Bouw woningen Zwaluwlaan begint Wm Stadhuis baadt in het licht Noodweg voor de 196 woningen Sluiting gemeente diensten SCHIEDAMSE BOUWBEDRIJVEN EXPERIMENTELE WONINGBOUW' Jubilarissen bij Wilton 3D Mi .MA ELJi JiNGENT W0D5TRATEN_DDÖDL0PEKDE WEGEN "GETREDEN en SERUDEN WEGEN! ~ÏS VOOR" EIGEN "RISICO Gemeente wil 70 populieren overplanten 24 en 31 december: ÜHIEDAMSCHE COURANT Zaterdag 18 december 1971ONAFHANKELIJK DAGBLAD99ste jaargang no. 24287 Broersvest. 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Vier Schiedamse bouwbedrijven zullen omstreeks eind februari 1972 beginnen met de bouw van 86 woningen op het terrein tussen de Hargsingel en de Zwaluwïaan. Van deze woningen kunnen 'de éérste ongeveer negen maanden daarna worden opgeleverd* De gemeenteraad behandelt het voorstel tot de bouw in de vergadering van 2i januari, daar na gaat het naar G.S. ter goedkeuring. Voordat met de bouw begon nen wordt, zal eerst de fun dering van de oude nood kerk De Ark moeten ver dwijnen- Het complex wo ningen heeft duidelijk een experimenteel karakter en wordt gebouwd na een prijs vraag, waarbij de Buwraaat- schappij SSN, het bouwcon- sortium Kippers, Ostade en Hooghart, de NVD Baron en Van der Kraan's Bouwbe drijf als winnaars uit de bus kwamen. De. woningen komen zoals bekend bil het toekomstige winkelcen trum aan de Zwaluwlaan, Re kening houdend met de wensen naar laagbouw heelt architec tenbureau. Lucas en Niemeijer voor: eengezinswoningen geko zen. die duidelijk van het ge bruikelijke patroon afwijken wat betreft uiterlijke vormge ving en situering. In het hart van het plan zijn de woningenrug aan rug gelegd met daartussen een voetgan- gers-wandeistra at, waaraan de toegangen tot de woningen lig gen. Deze straat is ook te ge bruiken voor bewoners van ive- thei-Tuindorp.' die naar het toe komstige .winkelcentrum wil len. Deze streng .wordt aan bei de zijden geflankeerd door rij en eengezinswoningen met ber gingen' en ruimte voor auto's. Daartussen. ..komen..' groen, speelvelden, kinderspeelplaat sen, zitruimte en andere voor zieningen, Direct aan de wonin gen kom eri tuinen, te. liggen'niet een meer privé karakter, die ,ai dan niet naar de wens van de bewoners, direct kunnen overga an-in de gemeenschappe lijke tuin. Uitgangspun van de woonwijk is zoveel mogelijk differentiatie in woonomgeving te maken, onder andere, in maat en .aankleding, ovrgangsgebieden te maken tussen gemeenschappelijk en privé-en- het weren van auto's. De woningen zijn ontworpen naar •een. niet all-edaagsfype, het zo genaamde bajonettype. wat wil zeggen dat er een geknikte houwmuur komt. De woningen bestaan op de begane grond uit een grote open. keuken met af zuiging. een berging, een hal en een woonkamer met open trap raar de slaapverdieping. Od de slaapverdieping zijn 3 of .4 slaapkamers, een badkamer en een berging. Opvallend bij het project is da grole mate van flexibiliteit,* waarnaar de woningen kunnen worden gebouwd. De indeling van woning is tot op zekere -hoogte door de bewoner in de bouwfase te bepalen of tijdens da bewoning te veranderen. Zo kan op dc begane grond de hal groter of kleiner worden ge maakt, kan de wand tussen keuken en woonruimte vele vormen hebben, en is in één van de te bouwen typen ook verdere indeling van woon ruimte mogelijk. In principe zijn dus alle wanden weg te ne men. en te verplaatsen of te* veranderen ook op -de boven verdieping-komen geen dragen de tussenwanden vo^r al worden door de plaatsing van de trap hadkamer en door aan sluitmogelijkheden op de gevel beperkingen opgelegd. Voordelen, van het bajonettype zijn: een grotere ruimtewer king in de plattegrond, de wo ningen zijn beter schakelbadr en zijn afzonderlijk beter her kenbaar, er zijn meer variatie mogelijkheden in plattegrondïn- deling en in woningtypen en er is meer privacy voor de bewo ners. Alle 88 woningen zullen worden verkocht. Dc bouwbedrijven ra men de koopprijs op f 64.000 tot 70.000, terwijl de erfpacht per woning op dit moment op zo'n f 1.000 wordt geraamd. De overheid staat garant bij de knop voor 9(1 procent, zodat men dus aan eigen geld 16.Ö00 tot I 7.000 In eerste instantie no dig zou hebben. D-e vier bedrijven menen,'dat het' experimenteel bouwen in dit gedeelte van Kethel veel be langstelling zal hebben. Aan vankelijk was bier hoogbouw gepland, wat later niet is door gegaan. SSN-directeur drs, C. -Noordzij: „Als bedrijven zijn we hier uitgedaagd. We hopen rlat de gemeente dit nog eens doet en aan diverse bouwbe drijven eens de opdracht geeft met plannen te komen voor wo ningbouw. Wij worden graag uiisedaagd". Het is dc bedoeling, dat eind 1972 het eerste gedeelte ongeveer 4.200 m2 van het winkelcen trum aan de orde komt. Ver moedelijk zal tegen die tijd met de bomv kunnen worden .begon nen. Schiedam In verband met de. aanleg van een nieuw hoofd riool van het gemaal „Kethel" aan de Schiedamseweg naar het gemaal „Nieuwland" aan de Loeffstraat wordt op het padvindersterrein bij de Sport- parkbrug een tijdelijk vijzelge maal gebouwd. De zeventig po pulieren van ongeveer twaalf jaar. oud, zullen nuhet veld moeten ruimen. Aangezien men bij de Gemeentelijke Plantsoe nendienst zeer zuinig is op der gelijke mooie bomen, is beslo ten om de populieren over te ptanlen. Een gedeelte van de bomen gaat naar Groenoord, ook gaan er een aantal naar de tuin van het Gemeente Ziekenhuis. De bo men worden waarschijnlijk vol gende week overgeplant, in ie der geval nog dit jaar. De overplanting wordt een om slachtige operatie. Om de stam van de te verplaatsen boom wordt een ijzeren klem aange bracht, waaraan de boom met behulp van een kraan uit dc grond wordt gelicht. Uiteraard wordt er een grote kluit aarde mee getrokken, om zoveel mo gelijk wortels aan de boom te laten zitten. Populieren hebben de eigenschap gemakkelijk wortel te schieten bij overplanting. Op de plaats van bestemming worden dc bo men geplaatst in tevoren ge graven kuilen, die zo diep zijn, dat de bomen in het grondwa ter staan. Schiedam De Schiedamse ambtenaren krijgen vrijdag 24 en 31 december 's middags om half een vrij. Burgemeester en wethouders hebben hiertoe be sloten, omdat dit jaar kerst feest en nieuwjaar in het week einde vallen. Alle afdelïnseo van de gemeen te-secretarie, ook de afdeling Bevolking. Burgelijke Stand en Militaire Zaken, zullen die mid dagen gesloten zijn. Het sluiten van huwelijken op het stadhuis •gaat normaal door. De dienst voor Gemeentewerken, de Woningdienst, de Gemeente lijke Sociale Dienst en de Ge meentelijke Technische Bedrij ven zullen eveneens gesloten zijn. Van de laatstgenoemde af deling blijft de storingsdienst functioneren. De gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst laten mst Kerstfeest en Nieuwjaar de weekendregelin c vrijdagmid dag: om half een ingaan. Het Stedelijk Museum sluit op de vrije vrijdagmiddagen om half een. even ais het kantoor van de VROM-dienst. De reinigingsdienst zal het opha len van huis- en bedrijfsvuil 24 en 31 december van de middag naar de morgen verschuiven. Het overlaadstation aan de Pa rallelweg is de vrijdagen 24 en 31 december en de zaterdagen 25 december en 1 januari geslo ten. De filialen van de Gemeenschap pelijke Openbare Bibliotheek blijven 24 en 31 december de ge hele dag gesloten. De centrale Bibliotheek aan de Lange Ha ven blijft open tot 's middags een uur. Schiedam In. een kantine van dc Dok- cn Werf Maatschappij Wilton-Fjjenoord NV zijn vrij dagmorgen 21 jubilarissen ge huldigd. Zij werden toegespro ken door het directielid Ir. O. J. van der Vorm. die tevens de Koninklijke Onderscheidingen aan hen uitreikte. Dc jubilaris sen ontvingen voorts uit zijn handen geschenken onder cou vert en getuigschriften met de daarbij behorende insignes. Veertig jaar in dienst waren, de beer D. van Genderen uit Vlaardingen en de heren M. de Held, J. Noordzij en H. van der Velden uit Rotterdam, Vijfentwintig jaar in dienst wa ren de heren C, C. Clarijs. J. Dries. P. H. van Kempen. P. du Kruijff. J. M. Nieuwenhuijzen. H. Overheul en C. Sas uit Schie dam, J. den Dekker, D. Griesse, E. F. Kulik, W. C. Mulders. J van Papeveld en H. van der Vorm uit Vlaardlngen en :T: A. J. Corpeleijn, G. H. Gort, A. Kriek en C. deSnoo uit Rotter dam* schijnwerpers. Dit fraaie ge zicht is te danken aan de Ge meentelijke Technische Be drijven, die de'feestelijke ver lichting hebben aangebracht Zoals bekend is het de bedoe ling, dat ook andere gebou wen in het feestlicht worden gezet. Dat verdient aanbeve ling, want het 's avonds fraai verlicht stadhuis is het aan zien waard. chiedam In het verlengde van de Churchillweg is hij van de Zwaluwïaan langs het meest kostelijke Uatblok van het «achplein een weg aangelegd laar' het gebied, van Woud- hoèk-Zuid. Het verkeer maakt van deze noodweg al gebruik. 2e dienst van Gemeentewer ken heeft daarom een. waar schuwingsbord aangebracht aan het begin van de weg. Ook aan het eind van de Mozartlaan is er een geplaatst.' Het op-, schrift: Bouwplan 196 woningen noodstraten en doodlopende wegen berijden en betreden geheel op eigen risico. De weg loopt namelijk dood op het bouwterrein in Woudhoek- Zuid. waar een begin is ge maakt met de bouw van het 'complex 396* eengezinswonin gen. Voor dit project is de eer ste officieuze paal geslagen. Schiedam Sinds kort is het Schiedamse stadhuis bijzon der fraai verlicht door op de Grote Markt aangebrachte

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1