Martinitteveel kansen gemist DIIS te solistisch J SCHIEDAM NOG ONERVAREN PPSC-DUNO: PITTIG DUEL MOEITELOZE ZEGE JULIANA-DAMES De Broekensperialfi* fi -: Schiedam laat zege glippen B Excelsior slecht bedeeld Hoogstraat 86 raw»- KORFBAL Een broek extra Is geen weelde. U kunt dan ook dat kolbert (dat al zo lang in de kast hangt) weer eens dragen. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 13 DECEMBER 1971 Van onze sportredactie Schiedam Voorzitter Van der Horst, trainer Van Buiten, kortom een ieder dit Martinit een goed hart toedraagt is zondag, meewarig het hoofd schuddend na de wedstnja Martinit Saturnus naar huis gegaan. Martinit kwam tegen Saiumns niet verder dan een 1l- Dat zou op zich niet zo erg zijn geweest, indien de roodwitten biina de gehele wedstrijd door niet heer en meester van het terrein waren 20- we est. Hel ïs zeker niet overdreven als wij stellen dat Martinit de eerste helft af had kunnen sluiten met een voorsprong van minstens 60. Dat het de overwinning niet heeft kunnen behalen heeft Martinit aan niets anders te wijten dan aan zichzelf. Zeker in de eerste helft was het een spellet je van kat en muis. Saturnus moest zich in hoofdzaak beperken tot verdedigen. Het deed dat zeker niet sterk en als Kunemann, Van de Horst, Quadt en Couwenberg, om er maar een paar te noemen zekerder van hun zaak waren geweest, dan was Martinit tot de grootste overwinning van het seizoen gekomen. Na tuurlijk was er ook wat onfortuin, maar om al les daar op te schuiven zou bezijden dc waar heid zijn. Ondanks het herhaald stormlopen werd de eer ste helft afgesloten met de stand 00 en het ■was een dolgelukkig Saturnus dat de kleedka mers op ging zoeken. In de tweede helft was het van hetzelfde laken een pak. Maar nu kon Martinit tochr na een kwartier spelen, een voorsprong nemen. Een ver schot van. Den Brinkèr deed de bal via de paal in het nylon terecht komen. Wie had ge dacht dat Martinit nu regelrecht naar een toch nog forse overwinning zou kunnen wandelen kwam bedrogen uit. Het moest zelfs toestaan dat een kwartier voor tijd Saturnus tot de ge lijkmaker kwam. Uit een vrije trap kopte Marning de bal verrassend voor doelman Moerkerk in en dol van vreugde konden de Rotterdammers terug lopen naar hun eigen helft. Het was 1—1 en voor de Saturnus-spe- lers was het toen geen moeite om die stand te handhaven. Elke bal werd ver uitgetrapt, zon der dat het in de bedoeling lag om maar een poging te doen tot voetballen. Het was hun goed recht op die manier het zwaar bevochten puntje in bezit te houden. Schiedam Als zij zaterdags bij ons aan de lijn satan doen zij niets anders dan schreeuwen: Niet zo pingelen. Geef die hal af. Ze moeten dan zelf maar eens het voorbeeld geven11. Dat waren de woorden van een DHS-A-junior» gisteren tijdens de wedstrijd DIIS—Spartaan. Terecht dachten we. Vooral voor de rust voelden dc spelers van DHS zich technisch supe rieur aan die van Spartaan en zij dachten dat dan ook wel -te kunnen demonstreren. Veelvul dige soloactïes en te ver doorge voerde combinaties bleken ech ter een kolfje naar de hand van de toch heus niet zo sterke Rot terdamse verdediging die juist door dat toch wel vertragen de spel van DHS steeds weer op tyd kon ingrijpen. De supporters van de club uit Ke- thel, en we dachten ook trainer Joop Schop, zullen na de wed strijd van gisteren zeker niet tevreden naar huis zijn ge gaan. Goed DHS en Spartaan deelden de punten door een 00 gelijk spel. Hoewel deze uit slag, gezien het spelbeeld over de gehele wedstrijd toch wel juist is heeft DHS voor rust de kans gehad de overwinning bin nen te halen. Bij Spartaan kon een der sterkste spelers op het middenveld door omstandigheden niet meedoen en dat betekende een verzwak king die voor de rust duidelijk merkbaar was. Het middenveld was geheel voor DHS, dat dan ook keer op keer via dat mid denveld in het zestienmeterge bied verscheen. Daar faalden de voorwaartsen echter. Het leek wel of niemand het lef had eens een schot te lossen- Zelfs in goede schietpositie werd de bal nog eens naar een medestander geschoven en dan was er altijd wel weer een Rotterdams been dat in paniek het leer weg kon schieten. Bertie Hees tracht .e keer op keer vanaf de linker vleugel zijn medevoorwaartsen van munitie te voorzien, maar ieder keer weer smoorde de aanval in het getreuzel en ge- pingel. Kiela, Roozen en Nijs hebben kansen voldoende ge had om de score te openen. Re laas echter voor DHS lukte dat niet. Juist omdat DHS het mid denveld goed in handen had kon het gebeuren dat de aan vallen van Spartaan voor rust op de vinger van een hand te tellen waren. Ze waren nog on gevaarlijk ook Hoe anders zou het na de rust zijn. Het elftal van Spartaan leek sis herbo ren. Het gaf nu ook veel beter ffr nL txAcfira Van onze sportredactie. Schiedam Na een zeer snelle wedstrijd heeft Schiedam met 153 van Ons Eiland verloren. Deze grote uitslag doet vermoe den dat de Schiedammers ver re de minderen van hun tegen standers waren. Dit is echter niet geheel juist. Door de pro motie spelen de roodzwarten dit jaar een klas hoger en de onervarendheid in dit gezel schap speelt de ploeg nog wel wat parten. De tactiek om de bal bij vermoeidheid door goed combineren in de ploeg te hou den, hebben de dames en heren nog niet goed onder de knie. Ons Eiland kan dat wel. De LeidenJaren weten op de juiste momenten stoom af te blazen en zodra zich kansen voordoen, hiervan direct doeltreffend te profiteren. Freek Veer en Arie Jansen brachten hun püoeg met 21 voor. Na 2—2 was het opnieuw Freek Veer die 32 liet note ren. Ons Eiland kwam hierna pas goed los en liep uit tot 47. Chris Niehot, na rust voor Freek Veer ingevallen, Nel Majoor, Piet Nab en Nel Sluimer zorg den voor de andere Sebiedamse doelpunten. Zondag om tien over drie spelen de Schiedammer hun derde wedstrijd. In de Energiehal moet onder leiding \*an scheids rechter Kouwenhoven de strijd met OSCR worden aangebon den. Odi speelt zaterdag tegen Ko-ag in Krimpen. Gezien de goede re sultaten van de eerste drie wedstrijden, moeten de twee punten binnengehaald kunnen worden. Woensdagavond om h'alf negen speelt Succes in de Margriethal tegen. Vitesse, Van onze sportredactie. Schiedam Jo van der Touw schudde na de wedstrijd Tone- gido-Schïedam maar eens met zijn hoofd. De voorzitter van Schiedam noemde het zo juist beëindigde duel ,,De Wedstrijd van de gemiste kansen." Te recht dachten wij. Aan beide kanten bleek dat cr een af wer ker in de aanval ontbrak, maar de voorwaartsen van Schiedam maakten het wel erg bar. Voor de rust van. dit toch wel pit tige, sportieve duel drong Schiedam de thuisclub geheel op eigen helft terug. De verde diging van Tonegido moest al les bijzetten om de druk te weerstaan, maar hadden al het geluk van de wereld dat de voorhoede van Schiedam geen kans zag om de technische en veldmeerderheid in een doel punt uit te drukken. Verder dan een schot van Joop Krommen hoek, dat door de lat werd ge keerd, kwam het niet. Het eerste kwartier na de rust was voor de thuisclub, maar Schiedam zag toch weer kans het heft volkomen in handen to nemen. Ronald van der Bos, Den Brinker en. Huet kregen volop kansen maar of doelman Mulder ont nam hun de kans of de bai ging uit hun schoten over of naast het doel. De fraaiste kans van de dag kreeg IJzerlo, Dat was in de allerlaatste minuut en een ieder zag de overwinning van Schiedam zich al aftekenen. IJ zerlo kwam alleen voor een leeg doel maar zag toch nog kans de hal over de lat heen te lepelen. Tevreden met het be haalde resultaat kon alleen maar de thuisclub 2ijn. Bij Schiedam zal men zich deze wedstrijd alleen maar herinne ren als die van de gemiste kansen. partij en vooral aanvoerder Schermer werd heer en mees ter op het middenveld. Hij be zielde zijn medespelers en de aanvallen van de Rotterdam mers waren dan zeker niet meer zo ongevaarlijk als voor de rust. Bij DHS moest dan ook wel eens aan. de noodrem wor den getrokken. Het spel van DHS veranderde niet veel. Het bleef te peuterig spelen en heel zelden zag men een snelle ver rassende aanval. Spar taan, dat nu veel meer op de aanval speelde hanteerde uiter mate listig de buitenspelval en DHS was zo dom om daar iede re keer weer in te trappen. In die tweede helft kwam Spar taan uit een der vele vrije trap pen zelfs tot een doelpunt. De goed leidende scheidsrechter keurde dit echter af omdat hij duidelijk had aangegeven dat het een indirecte vrije trap was. Gelukkig voor DHS raakte de uitvallende doelman Giezen de bal niet aan, dus werd het doelpunt ook terecht afgekeurd. Zo was cn bleef het 00, waar mee DHS voor het eerst in deze competitie een punt in eigen huis verspeelde. Het heeft het geheel aan zich zelf te wijten, PIET BUL Schiedam Na afloop van de wedstrijd tegen het Rotterdamse Hou Stand waren de dames van Juliana eensluidend van mening dat deze tegenstander niet in de promotieklasse thuishoort. Zo simpd was het Rotterdamse tegenspel dat de Schiedamsen zich konden permitteren ongeïnteresseerd te spelen. Alleen door deze instelling van Juliana kon nou Stand wat tegenstand bicdenen de strijd rek ken tot ruim drie kwartier. Overigens betekende dit zwakke Hou Stand-verweer voor een aantal Juliana-speelsters een welkome bij komstigheid. Selectietrainingcn en vvedstrüden voor het districts- team bezorgden deze speelsters een overladen programma. Dat Hou Stand desondanks niet in staat bleek tot een positiever resul taat te komen illustreert de zwakte van deze tegenstander. Weed de wedstrijd voor Juliana een saaie bezigheid, ook de Schicdamse scheidsrechter Flooy kon weinig eer behalen aan dit duel. De technische on volkomenheden. van Hou Stand latend voor wat het was pro beerde deze scheidsrechter het spelelement te laten prevele- ren. Aan opslag was Juliana echter al veel te sterk waar door Bep Schreutelkamp een- serie van tien punten kon plaat sen. zonder Rotterdamse tegen stand. Juliana nam geen risico en ging snel door naar 515. In de tweede set verslapte Julia na '<s interesse. Door foute ser ves en wat meer Rotterdamse inzet keek Juliana zelfs tegen een 63 achterstand aan. Een verwrongen beeld echter want een geringe tempoversnelling betekende via 88 de tweed* Juliana zege. 3—15. Evenals de voorgaande sets werd ook de laatste set een formali teit. Christine Visser speelde als tegen een sterke tegenstan der waardoor Hou Stand ge dwongen werd definitief af te gaan. Via 99 behaalde Julia na een moeiteloze 915 zege# Siem Bosdijk in actie Van onze sportredactie Schiedam Dat PPSC het In de thuiswedstrijd tegen DIJNO zater dag moeilijk zou krijgen was te voorzien. De Schiedammers won nen immers destijds de eerste ontmoeing in Den Haag met 31, zodat het een logische 2aak was, dat de Hagenaars belust waren op revanche. Dat hebhen zij voor een deel ook gekregen, want toen de uitstekend leidende arbiter Vermaas het eind aankondigde wa ren de punten met 22 broederlijk gedeeld. Inderdaad broederlijk, want dit pittige duel was zeer sportlef en gezien het scoreverloop kwa men de toeschouwers ook nog aan hun trekken. PPSC begon uitstekend, want reeds in de derde minuut konden de Thur- 1 edebewoners juichen. Dat ge beurde na een goede pass van de achter zijn voorhoede opere rende Piet van Veen, die de goed meegekomen Eef Krab bendam de kans gaf na goed doorzetten 10 op zijn naam te brengen. De defensie van DUNO bleef Wel staan voor vermeend buiten spel. maar grensrechter en scheidsrechter dachten daar anders over en deze 10 voor sprong was voor PPSC moedge vend. Toch zou het lange tijd zo blijven, zeker aan de kant van de PPSC-a-anval, want hoe de weer van de partij zijnde Siem Bosdijk. Piet van Veen en Lodi Kalden ook werkten (laten wa Eef Krabbendam in dit rijtje niet vergeten, want hij behoor de de2e middac tot de uitblin kers). de verdediging van DUNO gaf geen krimp. Dat zat er ook wel in. want al moesten de groen-zwarten voor keeper v.d. Linde een reserve-doelman inzetten (Van Raam stond on der de lat), spelers als Rensen, aanvoerder v.d. Linde en Den Heyer staan er borg voor dat geen enkele tegenstander het tot veel doelpunten zal brengen. Vandaar dat het te verwachten was, dat acht minuten voor rust de gelijkmaker tot stand kwam. Weliswaar ging daar een schoonheidsfoutje van kee per Kronenburg aan vooral, maar niettemin kon Buis de partijen toen toch op gelijke voet brengen (1-1). Na rust een fel op balbezit spelend PPSC. dat via goede combina ties de DUNO-defensie op de proef stelde. Maar zie, juist aan de andere kant viel een doelpunt. Dat gebeurde in de elfde minuut, toen in feite de igehele defensie van PPSC faal de, waardoor Kuiper deze fou ten kon afstraffen door dit keer onhoudbaar voor Kronen burg de stand op 1—2 te brengen. Het pleit voor PPSC's moreel, dat de Schiedammers in de aanval durfden te gaan en met succes. Een kwartier voor het einde kogelde Eef Krabben dam hard 2—2 langs keeper Van Raam. In de resterende minuten moest DUNO met de rug tegen de muur. maar de Hagenaars slaagden er toch in een derde Schiedams doelpunt te voorkomen. Bosdijk werd twintig minuten voor tijd nog vervangen door Frank de Kok, terwijl v.d. Kraan na rust met Piet van Veen van plaats ver wisselde. PPSC bezet nu de achtste plaats met 12 punten uit 13 wedstrijden. Bovenaan staat Die Haghe met 18 uit 13 en on deraan Naaldwijk met 4 uit 12. Op dit moment is er maar één conclusie en wel dat PPSC een goede middenmoter is. Schiedam Had Excelsior verleden week tegen Tone- gïdo toch wel al het geluk van de wereld met de over winning van 10. Gisteren kreeg het in de uitwed strijd tegen GDS met de nederlaag van 10 niet wat het toekwam. Gezien het vertoonde spel van bei de teams had een punten verdeling de verhouding het beste weer gegeven. Excelsior moest het nog doen zonder verdediger Hans van Deventer die we gens een knieblessure zijn plaats in moest laten ne men door Berry Heïjster. Aanvankelijk had Excelsior het initiatief. Die periode bracht echter geen doel punten. De thuisclub zag kans de bakens te verzet ten. Het drong zelfs sterk aan, maar mannen als Van Hasse>l, Ouwerling en Et- man toonden wat zij waard waren en riepen de ook al niet zo sterke aanvallers van GDS een halt toe. In de tweede helft leek het er op, dat Excelsior toch wel naar de winst zou kunnen grijpen, maar de voorhoe de bleek niet bi'j machte om het sterke verdedi- gingsblok van GDS te door breken. Eigenlijk toch nog geheel o-nverwaeht nam de thuisclub met. wat men noemt een .frommel-doel puntde leiding. Vanaf die tijd ging de strijd weer vol komen gelijk op met kan sen over en weer. Het macht Excelsior niet luk ken om tot de toch wel ver diende gelijkmaker te ko men.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4