ELFTALLEN OP ZEKER MAANDAG 22 NOVEMBER 15)71 S Jüki'Z«C I ak lies van Dt/ppen: naosf. Doe/man Damen doei nog een wanhopige ooging, maar Woui v~ Mee- Hier kan doelman Domen de zaak wel kaas. ieren is onderweg de gelijkmaker re scoren. SVV: AL BLIJ MET EEN HALF EI Schiedam Reeds in de rust had trainer Jac. Kooien van zijn on genoegen blijk gegeven tegen over de spelers. Hij was toen lang niet content met de score, welke er op dat ogenblik op het scorebord stond. Die stand was in evenwicht (1—1) en juist daarmee was Kooien het niet eens. Terecht niet eens want Roda verdiende in de eerste speelperiode meer dan dat. Jan Bens kneep in de rust beide handen dicht. „Wat wil je", licht hij later toe. ,,Roda speel de in de eerste helft een klas heter dan wij. Dan mag je best tevreden zijn met een 11 stand". Na afloop dacht Benser echter anders over. Toer» had hij het over „beter een half ei dan de lege dop". Over een heel ei en daarop zou SVV gezien het door Bas van Bochove spel in de tweede helft best recht hebben doen gelden sprak Bens niet. Want met wat meer overleg pakte SVV in de tweede speeltijd de beide punten. Maar dat overleg ont brak nu juist bij de Schiedam mers, die bij herhaling In de buitenspel val tippelde. Werkte deze niet, dan was er nog altijd het fluitsignaal van. Berrevoets, die dan wel in de val tippelde. Akkoord", releveert Bens, „ie dere taktiek die er wordt uitge stippeld moet ook worden uitge voerd". Om even later gemoe- Eindhoven Fortuna openbaarde en dat drukte ïwaar de ge voelens van Leslie Talbot, de sympathieke Engelsman, die onder het mom van inzinking en weinig inzet later toch grote waardering voor dit Yiaardingse team bleek te hebben. „Zij hebben me verrast, gaf hij ruiterlik te kennen, om dan voor al Fortuna's tactisch concept op het middenveld te roemen." Juist daar werd onze mond gesnoerd en daarom was onze aanval gekwetst. De tweede transferperiode zal de oplossing moeten brengen", reageerde hij, om daarna Piet de Wolf la chend te feliciteren. Fortuna haalde inderdaad een huzarenstukje uit op het Aal ster sportpark. Vooral Kees Bouman en Arle Don waren de „gangmakers" en daar voor had Piet de Wolf veel respect. „Ik heb," lichtte hij gelukkig toe, „doelbewust op balbezit gespeeld en daarom kon het voorkomen dat Eind hoven zich aan de zestien meterlijn regelmatig vast liep. Natuurlijk moesten wij vele hoekschoppen uit han den geven, maar ook de Bra bantse defensie kon op het goed bespeelbare, maar wel gladde veld, de doorslippen de ballen moeilijk hante ren. Fortuna gokte op een deling en die kwam royaal tot zijn recht ook al omdat Fortuna zich wat vrijer bewoog op het veld. Zeker, de Eindho- vense formatie kon zijn aan vallende daden nauwelijks de baas en leidde al na vijf minuten tot paniek, bij de Viaardingers toen Don Hak- kens Vlaardingse Ger Rob- bemond op het verkeerde been zette, maar Peter Eike lenboom met de vingertop pen de bal van richting wij zigde. Het bleek later de in leiding tot vele Vlaardingse vraagstukken voor „eigen Pof' te zijn, maar en daar had Eindhhoven weinig be grip voor verder kon bij herhaling Kees Bouman er- uk komen en samen met Arie Don met lange pas ses naar Loet Kwist en An ton Huyer het spel ver plaatsen. En dat kon het ingewikkelde patroon van Eindhovense akties net niet hebben. Daarom schetste het geens zins verbazing dat Johnnie Jansen halverwege snel kon oprukken en Piet de Vries lanceren die evenwel tegen do arm van Fred Beeren- donk aan schoot. Intussen had arbiter Geurens zich al dermate populair gemaakt dat hij al na negen minuten Loet Kwist een officiële ■waarschuwing gaf en vanaf dit moment het spel erg kort hield. Om dan te falen in de veertigste minuut toen Kees Bouman in een onnavolgba re solo in het beruchte ge bied onderuit werd gehaald door Bloemers. Toen werd het een vrije trap die Ger Rcbbemond in het zijnet schoot. Even later moest Beerendonk assistentie vragen aan Kooi man toen hij de harde schui door H 1 Bas van den Berg ver van Anton Huyer niet klemvast kreeg. De thee inspireerde echter Eindhoven dermate dat al na twee minuten Fortuna te gen een schijnbaar moedelo ze achterstand aankeek. Toen kanjerdc Don Hakkens keihard via de onderkant van de lat raak; 1—0. Fortu na, na rust met Wim Tijt in plaats van Piet de Vries die voor een hechting aan zijn knie naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, leek alleen maar te kunnen gaan dreggen, maar Eindho ven faalde. Ger Robbcmond en Rob van der Bol moesten achtereenvolgens wel de bal op de doellijn redden, maar steeds weer rukte Arie Don eruit. Kreeg dan assistentie en dat moedige volhouden leidde In de 24e minuut tot de gelijkmaker. Centraal verdediger Govert Kooiman, week uit naar rechts om de solo van Arie Don te stuiten, gleed weg, ook Willy Quadaeckers kon er niet bij en toen was er van Anton Hyer maar een voetbeweging nodig om te delen: 11. Dezelfde Anton kreeg later kramp en daarvoor kwam Aat Reygersberg opdraven, maar veel effect sorteerde dat niet. Eindhoven was In tussen te beduusd om het verloren terrein te herwin nen en moest zelfs op de val reep Fortuna nog enkele kansen cadeau doen. delijk op te laten volgen dat de felle wind het voetbalspel al leen maar moeilijker heeft ge maakt. Roda dus in de eerste helft de be tere ploeg. Een ploeg, die de opdracht schieten als je er toe in staat bent nadrukkelijk uitvoerde. De schoten, gedra gen door de wind, waren niet alle van een zuiverheid die Jan van der Velden had kunnen verontrusten. En was die zui verheid er wel, dan was Van der Velden op zijn post. Zo ook bij die harde kogel van Meuser, waarbij Van der Velden ge strekt in de hoek moest, Het „kïasseverschil" in de eerste helft kon 'niet worden bekroond met doelpunten waarmee Roda de zaak zou kunnen veilig stel len. Trainer Kooien na afloop: „De eerste helft moeten wij af sluiten met een 40 voor sprong. Dat was mogelijk ge weest. Dan had SVV niets te zeggen gehad. Goed, in de tweede helft duwden de wind en SVV ons in de verdediging en dan krijg je nog zo'n rot doel punt tegen. Maar we zijn ach teraf blij met dat ene puntje. Wij zijn namelijk snel blij, van daar". Toen Roda via een hard schot 'van Van Rooy de leiding nam dat was na een half uur stond SVV op het punt van In storten. Maar gelukkig vonden de Schiedammers binnen twee minuten herstel via de gelijk maker. Eet» misverstand tussen doelman Damen en rechtsach ter Pfeifer bracht Van Meete- ren met de bal aan de voet voor een leeg doel: 11. In de tweede helft was er van het machtsvertoon van Roda J.C. niet veel meer te merken. Slechts bij enkele uitvallen wen*rn de Limburgers nog ge vaarlijk. Voor de rest werd Roda in hot defensief gedron gen door SVV. SVV, dat het dichtst bij een doelpunt kwam door een vrije trap van Ben Poot. maar doelman Damen kon de bal nog juist uit de hoek van het doel tikken. Schiedam In het kader van een door de Gemeente Barendrecht georganiseerde binnensport- week heeft het eerste dames team van Juliana in samenwer king met de v.v. Spirit de vol leybal sport voor haar rekening genomen. Beide teams hebben er een aantrekkelijk demon stratieduel van gemaakt met Spirit als de iets sterker draaiende ploeg. Onder grote publieke belangstelling won Ju liana de eerste set maar moest onder de steeds groter worden de Spirit-druk de resterende sets prijsgeven. Het volkomen gelijkopgaandc duel bood de toeschouwers alles wat ze cr van konden verwachten. Bas van Bochove Peter van den Boom, voorzifter van de Stichting Wielerbaan Schiedam: „Het is allemaal zo teleur- sfe//end Voor ons wat er gebeurt Van onze sportredactie Schiedam Het bestuur van de Renners Club Schiedam heeft het bestuur van de Stichting Wielerbaan Schiedam laten we ten de wielerbaan niet langer te kunnen exploiteren. Het vraagt een hoger bedrag van de op brengst van de kantine en ver zoekt verder het te doen opne men in de Stichting Wielerbaan Schiedam van twee bestuursle den van de R.C. Schiedam. Het heeft afschriften van deze brief gezonden naar de SBLO en aan de KNWU-consui John Laker- veld. De voorzitter van de Stichting Wielerbaan Schiedam, de heer P. van den Boom die in deze zaak als woordvoerder za! op treden geeft ons het volgende commentaar: „Wij hebben vrij dag inderdaad een brief ont vangen van de R.C. Schiedam. Onze eerste reactie is dat het ons enorm teleurgeslelt alle maal. Wat er precies in die brief staat ga ik niet uit de doeken doen. Wij willen namelijk niet do ge woonte overnemen van het be stuur van de R.C. Schiedam om or.ze correspondentie ook ta lo ten lezen door die instanties die met deze zaak helemaal mets te maken hebben Men heeft namelijk afschriften van de aan ons gerichte brief gestuurd naar de SBLO, KNWU vn aan Lakerveld. Deze week zullen wij de EC. Se'rrodam ons ant woord per brief doen toekomen en zijn dan gedwongen een co- pie te sturen nuar d.e instantie-? waarnaar ook de Rennersclub Schiedam afschriften heeft ge stuurd". Tot zover het com mentaar van de heer Van den Boom. Van onze sportredactie VIaardingen Hoewel de B-For matie van Fortuna Vlaardingen gehandicapt was (Arie Don en Gerrie Pyl speelden in verge lijking met Helmond Sport niet mee) en het feit dat de Viaar dingers jeugd invallers hadden voor Tonny Vonk (vervangen) en Piet Teulïng die na rust aan zijn enkel geblesseerd raakte, was het vooral niet nodig om verlies tegen SVV te accepte ren. Want aan de Marathomveg had Fortuna met name in een geestdriftige „ouverture" kans van slagen gehad om SVV naar zijn hand te zetten. Toen druk ten Piet Teuling (op links) en weer herstelde Mattie v. Toorn (pas één maal getraind) veel vuldig door en werd het spel vooral flink via de flanken ge speeld om SVV naar lucht te doen happen. De slechte uittrap pen van doelman Sparla ten spijt zag Fortuna evenwel, on danks de kansrijke posities van Arie Ri-edijk en Tonny Vonk, geen kans van te profiteren. SVV stelde er in het begin wei nig tegenover. De Schiedam mers waren eerder gedwongen hun verdediging zo sterk moge lijk te maken dan b.v. Kees van Herpen „eruit" kon gaan. Doelman Hiddo Reys kreeg dan ook voor rust weinig moeilijke zaken Evenwel was Fortuna snel uitge blust en daar profteerden de Schiedammers vooral na rust van. Toen was de mandekking van Fortuna zodanig, dat Kees van Herpen regelmatig vrij stond. Waardoor goals niet kon den uitblijven en dat ook na een minuut of twintig aan het licht kwam, toen hij een voorzet van links knap afrondde: 01. SVV speelde toen wel keel snel op „zeker", waardoor Fortuna snel aangeslagen was. Een solo van Arie Ricdijk reikte nog wel op de vuisten van doelman Sparla, terwijl ook Aad de Heer (aanvoerder! de bal een keer liet liggen vlak voor Sparla. SW bepaalde zich in hoofdzaak lot uitvallen en had via Kees van Herpen in de slotfase suc ces toen hij vanaf het midden veld solode, centraal verdediger ■Jan Olsthoorn ontweek en Hiddo Reys weinig kans gaf. Fortuna gaf zich toen maar ge wonnen. Op de ranglijst is Fortuna nu voorbij gestreefd door SVV en MAC dat met 31 Willem 1! achter zich liet. herder DF(' kwam bij FC VVV niet verder dan een 11 gelijk spel, maai desondanks kwam de positie van de Dord'.enaren niet in ge vaar. Het terrein van Excelsior was dermate slecht dat de ont moeting tegen Helmond Sport moest worden opgeschoven. liet bestuur van de Ren nersclub Schiedam en de Stichting Wielerbaan Schiedam hebben geen goed huwelijk. Er is, sinds de opening van de Wielerbaan Schiedam, tussen die twee een ge wapende vrede. Aan die gewapende vrede heeft het bestuur van de R.C. Schiedam deze week een einde gemaakt door het sturen van een brief aan de Stichting Wielerbaan Schiedam. Daarin geeft de rennersclub de wie lerbaan „terug" aan de stichting. Het geeft ais reden op, dat het de baan niet langer kan ex ploiteren en vraagt te vens een hogere inbreng van de kantineopbrengst dan nu het geval is. Ver der schrijft de renners club dat het in de stich ting graag neutrale per sonen zou willen zien zitten en doet dan met een de suggestie in het doen opnemen twee le den van het bestuur van de R.C. Schiedam.... Wie denkt, dat met het schrijven van deze brief, zich de eerste schermut selingen voltrekken tus sen R.C. Schiedam en de Stichting zit er naast. Zij, die wat meer zijn ingewerkt in het Schie- damse sportleven weten, dat het al lang niet bo tert tussen de twee. Gro te grief van het bestuur van de R.C. Schiedam is het feit dat twee oud-be stuurders van de ren nersclub deel uitmaken van de stichting wieler baan. Het bestuur van de R.C. Schiedam zou die twee graag vervangen zien door twee leden uit het Rijgen bestuur. En daar '.TM. zo wij goed zijn ingelicht, het bestuur van de stichting niet aan. IVat de Stichting Wielerbaan Schiedam het bestuur van de ren nersclub bijzonder kwa lijk neemt is, dat het aan instanties, die met deze zaak niets te maken heb ben, afschriften heeft gestuurd van de brief welke de rennersclub aan de stichting heeft gezonden. Kortom: de met veel moeite voltooi de wielerbaan die veel vrije tijd heeft gekost en waarin veel geld van de gemeenschap zit, dreigt een twistappel te wor den tussen een bestuur en een stichting. Het lijkt ons nuttig dat, daar waar nodig de puntjes eens duidelijk op dé i worden gezet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3