naar De nieuwe Uit clubbladen en weekbrieven TSF vreest „ervaren" Scylla Van oude drilschuur Jeiigdtitel voor Oppenheim Schietvereniging Schiedam Morgen denkt u anders over auto's. Opel Rekord I Vanaf f 11.63?- PETERSEN CO. SCHEDAiVB N.V. Maak een uurtje vrij en kom kijken. Hij staat in onze showroom: d.e nieuwe Opel Rekord II. Fascinerend van styling; intrigerend van techniek. MetTri-Stabil wielophanging: meer stabiliteit op rechte wegen, in scherpe bochten en bij plotseling remmen. Grotere spoorbreedte, vertikaal geplaatste schokbrekers, kleinere draaicirkel. Dingen die de nieuwe Rekord zo'n andere wagen maken. Al zijn er natuurlijk ook dingen die niet veranderd zijn. Eén ervan? De betrouwbaarheid. Want al is de Rekord nu een andere Rekord, Opel blijft wel degelijk Opel... afdeling verkoop en showroom: Broersvest 74-76, Schiedam, tel. 010-269404 tf'.'C. ij Schiedam Op 5 september van dit jaar is het precies twaalf en een half jaar ge leden dat in de bovenzaal van Restaurant „de Am- stelbron" de Schietvereni ging Schiedam werd opge richt. Geen gebeurtenis om direkt alle vlaggen uit te hangen. Wel echter om een blik terug te richten op het wel en wee van onze plaat selijke schutters die Schie dam heeft gekend en nog steeds bezit. De herinne ring aan de vroegere Schutterij als een weerbare groep leeft alleen nog bij de alleroudsten onder onze stadgenoten. Het moeten wakkere rakkers zijn geweest die de borrelgla zen en bierpinten evengoed wisten te hanteren als hun ge weren; bij parades althans. De verstilde resten van dit korps worden in het Stedelijk Museum zorgvuldig bewaard. Ha het einde van de eerste we reldoorlog ontstond in woelige tijden de Vrijwillige Land storm. Zij was paraat toen in 1918 het koninkrijk even op wankelen stond. Toen de man schappen in 1919 met groot verlof gingen bleef de plaatse lijke afdeling het onderlinge kontakt bewaren. Waar ging dat boter dan op een schiet baan. Deze schietbaan was opgesteld in de oude dril- schuur aan het Groeneweegje nabij het Doelenplein. Er werd op deze baan met scherp geschoten. Alleen het projek- tïel was samengesteld uit ge malen lood en was. Deze maatregel voorkwam rota tie van de kogel. Deze sloeg tegen een dikke stalen plaat gelijk te pletter. Eik korpslld mocht per avond een houder met vijf patronen verschieten. "Verder was er een „vrije baan" waarop met een vuur- buks werd geschoten. De munitie hiervoor moesten de schutters zelf bekostigen. Na De kamp/oen 1971 Y/Mem Moraal in aktie het schieten volgde trouw een kaartuurlje waar het er altijd gezellig aan toe ging. Bij tijd en wijle werden de schutters die gemiddeld 45 punten per kaart hadden geschoten tot ..koningsschutters'' uitgeroe pen en dienovereenkomstig gehuldigd. Een tijd heeft Schiedam nog een openlucht schietbaan gekend. Het bleek achteraf een mis ter naar genoemd. Weg baan, maar ook weg Vrijwillige Landstorm, toen deze werd op geheven. Schiedam beleef de toen een .„schotloos" tijd perk dat duurde tot 1959. Bij de samenstelling van het feestprogramma van de Oran je Vereniging ter gelegenheid van viering van JvDninginne- De dag kwam de Schutterij als bezigheid weer op de proppen. Bij dit eerste succes kwam vooral bij de oud Landsior- mer G. Bosman Sr. de liefde voor de schietsport weer naar boven. Samen met de heer P, J. Drenth werden plannen ge smeed om te komen tot eet» op het ogenblik is een 'serie- Schietvereniging „Schiecfam": sfeer van: prestatie en ge- noég/i/Jee soefëfeif. aan de heer Drenth die deze fun kt ie nu nog vervult. Momenteel telt de vereniging 65 leden afkomstig uit eigen stad èn uit Rotterdam en Vlaardin- gen. Het provisorisch inge richte banenstelsel heeft in middels plaats gemaakt voor -een moderne accommodatie waarvan negen schutters ge lijktijdig gebruik kunnen ma ken. De schijfbediening is half automatisch. Het gebruik'van de korenbeurs," met ruimte en een eigen bar geeft de schiet- vereniging iets mee van een genoeglijke sociëteit. ven al vijfentwintig honderd leden telt, veroverde Schie dam in de B klasse een twee de en derde plaats. Het schieten, als sportbeoefening heeft zijn hoogtepunt nog lang niet bereikt. Steeds meer jon ge mannen grijpen naar dé luchtbuks. Hetschieten vraagt veel concentratie én spierbeheersing en staalt bo vendien de wilskracht. Hel gaat er immers- om hoger te schieten dan je sportvriend dat doet. Een., gezonde rivali- telt die men,iédere" woensdag in de.Korenbeurs;als het ware kan proeven. W. de B. plaatselijke schietvereniging. greep té zijn want, vanwege De samenstellers zochten een de veengrond, gingen de zwa re, uit badüings en.'een meng- 1 sel vaii zand en grind samen gestelde kogelvangers verzak ken. De baan lag nabij, de spoorbaan, richting viaardin- gen en de in Blijöorp gelegen Schietbaanstraat werd er la- progromm a-onder deel dat hij slecht weer, dat was het vaak op 30 april, toch doorgang kon vinden. Zo kwamen de schiet wedstrijden in de korenbeurs die zo goed a ansloégen bij de bevolking dat ze elk jaar op nieuw nog worden herhaald oprichtingsvergadering werd, zoals gezegd, in de „Amstelbron" gehouden. Er meldden, zich 27 leden aan waaronder de heren A. van Es en wijlen K. J, Hartings- veldt die eveneens deel had den uitgemaaktvan- de Vrij. willige Landstorm. Tot 19S4 heeft de heer G. Rosman d* voorzittershamer gehanteerd om deze toen over te dragen wedstrijd gaande van het di strict zeven van de Koninklij ke Nederlandse Schutters As sociatie. Een wedstrijd over tien ronden waarbij de deelne mende verenigingen elk op hun beurt als gastheer optre- den. Deze verenigingen komen uit Den Haag en Rotterdam ,en omliggende steden. Er wordt in vier klassen geschoten. De serie is op de helft met Den Haag aan de leiding en Schie dam I op de tweede plaats. Hët niveau';bij de Schiedamse schutters 'mag er zijn Als ge diplomeerd instrukteur funk- tioneèrt het lid, Dick, van Loopikj wat uiteraard een stempel drukt op de presta ties. Bij de recent gehouden onderlinge wedstrijden is Wil lem Moraal de kampioen van 1971 geworden. Op de vorig jaar in Groenlo gehouden Na tionale wedstrijden van de KNSA die alleen in district ze- Vlaardingen Tijdens de jeügd-achtkampen van de af deling Rotterdam van de Ned. .Tafeltennisbond is Hans Jaap Oppenheim van Intiem '55 in de finale op de eerste plaats geëindigd. - Zijn clubgenoot Ro bert 'Jan Fuchs behaalde een goede derde plaats, terwijl Roel Andrea als achtste eim digde. Bij de jongens-pupillen werd Peter Hans Franken, als vier-: de geklasseerd. In de afdeling aspiranten-meis jes kwam Marjet Kooy niet verder dan de vijfde plaats; hier eindigde Mag da van Lent op de achtste plaats. Schiedam Ook deze maand dwarrelden tal van clubbladen én* weekbrieven bjj onze redactie binnen. Een fleurig wel en wee van de Schiedamse sport, met zo nu en dan belangrijke bericht jes. Een selektie ervan willen wij U niet onthouden. HBSS gaat stug door met geld inzamelen voor de reis naar Israël. De eerste, soos- avond werd een groot succes, en ook vanavond kan' men weer terecht in „De Ark". „Er is muziek, eten, drinken en er wordt gedanst, gepraat' enz., enz., enz". De toegang is f 1,50 en de verwachting is dat het storm, zal lopen, getui ge de oproep: „Weest er vroeg bij voor .een plaatsje". HBSS houdt het niet bij soos-avonden alleen, want vanavond wordt er ook weer eens geklaverjast in de kan- tine, Oproep; „Vrienden, ken nissen en verwanten meebren gen". Aanvang 20.0Ü uur. In de NOAD-supporter kwa men we een klein berichtje te gen dat in de week vanf Pasen naan alle waarschijnlijkheid -weef bezoek te verwachten is van. de tafeltennisvereniging Uddevalia uit Zweden. De korfbalclub „Succes" geeft onze redactie een com pliment voor de ruime aan dacht die wij besteden aan het Schiedamse korfbal, maar be- (ïnd.BTW en e* General Motore Continent-./, Vrijdag en zaterdag showroom geopend tot 22.00 uur. Van onze sportredactie Schiedam In de tafeUennis- competitie speelt het ereklas seteam van TSF zaterdag avond weer een thuiswed strijd. Na het fraaie duel met Delta-Lloyd is nu het team van Scylla in de Beurs te gast. Het Leidse team eindigde in de eerste competitie op de derde plaats achter de ïafeliennis- grootmachten Tempo-Team en Delta-LIoyd. Henny Stolk, Hans van.' den Broek en Hans Lingen staan ook nu weer voor een moeilij ke opgave, maar gezien het. •vertoonde spel van de vorige week mogen de TSF'ers de strijd met vertrouwen tege moet zien. Scylla is vooral een „lastig" team dat het iedere keer weer presteert om het zelfs de sterkste teams heel moeilijk te maken. Gezien de ervaring in de topklasse is Scylla licht favoriet. Het team bestaat uit Gé Bakker, de Joegoslaaf Mi lan Stencel en Anton Will van Zoelen. De mogelijk weer talrijke toe schouwers staat een „open" .strijd te wachten en we zijn benieuwd wat het TSF-trio in dit treffen kanbereiken. De ontmoeting begint weer om 18 uur. Het weekend van de TSF'ers is echter dubbel zwaar want zondag speelt TSF weer een competitiewedstrijd en wel te gen Tempo-Team in Amsler- dam. Ook tiaar wacht zeker weer een intéressante krachtmeting. Tempo-Team met gevestigde l3feltennisnamën als lands kampioen Bert van der Helm en de Schiedammer Nico van nuns ungen tn acne. Slobbe zal het tegen het „aan- De Berkelaren hebben komende" TSF niet cadeau krijgen. Het zou TSF,. dat de drie sterkste clubs meteen in de aanvang van de competitie te bestrijden krijgt, veel stéun geven voor de verdere compe titie als zondagavond de beide Herel en Koot tien zeer be hoorlijke basissterkte maar het NOAD-trio lijkt ons als ge heel wat zwaarder van tafel- tennisgewjeht. Een redelijk ruime NOAD-zege moet haal baar zijn. vreeker.dwedstrijden één punt TSF 2, in de andere afdeling, heeft tot nu toe nog geen'pun ten gescoord. Tweemaal werd met 4-6 verloren maar moge lijk kunnen Cas van Koets veld, Peter van den Broek en Gerry Vaessen tegen Phoenix, tot scoren komen. Het Delftse team is duidelijk teruggeval len na een zeer sterke start aan. hét begin van de eerstè competitie. TSF 2 speelt thuis in de Beurs om 14.30 uur. haddén opgeleverd. NOAD, dat in de promotie-ere klasse een voortreffelijke start gehad heeft en 3 punten uil. 2 wedstrijden verzamelde, heeft alle kansen om op het goede pad verder te gaan. Jan Knikkènberg, Ron van der Aa en Jan Tuinenburg spelen za terdagmiddag in Berkel tegen het pas gepromoveerde TOGB. treurt het dat andere nieuws-, media. Radio en TV, zo wek nig belangstelling tonen voqij de korfbalsport. De handbalvereniging DWS. besteedt in haar clubblad- ruimschoots aandacht aan Héf gedrag van haar leden tijdens de wedstrijden. Vooral de ge* volgen door dit gedrag wor den aan de kaak gesteld. Hel bestuur heeft nu besloten om in alle voorkomende gevallen^ spelers die commentaar heb ben op de leiding van ..de scheidsrechter, zonder pardon te schorsen. „Zodra wij zetli foutloos spelen, kunnen utfj pas van een scheidsrechte? verlangen dat hij foutloos blaast; het zal echter nog 01% zettend land .duren, eer wij foutloos spelen. Bedenk té^ vens dat de scheidsrechte? een mede-sportvriend is,, die ook voor zijn plezier blaast,- en die het fijn moet vindep om een wedstrijd van DWS je mogén blazen". 0 Getuige de ruim 450 strafza1 ken bij de voetballers, en de regelmatig wantoestanden bij andere sporten, misschien iets om ook in andere clubbladen op te nemen. vt. De klaverjassers van DWS zullen het enige tijd zondét hun grote organisator radeteh doen. De heer C. Th, v. Gee- ne vertrekt voor een periode van drie maanden naar Zuid- Amerika. DWS-ers weest ge rust, het klaverjassen, gaat normaal door. De sportvereniging „Julia: na" werkt in ale stilte aan een clubhuis. Reeds maanden is men bezig om een oude ruim te in „Het Proveniershuis" om te toveren tot een gezellig „eigen home". Beneden komt een ruimte met bar en ritjes, terwijl boven reeds een fraaie bestuurskamer tot stand kwam. Op 12 februari wordt een en ander officieel ge opend, en zuilen genodigden, leden en belangstellenden kunnen zien waarvoor 20 hard gespaard is. Overigens bestond Juliana" in december 20 jaar, hetgeen in alle stilte herdacht is. dn 'alle stilte, want binnenkort barsten de festiviteiten les. Gymnastlekleden, volleybal lers, drumband en majorettes zulleri dan laten merken dat ze er zijn. Onder het motto „We gé&n de mannenkliek doorbreken" hebben' een aantal dames Excelsior'20 de hoofden bij*el* kaar gestoken, en willen .W korte termijn voetballend door het leven gaan. Dat het ernst is blijkt uit de woorden: „Hebben we eenmaal een elf tal bij elkaar, dan kunnende naar het bestuur toestappen en verder de zaak gezamen lijk bespreken". Wij zijn er zeker van dat hei bestuur op slag zal zwidkefi voor zoveel charmante «in breng. We eindigen deze keer ihei een bericht van de Water vrienden, die een oproej plaatsen aan, alle leden nog geen medische keurinl hebben ondergaan. „Waasonj een sportkeuring?" vraagt?hd bestuur, en plaatst als ant woord het volgende. „De Wf tervrienden willen eenvóudij de garantie hebben dat 10 den van de betreffende pen lichamelijk gezond zijn' Wij gaan graag nog een stap je verder, en zouden stellen, dat het in iedersibe lang is te weten hoe z'n lichtf y melijke gesteldheid er voet* staat. In elke tak van sport ij een. goede gezondheid beslis* noodzakelijk. SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 28 JANUARI 1972

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4