HBSS dolgelukkig HOLLANDIAAN DANKT TIM S WEBER I Waarom gaat de krant wéfelke dag mee naar boven? MORGENAVOND: FLARDMGHA-WILSKRACffr JULIANA-DAMES: EEN SET OP DREEF Klaverjas- toemooi Fortuna Yl. Hattrick van Bas Kroes Van Leeuwen neemt voorsprong 5 iniig» Loting biljartkampioenseliap Omdat men ervoer betaalt Daarom kuntu beter adverteren in de krant De krant is koning. Bertus Visser scoort drie maal DAMKAMPIOENSCHAP REMISE i MAANDAG 17 JANUARI 1972 t Gevaarlijk moment voor het doel van Geinoord. Van onze sportredactie Schiedam Dat er zaterdag feest werd gevierd na af loop van de wedstrijd HBSS—Geinoord, is over dreven. Maar dat bestuur, spelers en vooral de trainer van HBSS dolgelukkig wa ren met de 2—0 overwin ning op Geinoord, dat was een ding dat zeker is. Im mers had HBSS zo'n rugge- steuntje hard nodig, zoals voorzitter H. Breevoort jr. vorige week al in de week brief schreef. Hij vroeg vooral om aanmoedigingen voor de spelers, die toch ie dere week weer hun best doen. Welnu, dat deden de Hargabe- woners ook zaterdag weer, al was de temperatuur verre van behaaglijk. Vandaar dat het spelpeil niet zo bijzonder hoog was en dat het uiteinde lijk qua voetbal een matige wedstrijd is geworden. Niette min: de punten tellen en trai ner Aad Bierhuizen was er wat gelukkig mee. Deze zege bracht'HBSS van de onderste plaats liefst vier treden hoger op de competitieladder, al wil dat allerminst zeggen dat het degradatiegevaar nu geweken is. Het blijft iedere week op passen, al kunnen enkele overwinningen de Schiedam mers meteen in de kopgroep plaatsen. Al in de vijfde minuut stond HBSS er „gekleurd" op, toen Van Tilborg een pass op maat gaf aan Houtman, die een snelle solorush besloot met het omspelen van doelman Van Zenderen en de openings treffer was daarmee een feit (1—0). HBSS speelde beter, nam het middenveld in bezit en Den Braber en Rademaker zetten de voorwaartsen Hout man, Teerds, v. Tilborg en v. Est herhaaldelijk aan het werk. Keeper v. Zenderen liet evenwel voorlopig 20 afwe ten, daarin goed bijgestaan door zijn verdedigers Spek snijder, v. d. Snoek, Groenen dijk (een broer van Jan Groe nendijk van de FC Utrecht en Lenten, die later in de wed strijd een officiële waarschu wing zou krijgen van de strak leidende arbiter Klijn uit Zaandam. Geinoord moest zich dus defen sief instellen, maar dat lever de HBSS geen doelpunten op. Vijf minuten voor rust toch wel, toen Houtman na een solo gevloerd werd. Aan Den Braber was het nemen van die strafschop wel toever trouwd: 20. Na de thee een geiijkopgaand duel en naar mate het einde naderde werd het spelpeil lager. HBSS con solideerde de voorsprong evenwel met succes en dolge lukkig verlieten de spelers het strijdperk, toen arbiter Klijn het einde aankondigde. As. zaterdag is er geen KNVB- competitievoertb al i.v.m. de Europese schaatskampioen- schappen. Op 29 januari staat de uitwedstrijd tegen het ster ke AS WH op het programma van de Schiedammers. ^Vlaardingen Aan het „open" t.. Vlaardingse biljartkampioen- schap voor verenigingen zul- T len dit jaar tien clubs mee doen. De tien clubs zijn: Flardingha, Sunlight, !t Oosten,De Gouden Leeuw, VOG, Wilskracht, DVO '65 (de winnaar van het vorig jaar). De Waal, ÖBK en r~ De Kroon. De wedstrijden zul len dinsdagavond en dan elke dinsdagavond worden u gehouden in café De Waal aan de Waalstraat. }Op de lotingsavond waren alle vertegenwoordigers van de. deelnemende verenigingen aanwezig. De voorronde kwam er daardoor als volgt uit te zien: 18/1. Flardingha Wilskracht, 25/1 Sunlight— DVO '65, 1/2 't OostenDe - Waal, 8/2 DGLOBK en 15/2 VOG—'De Kroon. Naast de vijf winnaars zullen zich drie clubs voegen die uit de verlie- zersronde (zg. herkansing) ie- recht komen. Die acht gaan ■-over naar de kwartfinale en <3 zo verder tot de finale die in mei is te verwachten. De wed- •- strijden beginnen elke dins- ■-dagavond om 20 uur. Van onze sportredactie Rotterdam Het eerste dames- team ran Juliana heeft het in Rotterdam tegen AMVJ 3 nog .r,bijzonder moeilijk gehad. Moeilijk, omdat het verzuixn- de de hardere slagkracht te 'benutten en daarmee AMVJ naar een grote achterstand te spelen. Nu kon AMVJ de Schiedams en blijven volgen en ten slotte in de derde set, overigens eervol, pas afha ken. Toch weer een 30 zege voor Juliana al blijft het een raadsel dat deze tegenstander zo'n lage positie op de volley bal ranglijst inneemt. Door deze zege verdedigde Juliana met succes haar leidende po sitie in de promotieklasse. In de eerste set was aan niets te merken dat Mer een duidelijk verschil in ranglijst-posities aanwezig was. Juliana speel de slordig, en maakte te veel fouten om afstand te kunnen nen nemen van AMVJ, Een meer geconcentreerd Juliana, althans in de slotfase, won deze set met het kleinst moge lijke verschil1517. Ook in de tweede set bleef het Sohiedamse spel een moeiza me aanblik geven. Goedwil lend AMVJ presteerde het zelfs om een 611 achter stand weg te werken, door even later via 9—14 terug te komen tot 1314. Ook nu bleek Juliana in de slotfase net weer iets sterker: 1315. De laatste set speelde Juliana eindelajk weer ouderwets. Goede set ups van Bep Sehreuteikamp en Erna Ram- stijn werden door Loes Hart- zema en Riet Brouwer omge zet in punten. Juliana nam geen risico meer en liep uit naar 1—9. Johnny Wetsteijn, taktisdh erg op dreef, en Christine Visser, goed. in de verdediging, waren mede oor zaak voor de plotseling supe rioriteit van Juliana, tenslotte omgezet in een duidelijke 5 15 zege. Van onze sportredactie Vlaardingen De inzet won het van de techniek en daarmee was in park 5t Nieuwelant het duel De Holla ndiaan-Olym- pia verklaard. Waarvoor ge lijk revanche werd genomen VDor de destijds 5—0 neder laag. Weliswaar -werd het dit maal een kleine 1—0 zege, maar wel verdiend. Omdat De Hollandiaan na rust de Gou wenaren liet komen om dan met snelle acties tegenwicht te geven. In het eerste half uur waren bei de teams volledig aan elkaar gewaagd. Het technische Olympia kreeg van de rood witte defensie, onder leiding van Tlnus Web er (die een knappe wedstrijd speelde, geen voet aan de grond. En achter dat verweer stond ook nog doelman Piet Roodenberg die ook op zijn beurt Olympia van scoringskansen afhield. De Hollandiaan speelde ook nu weer met twee „spitsen" Koek van Dijk en Wim Rie- dijk en hoewel beiden het moeilijk hadden, waren zij op hun beurt duidelijke last posten voor de Gouwenaren. Doelman De Ruiter van Olympia was goed op dreef, anders hadden de VIaardla ger s zeker met de rust al op een voorsprong gestaan. Ook na rust tikte de Goudse ploeg elkaar dapper de bal toe, maar zoals dat de Gouwenaren dit seizoen steeds overkomt: op een gege ven ogenblik moet men wij ken. Hoewel zich dat pas en kele minuten voor tijd mani festeerde was de zege er niet minder om verdiend. Het Vlaardingse doelpunt kwam in het begin van de voet van wisselspeler Adrie van der Have, die een kwartier rust was ingevallen voor Henk van der Bend, terwijl hij op zijn beurt vlak voor de thee de plaats van Rob Maat had opgeëist. Uit die hoekschop, twee minuten voor tijd, kopte de naar voren gerukte Tinus Weber onhoudbaar in. De vreugde was groot, omdat De Hollandiaan het tegenwicht had gevonden voor het techni sche Olympia, dat alleen met die techniek niet ver kwam. O Jinus Weber kopt in. Van onze sportredactie Vlaardingen De nederlaagse rie van de voetbalvereniging Fortuna Vlaardingen (klaver jassen) is al weer in volle gang. Voor het concours heb ben zich acht Vlaardingse verenigingen opgegeven. Het zün IIVO, DVO *32. de Vlaar dingse Scheidsrechters Ver eniging, Sunligh1, Meijtboys, Satelliet, TSB en Vlaardin gen. De wedstrijd tegen HVO ia a! achter de rug en die won Fortune met 44241 punten tegen HVO 41468. Een verschil dus van 2775. Het programma ziet er verder als volgt uit: 28 januari Fortuna—VSV, 11 fe bruari Fortuna-Sunlight, 25 fe bruari FortunaMeütboys, 10 maart Fortuna—Satelliet, 24 maart FortunaTSB. Op don derdagavond 30 maart heeft Fortuna een groot eicrencon- cours en op vrijdag 7 april sluit Fortuna de rij tegen Vlaardingen. Op 26 mei is de laatste avond van het seizoen. Tussen de bedrijven door houdt Fortuna elke vrijdag avond In zijn clubgebouw aan de Marathonweg ook onderlin ge wedstrijden. Maassluis De zaterdagelf van VDL heeft de rustperiode uit stekend overleefd. Dit getuige de forse 04 overwinning bij NTW. De grote man hij de VDL-ers was Bas Kroes. Hij scoorde dan een hattrick. In een treffen, waarin de bezoe kers over alle fronten supe rieur waren, kwam duidelijk vast te staan dat de blauwwit- ten een reëel uitzicht hebben op de titel. Om te bewijzen dat dit gegrond is, zal dit komende zaterdag tegen medekoploper Putters- hoek thuis bewezen moe ten. worden. Het duurde overi gens tot een kwartier voor tijd eer Bas Kroes de eerste tref fer liet aantekenen. Tot die tijd heeft de thuisclub in een duidelijke verdedigende stel ling getracht aian dit duel één punt over te houden. Toen die eerste goal er eenmaal was, ging VDL door en was NTW een geslagen ploeg. Kort voor rust was het Bram Gaag die 02 scoorde. De tweede helft was maar nauwelijks bezig, of het was Bas Kroes die aan aüe illusies een einde maak te: 3. Dit gebeurde door middel van een kopbal uit een voorzet van Jampïe Huizing, Dat Bas Kroes er tenslotte 04 van maaKte, was een formaliteit. Vlaardingen Aan de Zwanen- singel had dapper HVO de eerste twintig minuten een groot overwicht tegen Sport vereniging '35 en dat leverde de Vlaardingse vierdeklasser al gauw een voorsprong op. Lange tijd kon HVO die 1—0 voorsprong vla Bertus Visser behouden, totdat In blessu retijd de Hagenaars op ge lijke voet kwamen. Maar na rust trok de thuisclub het initiatief verder naar 2ich toe, En dat leverde goals op voor Bertus Visser via een inswinger uit een hoekschop en verder kwam de Vlaar dingse rechterspits ook nog tot een derde goai. Toen vond de thuisclub het blijkbaar ge noeg, want SV kwam terug tot 32, En die goal kwam via een verdedigingsfout tot stand. Maar in de slotfase scoorde achterspeJer De Hond de vierde goal, waarmee HVO zich in veiligheid heeft gezet. Van onze sportredactie Vlaardingen De eerste ronde van de damkampioenschap pen, gespeeld ln het voor VDV nieuwe clublokaal in de Emmastraat kenmerkte zich door enkele fraaie partijen ln de hoofdklasse waar Van Leeuwen zich een waardige kampleon toonde- Hij was trouwens de enige speler, die in groep A winst veroverde, zotlat hij meteen de leiding heeft met een punt voorsprong. Toch speelde Verburg een 2eer goede partij waarin Van Leeuwen zich volledig moest geven om het juiste tegen spel te vinden. Een niet al te sterke 2et van Verburg werd •door de huidige kampioen ten volle uitgebuit. Ten koste van schijfoffer brak hij door naar de damlijn en nadat Verburg alles had geprobeerd om de dam onschadelijk te maken, moest hij zich tenslotte gewonnen geven. Intussen deed v.d. Kerkhoff al het mogelijke om Van der Weghe klein te krijgen, maar steeds vond laatstgenoemde de juiste tegenzetten- Uiteraard speelde Kerkhoff op winst, maar dat zat er niet in. zodat een puntenverdeling het resultaat werd. Zeer boeiend was de partij tussen Mast en Van Veelen, die elkaar niets toegaven. Wel kostte het Mast veel moeite en tijd om de balans in evenwicht te houden. Het kwam zelfs zover, dat hij nog 13 zetten moest doen binnen 2 minuten, voor welk aantal zetten Van Veelen nog een kwartier had- Dat kwartier gebruikte Van Veelen om te trachten de winst te vinden, die hij niet vond. Op het laatste moment kreeg hij zelfs nog meer tijdgebrek dan Mast en toen deze (voor de tweede keer) remise aanbood, werd dit toch maar geaccepteerd. Zodra deze partij was beslist toonde Biel aan, dat Van Vee len de winst op simpele wijze had laten schieten. In groep B was het Torn, die als enige speler beide punten veroverde. De Boer, die wellicht in een ai te snel tempo in de aanval ging, verzuimde zijn verdediging met als ge volg. dat Torn een witte schijf kon veroveren, welke voor sprong voldoende bleek om 2onder al te veel moeite de partij in zijn voordeel te beslissen. Biel en Vermeulen namen weinig risico's in hun eerste par tij, alhoewel zij toch ook niet bang uitgevallen waren. Winstkansen zaten er voor geen van beiden in. hetgeen Biel al in het middenspel deed besluiten om remise aan te bieden- Vermeulen weigerde echter zonder nadenken, maar ruim een uur later stak hij toch als eerste de remi se-hand toe. Niestadt was tegen Van Splunter op de aanval uit, maar de zwartspeler bleek niet van „gisteren" en verdedigde zich niet alleen kranig, maar ook vrij slim. Hij kreeg in het eindspel zelfs voordeel maar Juist niet voldoende om twee punten te behalen- Molenaar en Tamboer speelden een in gewikkelde partij, waar de winst echter niet in te vinden was, zodat ook deze partij in remise eindigde. De uitslagen in de eerste klasse waren: MostertL.ucassen jr. 20, Van OudheusdenKorver 2—0, SmitsWapenaar 1—1, Lensvek—Bolderheij 0—2, v.d. Sluis—Vermaas 0—2. Tweede k:a3se: AlblasNentjes 2—0, A. Dijkstra—Ter Haar 2O, G- DijkstraGoedknegt 0—2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 5