Éliii Demos onfortuinlijk verliezer Voorne en pakt put eerst dan punt2-2 ZEGE VOOR HERMES DVS 3^8tBNC W^frWri'TiTwniÉ^ ramma Goede prestatie van Excelsior'20 PPSC: tien te weinig mm Sof doelpunt velt Schiedam .,sm; r\:"v: 1 9RM DVO '32 zonder trainer SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 17 JANUARI 1972 •«Pr<TSf< \jg V S 'ÉHiiË -y §&o! Van onze sportredactie P® Schiedam De eerste competitiezondag na de verplichte winterstop is in het algemeen genomen voor de Schiedam- se afdelingsclubs niet zo best geweest. Er kon maar één overwinning worden geboekt. Dat was die van SVDPW op pESV. Het werd daar 1—0 door een doelpunt van debu tant Krijsen. Drie gelijke spelen konden er worden geno teerd. WF speelde uit tegen Wico 22. FCN kwam op ei gen terrein tot 1—1 in het treffen tegen AVO/ZVC en Schiedamse Boys speelde 00 tegen koploper DOZ. Ursus bleek aan zelfoverschatting te lijden. Anders is de neder laag tegen SCO niet te verklaren. Al met al matige resulta ten al mag de puntenverdeling van Schiedamse Boys te gen koploper DOZ een prettige verrassing worden ge noemd. De Boys hadden dikwijls zelfs een licht overwicht, maar konden dat helaas niet in een doelpunt uitdrukken. Het bad bvër het geheel genomen mis schien ook wel iets te veel ge* weest, want de uilslag waar mee de wedstrijd nu eindigde. El—0 gaf wel een juist beeld van de verhoudingen ia het veld. SVDPW is in de kopgroep kun- üen:. blijven middels een m8~ ..gare 1—0 overwinning op eert van de clubs uit de onderste 'regionen, DESV. De jongens vah voorzitter Bras. met in hun midden debutant Krijens, „waren wél bijna de gehele wedstrijd door de meerdere van de bezoekers, maar in de aanval lieten zij het afweten. Er kwamen vooral voor rust heel wat kansen, maar helaas voor SVDPW werden die alls om Zeep gebracht. Sterker 'nog, de thuisclub mocht blij zijn dat het in ede periode niet op een achterstand kwam te staan. Krijnen speelde name lijk een bal te zacht terug op zijn doelman Bras. Een speler van DESV kreeg het leer voor öe voeten, omspeelde ook doelman Bras, maar zag tot zijn ontzetting op de doellijn B'J itenhek cpdoemen, die in laatste instantie toch nog het gevaar kan keren. Na de rust was het overwicht van SVDPW niet zo groot meer. maar toch werd-toen het win nende doelpunt gescoord. Het was bij een massale aan val. waaruit min of meer een doelworsteling ontstond. In ven kluwen van spelers zag debutant Krijsen ht gaatje waarin hij dan prompt de bol prikte tot grote vreugde van zijn medespelers. Het was een .kostbaar doelpunt, want het bleek ook het enige te zijn in go minuten voetbal. Een moei zame maar toch wel verdien de overwinning. Voorzitter Mouthaan was na de wedstrijd Ursus—SCO, door zijn ploeg met 31 verloren, teleurgesteld door die neder laag- ..Toch heb ik het aan voelen komen. Ik dacht dat onze jongens de tegenstander hebben onderschat, want an ders kan ik het tenminste niet verklaren". Zo is het ook. want conditioneel en voetbal- technisch was Ursus de betere ploeg- De achterstand van 2 0, twee doelpunten van Hid* dink binnen de eerste tien mi nuten, hebben waarschijnlijk het moreel van Ursus te veel aangetast. Nu moet gezegd worden dat de Ursianen scheidsrechter De Graaf be slist niet mee hadden. Het leek er wel. op of deze scheids- i rechter iets tegen Ursus had- Wparom hij na de rust Cam- pen Uit het veld stuurde is nog een raadsel. Campen nam ee« "vrij® trap en daar de heer ï?e Graaf in de baan van het schot stond, kreeg bij de bal tegen het lichaam, waarna hij zich woedend tot Campen keerde en hem het veld uit wees. Campen zou met opzet dei scheidsrechter omver héb- ben willen kegelen. De stand was toen reeds 1—3 en dat ©CO ondanks de numerieke meerderheid niet meer tot een doelpunt kon komen was al* ileen maar het bewijs dat Ur sus beter speelde dan de cij- _fers deden vermoeden. De eerste twee doelpunten kwa men door te traag ingrijpen 'van de verdediging en de voorsprong van de bezoekers - werd zelfs door Pijneter nog vergroot tot 0—3. Eerst daar na zag De Wolf kans de ach terstand tot 13 te verkleinen. Na de rust heeft Ursus beter gespeeld en ook wel kansen gehad maar deze lelijk laten 'liggen. Daar SCO niet bij machte bleek een beter spe lend Ursus. ondanks de tien man, nogmaals te doen capi tuleren werd de einduitslag 1-3. Ondanks dat het bij Wico niet ;verder kwam dan een gelijk spel, 2—2, geeft het spel dat de scheepsbouwers lieten zien. toch wel verwachtingen voor de toekomst. Conditio neel en ook wel voetbaltech* nisch toonde WF zich de meerdere van Wico. maar bet heeft in de afwerking van de talloze aanvallen wat pech ge* hac&Peter Verhaal liet WF na uur juichenHij oni- heel knap twee verde- ilÖJgers en daarna de uitlopeh- \<Je doelman en toen was het v-vüör Peter een koud kunstje i (je bal tegen het nylon te plaat- setu 0—1. Helaas veroorzaak te Spijer, volgens de scheids rechter een strafschop daaruit scoorde Van de Akker de gelijkmaker. Na de rust startte Wico met een fel offen sief, dat echter weg ebde toen Verhaal een fout van de Wico doelman af kon straffen en WF op 1—2 bracht. WF is daarna in de aanval gebleven maar pech sloot een derde doelpunt uit. Toch kwam dat doelpunt, al was het dan dat Van Zwam de bal in edgen. doel plaatste onhoudbaar voor debutant doelman Van der Knaap. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat FCN deze thuiswed strijd zou gaan winnen. Het was op alle fronten sterker en. alleen dankzij slecht richten bleef AVO'ZVC voor en ach terstand bespaard. Friedericti had het houtwerk al eens op zijn sterkte getest en na een twintig minuten, spelen kwam hij weer in een goede sco- riiugspositie. Nu werd hij on deruit gehaald en de toege kende strafschop werd door Meerts in een doelpunt omge zet. 10. Van der Geul kreeg kort daarna de gelegenheid zijn club op 2—0 te brengen, maar., hij knalde hard tegen de uitlopende doelman aan. Na de rust was FCN overwe gend sterker. Het had echter pech toen Van der Grijp een bal te zacht terugspeelde op zijn doelman en het leer een prooi van de tegenpartij werd, waardoor de stand op I kwam en daar kwam geen verandering meer in. V,**" t, Redding van doelman Luc van Schi/ndef. Van onze sportredactie Vlaardingen 1 Programma za terdag 22 januari: Fortuna VI. B—Ho da JC B, SC BotlekSa telliet, DVO '32Rhoon, Lom bard ij en—Sunlight, CCO— CI ON, VDL—Puttershoek. SEVHoekse Boys. Zondag 23/1: Fortuna VI—AZ*67, Delft —De HoHandiaan, RKWIK PDK, Excelsior '20—VFC. VDL—Voorwaarts, Wit Blauw Hoek van Holland, VFC 2— DHC 2, Hülegersberg 2— RKWr K 2, MSV '71—RVVB. ADO 4—VFC 3. De Hollan- diaan 2Schiebroek 2, De HoHandiaan 3—CVV 3, Fortu na VI 3—RFC 3. Schiedam Demos heeft op eigen veld een nederlaag van 1—0 te slikken gekre gen van NRC, medegega digde voor de onderste plaats. Speelde Demos nu wel zo slecht? Niets is min der waar. Men had het elf tal durven verjongen. Twee A-junioren met de voor ons haast onuitspreke lijke namen Woen A Lien en Tjong A Kiet stonden in de spits opgesteld,, en deze beide knapen lieten zien dat zij kunnen voetballen. Technisch twee geweldige spelers, die bijna alles met een bal kunnen doen en waarvan Demos plezier kan gaan beleven. Alleen zullen zij ingespeeld moe ten raken in het team van Demos en de andere spe lers zullen moeten wennen aan hun speltrant. Beide spelers zijn ook erg licht en daardoor wat angstig om In de clinch te gaan, maar dat zal ook wel komn. Demos Is bijna de gehele wed strijd door in de meerderheid geweest en doelman Luc van Schijndel heeft dan ook lang zo veel werk niet gehad als zijn opponent aan de andere kant. Wat van Schijndel op moest knappen deed hij uil* stekend en het zou onzin zijn de nederlaag van l—O aait hem toe te schrijven. NRC is geheel ingesteld op het spel van de snelle spitsspeler Andriessen en dat gevaar werd bij Demos wellicht wat onderkend. Deze was het ook die profiteerde van een mis- verstand tussen aanvoerder Ben van Schijndel en Andries Tetteroo. Op een verre pass kwam Andriessen bij het doel gebied, werd niet goed door deze beide verdedigers afge stopt, en kwam alleen voor de uitlopende Luc van Schijnde-L. De baL sprong over diens uit gestoken voet en toen had An driessen geen moeite NRC op 10 te brengen. Dat gebeurde na een twintig minuten, met een toch wat beter spelend Demos waar echter verschrik kelijk slecht werd geplaatst. Maar al te aak werd een vrije bal in de benen van een tegenstander daardoor een aanval afgebro ken. Demos, dat al de gehele compe titie door elke wedstrijd kampt met blessures, speelde vooral bij het zestienmeter gebied wat angstig, omdat de defensie van NRC niet unfair,, maar wel stug ingreep en- zeer trapvast bleek te zijn. Voor de rust had Demos al toe moeten slaan, want toen bleek doelman Rodenburg van NRC maar zeer matig en liet nog al eens een bal uit zijn handen vallen. Na rust herstelde hij zich echter goed en onthield Van onze sportredactie Schiedam.Her mes DVS is met een overwinning van 2—1 bij Slikkerveer van daan gekomen. Het is een benauwde overwinning ge- we est, want de thuisclub heeft de Schiedammers bij zonder goed partij gege- .ven. Hermes DVS had een heel bemoedigende start. Reedis in de eeste minuut werd de bal uit een voorzet van Commijs door de wind ge pakt en verrassend voor doelman Plaat verdween de bal in het doel. Slikkerveer bleek niet bij de pakken neer. te zitten. Het pakte de zaken energiek aan, maar vond een ver dediging tegenover zich, die wel raad met de. aan vallen wist. Daarom kon bij het ingaan van de twee de helft het scorebord nog steeds 01 aangeven. In die tweede helft liep Her- mes DVS in de 25e minuut uit tot 0—2. Van der Voort werd ten val gebracht en. daar dit in het strafschop gebied gebeurde wees de arbiter naar de stip. La gendijk liet z:ich die kans .niet ontnemen en bracht Hermes DVS op 02. Tien minuten voor tijd kwam het hard werkende Slikker veer door Visser, een in valler, op 1—2. Het zette de laatste minuten nog alles op alles om tot een beter resultaat tekomen, maar dat lukte niet omdat de Schiedamse defensie dat niet toe stond. Van onze sportredactie Schiedam —- Excelsior heeft een knappe prestatie geleverd dooi koploper DSO een gelijk spel af te dwingen. Tot kort voor tijd stond de formatie van trainer Heyster nog met 32 voor. Toer was het een strafschop, de derde in totaal, waaruit de gelijfcma herwerd gescoord. Excelsior heeft in deze wed strijd de t°on aangegeven. Het toonde de wil om te win nen en was bijna voortdurend in.de aanval. Toch leverde dat in de eerste helft geen doel punten op, want dié periode werd afgesloten niet de stand 0—0. Demos van een zekere gelijk maker. Ook na rust Is Demos bijna voortdurend in;de aanval ge- weest, en moest NRC 2ich be- perken tot uitvallen die echter zeer gevaarlijk bleken en al- leen dank zij het zeer attente werk van Luc en Ben van Schijndel kon een tweede doelpunt van NRC voorkomen worden. De laatste ben minu ten bleef Demos beuken op het doel van NRC maar ver andering in de stand kwam er nie* meer. NRC was de geluk kige winnaar. Piet Bul Na de rust was het na een com binatie tussen Schouwenburg en Claassen, waaruit Jansen de bal voor het intikken kreeg en hij deed dat dan ook promt 0—1. De vruegde- was maar van kor te duur, want een minuut daarna was het door Pelle ge lijk mét een ver schót. Het was vijf minuten later dat Claassen in het strafschopge bied onderuit werd gehaald. De toegekende strafschop werd door Ruts niet onge bruikt gelaten 1—2. Weer werd het gelijk, want Pel le scoorde uit een indirecte vrije trap het tweede doelpunt voor de thuisclub. DSO moest zich met hand en tand verdedigen tegen het sterk aanvallend spelend Ex celsior en dat kwam het team op een tweede strafschop te staan, die weer door Ruts werd benut-2—3. Toen een ie der dacht, dat Excelsior de wedstrijd winnend af zou slui ten, werd er in. het strafschop gebied bij een. doelworsteling hands gemaakt en weer ging de bal naar de stip, nu voor het doel van de Schiedam mers en het was Pelle die daaruit de gelijkmaker scoor de. Van onze sportredactie Schiedam Schiedam heeft het tegen GDS in een uitwedstrijd niet kunnen redden. Een ëctf, frommeldoelpunt in de eerste helft heeft uiteindelijk de sved strijd bepaald. Er werd leuk gevoetbald en het publiek heeft zich dan ook niet ver- veeld. Al dra werd het duidelijk, dal de beide verdedigingen hui stempel op deze wedstrijd zouden gaan drukken. Zo wal het en zo bleef het. De beidé keepers hebben dan ook wei nig indrukwekkend werk moe ten doen. Voor de rust was het Schiedam dat gesteund door de wind eet licht veldoverwichi toonde er na de wisseling was dat dé thuisclub. Het doelpunt waarmee GDS dé wedstrijd won, ontstond uit - een doelworsteling. Uit eer kluwen van spelers rolde da bal via de paai in bet doel zonder dat doelman Hijdra ook maar kijk er op had. Na tuurlijk heeft Schiedam ge tracht om tot de gelijkmaker te komen, maar verder dan een schot van Den Bruiker in het zijbet kwam het niet. Het was en bleef 1—0 en daar moest Schiedam het dan maar mee doen. Brielle Vormloos Voorne vlamde tenslotte dan tóch nog even- Pittig PPSC plaatste de Brielse brigade eerst voor het pro bleem: Hoe haal ik een 0—2 achterstand in een half uur op- Bei de ploegen losten tenslotte dat vraagstuk maar op. PPSC's Den Ouden bedacht een trappende beweging zonder bal in de huurt en mocht vroeg douchen. De aldus geconstrueerde numerieke meerderheid stimuleerde Voorne om toch maar weer wat aan vallen te bedenken. Omdat achter dat hernieuwde offensief ver se inspiratie schuilging kwam Voorne nog net op tijd bij: 22 en een verdiende deling. PPSC kwam met één strafpunt in de morsige slotfase nog best weg. Met dat ene punt op zak kwam het protserige weer over Voorne's spel. Een stukje theorie: Den Oudens verdwijning de oorzaak laten zijn van Voornes inspiratie. Het feit ligt er in leder geval dat de thuisploeg er in de eer ste heift heel weinig van hak te. PPSC, gekomen voor een punt. postte twee man in de aanval en wilde Voorne op vangen op het middenveld, waar een voortdurende spits heerste. En omdat de Brielle- naren daar steeds de weg kwijt raakten kwamen er voor PPSC ook mogelijkheden aan vallende paden te gaan be wandelen. Dat deden b.v. Eef Krabbe dam en Lody Kalden, in de rug gedekt door de rust uitstralende routinier Piet van veen. Gevolg; grote moeilijk- bedenvoorV oorne. - Die zorgen werden vergroot, toen Lody Kalden, z'n spits Krabbedam vrijspeelde. Krabbedam gebruikte zijn vrijgeleide en verzorgde de 0—1. Waarna het thuisteam alleen op de drempel van de rust PPSC serieus belaagde. Een wanhoopsoffensief, met ais basis de lange trap. Het bleek toch niet de juiste sleu- tel de Schiedamse verdedi ging te ontgrendelen, Niet lang na de pauze ineens weer sensatie: PPSC kreeg een strafschop, waarvoor werd niet duidelijk. Piet. van Veen accepteerde het cadeau door goed te mikken: 02 en een schijnbare Schiedamse zege.Want Voorne ging wel naar voren, maar met erg veel overtuiging gebeurde dat niet. Tot dat kleine trapbewe- ginkje van Den Ouden als con traprestatie op een te felle Voorne-aanval op zijn doel wachter. Eruit was het sein. Voor Voorne betekende dat iets anders: we kunnen toch nog winnen. De aanvallen kwamen, niet al tijd pienter geconstrueerd, maar wèl met grote halsstar righeid herhaald. Onder het motto: liever tien slordige aanvallen dan één slimme. BREEKPUNT Het breekpunt werd een schitv- rend schot van invaller Henk Kampers. Hij nam een ver dwaalde bai op de buitenkant van zijn voetbalschoen ineens en zag de bal het doelvlak bïn- nensuizen: 12 en de aanlei ding voor Voorne om nog even door ie gaan. Dat deed een minuut of tien later speersnel- le Bas Preesman, door het centrum, waar hij door John Ros opgevangen werd. De val was volmaakt, de eruit voort spruitende strafschop (die on danks zijn. slapte toch de ge lijkmaker betekende) aller minst. Cees van der Meijden vuurde van elf meter via PPSC-doelmans vuist in het net. Waarom Voorne een paar minu ten later gein derde doelpunt scoorde begrepen weinigen. Adrie van Oudheusden, die een van df lat terughuppelen- de bal me ar in het doel be hoefde te schuiven, ook niet. Misschien had het wel iets met rechtvaardigheid te ma ken. De juiste stand stond na melijk al op het bord! Het tweede weekeinde in ja nuari kon bijna volledig ge bruikt worden voor de voet balcompetitie. Een vrij zeld zaam verschijnsel. Voor som mige verenigingen kwam de eerste speeldag na de winter stop ook schijnbaar onver wacht. "Want wat gebeurde er zaterdag zoal: In de klas van Voorne maakten de twee kop- gangers Vlaardingen en Die Haghe grote fouten. Voorne zelf kon daarom het puntje achterstand bijsloffen. De ploeg van Henk de Jong maakt in tegenstelling tot Vlaardingen en Die Haghe maar een klein foutje: 22. Overigens in de rare partij Voome—PPSC móest top schutter Bas Prsesman de strafschop nemen, waardoor Voome een 12 achterstand zou kunnen inlopen. Prees man liet het zware zenuwach tige elfmeterwerk echter maar aan Cees van der Meij den over, want: „Als ik die bal mis kan ik vanavond niet werken. Dan heb ik mijn her sens niet bij mijn examens". Aldus Bas Preesman, die weer geen doelpunt scoorde, maar „wèl een strafschop ver sierde. In de tweede klas maakte Zuidland een goede repetitie. De ploeg van Van Woerden haalde middels een knappe plus op Wit Zwart het onvol doende kerstrapport wat op. NSW en Woudrichem houden Zuidland nu gezelschap op de allerlaatste plaats. Door de zelfde rode lantaren worden nu ook Wit Zwart en Neo be schenen. Zuidland was overigens weer een beetje compleet. Nog niet helemaal, maar dat was maar goed ook. Invaller "Adam (goed maar dat er nog inval lers zijn zé zijn een excuus als het goed gaat en maakten soms doelpunten) Molengraaf verzorgde de twee goals. Zo gaat dat. Als we in die tweede klas naar boven gluren, zien we dat Spïjkenisse de eerste plaats heeft moeten loslaten. Ondanks het punt verlies ver zorgde de Lagrand-garde een goede partij. Ondanks wat vorst stap ten ook de RVB-ers gisteren het veld op. En maakten ook wel wat doelpunten. De vijf speelge rechtigde verenigingen kwa men bij elkaar tot 21 doelpun ten. Grote rekenmeesters con stateerden een gemiddelde van vier doelpunten. De heren Boogaard van Vierpolders, Troost en De Regt van OHVV waren gisteren goed voor een drietal treffers. RVB-er Hekelingen had nog vrij en oefende daarom. Te gen Animo en won daar met 04. Jaap Luijendijk was goed voor drie doelpunten, Cor 't Mannetje maakte het kwartet vol. Ook gingen er zaterdag weer verschillende dames aan de rol. Zo versloeg de „zwakke" zijde van Hekelingen toch maar Fios, mét 20. Everdi- ne Kwekel en Lenie Bijen maakten de goals. In datzelf de kader versloeg Putters hoek Vierpolders: 31. Die één kwam van de voet van Wil Steil, Een waarlijk schit terend doelpunt! De positie van niet spelend Hellevoetsluis (de zaterdag- kant bedoelen we nu) heeft toch niet zo'n best weekeinde achter de rug. Degradatie broeder Oude Maas pakte plotseling twee punten van CCO, Door deze uitslag be landde Hellevoetsluis op de al lerlaatste plaats in de tweede klasse A. - Botlek hoefde ook niet voor de competitie te werken. Dan maar vriendschappelijk tegen en bij WFB. Het werd een oe fen-teleurstelling: 2—0. Vlaardingen DVO '32, dat met de gelijke spelen van OFB cn ZW knap in moei lijkheden is gekomen in de eerste klas, heeft er nog een grote zorg bij gekregen. Trainer Martin van Wijk is dermate oververmoeid, dat hij wel gedwongen werd het trainerschap bij de Vlaar- dingse eersteklasser voorlo pig op te geven. De Schie dammer is dan ook opgeno men in het ziekenhuis. De zaak ziet er dus somber uit voor DVO '32. De training wordt tijdelijk waargenomen door Arte Verburgh.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 6