Sponsor Jan Fister: „Dit is mijn hobby" ZATERDAGCLUBS OEFENDEN VOLOP 1 C V Wielerploeg Takelbedrijf Sport voorgesteld Hengelsportvereniging maakt balans op Zilveren feest De Trekvogels E 9 E 1 DUIVENKAMPIOENEN zv zi d< üf 1 ■ScmtjJ.aAi5H.Ui; ooon/uvr .«A.-isruAf» november 1971 Vaardigheids wedstrijden DOK JEUGD Juliana reserves in de kopgroep? VERVELEND P. AL fM» Wem; i de I«n. 4 Van onze sportredactie Schiedam Het bestuur van de Hengclsportverenjging Schiedam en Omstreken" maakte de balans op over de vangsten welke zijg gedaan bij het af vissen van dc vijvers in het Prinses Beatrixpark op dinsdag en woensdag j.I. Geregistreerd en later teruggezet werd: 6320 pond karper met een gemiddeld gewicht van ".5 pond per stuk; 20 pond zeelt en 440 pond voorn. Aan roofvis kwam tijdelijk aan de wal: 200 pond snoek en 86 pond snoekbaars. Onder beide soorten kwamen zeer zware exemplaren voor. Baars is hoegenaamd niet gevangen, slechts 6 pond raakte ia do zege. Uit het water verwijderd werd 3088 pond brasem en 5(1 pond kroes karper. Met de reeds vermelde Franse karper wordt binnenkort weer een partij zware voorn in het watercomplex uitge. zet. Een flinke hoeveelheid vangrijpe snoek dartelt hierin inmid. dels al rond. Om de visstand te reguleren zijn ook singels in en rond de nieuwe stadswijken afgevast. Ook hieruit zijn wat vissoor ten verwijderd of in uitgezet. Het ligt in de bedoeling om in de sin gel van de Burg. van Ha a ren Ia an een partij baars en voorn aan het water toe te voegen. )ins Schiedam Met enige trots heeft zaterdagmiddag Jan Fister zijn wielerploeg voorgesteld. Plaats van handeling was de Wielerbaan Schiedam, waar tussen de regenbuien door, de ploeg poseerde voor de fotografen. Allen gestoken in gloed nieuwe trainingspakken lieten de renners zich op de plaat vastleggen. Jan Fister, wielerliefhebber bij uitstek en eige naar van het Takelbedrijf Sport, heeft zelf nooit op een fiets gezeten. Toch geelt hij ieder jaar een fors bedrag uit aan de wielersport. Van onze sportredactie Schiedam In de grote zaal van gebouw „Irene" vierde Wandel- sportvereniging ,,dc Trekvo gels" zaterdag haar zilveren bestaansfeest. Hieraan vooraf bestond gelegenheid het be stuur met dit heugelijke feit ge luk te wensen. Een gehavend bestuur weliswaar want voor zitter Jan Bras had geen kans gezien een opkomende griep met een cognacje tc onderdruk ken en moest onder de wol. Ook vice-voorzitter J. van Mourik was wegens ziekte van zijn echtgenote absent. Toch heer- ste^er een feestelijke stemming in de met bloemsiuknen'gesier de zaal. Namens de Wandelkring Rotter dam en Omstreken maakte het bestuurslid C. Jongenengel zijn opwachting. Dit deden oolc af- gevaardigden van andere plaat selijke wandelsportverenigin gen en Philip van Oordt na mens het Oranje Vendel en als organisator van de K.W. Mars. Ook voor secretaris John Schmitt was het als oprichter van de vereniging een. belan. rijke dag. Met zijn vrouw .werd hij door de heer M- van Komen in de bloemen gezet en kreeg bovendien als geschenk van de leden een platenbon. Het be stuur kreeg hierna een, bloe menhulde aangeboden door mevr. K.. M. van Mourik-Ver- heij die dit deed namens de le den en donateurs. Voor de be stuursleden van de Invaliden Sportvereniging de Ooievaars, voor dit feest uitgenodigd, hacl de heer Schmitt in de loop der avond een verrassing. Hij over handigde dit bestuur een be drag van tweehonderd gul don als een versteviging van de kasmiddelen. Veel oud-leden woonden deze avond bij die verzorgd werd door een caba retgezelschap dat er de stem ming wist in te brengen en te houden. „Ach", lacht hij, „de een heeft goudvissen of gaat op stap, ik steek liever een paar centen in de sport. Je moet maar denken dat de belasting er ook aan mee betaald," De ploeg welke Fister op de been, of beter gezegd op de fiets brengt, bestaat uit Nico Moer man uit Maassluis, Jan Berg- kotte Schiedam, Henk Ensing, Schiedam, Gerrit Moerman. Vlaardingen, Martinit Droog, VIaardingen, Peter van Wijk, Schiedam, Hans van Kasteren, Schiedam, Cees Oltshoorn, Schiedam, Jan van Geest, Maasland en Boy Kanselaar uit Schiedam. Van onze sportredactie Schiedam Om in het bezit te komen van de ie of 2e turn- graad legden ongeveer 250 jeugdleden van de Chr. Gym nastiekvereniging D.O.K. za terdagmorgen in de gymnas tiekzaal in de Mgr. Nölenslaan de vereiste vaardigheidsproe- vcn af In wedstrijdverband. Bij de meisjes van 10 tot li jaar slaagde Yvonne Meerberg voor de Ie graad met het hoogst aantal punten, in de groep meisjes van 12 tot 13 jaar was dit Karin Drenkeford. Aan de groep jongens van 10 tto 11 jaar is geen le graad toege kend. Walter Bezemer werd nummer één voor de 2e graad. In de groep jongens van 12 tot 13 jaar, voldeed Koos Schippers aan de voor de le graad gestel de eisen en behaalde de meeste punten. Tal van ouders en an dere belangstellenden waren getuigen van deze massale klassiftcatie-kamp. Donderdag a.s gaarf*-de jeugdleden van 10 tot 13 jaar die reeds in het bezit zijn van beide graden een on derlinge wedstrijd houden. Deze vinden plaats in de zaal. van de school in de Tuinlaan: te beginnen om 19.00 uur. door Bas van Bochove Jan Fister heeft de renners zelf uitgezocht en met ze gespro ken. Hij: „Ik'héb énkele jon gens uit Schiedam en een paar uit Vlaardingen. Nou had ik al lemaal Schiedammers kunnen nemen, maar er moet ook nog gereden worden. Dat heb ik ook duidelijk tegen de jongens ge zegd. Ik heb ze verteld dat er voor gekoerst moet worden an ders kan ik er wel mee ophou den. Dat begrepen ze dan ook wel. Kijk, voor de reclame hoef ik het natuurlijk niet te doen. Zolang het hard blijft regenen zit ik toch wel goed. Dan valt er voor mijn takelbedrijf voldoen de te verdienen." Dit is niet de eerste keer dan Jan Fister iets voor de Renners Club Schiedam doet. Hij heeft voor de jeugd al eens eerder trainingspakken beschikbaar gesteld en ook cea eigen mate ria alvvagen is er voor de jeugd. „De ploeg die nu geformeerd is krijgt ook een. eigen materiaal wagen. Ik vind cl at nu eenmaal leuk. Dit is mijn hobby zal ik maar zeggen." Hobby of niet, toch is Fis ter met iedere kleine attentie tevreden. Enkele weken geleden heeft hij een renner van een Rotterdam se wielervereniging meegeno men naar een wedstrijd ergens in het land. Daarvoor heeft het bestuur van die vereniging hem een bedankbriefje ge schreven. Hij: „Dat is leuk. Dat stel ik op prijs. Als je zo dikwijls wat geeft wordt het ge zien als de normaalste zaak van de wereld en dan kan een bedankje er niet meer vanaf." Fister heeft Thijs Ensinp als ploegleider van zijn ploeg. Waarom Ensing „Ach laat ik zeggen dat hij toe vallig naast mij stond toen ik het idee kreeg," Lachend loopt hij weg. Roept ons dan even Ja- ter weer om vol trots de trai ningspakken en petjes van de renners te laten zien. „Ik ben hiermee zelf bij de KNWU ge weest om goedkeuring. Dat wa ren ze daar niet gewend dat de sponsor zelf met de spullen kwam aanzetten." De ploeg van Takelbedrijf Spori. Ploegleider Thijs Ensing, Nico .Moerman, Jan- Bergkotte, Henk EnsingGerrit Moerman, Martin Drop, Peter van Wijk, Hang van Kasferen, Cees Olfs- hcTö'rn en Jan van Geesf. Boy Kanse/acr ontbreekt op deze foto. De andere man in het bur ger is sponsor Jan Fisier. Wot verwacht hij van de ploeg? „Dat ze er voor zullen rijden en de naam van het Takelbedrijf Sport niet te grabbel gooien. Meer niet." Van onze sportredactie. Schiedam Het momenteel suc cesvol draaiende reserveteam van Juliana heeft vanavond de kans in dc kopgroep van de promotieklasse te belanden. In Zwijndrecht is het tegen Com- pri/Delta 3 favoriet voor dc zege. Dc Juliana-heren zijn be zig aan een fraaie zegereeks terwijl de Zwijnd rechters met de grootste moeite aan de punt jes komen. Aanvang 21.15 uur in 't Hof tc Zwijndrccht. Van onze sportredactie Schiedam Voor de plaatselijke houders van postduiven is het vliegseizoen al geruime tijd achter de rug. Dc lijst van vereni gingska m pioenen is opgemaakt. In de S.C.V. ,De Postduif" zien de verschillende klassementen er ais volgt uit: Generaal kampioenschap, twee eerst geklokte duiven: 1. H. v.d. Kant, met 15.895 lijstpunten, 2. A. Smits 15.434 pnt„ 3. Comb. P. van Gs m Co., 14.691 nnt. Voor de vier eerst geklokte duiven: 1. A. Smits met 23.810 lijstpunten; 2. lï. v d. Kant, 23.142 pnt., 3. Comb. P. van Os en Co. 19.973 pnt. Africhting oude duiven, twee eerst geklokten: 1. A. Smits met 8655 lijstpunten; 2. H» v.d. Kant 8617 pnt., 3. Comb. L. Bn- rani en Co. 8400 pnt., Voor de Van onze sportredactie Schiedam - Het gehele voetbal programma van de zaterdag clubs mag dan zaterdag zijn af gelast, diverse verenigingen zijn toch in het veld geweest en weer andere zochten het con tact via klaverjaswedstrijdcn in de kantines. Om met HBSS te beginnen: de Hargabewoners kwamen zowel in het veld. tot prestaties als achter de klaver- jastafel. Trainer Aad Bierhui zen liet zijn geselecteerde spe lers om twee uur opdraven en op het trainingsveld hield hy een oefvenwedstrijd tussen het eerste elftal en een team, sa mengesteld uit spelers van het tweede, aangevuld met enkele A-junioren. Het eerste elftal won dit nattige oefenduel met 51. Intussen zochten de lief hebbers van klaverjassen hun heil in de kantine, waar het prettig vertoeven was en waar de band evengoed hechter werd als die op het veld bij dc heren voetballers, die enkele buitjes moesten trotseren. Harry Bouquet voelde voor zijn PPSC ook weinig voor een vrije middag, want wanneer er er gens geëxperimenteerd moet worden dan is het toch wel bij PPSC, dat nog steeds zijn draai niet kan vinden. Welnu, Bou quet had daar zaterdag alle kans voor, want hij miste maar liefst vier spelers, te weten: Piet van Veen, Lodi Kalden, Loek Kal den en Donkersloot. Daardoor kreeg John Rost wederom een kans, evenals de A-junior De Kok en Hans de Mos. Ook Eef Krabbendam mocht meespelen en* dat alles in de uitwedstrijd tegen de geselecteerde jeugd van SW. Evenals de vorige keer won PPSC overtuigend. Werd het: vorig seizoen 91 voor PPSC, dit keer wonnen de Thurledebewoners met 52. Met Siem Bosdijk als linksbuiten. Krabbendam als spitsspeler en Koen Winkelman op de andere vleugel, vormde PPSC een hecht aanvalsblok, waarachter spelers als De Kok. Den Ouden en Leo v.d. Kraan voldoende stuwden. Ook v.d. Klooster cn Kostenze speelden mee en met keeper Kronenburg als „laatste man" deed PPSC het bijzonder knap deze middag. Scheids rechter was Thijs de Graaf, bij SVV geen onbekende. Hij toon de duidelijk het scheidsrechte ren nog lang niet verleerd te hebben. Al na drie minuten leidde PPSC na een doelpunt van Dick Vos, die van grote af stand via de paal inschoot (0 1). In de twaalfde minuut scoorde De Kok na goed combineren tussen Winkelman en Krabbendam met een magnifieke kopbal 02. Na rust bracht Koen Winkelman met een diagonaal schot de stand op 03, waarna SVV te rugkwam en met een goede kopstoot Kronenburg het nakij ken gaf (13), De Kok bracht PPSC op l4 en zelfs op 15. waarna een defensiefoutje tot 2ö— leidde. Mocht ook a.s. zaterdag afkeuring plaatsvinden dan gaat PPSC met twee teams naar Unicum in Schiebroek. Op 4 december komt hel sterke SHO uit Oud- Beyerland naar Thurlede voor de bekerwedstrijd tegen PPSC. GTB heeft zaterdag een vrije dag genomen, wat ook wel eens goed is, aldus onze zegsman. Geen wedstrijd dus, maar ook geen klaverjassen of contact op een andere manier. Voor a.s. zaterdag heeft GTB geen com petitiewedstrijd, maar de Schiedammers zoeken toch een tegenstander om tegen te voet ballen. Dat komt morgenavond waarschijnlijk „rond". GSS benutte de vrije middag met het spelen van een oefenwed strijd tegen het Rotterdamse Alexandria '66, dat in de 3e klas A de zesde plaats Inneemt. De ontmoeting is minder prettig geworden dan de Schiedam mers hadden gehoopt en ver wacht, want toen Alexandria voor rust door een doelpunt van Van Beek met 10 achter kwam te staan, zochten de gas ten hun heil in hard spel. Kort voor rust werd het 1—1. De tweede helft was vijf minuten oud ioen Wessel voor 2—1 zorg de en ook daarna ging Alexan dria bepaald vervelend doen, door op allerlei manieren te trachten de Schiedammers uit hun spel te halen. Trainer Rien van Kampen deed er goed aan zijn pupillen opdracht te geven de bal maar zo snel mogelijk af te geven, waardoor blessures voorkomen zouden worden. Alexandria kwam nog op 2—2, maar verder kwam het niet in' deze wedstrijd, die gelukkig met dezeifde 22 spelers eindig de als waarmee men was be gonnen. Arbiter Roetman had alle moeite de teugels in han den te houden. Mede dankzij de beheersing van de GSS'ers slaagde hij erin de strijd tot een goed einde te brengen. GSS speelt a.s. zaterdag voor de competitie tegen Goudswaardse Boys en heeft voor zaterdag il december een oefenduel tegen een Ursus-combinatie gepland. De opkomst bij de training is uitstekend en met voorzitter Nico Mout als „hulptrainer" komen alle spelers iedere woensdagavond volledig aan hun trekken. vier eerst geklokte duiven: 1, A. Smits met 13164 lijstpunten; 2. Comb. L. Borani en Co., 13010 pnt., 3. H. v.d. Kant 12523 pnt. Kampioensduif was de H. t 772400 van de Comb. L. Borari en Co. met 2861 lijstpunten. Africhting jonge duiven, drie eerst geklokten1Leo Lems met 9200 lijstpunten; 2. J- J. Vis 7705 pni„ 3. A. Smits 7538 pnt. Kampioensduif was de H. 71* 953905 van J. J. Vis met 2444 lijstpunten. Na-africhting oude en jonge duiven, twee eerst ge* klokten: 1. D. Bakker met 2188 lijstpunten; 2. H. v.d. Kant met 2116 pnt., 3. Comb. A, v.d. Grijp en Co. 2107 pnt., Vier eerst ge klokte duiven: 1. D. Bakker met 3606 lijstpunten; 2. Comb. A. v.d. Grijp en Co, 3341 pnt., 3. H. v.d. Kant 3142 pnt. Kampioensduif de 71-953664 van D. Bakker met 899 lijstpunten. In de verschillende verenigingslo kalen worden ïn de komende weken de duiven weer te pronk gezet en door keurmeesters op conditie en vliegcapaciteiten beoordeeld. De S.C.V. ,,de Postduif" houdt deze tentoonstellingen op 27 no vember en op 4, 11 en 18 de cember in haar verenigingslo kaal in de Nieuwstraat. Op 8 ja nuari 1972 volgt dan een hok- k ens how waarvoor de leden hun beste jonge en oude dui- vinnen en twee generaties dof fers kunnen inzetten. Ook de P.V. „de Vrijheid" orgs* niseert op 27 en 23 november en op 4 en 5 december in haar ei gen pand aan de Nieuwe Ha ven soortgelijke shows. chie dei hai me vai op WO dit wee ring den ver botr e mi kwa M. i Ros: IDJ6 de i kunr houd beièi ling: met de a rjgk esa door spro! ;33r WÖ0I Iraki man »en. een vind bent: veel houd xers ■5UCC •orij het 'wee i V Jroe 'e en tp 3 oiaa van u: tfcied; voer Avon '«•be kraa Itkoi «oor «ode: hc

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4