Volley weer op voorste plan De Broekenspecialist SWveel kansen onbenut DFC overtreft Fortuna in eerste deel dubbelslag Sunlight en SPSV delen 1 Hoogstraat 86 Aad Osterholt grote uitblinker TREFFER Wij „zitten" ai 35 jaar in broeken. Natuurlijk niet in dezelfde. Ze gaan echter wel erg lang mee die broeken van Gewestelijk kampioenschap Geringe pimtenoogst Invaller Wout van der Linden doet Bouman vergeten GEJUICH IMPONEREN Ook deze kopbal van Wout de kopper" treft geen c/oel. Van onze sportredactie Vlaai-dingen Het eerste damesteam van Volley'68 heeft dc kansen op de titel weer in eigen hand genomen. In Ylaardingen speelden de Volley-dames een bijzonder sterk duel tegen koploper PVC 2 uit Den Haag en zegevierden verdiend met 31. Door deze overwin ning komen de Vlaardingscn op een tweede plaats terecht, slechts twee punten achter leider PVC. Schiedam „Rinus Gosens, voor twee keer drie kwartier terug op het „oude nest" zag de strijd tegen SW als het eerste deel van een Cup wedstrijd. „Want", zo rede neerde de oud-Schiedam mer, „volgende week staan we weer tegenover elkaar en dan hebben wij het voordeel van eigen terrein. Dan ho pen wij op de winst en dat zit er, naar wat ik vanmid dag heb gezien, wel in". Nu Beide teams begonnen nerveus. Volley voelde de druk van het moeten winnen terwijl PVC door een recente nederlaag wat miste van het zo gebruikelijke zelfvertrouwen. ~De Vlaardingse herstelde zich als eerste en ging via 104 door naar een eerste zege: 156. Onbegrijpelijk was de inzinking van Volley die volgde op de zege in de eerste set. Aanval lend volgens een vast stramien verkreeg PVC een ruime voor sprong en behaalde ondanks een goed spelende Klarie van de Tuin en Annie v.d. Meeberg een overduidelijke 315 zege. Trainer Peter van de Weyden had het toen wel gezien. De Haagse tegenstander bleef vol harden in het vaste aanvallen de spelletje waardoor hij z'n dames met nieuwe opdrachten het veld in stuurde. Met succes, want Volley ging gevarieerd aanvallend de zege tot zich trekken. PVC had geen ver weer en verspeelde een snel ge nomen 26 voorsprong. Ver rassend spelend Volley kwam op 6—6 en nam via 158 een comfortabele 21 voorsprong. Spelend op veilig" maakte Vol ley in de laatste set een 1—4 achterstand ongedaan. PVC bleef zonder succes proberen met zachte plaatsballen de Vlaardingse defensie in moei lijkheden te brengen. Volley nam geen risico waardoor be keken spelende Nel van de Kraan kon scoren op goede set ups van Riet Sanstra. Via 95 en 139 putte Volley moed uit het soms voortreffelijk verdedi gen van Anita Smit en Jenny Demmink en ging door naar 149. PVC was kansloos toen Volley met een harde smash de opslag verkreeg. Via 14—10 be haalde Volley een verdiende 1510 overwinning. door Bas van Bochove tilde de Heracles oefenmees- ter niet zó zwaar aan de 10 nederlaag. „Een pun tenverdeling had hier beter op zijn plaats g«weest. Want wat de jongens hebben ge presteerd, daarover ben ik niet ontevreden". Gosens kon, evenals zijn „rivaal" Jan Bens geen. ontevreden ge luid laten horen. Onder barre weersomstandigheden hebben beide teams getracht er het beste van te maken. 3ij vlagen kwam de oostelijke formatie als geheel beter uit de verf. Het had, zeker het laatste half uur van de eerste helft, een redelijk uitzicht op het openen van de score. Heracles creeërde zich Woef van Meeteren, hier in duelhad legen Heracles duidelijk zijn dag niet. in die periode een aantal doel kansen waarbij vooral Mulde- rij en Tisclink de animators wa ren. Toch was daarvoor, welge teld in de zeventiende minuut, Heracles goed weggekomen. De uitstekende Osterholt bediende Van "Waardhuizen van een gave pass waaruit de kleine Schie dammer het houtwerk naast Van der Heiden trof. Van Waardhuizen en Osterholt zouden in het verloop van de strijd nog vele malen van zich doen spreken. Zeker in de twee de helft, veruit het beste deel van de wedstrijd, ontpopte Os terholt 2ich als een rustbren- gende laatste man, maar zag daarbij ook nog kans om, mee naar voren getrokken, goede passes uit te delen. Bens: ,,Een lust voor het oog zoals Oster holt speelde. Een compliment voor die vent. Tiesselink had het er maar moeilijk mee". De tweede helft, waarin SVV het voordeel van de felle wind had, maar ook een helft waarin He racles SVV vaak ver terug drong, bracht de Schiedam mers snel een doelpunt. War- naar, met griep in het veid, schoof de bal na ze*. minuten spelen in de richting van Van Duppen, die hard en laag Vrr Waardhuizen van een pass b<-> diende. De hieruit ontstane ve warring bij Heracles werd dc Van Waardhuizen met een do? punt afgestraft: 10. Heracles zocht hierna nog mei- de aanval, legde beslag op h- middenveld, waarop Wamaar en Mulder al lang hun greep hadden verloren, en bezoryG» SVV moeilijke momenten. De afwerking bleef echter achter wege. Gosens daarover: „Ach. iedere vereniging in de eerste divisie zoekt goede spitsen. Maar waar haal je 2e van daan". Dat SVV zich zo in de verdruk king liet spelen was eigenlijk niet nodig. Het had daar in het verloop van de tweede helft zelfs resoluut een einde kunnen maken door de score te verho gen, Via snelle uitvallen, waar in zich vooral Van Duppen en Van Waardhuizen onderscheid den, kwamen die kansen er dan ook. Maar ook voor Jan Bens zat de afmaker achter of onder de „kerstboom". Hij later: „Maken wij die kansen af, dan hoeft SVV niet te spelen met de angst om te verliezen. Watn daarom werden wij na de rust hoewel wij de kansen kregen vaak weggedrukt". In ieder geval heeft Bens en ook Gosens de tegenstander van volgende week 2ien spelen. Of ze er iets wijzer van zijn ge worden? MAANDAG 28 DECEMBER 1971 Van Weerdenburg zesde Den Haag In Paviljoen Parkzicht, in het Haagse Zui derpark is in de vierde klas se Iibre het gewestelijk kam pioenschap verspeeld. Win naar werd Schoonderwoerd uit Gouda met veertien punten. De eindstand is: Wi'm Muider ontloopt een tegenstander, maar zal daarna met alleen doelman Van der Heiden voor zichde kans tot scoren laten liggen-. 1. Q. Schoonderwoerd (Gouda) 14 584 284 19 2.05 2- P. Verdol (Veen Rijnstreek.) 12 547 262 24 2.03 3. W- Hebly (Bol lens treek) 10 555 245 19 2.26 4. M. Haring (Delft) 3 529 273 16 1.93 Z. S. Verhoeven (Schiedam» 3 518 27? 13 1.87 r>. h. A. van wcerdenburg (Dordrecht) 8 467 269 14 1.81 7. A. de RaaX (Den Haag) 6 f,00 263 15 1.90 3. M. v, d. Graaf (Krimpeoerwaard) 4 463 279 13 1.44 9. A. j. van de List (Rotterdam) 2 437 280 15 1.38 Sehiedam/VIaarcHngen liet rc- serveieam van Juliana heeft in de promotieklasse voor een da verende verrassing gezorgd door koploper AMVJ 2 met een 30 nederlaag huiswaarts te sturen. In een bij vlagen on vriendelijk duel toonde AMVJ zich een slechte verliezer door na afloop de schuld te schui ven op de scheidsrechter. Toch komt alle eer toe aan de Schie dammers. Fel spelend met een grote inzet lieten ztf in een aan trekkelijk duel de Rotterdamse koploper verdiend van hun voetstuk duikelen. Va nde sei- standen IT—15, 35—6 en 16—14 bewezen de oranjehemden weer tot de kanshebbers te behoren. Een wat beter spelend SPSV is er niet in geslaagd de volle winst te behalen tegen het laagge klasseerde Sunlight. De Schie- damse politiemannen maakten in de eerste set een 50 achter stand ongedaan en stoomden door naar £—15. Ook in de tweede set was het openings ini tiatief voor de Viaardingers maar een doeltreffend speiend SPSV won door een 7—1 achter stand om te buigen in een 9 15 zege. Hierna bleek het Schiedamse kruit verschoten. Sunlight waagde een alles of niets offen- sjef waardoor in een gclijkop- ga&nde derde set de zege naar Sunlight ging: 1512. In de vierde en lardste set had SPSV de zege binnen handbe reik. Sunlight weigerde *>chter te capituleren waardoor een 22—14 achterstand werd terug gebracht tot 1414. Geholpen door enkele Schiedamse fouten kwamen de Viaardingers toch nog aan het verdiende puntje door in een 'langdurige slotfase door te drukken naar 1614. Van onze sportredactie Schiedam Gering was dc pun- tenoogsi voor S2C dit polo- weekend. Met twee teams te water viel er een gelijkspel en een nederlaag te noteren. Het gelijkspel van SZC-3 tegen het ïeserveteam van Shell was ge- den het zwemsurplus van de Viaardingers ruim geflatteerd. kalm verdedigend SZC werd op een verdiende 10 achter stand gezet door Berkhout en voor het overige hield keeper wies bekwaam zijn doel Waterpolo schoon. Twee slimme doelpun ten van de Bruin, na aangeven van Van den Boom, betekenden tegen alle verhoudingen in toch 2 1 voor SZC. Kort voor tijd toch nog 2—2 toen een verre wogbal in de uiterste hoek ver dween. fct eerste zevental van. Viking vjaardingen nam het op tegen ^C-2. De ruime 62 overwin- van de Viaardingers komt voor een goed deel op rekening pn een reeks dekkingsfouten «J de Schiedamse formatie, door Viking bekwaam afge straft met een even grote reeks strak gescoorde doelpunten. De "trastens zo talrijke SZC-aan- aiien verwaterden evenwel °°or onnauwkeurig plaatsen waardoor de Vikingkeeper heel jat minder te verwerken kreeg zijn SZC-collega. Zo kwa den de veld verhoudingen in de «ure onevenredig tot. uitdruk- hoewel beide winstpunten terecht naar Viking gin- "at in de le klasse compe te van de ZRO een flrrke stap °t> de ranglijst deed. Dordrecht Eigenlijk was de 3 0 zege van DFC (de vierde op een rij aan de Krommedijk) niet eens geflatteerd. Wat Ie dereen na afloop ook volkomen toegaf. Want het Vlaardingse Fortuna had totaal geen afweer tegen het rood-witte speltype. De Wolfs pupillen wensten zelfs niet over te schakelen, toen n drie kwartier DFC door twee fraaie treffers van Wout van der Linden, Chris Bouman vervangend, het eerste gedeelte van de dubbelslag al lang naar zich toe had getrokken. Want Fortuna volhardde in het combinatiespel. Ook toen bleek dat spelverdeler Arie Don geen centimeter vrijheid kreeg van aanklever Jan de Ble, die zelfs in het tweede bedrijf de aanval lende taak van Ton Vorstenbos kon overnemen. Omdat de Schiedammer, na een sublieme eerste helft, waarin zijn kaak ontsteking hem duidelijk parten speelde, het wat rustiger aan wenst te doen. Zoals gemeld overzag Fortuna de „overstap" van het middenveld niet. Waardoor DFC gemakke lijk met lange ballen Van Oor schot. Van der Linden en Struis aan het werk kon zetten. Waar door er tevens moeilijkheden kwamen in de Fortuna-defen* sïe. Vooral omdat de laatste lijn van de bezoekers, maar nauwelijks het Dcrdtse trio kon afremmen. Wat ook bleek bij de grove defeu* sic (out toen DFC middels Van Oorschot de tweede hoekschop nam. De kopbal van Frans Struis bereikte zelfs Van der Linden, die via Corver's han den voor het eerst het gejuich inzette. Doelman Eikelcnboom had voordien tot tweemaal toe Vorstenbos afgeremd. Voordat DFC in de 35e minuut via de onberekenbare Van der Lin den. die toen middenveldstra- teeg Rob van der Bol en Gerrie Pijl misleidde, de voorsprong had vergroot, boezemde alleen de twee 12 combinaties van Anton Huijer en het schot van door Hans Coolegem Arie Don. dat Wim van Baarle als laatste man van de doellun afhaalde. DFC-goalie Cees Ver sluis enig ontzag In. Huijer verdween zeife een half uur voor tijd, oniu.Jfc hij bij Gradus Roeland niet kon impo neren. Met Piet de Vries, ver anderde er bij de Viaardingers de opbouw, maar veel effect had dit niet. Aat Reijgersb&rg, die al snel voor de geblesseerde Loet Kwist werd ingezet, kreeg evenals Mattie van Toorn wat meer gelegenheid om het Bou wer en 2ijn mannen moeilijk te maken, maar daar bleef het dan wel bij. Hoewei DFC de versnelling in het tweede deel terugdraaide, ont kwam Fortuna niet aan de der de treffer, toeri zeven minuten voor tijd Jan de Bic met Van der Linden de van Eikelenboom lerugstuitende bal in de derde treffer omzette. Dat hierna de „verse" Ab van 'l Hoff en Hen- me Wijs het Dcrdtse klimaat nog enigszins, verbeterden, was in feite overbodig. Opstellingen: DFC: Versluis; Van BaarJe, De Blok, Bouwer, Roeland (Van 't Hoff); Vor-, stenbos, Kemper. De Bie; Van Oorschot. Van der Linden, Struis (Wijs). Fortina: Eikeienboom; Corver, Robbenmond, Pijl, Jansen; Don, Van der Bol, C Bouman; Huijer (De Vries). Van Toom, Kwist (Reijgersberg). ïïmmmÊmmmwmmmmmtKmmmmmmtBaaaÊammmmm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3