SCHIEDAMSCi E COURANT Opheffing Poldervaart kost SCHIEDAM NIET VERRAST DOOR PLOTSELINGE VORST Geen sprake van grieppiek Jeugdraad wil Green en Instuif voor on dergang behoeden 2 kranten voor één prijs Vaart wordt niet geheel gedempt Afscheid mejuffrouw J. Eishof Garage in Groenoord OP AUTO GEBOTST Bewegwijzering wordt aangepast Geen vlag uit op stadhuis GAK VLAARDINGEN ffoensdog 19 januari 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina'» 99sie jaargang no. 24312 Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - kiachtendienst 710933 SCHIEDAM EN KETHEL li:::';.-- Op de Burgemeester van Haarenlaan ter hoogte van de M.CM. de Grootstraat te Schiedam is gistermorgen een personenauto, bestuurd door de 50-jarige mevrouw J. v. L —de G. uif Schiedam, achter op een auto gebofsf, die werd bestuurd door de 29-jarige A, M,f een nj-instructeur uit Vlaardingen. Laastgenoemde stopte op de Burgemeester v. Haaenlaan en mevrouw v. L reed tegen de (inkerachter- fcoitf van de wogen. De rech ter voorzijde van haar auto j$ beschadigd, alsmede de tin fce roef» f er kon f van de wa gen van de rij-instructeur. De Scfu'edamse heeft kaarschijn- fijk een gebroken neusbeentje en snijwonden in het gezicht. vtearangen Schiedam De bewegwijzo- rag nabij rijksweg 20 wordt door de ANWB aangepast in het stadscentrum verrijzen op het ogenblik nieuwe box den. die het verkeer wijzen op de mogelijkheden die door onder andere het Kleln- poiderplein worden geboden Aan. de oude bezwaren is daarmee een eind tegemoet eekomen. De foto toont één van de nieuwe borden di» geplaatst is aan de Rotter- damsedijk bij de Singel. Het Koemarkttracé is ook van nieuwe borden voorzien. Schiedam De opheffing van de Poldervaart heeft allerlei gevolgen voor de Schiedamse waterhuishouding. Er moe ten maatregelen getroffen worden die het boezemwater vervangen en die maatregelen zijn dan het tweede enorme karwei, dat na het hoofdriool in Schiedam zal worden aan gepakt en waarvoor de gemeente in de komende gemeen teraad de nodige miljoenen beschikbaar zal moeten stel len. De totale kosten \Toor het pol- derbemalingsplan bedragen ruim 12 miljoen. Omdat iu het verleden al S miljoen voor het plan werd uilgetrok ken, blijft er nog 9 miljoen over. B. en w. hebben de raad dan ook voorgesteld een be drag van f 9.474.000 beschik baar te stellen. Set polderben alingsplan houdt het volgende in: de bouw van een nieuw pol dergemaal voor het gebied dat op de Schie loost ten noor den vtm de gemeentekweke- rij; de houw van een onderge- maaltje in het Beatrixpark in verband met de lage ligging van dit park en enkele sport veldencomplexen in de omge ving; dè aanleg van aanvoer sin- gels met vijverpartijen naar het poldergemaal en het aan- schïedam Mejuffrouw J. J. M. C. Eishof neemt woensdag avond 26 januari in verband toet het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd af scheid van de Sint Catharina- school. Van deze lagere roomskatholiekc school is zij sinds 1956 hoofd. Mejuffrouw Elshoff is nu ruim 42 jaar aan het onderwijs in Schiedam verbonden. I 'e afscheidsreceptie wordt ge houden in het schoolgebouw aan de West Molenstraat 20 en begint om acht uur. thiëdam Als gevolg van de regeling die voor rijksgebou wen is vastgesteld, is vandaag verjaardag van H. K. H. Prin ses Margriet, de vlag niet Uitgestoken op het stadhuis van Schiedam, dit in verband ..toet het overlijden van de ko- hing van Denemarken. brengen van diverse voorzie ningen. Slechts een. deel hier van behoort .tot de opheffing van. de Poldervaart; het opheffen van de Polder vaart met alle daaraan .vast zittende consequenties ais het opheffen van bestaande pol dergemalen, het slopen van bruggen en het slechten van kaden, het geven van een be stemming aan vrijgekomen gronden enzovoorts. tn bun voorstel aan de raad stellen b. en w. nadrukkelijk dat het ophouden van de func tie van de poldervaart als boezemwater niet inhoudt dat het water ook wordt gedempt. Bepaalde gedeelten zullen na melijk zoveel mogelijk in overeenstemming met de ste- debouwktmdige plannen kun nen worden gehandhaafd. Deze delen zuilen dan in relatie met de omgeving moeten wor den aangepast en in dit kader zulien de kaden moeten ver dwijnen. De raad heeft al eer der een voorstel inzake de nieuwe rioolbemaling behan deld in 1969. Ook hierin werd al op de polderbemaling inge gaan, zij het in korte termen. Beide plannen worden als on verbrekelijk geheel be schouwd, omdat ze nodig zijn voor de stadsuitbreiding, de zuivering van het rioolwater en tenslotte voor de opheffing van de Poldervaart. 3. en w. hebben 700.000 nodig voor de verwerving van gron den en opstallen langs de Pol dervaart die voor de uitvoe ring 'van het polderbemalings- pJan noodzakelijk zijn. Een nauwkeurig bedrag is niet vastgesteld, bovengenoemd bedrag is slechts een raming, In de raming van de totale kosten zijn bedragen opgeno men voor werken van de Technische Bedrijven, voor voorzieningen aan de spoor brug over de Poldervaart tn de lijn Schiedam-Vlaardingen en verder voor vergoedingen aan omwonenden voor even tuele schade aan panden, die ontstaan tijdens de uitvoering van de opheffingswerken. Voor deze laatste post is 150.000 uitgetrokken. De realisering van het plan zal fasegewijs worden uitgevoerd. In verband met de samen hang van de diverse werken en de problemen die' zich bij de uitvoering hiervan kunnen voordoen, zal men het karwei onderhands aanbesteden. De eerste dappere schaatsers wagen zich al op bef dunne ijs Schiedam Ook Schiedam heeft sinds maandag te lij den onder de plotseling in vallende vrieskoude. Hier en daar wordt al voorzich tig op de singels en grach ten geschaatst. De dieren bescherming heeft alles al kant en klaar voor eenden die eventueel in moeilijk heden komen te zitten. Dc technische bedrijven In Schiedam hebben nog niet be hoeven in te grijpen bij ge sprongen leidingen. „Alles is normaal, cr is voor ons nog mets aan de hand, we hebben nog geen moeilijkheden ge had. Wel wordt er meer gas gebruikt, maar nok dat schept neg geen problemen. Gespron gen water-, gas. of elektrici teitsleidingen hebben wc ge lukkig nog niet gehad", aldus de heer Schouwenberg van de technische bedrijven. In tegenstelling tot de techni sche bedrijven hebben de Lrandstoffenhandelaren in Schiedam het druk gekregen. Alle handelaren zitten nog goed in hun voorraden. De Co-op aan. de Nieuwe Water weg zegt: „We hebben een gcede voorraad ingeslagen, zodat we de eerste stoot wel aankunnen. Het magazijn is ook goed gevuld. Volgende v/eek zal het wat moeilijker worden met de voorziening, maar problemen hebben we nog niet". Vanaf gistermor gen heeft dit bedrijf meer dan 15 telefoontjes gehad. Wel is er anders om deze tijd ook een grote vraag naar kolen, omdat de zumervoorraden op beginnen te raken maar de vorst speelt toch wel een gro te rol. Brandstoffenhandelaar Hisschen- muller heeft ook meer tele- ftv-ntjes dan normaal gekre gen maar ziet nog geen pro- fc emen. De firma Nooit Ge dacht heeft rekening gehou den met een eventuele plotse ling invallende koutte. Daar nic-ft je altijd reken mg mee houden. We hebben gewoon eer goede voorraad". Dit be drijf heeft ook plotseling meer telefoontjes moeten aanne men. De firma Vredebregt heeft ook nog genoeg kolen. „Ze kunnen De eenden hebben het wel koudmaar voor hen is nog geen noodsituatie aangebroken Vlaardingen De Horgkong-griep die half januari ïijn hoogte punt had moeten bereiken, is volgens cijfers van het Gemeen schappelijk Administratiekantoor te "Vlaardingen nauwelijks merkbaar geweest, liet aantal ziektemeldingen bij het GAK lag de afgelopen weken iets boven het gemiddelde van 1500 a 1600 per week. I>e ersie week van december was er op de statistie ken een vaag hoogtepuntje te zien, maar In vergelijking met de zelfde periode tijdens voorgaande jaren geeft zelfs dat cijfer geen indicatie om van een griepepidemie te spreken. Oe cijfers dte hel GAK hanteert betreffen het hele gebied, waarin het werkzaam ïs: Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Hol land, Rozenburg. Yoorne en Putten en Schiedam. Begin dit jaar waren er zo'n 1800 ziekmeldingen, begin I9G9 bij voorbeeld schommelde dat cijfer tussen de 3000 en de 3400, even als begin 1970. Ook vorig jaar was er de eerste helft van januari nauwelijks van ®en grieppiek sprake: bet Gemeenschappelijk Administratiekantoor noteerde toen 1800 tot 2000 ziekmeldingen. Schiedam De Jeugdraad verzoekt het cqllege van burgemees ter en wethouders dringend, zo spoedig mogelijk een uitspraak te doen over het al of niet verlenen van subsidie aan .Green's Rhythm and Blues Society" en de sociëteit ,,De Instuif*. Vooral Martin Green staat met zijn sociëteit financieel gezien aan de rand van de afgrond, omdat hij, wanneer hij binnen tien dagen niet zijn schulden heeft betaald, die een kwart van de subsidie, waarop hij gerekend heeft, bedragen, hij de sociëteit moet sluiten. Green was. ondanks het feit, dat de sociëteit krap bij kas zat. doorgegaan met het ont plooien van activiteiten, om dat hij bij de gemeente de in druk had gekregen, dat hij wei subsidie zou krijgen. Wan neer de gemeente ..De In stuif" geen subsidie verteent, moet deze ook sluiten. Als bei de sociëteiten hun progro- gramma stoppen, heeft dat tot gevolg, dat zevenhonderd jon gelui in het weekeinde op straat staan. De overige sociëteiten in Schie dam hebben reeds subsidie ontvangen. Het gemeentebe stuur vindt het echter nodig „Green's Society" en „De In stuif' eerst aan een accoun tantsonderzoek te onderwer pen. alvorens subsidie te ver lenen. omdat beide sociëteiten voor een hoge subsidie in aan merking komen, gezien het grote aantal leden. Uit het on derzoek moet naar voren ko- gerust op ons af komen", is hit commentaar. „We hebben steeds een goede voorraad moeten houden. Inderdaad hebben we belangrijn: meer telefoontjes gekregen dan an ders. Er zijn er nogal wat go- v/eest". De eenden en vogels in Sehie- fam kunnen helaas geen warmte krijgen door middel van kolen of oiie. Zij moeten het de eerste dagen nog even zien te rooien. DIEREN BESCHERMING De vogels teren momenteel op hun natuurlijke reserves Maar aangezien koning Win ter zich in deze dagen flink 1 -i' gelden,, zuilen de mensen hun gevederde vriendeu al gauw in hun voedselvoorzie ning tegemoet moeten komen. De Dierenbescherming wil zo gauw hei nodig blijkt te zijn een voedsel actie voor de vo gels ondernemen vanuit het dierentehuis aan de Sint An- noz us terstraat 47. He: is de tsdoehngi dat de burgerij zo gauw de vogels in moeilijkhe den kernen, brood en ander vcedsel naar het dierentehuis brengt, dat vandaar naar alle delen in de stad gedistri bueerd wordt. De Dierenbe scherming kijkt nu nog even c'.-t kat uit de boom: „We heb ben kant-en-kiaarpaketten liggen voor een voedsel actie, cr.aar de situatie is nog niet nijpend. Pus ais buit er. de stad grote groepen vogels Lmgy d« rioter- en rivieren zit ten, is er wat mis, want dal Ivu-ken:, dut er :n dc stad rzeiü meer te halen :s. De wa- 'urvogg.s zijn 'ie eeislt. die l:et moeilijk krijgen, maar vr.f.rtlui het znver is, hebben tvt al ingegrepen. Natuurlijk deen we een beroep op de bur gerij ons sc.-wee! mogelijk te he;pen wat de voeding van de vogels betreft". Profiutr mi het untke unbad 2 krenten ontvingen voor priji vin één; éel SeHi«4am«he Counne «net nng« ut uw itié en j,,t PouerdimichB NieuwibUi met het !«t*te Wnen.en buil«nlind4«»iiuw».G»*<on* nu npénehiook bij I u 1* ilifen fritie, zantfir enige verplicht!»^. 4* SC KW te beseffen «n ontdck| z«H de vete pluspunten. Dei* bon ïit open etvtfep, zonder postzef il. sturen n Rstterdmieh NieuwsbUd. intwodrdnummer 134, Rotterdam de SC -f- RN 14 dijen jrottf niers telefoon men, of de sociëteiten het sub sidiegeld wel nodig hebben. De toestand, waarin beide so ciëteiten verkeren, is dinsdag avond tijdens een openbare vergadering uitvoerig door de Jeugdraad besproken. Het be stuur van de raad was het er over eens, dat „Green's Socie ty" en „De Instuif" moeten blijven bestaan. MANIFESTATIE De Jeugdraad wil deze zomer, indien mogelijk, een manifes tatie voor de jeugd houden, waarbij muziek, creativiteit en demonstratie op de voorgrond treden. Het houden van een dergelijk festijn is voor de Jeugdraad tevens een manier om naar buiten te treden. Tot nu toe is de Jeugdraad een in stelling, die de Indruk wekt, alleen maar te praten. De raad zoekt naar een manier om wat meer ruchtbaarheid te geven aan zijn werkzaam heden. Er wordt over ge dacht. de zeventienhonderd jongelui, die deelgenomen hebben aan de verkiezingen van de raad, voortaan schrif telijk op de hoogte te houden van het doen en laten van de SRJJ. indien zij dit wensen. De Jeugdraad houdt 1 februari een hearing over het plan Jeugddorp". Voor deze bij eenkomst, die wordt gehouden in de Louis Raemaekersstraat 10, zijn reeds verschillende personen uitgenodigd, onder andere de commissaris van politie, vertegenwoordigers van verschillende gemeente lijke instanties en hoofden van lagere scholen. O Schiedam De Laan van Bol Es krijgt een garage nabij de Peter x'an Anrooylaan. Op dit stuk, bekend geraakt door de acties van het actiecomité tot doortrekking van de Peter van Anrooylaan, zullen de he» ren H. M. en B. L. J, Rowel, respectievelijk uit Schiedam en Nieuwerkerk aan den IJs- sel, deze garage gaan exploi teren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1