WAGEN KAMP: MAXIMUM 45 WAGENS A Manifestatie buitenlandse werknemers op 1 mei Kort geding moet duidelijkheid brengen r Oprichting JAC in studie bij werkgroep Invasies' voorkomen Gevaarlijke uitwijk manoeuvre: £75,- boete geëist Top Tien Studiecommissie voor kinderdagverblijven Wereldwinkel IN PLANTAGE Dr.T.deBooy houdt lezing Vestiging Cash and Carry-bedrijven Sociëteiten agenda Kort geding: Open-Deurdienst in Grote Kerk fK. SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG H FEBRUARI 1972 Schiedam Kantonrechter mr. W. van Vloten heeft woens dag tijdens de zitting van het kantongerecht 75 boete of zeven dagen hechtenis opgelegd aan een automobilist die enige tijd geleden op Rijksweg 20 een gevaarlijke uitwijk manoeuvre had uitgevoerd. Het woonwagenkamp aan de Schïekade. De discussie tussen de verdach te en een getuige over het wel of niet uitkijken en het wel of niet uitsteken van de richting aanwijzer van de verdachte, iiep op een gegeven moment zo hoog, dat het leek of de kantonrechter het ergste vreesde. Hij riep dan ook uit: „Geen herrie, heren.'' Op de Rijksweg was de ver dachte terwijl een achterop komende auto dichtbij hem was en hem met grote snel heid naderde, plotseling naar links uitgeweken. Verdachte: „Ik heb drie keer in mijn spiegels gekeken en mijn rich tingaanwijzer uitgestoken, maar die auto kwam zo snci aan. Daarbij heb ik toch ook mijn rechten op de weg, ook al is mijn auto niet zo snel. Bovendien ben ik echt wel voorzichtig want ik had mijn kinderen in de auto.'' Drie getuigen echter verklaar den, dat hij zijn richtingaan wijzer niet had uitgestoken, wel zeiden zij dat de achterop komende auto erg snel reed. De achterop komende wagen moest opeens krachtig rem men en botste tegen de vang rail. De bestuurder, ook als getuige opgeroepen, verklaar de: „Ik raakte bewusteloos en nadat ik was bijgekomen, ben ik bij iemand anders in de wa gen gestapt en zijn we hem. achterna gereden. We konden hem tot stilstand brengen en. vertelden wat er gebeurd was. Hij zei toen: „Daar heb ik niets mee te maken." De officier van justitie, mr. A. Borghart, vond dat verdachte wel rekening had moeten hou den met andere weggebrui kers. Tevens achtte hij het een kwalijke zaak dat ver dachte was doorgereden en vond het hele gebeuren weinig elegant. Hij eiste -dan ook een boete van 100 of tien dagen hechtenis. De rechter was iets milder dan de officier. In de Schiedamsche Courant van. dinsdag 8 februari lazen - wij,- dat- he t voortbestaan - van de Wereldwinkel wordt be dreigd. Dit vanwege financië le moeilijkheden. Een ideeële organisatie als een wereldwin kel zit natuurlijk nooit op ro- zen, maar voor de financiële ondergang staan wij niet. Ter geruststelling: de kunst voorwerpen die teruggaan hadden wij in consignatie. Er is in Schiedam, gewoon geen markt voor. Op "de vergade ring van aanstaande zondag wordt trouwens gesproken over uitbreiding van ons werkterrein, zoals bijvoor beeld de Angola-aktie, gram extern, onderwijsprojekt, pu* ■bliciteit. Vredeswerkgroep Schiedam Schiedam/Vlaardingen Het woonwagenkamp aan de1 Schïekade zal voor maximum 45 wagens toegankelijk zijn. Een voorstel hiertoe is gisteravond besproken in de Schiedamse commissie voor Maatschappelijk Werk. NaÖat de verbeteringen aan het kamp, die op het ogenblik wor den gerealiseerd, zullen zijn aangebracht, zal dit maximum aantal officieel van kracht worden. Na de inwerkingtreding van de nieuwe woonwagenwet heb ben zich in enkele gemeenten grote problemen voorgedaan met groepen rondtrekkende woonwagenbewoners. Deze moeilijkheden werden voor een belangrijk gedeelte ver oorzaakt doordat de vaststelling van het aantal stand plaatsen per gemeente, of groep van gemeenten, niet meer van kracht was. Juridisch gezien kon men groepen be woners niet verwijderen. Een dergelijke vaststelling, waarvoor de goedkeuring van Gedeputeerde Staten is ver eist, zou geen gevolgen heb ben door de defintieve plaats bepaling van het centrum in deze streek. Ze geldt alleen voor de huidige standplaats. Gezien de omvang en de plaats van het tijdelijke kamp aan de Schïekade, wordt 45 beslist als maximum be schouwd. Het aantal plaatsen zal te zijner tijd, afhankelijk van de resultaten van het on derzoek door de Nederlandse Heidemaatschappij, worden herzien. De bewoners van. het woonwa genkamp hebben zich tot nu toe niet ontevreden, getoond over de verbeteringen, die de gemeente op het ogenblik in dit kamp laat aanbrengen. De sociaal-cultureel werkster in het kamp deelde desgevraagd mee, dat de bewoners vooral tevreden zijn, omdat ze lang op de verbeteringen hebben moeten wachten. De raadscommissie voor het Maatschappelijk Werk is donderdagavond akkoord ge gaan met het voorstel, het aantal plaatsen in het kamp te bepalen op 45. Schiedam De buitenlandse werknemers in Schiedam willen in het kader van Ko ninginnedag de Schiedammer tonen wie ze nu eigenlijk zijn, Omdat het weder zijds contact als regei in de arbeids- en woonsfeer ligt, willen Spanjaarden, Grieken en Turken op het terrein van de Plantage tussen Lange Nieuwstraat en Tuinlaan enkele manifestaties houden. Hierover heeft overleg plaatsgevonden tussen de Stichting Hulp aan Buitenland se werknemers en de Schiedamse Ge meenschap. De heer M. Allders van de Stichting deelde gistermiddag In de ver gadering van de commissie voor opvang en begeleiding van buitenlandse werkne mers mee, dat de buitenlanders graag iets willen laten zien. In de SG-schelp zullen de Spanjaarden volksdansdemonstraties geven. De groep Ecos Espagnoles zal hieraan mede werking verlenen. De Grieken komen met een orkest, dat authentieke en mo derne Griekse muziek ten gehore brengt en geven eveneens demonstraties ia volksdansen. De Turken houden een ten toonstelling in een marktkraam. Ook zal er een stand komen, waar men Turks kan eten en waar Turkse gerechten kun nen worden gekocht. De Spaanse werknemers ia Schiedam zoe ken op het ogenblik naar een Schiedams elftal, waarmee ze de strijd op het voet balveld kunnen aanbinden. Het elftal, DES, acht zich zelfs sterk genoeg om de strijd tegen SVV.op te nemen. DES Is momenteel koploper van de Spaanse competitie. In Vlaardlngen za] een Spaans elftal de strijd aanbinden tegen Fortuna Vlaardlngen. Omdat Koninginnedag op zondag valt, worden alle evenementen op 1 mei ge houden. Voor NIVON en PvdA Schiedam Dr. T. de Booy Spreekt dinsdag 22 februari ju gebouw Irene, Nieuwe Haven 155, over „de invloed van onze grondstoffenpoliiiek op onze samenleving" tijdens een bij eenkomst van de Schiedamse afdeling van het Nederlands Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvriendenwerk. De2e avond, die om acht uur be gint, heeft het NIVON georga niseerd in samenwerking met de afdeling Schiedam van d» Partij van de Arbeid. Na de xnleidmg over het cen traal staande onderwerp, dat de heer De Booy met dia's zal verduidelijken, is er gelegen heid tot discussie. De heer D« Booy, deelnemer aan de Ne derlandse Andes- en Hitna.'» lay a-expedities, was jaren lang wetenschappelijk, hoofd medewerker aan het Geolo gisch Instituut in Amsterdam en is nauw betrokken bij de beweging tot hervorming van de mentaliteit van degenen, die wetenschappelijk onder wijs volgen. Kaarten voor de, bijeenkomst zijn *s avonds aan de zaal verkrijgbaar. Vrijdag: Doele-discobar, In. clubhuis De Doele, Doeleplein 1, van half negen tot elf uur. Duktien, in centrum. Dukdalf, Rijnstraat 1, van half acht tot tien uur, carnaval met mede werking van de groep The Flails. Quousque Tandem, in gebouw de Teer stoof, Nieuwstraat 12, van. half negen tot half twee. 't Honk, Hoogstraat 148, van half negen tot half een. De Kreek, Lange Haven 92, van 1. Sacramento Middle of the Road 2. Schone Maid Tony Mar shall 3. Olteke bolleke Vader Abra ham en zijn goede zonen L How do you do Mouth and MacNeal 5. A matter of facts Dizzy Mart's Band. 5. I saw you Seemon en Ma rijke 5. I just can't help believin' Elvis Presley 1. Stay with me Faces 1. Hooked on a feeling Jona than King 10. Amarillo Tony Christie SCHIEDAMSE TOP-TIEN 1. Sacaramento Middle of the Road 1. Schone Maid Tony Mar shall I 2 just can't help believin' Elvis Presley 1. How dow you do Mouth and MacNeal t Oileke bolleke Vader Abra ham en zijn goede zonen I saw you Seemon en Ma- rijke I* Coz' I iuv you Slade 8. Poppa Joe Sweet i- Vrede Ben Cramer K». Lieve meid Heikrekels. acht tot twaalf uur, carnaval met medewerking van. de groep The Triffids. Zaterdag: Green's Society, in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237, van acht tot twee uur, carnaval. De Waag, Nieuwstraat 35, vanaf acht uur, carnaval. 't Honk, Hoogstraat 148, van half negen tot half twee. De Ton, Lange Haven 121, van half acht tot een uur. Duck Dalf, in gebouw Dukdalf Rijnstraat 1, van half acht tot twaalf uur. De Vonk, in CJV-gebouw De -Teugdhaven, Lange Haven 129, van half acht tot kwart over elf. Quousque Tandem, in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12* van half negen tot half twee. Instuif Schiedam, in gebouw Ar cade, Lange Haven 71, van acht tot drie uur 's nachts carnaval, met medewerking van de groep Mow Down. Zondag: *t Honk, Hoogstraat r48, van half negen tot twaal" uur. De Ton, Lange Haven 121, van half acht tot half een. Ping Ping, in gebouw Dukdalf, Rijnstraat 1. van acht tot twaalf uur. Ping Ping, in centrum De Kreek, van acht tot twaalf, uur. Discosoos Groenoord-KAJA, ia boerderij Landvreugd, Swee- lincksingel 1. van zeven uur tot half twaalf. Green's Society, In zaal Arcade, Lange Haven 71, van half acht tot-half twaalf, met medewer king van de groep-Solution. Quousque Tandem, in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van half acht tot half twaalf. Woensdag: Quousque Tandem, in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat a2, van half negen tot half een. Donderdag: De Tempel, Spin huispad 24, van acht tot twaalf uur. Schiedam Cash and Carrybedrijven schieten in Schiedam als paddestoelen uit de grond. De overheid ziet dat niet graag, vooral niet als de bedrijven in industriewijken van de grond komen. Het geval van vorige week, waarin de ge meente Schiedam tot sluiting van de net geopende ver- bruikersmarkt Delta aan de Willemskade overging, zal ook andere bedrijven te wachten staan, die een leegko mend industriepand kunnen bemachtigen om van daar uit „prijsbewuste huisvrouwen" binnen te lokken. Op 22 februari zal de Rotter damse rechtbankpresident mr. ,J .G L .Reuder uitspraak doen in het kort geding tussen de gemeente en de N.V. Tiendweg, eigenaar van de Cash and Carry-vestïging aan de Willemskade. De eigenaar van het bedrijf lijkt voorlopig niet al te optimistisch over de toekomst van zijn bedrijf, want tijdens het proces bleek dat de gemeente met heel wat juridische argumenten kwam om het bedrijf gesloten te houden. Concurrent J. W, Salari heeft het kort geding van dinsdag met veel belangstelling ge volgd. Begrijpelijk, want op 24 februari is hij aan de beurt. Dan dient voor de Rotterdam se rechtbank het vervolg van het proces tussen gemeente en Salari over de al dan niet rechtmatige vestiging van zijn bedrijf aan de Van De- venters tra at. Salari heeft hierin 'n voormalige fabriekshal een groot Cash and Carrybedrijf gevestigd en er het één en ander verbouwd. De uit 1944 stammende bebou wingsvoorschriften geven een industriële bestemming aan de Van Deventerstraat en an dere straten in de aan Rotter dam grenzende industriewijk, maar tot nu toe wordt het Cash and Carry-bedrijf ge woon voortgezet Zowel bjj Salari als bij de N.V. Tiendweg geiden uit de bezet tingstijd daterende bebou wingsvoorschriften. Aanvan kelijk bestond twijfel over de rechtsgeldigheid van deze voorschriften, maar de ge meente Schiedam is van me ning dat na de oorlog deze door de burgemeester van Schiedam vastgestelde voor schriften geldig zijn ver klaard. De burgemeester ver ving toen de gemeenteraad en oefende de bevoegdheden van de raad uit, is het argument. HOGE RAAD De strijd tussen de gemeente en Salari is voorlopig nog niet door Ton Huijssoon beslist. Ds eigenaar van het beslist. De eigenaar van het bedrijf vindt het niet bezwaar lijk om tot de Hoge Raad het geschil uit te vechten. Onder tussen bereidt hij zich via re gelmatig verspreide vouwbla den. voor op het lidmaatschap van de gemeenteraad, want hij js ontevreden over de raad in de huidige samenstelling. Salari zegt op zeker 13.000 sympathisanten te kunnen re kenen, die de bladen waarin tot steun aan Salari werd op geroepen, met adhesie-betui- gingen naar hem terugzonden. Overigens beschikt Salari wel over een slijterij-vergunning, die hem door de gemeente is verleend. De verkoop aan de Van De venters tra at gaaL ge woon door. Toch houdt de ei genaar van het bedrijf reke ning met de mogelijkheid dat hij in het ongelijk wordt ge steld- Zelf ondervindt hij dat niet als een bezwaar, omdat elders op plaatsen waar het lotterdam De president ven de Hotterd&mae reebtbenk, mr. J. G. L. Reader, beeft gtstennlddaf geen uitspraak gedaan ia bet kort geding tussen de NV Tiendweg te Rotterdam en de ge-" meeste Schlc&am oyer de sluiting van bet Cast and Carrybe- drijf „Verbmlkeramarkt Delta" aan de WUlemskade. Het kort geding Is aangebonden tot 22 lebmarL Het vrijdag morgen door de gemeente gesloten bedrijf ral voorlopig niet nor den hero pend. - Advocate mek mr, A. G. Mulder trachtte dit gistermiddag voor laar client wel van de Rotterdamse rechtbankpresident gedaan te krijgen Dmdat ie meende dat baar cliënt door de plotseling» Sluiting toeh al ernstig werd geschaad. Ze vroeg om teruggave van de kasregisters en boodschappen wagentjes, die vrijdag^ door de gemeente In beslag werden genomen. Hr. Van Meurs, optredend als vertegenwoordiger van de ge meente, meende echter dat «fn beroep op de president Ifdkeuring jou inhouden van i feite onwettige daad. Ifocaten bestredes el- bestemming van ode Willems- UITSPRAAK 22 FEBRILE U;f onze krant van woensdag. wel mag, nieuwe vestigingen worden geopend. Deze week ging een Cash and Carrybe drijf in de Groenelaaa open. Als het bedrijf in de Van Deven terstraat moet worden geslo ten, kan de eigenaar de ruim te nog voor opslag gebruiken. De N.V. Tiendweg staat er wat minder goed voo.r On danks het verbod daarioe van b en w opende zij het bedrijf toch, terwijl ook geen aan vraag voor een bouwvergun ning zou zijn ingediend en verzuimd werd, de gemeente mee te delen wat de nieuwe bestemming van de voormali ge distilleerderij aan de Wil-, lemskade zou worden. Mr. Reuder moet uitmaken, of de vestiging van N.V. Tiend weg aan de Willemskade on juist was of niet. In ieder ge val kunnen eventuele andere Cash and Carrybedrijven uit deze uitspraak leren, of ze er verstandig aan doen met hun bedrijf in een industriewijk te gaan zitten. Het kort geding brengt wat meer duidelijkheid in een gecompliceerde zaak. Schiedam Moet Schiedam een Jongeren Adviescentrum (JAC) krijgen? Een werkgroep bestudeert op het ogenblik of dit al dan nïet wenselijk Is. De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft een begeleidende functie bij dit project. Het initiatief tot de studie is voortgekomen uit een aantal Schiedamse jongeren. GG en GD, Algemeen Maatschappelijk Werk, huisartsen, Pro Juventute en vertegenwoordigers van De Lindenhof, het SSCA en de Raad van Jeugd en Jongeren geven advies. Over hM woject heeft al een gesprek plaatsgevonden. Er werd <5ar go^roken over de wenselijkheden en de noodzakelijkheid van dit experiment. Gedacht wordt In de toekomst aan een beroepskracht. Wet houder Kapteïn zei gisteravond ïn de commissie Maatschappe lijk Werk te verwachten dat er een verzoek om subsidie aan B. en W. zal komen. Voorlopig echter is een JAC in Schiedam on derwerp van studie. Schiedam Een studiecommissie kinderdagverblijven moet na gaan wat in Schiedam op dit punt te verwezenlijken is. niet' al leen wat betreft wenselijkheden, maar ook wat aan subsidies zou kunnen worden toegekend. Uiterlijk in september rooef d« studiecommissie haar bevindingen rapporteren. In de commissie zitten afgevaardigden van de Gemeentelijke<So« ciale Dienst, de Vereniging van Hulsvrouwen, het Vrouwen Con-1 tact Orgaan, de A-instelling Gezinszorg, de GG en GD, do schoolpsychologische dienst ea de leidsters van reeds bestaapdo kinderdagverblijven. *T< Schiedam De commissie voor het Open-Deurwerk van de hervormde gemeente houdt zondag een Open-Deurdienst in de Grote Kerk. Het thema van de dienst, waarin wordt voorgegaan door ds. M. C, Baart, is „Kiezen en gekozen worden". Medewerking verlenen de kerk koren van de Opstandingskerl en hervormd Kethel onderjei ding van de heer A. Sterk, en f kele blazers van de Christelij ke Harmonievereniging Harp; Davids en de organist J, p i "Bekkers. De diénst begint om tien uur. ij

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3