Gemeente sluit Cash and Carry aan Willemskade ZIEKENFONDS VERLIET PAND IN VLAARDINGEN Water voorlopig voor laatste maal duurder Advocate veclit tegen gemeente 2 kranten vnor een prijs Antwoord b. en w. verbijstert CAR JEigenaar spant kort geding aan Huisvrouwen woedend over sluiting Pand Cash en Carry niet bestemd als winkelbedrijf h\. Voor sloop bestemd Commissie Maatschappelijk Werk Staking bij Wilton wordt voortgezet Wilton houdt jaarlijkse filmavonden SCHIEDAMSCHE COURANT Saterdag 5 februari 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 99ste jaargang no. 24327 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL i--'"" Schiedam Verbruikersmarkt Delta aan de Willemskade, SSÈbiedamse nieuwste supermarkt, is twee uur na de-ope ning'op. last van de gemeente al weer gesloten. De eige naar, de NV Van der Waarde uit Lekkerkerk is hiermee niet akkoord gegaan en zal dinsdag om. half drie een kort geding aanspannen tegen de gemeente voor de Rotterdam se rechtbankpresident mr. J. G. L. Reuder» )nder toezicht van de politie haalde personeel van de Wo- ningdienst gisteren kassa's en boodschappenwagentjes uit het pand aan de Willemskade. De Cash "and Carry was daar in gebruik genomen ondanks een uitdrukkelijk verbod daartoe van b en w. Dit ver bod werd bekend gemaakt in het antwoord van het college op de vragen van de raadsle den Verhulsdonk en Krikke over de vestiging van het be drijf. [>e eigenaren van het bedrijf zijn woedend over de gemeen- lelijke maatregel. „We heb- College meent: liedara Het college van burgemeester en wethouders hebben een communiqué uit» gegeven over de opheffing van het pand aan de Wil lemskade 23, waarin een Cash en Carry-bedrijf geves tigd werd. De terreinen aan de Willemsikade zijn indertijd door de gemeente aangewezen voor de vestiging van stadsin- dustrie, dit betekent dat de daar gebouwde panden niet mogen worden gebruikt voor het uitoefenen van winkelbe drijven. burgemeester en wethouders hebber) dit aan de eigenaar en de exploitant medegedeeld, toch trachtten dezen hun plan nen te verwezenlijken. Op grond van de bevoegdheden die het gemeentebestuur-in de ■Gemeentewet heeft gekregen, besloten B. en W. uitoefening van een Cash en Carrybedrijf te beletten en daarvoor de no dige maatregelen te nemen. 5e maatregel heeft geen ander doel dan winkel vestiging te voorkomen op terreinen die uitdrukkelijk daarvan uitge sloten zijn. Indien het college dit niet zou doen, zou een wil de groei met alle nare gevol gen. van dien het gevolg zijn. Niet voor niets is aan de ver schillende terreinen eed dui delijke bestemming gegeven. Met enige nadruk verklaren B. en W. dat het dus niet gaat om. een bepaalde ontwikkeling van het distributiebedrijf te beletten, doch om te voorko men dat zulks geschiedt dèar Waar de gemeenteraad dit uit drukkelijk heeft willen voo-r- komen. ben nog'vier andere vestigin gen in andere gemeenten en daar hebben we nooit last ge had. Onze ervaring is, dat Cash and Caxrybe drijven die op last van de overheid wer den gesloten, altijd weer opengingen". Voorlopig ziet het er niet naar uit,- dat dit hier ook zal gebeu ren, want tot ontstemming van. de talloze kooplustigen werd de verkoop om elf uur verboden. De huisvrouwen uit de Gorzen konden van negen tot elf uur goedkoop inkopen doen. Toen werd niemand meer toegelaten. 't Gaat over de rug van de werkman", aldus een. woeden de reactie van met grote bood schappentassen gewapende huisvrouwen. „Straks kunnen we wél naar Salari toe, die in de Groeneiaan komt. Het is weer een streek van dit rotte middenstanders hier in de wijk. Waarom doen. die hun prijzen niet naar beneden? De sluiting van het bedrijf bete kent voor de eigenaar een flinke financiële strop. Hij had ruim f 70.000 geïnvesteerd in het pand aan de Willemska de. Verder was er voor f 40.000 aan koelkasten en. voor f 15.000a an stellingen aanwezig. De lichtinstallatie kostte f 5.000. De NV Van der Waardie is ervan, overtuigd dat ze 'hef kórt ge ding kan winnen. Het ver schijnsel Cash and Carry kan men in Zuid-overigens'maar beperkt bestrijden: de NV Sa lari begint binnenkort ,m het pand van De Gruyter aan de Groeneiaan en heeft daarvoor wel toestemming, omdat het bestemmingsplan hier wèl vestiging van een levensmid- tielenbedrijf toelaat en aan de Willemskade niet. Maar een openingstijd van hvee uur was het feestelijk vïag- alvorens de overheid tot sluiting en ontruiming overging. gende cash carry bedrijf Delta aan de Willemskade gegund Schiedam In een kort geding, dat dinsdag in de kamer van de Rotterdamse rechtbankpresident mr. J. G. L. Reu der wordt gehouden, zal de Verbruikersmarkt Delta het besluit van de gemeente Schiedam aanvechten, dat het aan de Willemskade verboden 20U zijn een Cash and Car- rybedrijf te houden-Het bestemmingsplan schrijft voor de Willemskade „stadsindustrie" voor. De Rotterdamse advocate roej. mr. A. G. Mulder die de NV van de Waarde zal vertegenwoordigen is van mening dat een Cash and Carrybedrijf hier wèl onder zou kunnen val len. Voor de verkoop in het g/oedmeuwe groof winke/becfrijf werd gestaakt, deden nog talloze huisvrouwen snel haar inkopen. nn h«t unitk* unbed 2 krenten te omwnjen voor de prlf* ver» Dn: del kliledimnhe Ccurent met nwimi uic uw »ud ernjevinj, «n het Ro««-d*riKhB *®"*w»br»d met het luute binnen- tn buiten tand te nieuwe, Geef oni nu opdreef*ook bij 14 dijen fruie, zonder «nip verplichting, de SC RN te beaorje» tn ontdek# de vete pluipunui». ■De» bon in open envelop, tonder potuejel, «uren Rotterdam*cb Nieuwtblti. *ntwoordnummer«34, Rotterdam de SC -f RN 14 dijen jr*t1ï nier: Vlaardingen Het pand aan de Schiedam5eweg 10 staat leeg. De administratie van het Al gemeen Ziekenfonds Vlaardïn- gen-Schiedam was daar tot voor kort gevestigd, maar is nu gecentraliseerd in het hoofdkantoor van Schiedam. Voor de bijna 45.000 Vlaar dingse'leden van het zieken fonds is in het postkantoor aan de Westhavenkade een lo ket van het ziekenfonds ge opend, waar men van maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 3 uur terecht kan voor het afhalen van formulieren en het indienen van aanvragen voor terugbetalingen etcetera. De directeur van het Algemeen Ziekenfonds Vlaardingen- Schledam, de heer L, van Pelt, vertelt desgevraagd dat het pand bovendien in zo'n slechte staat verkeert (het is bestemd voor de sloop) dat het opknappen enkele tiendui zenden guldens zou moeten gaan kosten. „Daardoor is de centralisatie in Schiedam ook verhaast" - Binnenkort zal nu in de gemeen teraad een gewijzigd voorstel van burgemeester en wethou ders komen om tot aankoop van dit pand te besluiten. Gaat de raad hiermee akkoord, dan zal dit voorstel zoals gebrui kelijk ter goedkeuring worden voorgelegd aan Gedeputeerde Staten. Gaan deze eveneens akkoodr dan kan pas worden bekeken wat er met het pand gaat gebeuren. De kans is wel zeer groot dat het pand dan tegen de grond gaat. Fosfaatoverslag Windmill Vlaardingen Het Centraal Aksiekomité Rijnmond Is „verbijsterd" over het ant woord van de raad op zyn brief over de fosfaatoverslag bij Windmill Holland NV. In de brief had het CAR om har de maatregelen gevraagd in verband met de ouderwetse en voor omwonenden hinder lijke manier waarop de fos- faatverslag ebeurt. Als ant woord kreeg het comité dat de methode bij Windmill alge meen wordt gebruikt en dat tot dusverre geen betere los methoden zijn gevonden. Volgens het CAR hebben b. en w. voor hun antwoord alleen informatie ingewonnen bij Windmill zelf. „Wij verwach ten daarom nog steeds op kor te termijn maatregelen, zoals de bevolking is toege zegd op 21 november 1970 tijdens de massale protestde monstratie voor het stad huis", zo schrijft het CAR in een nieuwe open brief aan b. en w. en de raadsleden. De algemeenheid van de fos- faatoverslagmethode, die ook bij Windmill geldt, is voor het CAR geen argument om hier mee akkoord te gaan. „Vol gens b. en w. is overslag via bijvoorbeeld een Jacobsladder of een transportband niet mo gelijk. Ons inziens kan dit wel. Een Jacobsladder en een wormschroef zijn technisch zeer eenvoudig aan te passen aan de getijverschillen, door deze installaties bijvoorbeeld op drijvende pontons te plaat sen", sehijffc het CAR, Als voorbeeld noemt de aktie- groep de volautomatische zak- kenlaadinstallatie die in ge bruik is bij het Nederlands Transport Bureau aan de Waalhaven. De gehele installs- tie en de transportbanden zijn zo geconstrueerd, dat zij met de getijverschillen beweeg baar zijn. Schiedam De Commissie voor Maatschappelijk werk houdt donderdag 10 februari een openbare vergadering in het stad huis, onder voorzitterschap van de wethouder van sociale za ken, de heer G. Kaptein. Ter sprake komt onder andere de wijziging van de subsidiëring van Pro Juvenfcute, de verhoging van het subsidiepercentage voor. het algemeen maatschappelijk werk van 45 naar 47 pro cent en. de subsidie voor de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers. j Voorts komt aan de orde de wijziging van de woonwagenverorde- ning in verband met het maximale aantal standplaatsen, de so ciaal raadsman en ingekomen stukken van onder andere de stu diecommissies kinderdagverblijven cn maatschappelijk werk. De vergadering begint om acht uur. Schiedam Vierduizend Wilton-werknemers heb ben gistermiddag beslo ten de staking voorlopig voort te zetten. Een» groep werknemers heeft de lei ding genomen van de stakingsactie en hun col lega's de vraag voorge legd of de staking 24 uur dan wel langer moet gaan duren. Het besluit is, tfat de staking voorlopig wordt voortgezet, zonder dat bekend is wanneer men weer aan het werk zal gaan. Er is als gevolg van dit be sluit een aantal werkne mers belast met het pos-, ten bij de fabrlekspoort van Tyüton gedurende het weekeinde. Er bestaat de mogelijkheid, dat de sta king maandag wordt voortgezet. Enkele functionarissen van CNV en NKV, voor over leg naar Wilton, gekomen, zou vrijdagochtend door de stakers de toegang tot het bedrijf zijn ontzegd. „Jullie hebben ons toen verraden en nu hoeft het voor ons ook niet meer". kregen ze te horen. De CPN heeft bij Wilton pamfletten verspreid, waarin de Amsterdamse rechtbankpresident mr. U. W. H. Stheeman een „klasserechter" wordt genoemd. Vlaardingen/Schiedam Nog éénmaal is de Vlaardingse raad akkoord gegaan met de tariefsverhoging voor het drinkwater. Een volgende keer heeft een voorstel hierover weinig kans om er door te komen. Overigens is het college van b. en w. niet bereid om een dergelijk voorstel uit Rot terdam zonder meer door te spelen naar de Vlaardingse gemeenteraadsleden. De tariefsverhoging is de laatste van de drie voordat een nieuw contract met Rotterdam wordt aangegaan. De on derhandelingen tussen Vlaardingen, Schiedam en Maas sluis enerzijds en Rotterdam anderzijds zijn inmiddels af gerond. Het tarief per duizend liter water is thans gesteld van 60 tot 72 cent. De meeste Vlaardingse raads fracties waarschuwden er voor, dat zij dit als de laat ste verhoging zien. Rotter dam heeft al bij voorbaat meegedeeld, dat bij het in gebruik nemen van nieuwe spaarbekkens in de Bra bantse Biesboseh de kost prijs van het water met on geveer 20 tot 25 cent per duizend liter zal stijgen. De raadsleden van Vlaardingen vinden het niet juist, dat de particuliere verbruiker voor de kosten van de aanleg van deze spaarbekkens zal moe ten opdraaien. Volgens hen zijn deze spaarbekkens nodig, omdat de Industrie het water vervuilt. Zij menen dan ook, dat de industrie het grootste bedrag op tafel zal moeten leggen. De Vlaardingse wethouder ,1. van der Linden deelde in de raad mee, dat het college het Jiler mee eens is. „Wij hebben Rotterdam geschreven dat w\j ditmaal een tariefsverhoging zullen voorstellen, maar dat wij niet zonder meer akkoord gaan met een verhoging ten gevolge van de aanleg van nieuwe spaarbekkens", zo deelde hij mee. In de brief stond verder, dat niet alleen de bewoners uit deze rpgio in de kosten moeten bijdragen, maar dat een beroep moet worden gedaan op het fonds algemene middelen. Ook de gemeenten Schiedam en Maassluis staan op dit stand punt. De heren A. Cornelisse, P. W. Emmelot (beiden PvdA) en G. W. Schut (onafh.) stemden nu al tegen de tariefsverho ging, Zij vrezen, dat er men sen zijn, die het gebruik van water „een primaire le vensbehoefte" zullen beper ken en dat dit schadelijk kan zijn voor de volksgezondheid. Zo zag hef werfierrein van Wilton-Fijenoord te Schiedam er gisteren uit toen de arbei ders, die wèl waren versche nen, weigerden aan het werk te gaan wegens de situatie ïn de mefaa/mdusfr/e. Eert nogal kreupel rijm op een protestbord drukte hun ge voelens uit, waarover op pag 3 meer valt te lezen. Zie ook pag. 3 Schiedam De Dok- en Werf maatschappij Wilton-Fijen oord houdt binnenkort 3 film avonden voor haar werkne ners, die de belangrijkste ge beurtenissen op de werf in 1971 te zien krijgen in het ,.WF- journaal 1971". De filmavonden worden gehou den op dinsdag 22 februari, maandag 28 februari et maandag 6 maart in de groti zaal van De Doelen in Rotter dam. Op het programma staat van zeven uur tot tier voor acht 'n optreden van d» Wilton-Fijenoord Harmonie, die lichte muziek ten gehop; brengt. Om acht uur open; een van de directieleden d« avond, daarna wordt hl „WF-Journaal 1971" vertoont! Na de pauze komt de film „Th Brain" op het witte doel waarin onder anderen Davi Niven (ais „The Brain") Jean Paul Belmondo, Andr* Bourvil en Silvia Monti mei spelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1