SCHIEDAMSCHE COURANT Studiecommissie voor geestelijke vo toe zeiden de inbrekers FEESTELIJK WEEKEINDE IN DE WAAG 2 kranten voor één prijs! Om achterstand in te halen: Krediet voor Technische Bedrijven San mÊgÊÈËÈÊSÊÊm Hulp van gemeente voor werkgroep Woudlioek- Spaland Aanvullend krediet van bijna vijf miljoen voor aanleg diepriool Gemeentewerken krijgt door- spuitapparatuur Vakantiekamp «Helpt Elkander" Met stiletto in buik gestoken Bingo-avond in Landvreugd Brandkastkraak mislukt Onwel en overleden Maandag 17 januari 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 6 pagina's 99ste jaargang no. 24210 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - In verband met de bouw van 182 portiekwoningen In Woudhoek-Zuid, zullen de Technische Bedrijven moeten beschikken over een krediet van F 1.311.000,-. Burgemees ter en wethouders van Schie dam verzoeken dit krediet te verlenen, ten laste van de fca- pitaaldïenst van het gasbe drijf, het waterleidingbedrijf en het elektriciteitsbedrijf. Het bedrag kan als volgt wor den gespecificeerd: het gasbe drijf krijgt f 375.000,-, het wa terleidingbedrijf f 258 000,- en het elektriciteitsbedrijf f 878.000,-. De jaarlijkse las ten, rente en afschrijving, die ten laste van de verlies- en winstrekening van de bedrij ven komenworden becijferd op ongeveer f 126.500,-. In de geraamdeinvë'stérihg voor het gasbedrijf zijn buiten beschouwing gelaten de kos ten die verbonden zijn aan het plaatsen van geisers in de wo ningen. Deze kosten zullen worden bestreden uit het kre diet voor de plaatsing van gei sers in nieuwe woningen. Schiedam De dienst gemeen- tewekren (afdeling plantsoe nen} heft een doorspuitappa- ratuur nodig voor de draine- ringen, welke ten behoeve van de afwatering zijn gelegd in plantsoenen en sportvelden. De aankoop van deze door- spuitappara-tuur kost f 16.000. Het college van b. en w. stelt de gemeenteraad voor aan de dienst van gemeentewerken hiervoor een .krediet van f. 16.000 te verlenen. De totale lengte van de drains is thans ongeveer 100 kilomter. Om deze ondergrondse voor zieningen optimaal te kunnen laten functioneren, dienen zij eenmaal in de drie a vier jaar teCwordertdoorgespoten. Tot op heden werd de nodige ap paratuur steeds gehuyrd. Hier bij is het evenwel niet mo gelijk op elk gewenst tijdstip over de machine te beschik ken. De commissie van. ge meentewerken kan 2ich met deze aanschaffing verenigen, het advies van de financiële commissie zal tijdens de ver gadering aan de gemeente raad worden meegedeeld. khledam De vereniging Helpt Elkander houdt in 1972 weer een vakantiekamp voor geestelijk gehandicapten. De opzet van 't kamp zal dit jaar anders zijn dan de vorige ja ren, Het kamp wordt gehou den in Oldebroek, voor de or ganisatie is een kampcommis sie in hat leven geroepen die hu ai bezig is met de voorbe reidingen van het program ma. h Oldebroek staat een jeugd herberg tot beschikking van de,vereniging, deze herberg is speciaal aangepast aan min- der-valide groepen. Het kamp wordt gehouden van 3 tot en "iét 10 juni 1972. •nkele weken voor het kamp wordt er een contactavond be legd voor de ouders en verzor- j gets van de deelnemers. Bo vendien zal de kampcommis sie een uitgebreide folder uit geven, waarin zich ook het aanmeldingsformulier be vindt. Schiedam Er komt een studiecommissie die zich gaat!be zighouden met de geestelijke volksgezondheid in Schie dam. In 1971 is namelijk gebleken, dat er nogal wat ont breekt aan de voorzieningen op het terrein van de geeste lijke gezondheid in Schiedam en is nagegaan, wat hieraan kan worden gedaan. De raadscommissies voor maatschappelijk werk, onderwijs, ziekenhuis eri jeugdcommissie en b. en w. zelf hebben vo rig jaar de problematiek bestudeerd en hen bleek daarbij, dat een aantal onmisbare voorzieningen onvoldoende functioneert of zelfs geheel ontbreekt. Enkele daarvan zullen slechts op regionale schaal tot hun recht komen. Verder is uit het onderzoek vo rig jaar gebleken, dat de geestelijke volksgezondheid onverbrekelijk is verbonden met de volksgezondheid in het algemeen en met voorzienin gen op andere terreinen zoals het maatschappelijk werk. D« taak van 'de stadiecommissie zal zijn: het aangeven van prioritei ten van tot stand te brengen of uit te bouwen voorzieningen ten behoeve van de geestelij ke volksgezondheid; het aangeven van een meer uitgewerkte opzet van de meest urgente voorzieningen, waarbij onder meer aandacht dient te worden geschonken aan hun functie als onderdeel van samenhangende voorzie ningen; - daarbij rekening te hóuden met de mogelijkheden van verwerkelijking, met zo nodig alternatieve mogelijkheden; voorstellen te doen omtrent de samenstelling en taak van een meer permanent overleg orgaan op het terrein van de geestelijke of van de gehele volksgezondheid. De raadscommissies zijn tot de conclusie gekomen dat de stu diecommissie uit de belang rijkste betrokken organen of groeperingen moet worden sa mengesteld: de Kruisraad, de instellingen voor maatschap pelijk werk, de vereniging van huisartsen, de GG en GD. de Gemeentelijke Sociale Dienst, raadsleden en de wet houder voor de volksgezond heid. De raadsleden kunnen in de stu-, diecommissie plaatsnemen ter informatie en voorberei ding van het gemeentelijk be leid. Ze zouden tegelijkertijd de leden van de raadscommis sie voor volksgezondheid, maatschappelijk werk en zie kenhuis zo goed mogelijk moeten vertegenwoordigen. Slachtoffer builen levensgevaar Maassluis Een 25-jarige in woner van Hoek van Holland, H. B., is in de nacht van za terdag op zondag door de 17- jarige C, J. B. uit Maassluis met een stilettto in de huik ge stoken. Het slachtoffer, dat ïs opgenomen in het Hoïy-zie- kenhuis, is bulten levensge vaar. De dader is gearres teerd. Xi1SlfC'Sth SchSedam „Tast toe", zeiden de inbrekers gisteravond in een Schiedams Ievensmiddelenbedrïjf tegen een aantal jongetjes dat hen op heterdaad betrapte. Zij braken net een brandkast open toen de jongetjes binnenkwamen door een openstaande achter deur. Van de Inbrekers mochten ze alles, wat ze zich door een forse hoeveelheid snoep en limonade geen twee keer Heten zeg gen. Totdat de politie roet In het eten gooide. De inbrekers namen de vlucht, de jongetjes ook op één na. De 11-jarige Martin, door Wet gesnoep onpasselijk geworden, was bang in de kantoorruimte achtergebleven- De politie vond hem en nam hem mee naar het bureau, maar later mocht hij, geschrokken van het plotselinge avontuur, naar huis. Het onderzoek wordt voortgezet. De drie inbrekers gingen er overigens zonder buit vandoor. Schiedam Naar aanleiding van het verzoek van de werk groep Woudhoek-Sp3land. om hulp van de gemeente te mo gen ontvangen bij bet verzor gen x'an stencilwerk. een toe lage in de kosten bij het ver zenden daarvan, een beroep '.e mogen doen op deskundige medewerkers van de gemeen te over onderwerpen die in de werkgroep besproken worden eu om enkele keren per jaar een vergaderruimte toegewe zen te krijgen voor een bijeen komst van de werkgroep, ant woordt het college van b. en w. dat het stencilwerk. voorlo pig voor de tijd van een jaar. ter secretarie verricht kan worden. Dc verzendkosten zullen voor rekening van de gemeente komen. Voor de vergaderingen van de werkgroep /.ai gebruik ge maakt kunnen worden van rie aula van de dierst gemeente werken. daarvoor zulten geen kosten in rekening worden ge bracht. Aangenomen wordt dat drie vergaderingen vol doende zullen zijn. De groep kan zich voor het verkrijgen van deskundige ambtelijke voorlichting wenden tot de di recteur van gemeentewerken. De kosten dlc aan het een co an der verbonden zuilen zijn, werden op ongeveer 500,— geraamd, de2e zullen ten laste van het ontwikkelingskrediet voor Woudhoek-Spaland wor den gebracht. Dit is door het college besloten na overleg met. de woordvoerster van de werkgroep, mevrouw M. van Mansum-Schmldt. Schiedam De wijkvereniging G roervoord organiseert op vrijdag 21 januari een bingo dansant :n de Boerderij Land- vreugd. Alle leden met intro duced zijn van harte welkom. De avend begint om acht uur. Schiedam De sociëteit De Waag heeft het afgelopen weekend haar eerste lustrum gevierd. De sociëteit bestaat namelijk vijl jaar. Zaterdagmiddag was er een redelijk druk bezochte recep tie. op deze bijeenkomst waren onder meer de wethouder van onderwijs en culturele zaken, me vouw G. D. Verweij-de Graaff en de vice-voorzltter van de Stichting Schiedamse Gemeen schap, de heer J. C. J. Pels Rijken aanwezig. Bovendien gaven enkele leden van de Raad voor Jeugd en Jongeren blijk van hun belangstelling. Tijdens de receptie werden on der meer dia's vertoond over de geschiedenis van De Waag. De Waag bleek in de dertiger jaren reeds te zijn opgericht. Toen was De Waag echter nog geen sociëteit maar een club, pas vijf jaar geleden is de huidige sociëteit beginnen te draaien. Aller eerst werd op de wekelijkse gezelligheidsavonden de top tien gedraaid, vorig jaar heeft men pas een eigen installatie gekregen. Zaterdagavond is er een disco avond gehouden en zondag avond was er voor de lus- trumvierende leden van De Waag een underground-avond. Een gedeelte van de op brengst van beide avonden en van de receptie was bestemd voor een actie van Radio Ve ronica, de actie Tmeroord. Op de receptie wc en niet alleen leden van de ejugdige publiek. sociëteit aanwezig, maar tevens ouders van hel V.Ln.rmet brilJ de heer I. Peis Rijken, de voorzifter vcm de jeugdraad en wethouder mevrouw G. D. Verweij-De Graaft. Vlaardingen Inhrekers heb ben dit weekeinde geprobeerd de brandkast te kraken bij Van Berkels Patent aan de In dustrieweg. Zij wilden de brandkast openbranden. het geen mislukte. We' werd gro te schade aangericht. Vlaardingen De 67-jarige M. Struijs uit de Valerius straat werd zaterdagmorgen op de weekmarkt onwel. Kort na aankomst in het ziekenhuis overleed hij. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam stellen de gemeenteraad voor een aanvullend kre diet te verlenen voor de uitvoering van het nieuwe rioolbema- lingsplan. Het krediet zou 4.932.800 moeten bedragen. Van dit bedrag mnet 1.260.800 in rekening worden gebracht aan de algemene dienst. In maart 1S69 werd een krediet verleend van 8.100.000 voor de uitvoering van een nieuw rioolbemalingsplan. Tijdens de aanbesteding op 10 augus tus jongstleden is echter ge bleken dat het krediet niet meer toereikend is en dat 4.932.800 nodig is als aanvul ling. Het eerste krediet was geba seerd op het loon- en prijs peil van oktober 1S68, sinds dien zijn de lonen en prijzen echter aanzienlijk gestegen. Het werktempo zal aanzienlijk lager komen te liggen dan aanvankelijk gedacht was, als gevolg van de slechte bodem gesteldheid. Door de verdere uitbreiding van de bebouwing in de woon wijk Groenoord gedurende de -afgelopen jaren alsmede ter voorkoming van verdere kos tenstijgingen is een spoedige uitvoering van de hoofdriole ringswerken gewenst. Het col lege heeft daarom ook ge meend om, vooruitlopende op het beschikbaar stellen van het aanvullend krediet reeds te moeten overgaan tot ver gunning van de aanleg van het eerste gedeelte van het diepriool. Profiteer nu van het unieke tanbod 2 krenten te ontvmjan voer de prij* van Mn: del Sehladamiche Coureur met niauwi uit uw »ud in umievinr, en het Ro[t»rdim«hB Ntcuwtbled met het luute binnen-tn buiunlendie nieuwi, Gtefont nu opdrechtook bijl u 14 diftn (ruit, zonder entje verplichting, de SC RN te texorien en ontdek] zetf de vele pluspunten. «uur m.i.v,;.. •Deze bon in open envelop, zonder pontes el. «uren it»r Rocterdemtcb Nieuweblad, antwoordnummer M4, Rotterdam de SC 4 RN 14 dajen frttti mar:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1