Juliana brengt koploper in moeilijkheden SW: Verdiende nederlaag 1 -■ ,v FORTUNA HOUDT HAARLEM LANG IN TOOM Bokaal voor Holy's beste slagman Hm Burger kandidaat voorzitter ROVS SPSV: verrassend sterk B flj| Groen wint tweede concours MAASDAG 17 JANUARI 1972 3 Van onze sportredactie Schiedam Het eerste heren- team is sterker uit de volley- balw'nterpauze te voorschijn gekomen dan verwacht mocht worden. Als tegenstander fun geerde koploper Bekkerveld uit Heerlen, dat terecht met onzekere voorgevoelens de verre reis had gemaakt. Geen moment was Juliana echt de mindere van deze tegenstan der, en met iets meer lef en zelfbeheersing had het kansen om deze sterke tegenstander te, verslaan. l)at het ondanks dat niet verdei kwam dan een 1—3 nederlaag hebben de Schiedammers geheel aan zichzelf te wijten. Juist op het moment dat de Heerlense te genstander leek te wankelen, verzuimde Juliana door te drukken, waardoor het een beslissende vijfde set liet ont gaan. Het publiek moet gevoeld heb ben dat er een verrassing in de lucht hing, getuige de tal rijke toeschouwers in de sporthal Margriet. Juliana wilde ook, en nam een snelle voorsprong in de eerste set. Toch bleek de snellere Bek- kerveld-aaitval in deze ope ningsfase nog een te groot probleem voor de mannen van trainer Schreutelkamp. Bek- kerveld kwam op 58 en drukte snel door naar 613. De wijze waarop Juliana de eer ste set van zich af beet gaf vertrouwen in een spannend verloop van de tweede set. Die spanning kwam er ook. Tot 66 bleef de strijd in evenwicht, maar toen was het plotseling Juliana dat er tussen uit trek. Alsof de te genstander een laag geklas seerd clubje was, trok Juliana ten strijde. Harde en zachte smashes misten hun uitwer king niet: 127. Toch leek Ju liana geschrokken door deze onverwachte overmacht, en ging Ineens verkrampt spelen. Bekkerveld kwam terug tot 14—12 maar kon niet verhin deren dat Jaap Keijzer, weer een volledige wedstrijd aktief, de score naar 1512 sloeg. De derde set werd een volledige Heerlense aangelegenheid. Via 35 en i9 stoomde de koploper door naar 515. Te leurstellend was de geringe tegenstand van de oranjehem den toen Bekkerveld over schakelde op een hogere ver snelling. Juliana deed in de vierde en laatste set de nare smaak van de vorige set weer volledig vergeten. Harde smashes van Henk van Oossanen en Jaap Keijzer brachten Bekkerveld in moeilijkheden. Juliana nam een 73 voorsprong en had op dat moment het moeizaam spelende Bekkerveld naar een beslissende achterstand moe ten spelen. Het gebeurde niet, en via 88 ging de ploeg uit Heerlen door naar 812. Nog was de strijdlust bij de Schie dammers niet verdwenen want via 1013 kwam het te rug tot 1213. Eekkerveld nam echter geen risico's meer en sloeg bekwaam door naar de eindzege door deze set met 12.15 te winnen. Schiedam Oefenmeester Leo Beenhakkers van Veendam had het voor de wedstrijd SVVVeendam reeds voorspeld: „We heb ben geen enkele reden om negatief voetbal te gaan spelen". Wat dit voor de Schiedammers betekende door Hans ■bh Soeters •werd in de eerste 45 minu ten maar al te duidelijk. Slechts één ploeg liet aan trekkelijk voetbal zien. snel en direct. Dat dit spel "inlet van SW afkomstig was, na het goede spel te gen NAC was dit wel de verwachting, hadden de roodgroenen aan zichzelf te wijten. „Onbegrijpelijk", Veenc/am-c/oe/man Lökke in aefte. oordeelde Jan Bens na af loop. „We hadden geen middenveld, en het plaat- sen was ronduit slecht." De Schxedamse oefenmeester raakte daarmee de kern van de zaak, want bijna hulpeloos moesten de SW-ers toezien hoe Veen dam de strijd dicteerde. Toch zou Veendam pas in de 27e minuut van de eer ste helft de beslissende treffer forceren. Eer doelpunt van de grote uit blinker Jetze Pascal, die op rechts z'n directe bewaker Dieb van de Korput omspeel de, en vervolgens hard en zui ver doelman Jan van de Vel den omspeelde. Een glaszui- v«r doelpunt, „maar" aldus Jan Bens, „normaal gespro ken komt hij niet langs Dick heen, maar door die schorsing durfde hij niet". Toch viel op dat moment aan de vo'komen verdiende voor sprong van Veendam niets af te dingen, want Veendam kreeg kansen. SVV waagde z;ch sporadisch naar voren, ook al omdat de passes regel matig mislukten. Toch hadden Flip van Waardhuizen en Wout van Meeteren hun ploeg nog naast Veendam kunnen schieten, maar oog in oog met doelman Lokken faalden zjj jammerlijk. Na rust luibte het SVV dan ein delijk om aan de benauwende greep van Veen-dam te ontko men. Mocht ook voetballen, want Veendam weigerde hal- «tarrig defensief te gaan spe len. Trainer Beenhakkers: „We hebben het er in de rust wel over gehad, maar we za gen geen aanleiding om de k.st dicht te gooien. We gin gen er zelfs vanuit dat er best nog wel eentje bij kon". Mot Wieringa in de plaats van Beuvlnk, kreeg Veendam het toch wel wat benauwd toen SVV plotseling wel greep op het middenveld begon te krij gen. Wout van Meeteren knal de tegen doelman Lökken op, en John van der Spek had pech dat zijn lob, over de op de grond liggende doelman, door de Veendam verdediging kon worden onderschept. Aan de andere kant mocht SW de handen dichtknijpen toen Ol- drnburger langs de mistasten de Oosterholt glipte, maar ra kelings naast schoot. In do slotfase werd bij Veendam De Blaauw nog vervangen door Feiken en moest bij SW John van der Spek naar de kant voor Dutima. Veel veran derde er niet meer door, al had SW pech dat Dutina in de extra tijd vrij voor doel man Lokken, rakelings naast se hoot. .Een verdiende overwinning' complimenteerde Jan Bens na afloop de Veendaimse over winning. „We hebben de kan sen gehad, ma-ar konden de achterstand niet wegwerken, jammer, maar wel verdiend." Veendara's oefenmeester Leo Beenhakkers keek heel wat jpgewekter en was vooral blij met de wijze waarop Veen- de m gevoetbald had. „We zijn blijven voetbellen, daarom is de zege dik verdiend." Wout van Meeteren in duel met Roossien. O Jufj'ana - in donker shirt - passeert de Bekker veld-verdediging. Van onze sportredactie Vlaardingen De heer'N. A. Burger is kandidaat voor het voorzitterschap van de Rotterdamse Ontspannïngs Vereni ging Shell. Hij zou daarmee de heer C, Smith opvolgen, die dan weer de plaats van commissaris zou aannemen. De algemene ledenvergadering daarvoor wordt woensdag 23 februari in de clubzaal van het Shell-sportpark De Vijf- sluizen gehouden. De heer Burger is hoofd van de bewakingsdienst van de Shell en geniet m het erenigingsievcn van de KOVS grote bekendheid als bridger en ais voorzitter daarvan. Kandi daat voor de functie van. commissaris is de heer Diefc- vorst, die Ieraar aan de bédrijfsschool van de Shell is. Hij is enkele maanden geleden als commissaris in de commis sie O en O benoemd, waar een vacature ontstond door het vertrek van de heer C. Visser. Deze commissaris is hem niet vreemd, aangezien hij samen met de heer Burger al vele jaren het SI. Nicolaasfeest organiseert. Verder is de heer Dietvorst de oprichter van de onder de afdeling atle tiek ressorterende anti-buikenclub, waaraan hij leiding geeft en die bij in het bestuur vertegenwoordigt als com missaris. Uitgezonderd voorzitter C. Smith, stellen de overige aftre dende bestuursleden zich herkiesbaar. Het zijn H. S. van Geel (penningmeester), T. W. J, van der Berg (commis saris/tweede penningmeester) en L. Petri (commissaris). De agenda telt vijftien punten. Naast de verslagen, (huis houdelijk gedeelte) worden ook leden voor de kascommis- sie gekozen, alsmede zuilen wijzigingen van statuten aan de orde komen. Een voorstel daartoe houdt in tot uitbrei ding van het stemrecht te komen, waardoor het mogelijk zal zijn aan bepaalde eatagorieën van huisgenoot-leden dit stemrecht te verlenen. De vergadering begint om 20 uur. Van onze sportredactie Vlaardingen Het tweede concours van de Paasserie van de hengeilaarsvereni- ging Het Westen, gehouden, in de Viaardingse Vaart, is gewonnen door P. Groen, die met een vangst van 1135 gram de enige deelne mer was, die meer dan 1 kg. ving. Tweede werd F. Groen met 805 en derde M. de Goede, die ook 805 gram ving. Daarna volgden: D. Berve- ling 720; I. v.d. Pijl 675; G. Wijnhorst 625; F. Tempe laar 440; D. de Roode 325; W. Struijs 260; J. Hartog sr. 240; D. Tempelaar 235; •T. Kollenberg 195; T. Kot ster 170; J. Schenk 165; M. Berveling 30 gram. Het volgende concours wordt zondag 23 januari gehou den. De deelnemers wor den dan om 7.30 uur ver wacht in de Van Hogen- dorplaan nabij het Groen van Prinstererlyceum. Jon van de Velden springt hoger dan O/denburger. Van onze sportredactie Vlaardingen Vrijdagavond wordt In de cantïne van de voetbalvereniging „H.V.O." aan de Zw3nensïngel de Jaarlijkse jeugdcontaclavond voor Holy-jeugd en ouders gehouden. Op het programma staan behalve de gebruike lijke bingo- en tombola, o.a. de vertoning van twee honk bal-kleurenfilms „World Serien" 1968 en 1969. Voor de pauze wordt door de heer L. Verburgh, directeur van JN.V. Delta Kranen ai*i Holy's beste jeugdslagman 1971 een wisselprijs uitgereikt, nl. de .Delta-Kranen" bo kaal. Jeugdige honkballielhebbers, die belangstelling heb ben voor deze avond kunnen bij jeugdsecretaris P, Ver sluis. Richard Holstraat 67, tel. 356253 een gratis toegangs bewijs aanvragen. Aanvang om half acht. Haarlem Gerrïe de Goede had eindelijk zijn zin. Het en fant terrible van Haarlem had zich lange tijd moeten erge ren aan schaduw Gerrïe Pijl, totdat hij een minuut voor tijd volledig loskwam en de be nauwde voorsprong kon uit bouwen: 20. Verdiend, om dat de lijstaanvoerder over meer technische gaven be- schikte, maar desondanks weinig indruk maakte. Ja, zelfs een lange periode Fortu- na moest laten gaan. Of zoals ontevreden Joop Brand in zijn als nieuwe perskamer ingerichte washok oor deelde: „Het eerste deel was gepruts. Ik had na het beker duel tegen de FC Utrecht ze ker gerekend op een terugval, maar dit was een te schamele vertoning. SIjjn wens was wel iswaar alleen maar twee pun ten, maar veel doelpunten. En dat zat er niet in, ondanks de vele kansen die wij na rust hebben gehad'*. Haarlem speelde het eerste deel .heel bedenkelijk. „Opmerke lijk genoeg", vond trainer Piet de Wolf, „Omdat wij ver wacht hadden dat de thuisclub het eerste kwartier zou toe slaan. Wat niet gebeurde. Ondanks het feit dat Haarlem pas na rust een voorsprong zou nemen, had Forttma lange tijd daarna nog gelegenheid langszij te komen. Piet de Wolf verder: „Ik speelde be wust niet te veel defensief. Vandaar ook hetzelfde sys teem: 4-3-3, met alle moge lijkheden om uit te waaieren. Ik moest echter wel met drie storende spitsen opereren, omdat Haarlem gewend is via zijn verdedigers snel op te ko men (denk aan Beer Wen- tink). zodat juist daar al {in de Haarlemse verdediging) moest worden gestoord". INITIATIEF Niettemin had Haarlem het ini tiatief, maar dat leidde be paalt niet tot succes. Bosz- hard kwam bij herhaling Johnnie de Corver tegen en Gerrïe de Goede kon zich door Bas van den Berg moeilijk losmaken van Gerrïe Pijl. Leen Boon (invaller voor Cees Bouman die buikgriep had) bemoeide zich in hoge mate met Nfieuwenhuis terwijl Johnnie Jansen steevast Smit uitschakelde. Waardoor Haar lem weinig mogelijkheden had. En dit heel goed be greep. Het meeste gevaar moest bij Haarlem eerder van Joop Burgers komen, verdedi gende middenvelder die ach ter niet te zoeken had en die steeds als vrije man voor de Viaardingse defensie opdraaf de. Zijn passes waren levens gevaarlijk. Nadat Johnnie de Corver en Pij! enkele malen op de doellijn redding hadden gebracht, vloog in de 22ste minuut een boogbal van Rob van der Bol via Huyer over. Efcn dekklngsfout van aan voerder Hoeben, die de lijst aanvoerder zichtbaar in ver legenheid bracht. Het was duidelijk: Haarlem kon zijn ritme niet vinden. Werd er na een half uur ook moedeloos van, vertraagde het tempo en toen kwam Fortuna via Huyer enkele malen los. Toen moest ook doelman Poldervaart in actie komen. Terwijl aan de overzijde opkomende half Piet van der Berg enkele schuivers losliet, het enige middel van Haarlem om alsnog de thee met winst te bereiken. Joop Brand: „In de rust heb ik ze er goed van langs gegeven. We moesten nu éénmaal met grote cijfers winnen (50 had ik ingecalculeerd) om volgen de week veel inspiratie te heb ben tegen Eindhoven. Nu moet ik", zet hij later, ,,ze weer moed in gaan praten". Maar Gerrie de Goede had na afloop minder kritiek: „Ik ga steeds beter draaien In. het begin dacht het publiek dat ik alleen het spel zou kuren en ma- kgj, maar je doet het nog steeds met z'n elven". En ver der: „We hebben toch wel weinig geluk gehad". Bij For tuna trachtte ook Arie Don („scheidsrechter Berre- voets heelt ons benadeeld") verwarring te stichten, maar toen Haarlem al na vijf minu ten Fortuna oppakte (kopbal van Piet van der Berg) zakten de Vlaardingers ver weg. Maar ook de inspiratie van Haarlem verdween, omdat enerzijds die 10 genoeg was, maar aan de andere kant For tuna toch kon opveren en Rob van der Bol enkele malen be wees te kunnen voetballen. Fortuna moest het echter wel hebben v;m Haarlemse verdedig'.ngsfouten en the za ten er na rust niet in. Waar door het bij pogen bleef, Loet Kwist (gebrek aan conditie) kreeg in Gerrie van der Leek nog een opvolger, maar on danks vier hoekschoppen ach ter elkaar bleef Haarlem over eind, En op de valreep brak Gerrie de Goede alle Visar ding illusies. Van onze sportredactie Schiedam/Vlaardingen Hel eerste damesteam van Sun light blijft op de goede weg doorgaan. Deze keer werd mede-debutant NNPV uit Bot terdam met een 30 neder laag naar huis gestuurd. Toch speelde de concurrent van vo rig jaar sterker dan ver wacht, en bracht Sunlighl vooral ïn de eerste set danig in moeilijkheden. Via 6—6 ed een 712 achterstand wanned de Vlaardingsen de eerste set toch nog met 1614. Ook in d« tweede set bleef het vertoonde volleybalspel beneden de ver» wachting, al maakte Sunlight nu niet de fout om NNPV dichtbij te laten tomen159, In de laatste stc was het Rob terdams verweer gebroken, NNPV „stond, maar te staan'* en had niets meer in te bren gen tegen de harde Viaar dingse serve: 15—Oi, Het team van SPSV zorgde vooi een daverende verrassing door koploper Kangoeroes ii, eigen huis een 22 gelijkspe! af te dwingen. De ploeg ui» Oostvoome nam een 2C voorsprong door de eerste sets met 156 en 157 te win ncn, In de derde set leek nieti een overtuigende 30 zege ir de weg te staan toen Kangoe roes een 139 voorsprona nam. Goed spelend SPSV zonder aanvaller Hennink presteerde het om een volgen de set af te dwingen door mei 1315 te winnen. Kangoeroes was aangeslagen en had. in d» laatste set geen verweer op dt harde en hekeken Schiedams* aanvallen: 715. Een fraai* prestatie van de Schiedams* politiemannen die door dit ge Iijkspel de koploper het eersti verliespunt bezorgde. De dames van Shell konden he niet bolwerken tegen koplope' Tenaco, en moesten genoegei nemen met een 03 neder laag. Shell had niet de be schikking over de voltallig» ploeg twee speelsters op dl ziekenlijst maar voora door goed spel van Nel Hoo •gendorp werd het toch eei aantrekkelijk duel. Setstan den: 15—6, 15—8. 15—11. De heren van Shell deden he beter door mede-degradatie kandidaat MVC 2 met 31 b kloppen. De eerste set girtj ondanks een 139 voorspron toch verloren: 14-16 D tweede set ging het beter, ei de mannen van aanvoerde Vim van de Broek name: geen risico's meer maar druï ten door naar 15—7. De nede» laag in de derde set komt g» heel voor rekening van MVC Tot 1414 ging de strijd gel» j op maar een foutieve derd time out werd terecht bi straft: 1514. Shell had toe geen moeite meer om het aai geslagen MVC naar een nl derlaag te spelen: 154.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3