Grote zege Juventus dames JUVENTUS WEER OP DREEF GELIJKSPEL VOOR TSF Westland mist de boot Schiedai schakers succesvol Noodzaak Sparta Harga naar NOAD STELT TELEUR Schiedam niet gelukkig ODI verdedigend sterk Gedupeerd? VDL: geen inzet SCïITEDAMSCHE COtJKANT MAANDAG 14 FEBRUAKI 1372 Van onze basketball- medewerker Schiedam Eindelijk is het er dan eens van gekomen. De Juventusdames behaal den de eerste ruime over winning van dit seizoen. Nadat twee weken geleden Wilskracht in Amsterdam er op het nippertje aan moest geloven werd nu HOC uit Haarlem naar een zeer grote nederlaag ge voerd, De Juventusdames De wedstrijd werd gestart met startten zaterdagavond in de Margriethal zeer geïn spireerd tegen een HOC dat wel wat lengte tekort kwam, Mede daardoor kwam Silvy Cordemans in deze wedstrijd tot één van haar beste prestaties van dit seizoen. Zij scoorde In samenwerking met Tilly van Schijndel een groot aantal punten van onder het bord. Van onze basketbalmedewerker Den Haag De Juventusheren speelden zaterdagavond in Den Haag tegen de ploeg van de akadeirüe van Lichamelijke Opvoe ding: Forcïal. De thuiswedstrijd was in een moeilijke overwsn- zodat men nu een spannende ploegen niet kleiner. Toen Ju ventus daarentegen een ant woord op het Haagse optreden had gevonden kon men gaan verderbouwen aan het vergro ten van de voorsprong. De rust werd dan ook bereikt met een 36-20 voorsprong voor Ju ventus. ning voor Juventus geëindigd, strijd kon venvachten. Juventus kwam zeer geconcen treerd binnen de lijnen, het geen resulteerde in een over donderend openingsoffensief. Door doelpunten van Otto Vonk, Rob Mark, Wim van Tlulstee en John vart der Most nam Juventus direct afstand van zijn Haagse tegenstander en liep snel uit naar een 18—J In de tweede helft ging de strijd voorsprong, bereikt na 6 mi- wat meer gelijk op. Aan Ju- nuten spelen. ventuszijde debuteerde Wins Foroial probeerde door hard Verstoep_ niet onverdienste- spel het ritme uit de Schie- l>jk, en ia de tweede helft damse ploeg te halen, hetgeen maakte hij zowaar 5 punten, voor een paar minuten 'lukte. Via 62tl na 10 minuten in de tweede helft werd een 7957 overwinning bereikt, hetgeen een verdienstelijk resultaat genoemd mag worden. Scores: John van der Most: 8— 12, Otto Vonk: 810, Wim van Huistee: 612, Rob Mark: 12-4. Omdat Forcial niet van deze hapering kon profiteren werd het verschil tussen de beide Schiedam Zaterdagavond werd in de sporthal Margriet duidelijk dat het Scbiedamse publiek wel degelijk de basket- balsport een goed hart toe draagt. Niet dat het publiek nu direct in grote getale de sporthal bevolkte, maar het aanwezige publiek leefde en thousiast mee rnet de verrich tingen van het eredivisieteam van Juventus. Hoe belangrijk een dergelijke entourage voor een thuisspelende vereniging kan zjin, hewijst de grote overwinning de eerste van dit seizoen van de Schie- damse dames. Dat bet Schie dams e publiek eindelijk gaat meeleven met de resultaten is ook bittere noodzaak, want nog steeds staat Juventus notcerd als degradatiekam- diaat nummer één. Wil Schie dam z'n enige eredivisie bas ketbalteam behouden, dam s dat beetje publieke steun drin gende noodzaak. Schiedam SW gebruikt de stille periode bijzonder nuttig door enkele oefenduels te spelen. Gisteren oefende het eerste elftal tegen het eigen B -team, maar zaterdag wordt het ernst als het voltallige elf tal van Sparta naar Harga komt. Ook de ploeg van oefen- meester Elek Schwartz maakt van de gelegenheid gebruik geen betaald voetbal door de wereldkampioenschappen schaatsen om na het fraaie succes tegen Feyenoord het elftal het juiste ritme te laten behouden. Traditioneel zijn de "wedstrijden tussen de Ploeg van Jan Bens en de Spangen- bewoners interessante duels. Vooral voor SVV, met fsl van oud-Spartanen, een uitdaging. de speelsters Jenny Paans, Marianne Poortvliet, Ineke de Wijs, Silvy Cordemans en Til ly van Schijndel. De speel sters konden'elkaar direct al goed vinden, waardoor er door toedoen van Tihy van Schijndel en Silvy Cordemans na 10 minuten al een com fortabele 207 voorsprong werd bereikt. De HOC dames probeerden om door middel van afstandschoten iets terug te doen, maar deze schoten ontbeerden iedere zuiverheid, waardoor de afstand tussen de beide ploegen eerder gro ter dan kleiner werd. Ook de overschakeling door de HOC coach van een zone verdedi ging naar een man for man verdediging mocht niets ba ten, en Juventus bereikte de rust met een onverwacht gro te voorsprong, 3714. Het Ju- ventusspel in de tweede helft werd gedicteerd door een zeer goed spelende M-argreet van Putten, In de eerste helft was zij door coach Rinus Gerrits- ma aan de kant gehouden maar in de tweede helft kreeg zij de gelegenheid om haar kunnen te tonen. Met goede schoten en drives scoorde zij totaal 18 punten. Mede daar door en door het falen van de HOC schutterij was er van een tegenoffensief van de Haarlamse dames geen spra ke. Juventus liep steeds ver der uit naar een stand van 57-20 na Ï0 minuten spelen in de tweede helft. Hierna bleef het ritme aanwezig, zodat Ju ventus op een verdiende roya le 6726 zege kon afstevenen. Deze wedstrijd moest ge speeld worden als inhaalwed strijd omdat de vorige thuis wedstrijd tegen HOC, die na twee verlengingen, in een mi nieme overwinning voor Ju ventus was geëindigd, ongel dig was verklaard en dus overgespeeld moest worden. Daarom is het mogelijk dat de volgende week de wed strijd HOCJuventus weer op het programma staat,. Het moet, met het rsultaat van za terdagavond voor ogen, moge lijk zijn dan weer een over winning te behalen, zodat Ju ventus dan 6 competitiepunten behaald zou hebben. De sco res van zaterdagavond zijn: Silvy Oordemans: 169; Mar- greet van Putten: 418. 1 Ineke de Wijs voorkomt een treffer van HOC U NOAD-captain Jon Knikkenberg won twee enkelspelen. Uaasslnis De Maassluïse basketbalvereniging „Foto Husct" or ganiseerde in de Maassluise Olympïasporthal <op verzoek van de Internationale Sportfederatie) de halve finale van de Natio nale Schoolbasketbalkampioenschappen. De finale zal 25 maart in Zwolle plaatsvinden terwijl de winnaar daarvan gaat deelne- nnen aan de internationale wedstrijden in Griekenland in sep tember 1972. In Maassluis kwamen elf teams uit Zuid Holland aan start die speelden In drie poules. >m 12 uur, zaterdagmiddag opende wethouder J, Smit van Sportzaken het basketbal fes tijn. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat Maassluis was uitgekozen voor dit belangrij ke provinciale gebeuren op basketbalgebied. Hij wenste de spelers veel sportief ple zier toe. Uit de hierop volgende wedstrij den bleek dat uit de drie pou les de volgende winnaars voor de dag kwamen n.m. Bonaven- tura uit Leiden en WestIand- Zuid en Groen van Prinsterer uit Vlaardingen. De finale wedstrijden eindigden toen als volgt: Bona ven turaWest- land-Zuid 4414; Bonaventu- raGroen van Prinsterer 38 28; Groen van Prinsterer Westland-Zuid 16—20. Boaavantura was daardoor win naar geworden van deze halve finale. In het team van de winnaars speelden twee bas ketbalinternationals, t.w. Nieuwendijk en Kalis die prachtig spel te zien gaven. 'Een bijzonderheid nog is dat deze middelbare scholieren- basketbalwedstrijden in feite waren georganiseerd door een middelbare scholier zelf. Het was Fred Horn uit Maassluis scholier van Westland-Zuid die het leeuwenaandeel van de organisatie voor zijn reke ning nam en het geheel op tijd tot.een goed einde bracht. Van onze tafeltennismedewer- ker Het EREKLASSE-ieam van T.S.F. heeft één winstpunt ge boekt in de uitwedstrijd tegen Valkenberg/AMVJ. Het werd 55 nadat TSF lange tijd de beste kansen op de zege ge had had. NOAD leed in de Beurs een kleine nederlaag te gen Scyïla 2 (4—6), waardoor de kansen op de eerste plaats nu wel verkeken zijn. TSF 2 wist het ook niet te klaren en, leed bïj VDO een 73 neder laag. Bij de wedstrijd Valkenberg' AM VJ—T.S.F. had T.S.F. weer d-e beschikking over Hans Lingen. Na een tweetal lichte trainingen bleek dat het verantwoord was hem in dit belangrijke duel op te stellen. Hoewel tijdens de wedstrijd duidelijk werd, dat zijn blessu re nog niet voor I00°/o genezen is, was zijn optreden voor T.S.F. zeer waardevol en droeg hij twee zeges aan de totaalscore bij. Na de wed strijd was men in het Amster damse kamp meer voldaan over het 55 resultaat dan de TSF-ers, Er had in het ver loop van de strijd voortdurend, méér voor TSF in gezeten dan deze puntenverdeling. Hans van den Broek, zeker in de be ginfase veel beter op dreef dan de vorige week, startte met een tweemaal 1621 zege op Prorok. Het was duidelijk dat zijn smashes met veel grotere trefzekerheid werden uitgevoerd. Hans Lingen, voorzichtig spe lend zette TSF op 02 door de lastige Coltof met 1221 en 19—21 4e kloppen, maar via Ed van de Berg kwam AMVJ terug. Zijn korte felle verdediging was te solide voor Stolk. Het dubbelspel was ook voor de gastheren, zo dat daarna de stand weer in evenwicht was (22). Mauri Coltof won de eerste ga me van Hans v. d. Broek met 2110, maar toen kreeg de TSF-er meer vat op zijn. te genstander Met 172' en *4 —21 werd gepauzeerd met een 2—3 stand in het voordeel van TSF. Toen daarna Hsnny Stolk zijn goede spel beloond zag met een zege op Prorok leken zich met een 24 voorsprong voor TSF winstkansen te ontwikke len. Maar dat pakte geheel anders uit. De volgende drie partijen gingen alle voor TSF verloren. Hans Lingen wist nog wel de eerste game van Ed van de Berg te winnen, maar speelde zich daarna toch wel vast op het stugge ta feltennis werk van de AMVJ- er. Met 2115 verloor hij de derde game en de partij. De strijd tussen Coltof en Stolk was mogelijk de beste van de avond. Stolks aanvalskracht groeit met de week en bij een 1917 voorsprang in de derde game, verder uitkomend op 20la stond Stolk voor de eer ste maal op matchpoint. Het werd gelijk. Stolk kreeg nog een kans maar helaas voor PROMOTIE-EREKLASSE A. hem en voor TSF ging het maar de enkelspelen van Jan Tuinenhurg leverden winst op voor de Scylia-spelers, die na een zwakke start zich opge werkt hebben naar de derde plaats, terwijl Noad in de on derste helft van de ranglijst is beiand. De stand na vijf wed. strijden geeft het volgende beeld: punt met 24—22 naar AMVJ. Even duidelijk aangeslagen door deze teleurstelling, kwam Hans van den Broek er tegen Van de Berg in de eer ste game nauwelijks aan te pas (218).' Hans herstelde zich goed in de tweede game, maar het was ieder duidelijk dat de TSF-speler de grootste moeite had om de sterk met backspin uitgevoerde verdeda- gingsslagen van zijn tegen stander met loopings voldoen de vrij te maken, voor het Uit voeren van onhoudbare af in aaksmashes. Van de Berg speelde bijzonder sterk en hoe wel Van de Broek een uiterste krachtsinspanning leverde verloor bij de partij tenslotte met 2118 in de derde game. De 42 voorsprong van TSF was veranderd in een 5-^ achterstand. Hans Lingen maakte echter zijn heroptre den voor TSF meer dan de moeite waard. Met 14—21, 2118 en 15—21 versloeg hij Prorok en daardoor hielden in eerste instantie deze concur renten in de Ereklasse elkaar in evenwicht. Na' de eerste helft is de stand in de ERE KLASSE: 1. Delta-Lloyd 5-—10 2. Tempo-Team 57 3. Scylla 5S 4. TSF 5—3 5. Va!kenberg/AMVJ 53 6. Steeds Hoger/TSB 5—1 In de promotie-Ereklasse heeft NOAD haar aanhang toch wei teleurgesteld. Door de punten tegen Scylla 2 in eigen hand te houden, zou de aansluiting met de koplopers gehand haafd kunnen worden. Helaas slaagden Jan Knikkenberg, Ron van der A a en Jan Tui- nenburg daar niet in en werd een 45 nederlaag geleden. Aan aanvoerder Jan Knikken berg heeft het niet gelegen. De NOAD-captain won twee enkel spelen, Hij verloor alleen van Bakker. Ron van der Aa slaagde er wel in Peter van Schie te bedwingen maar te gen Karei van Schie en Bak ker kon hij niet tot winst ko men. Alleen het dubbelspel kon nog aan de NöAD-debet- zijde bijgeschreven worden, 1. Tilburg 2. Delta Lloyd 2 3. Scylla 2- 4. NOAD 5. TOGB 6. Wibats ,5—9 5—8 5—2 5—5 5—2 5—0 TSF 2 kon dan tegen VDO wel weer Cas van Koetsveld -op stellen, maar dit keer moest Gerry Va essen, niet geheel fit, verstek laten gaan. Wim van der Poort nam zijn plaats in. Van Koetsveld kwam tot twee erekelspeloverwiimingen op Leyssen en Gompelman, maar hij moest tegen Hop man het loodje leggen. Aange zien van TSF-zijde alleen Pe ter van den Broek nog tot een zege op Leyssen kwam, lèed TSF 2 tegen de Amstelveners- een 73 nederlaag. Wim van der Poort deed het tegen Hop man niet overdienstelijk, maar meer dan een derde game wat er voor hem niet in. De stand in deze Promotie-E reklasse B: 1. J.C.V. 2. V.D.O. 3. IDUNA 4. Maa&bree 5. TSF 2 6. Phoenix 5—10 5—7 5-6 5—3 5—3 5—1 Van onze sportredactie Schiedam In de vierde ronde van de competitie van de Rotter- damse schaakbond was het wederom het derde team van „Schiedam1' dat de show stal. Het haalde genadeloos uit tegen Wester Toren 3, dat met niet minder dan 7—1 werd ingepakt. Zoals het zich laat aanzien zal de strijd om het kampioenschap in deze klasse 4F gaan tussen Rock 2 uit Rotterdam-Zuid, dat eveneens vier overwinningen behaalde, en de Schiedammers. De spanning zal overigens nog wel even voortduren, want pas op de laatste competitie dag, 20 april ontmoeten de twee kemp hanen elkaar. De overige ploegen in deze klasse zftn zo goed als kansloos geworden. Ook het tweede team van „Schiedam" leverde in de tweede klasse een fraaie pres tatie door de nog zonder ver- liespunten zijnde koploper „Het Houten Paard" uit Oost- voorne een gelijk spel af te dwingen. Na de eerste zitting werd een voorlopige 42 stand in het nadeel van „Schiedam" bereikt, zodat de vier afgebroken partijen min stens drie punten moesten op leveren om door middel van een draw toch nog één match point te behalen. Bij de analy ses was gebleken dat dit er in derdaad inzat, en daar de vier betrokken spelers exact aan de verwachtingen voldeden, brachten zij na een enerve rende sflotfase de stand op 5— 5. Ge2ien de eerst opgelopen achterstand toch nog een suc ces. Het eerste team, dat in de derde ronde de eerste zege behaal de, ging op de ingeslagen weg voort. Nadat de eerste zitting geen beslissing opleverde bij de tijdscontrole was de voorlopige stand 4—4 moest tegenstander Rotterdam 3 ten slotte met 5Vï4J/s buigen voor de Schiedammers. Deze zege brengt het aantal match- punten van Schiedam 1 op vier, zodat uit de drie reste rende wedstrijden minstens twee punten moeten worden gesleept om degradatie te ont lopen. Het vierde team moest met 5—3 bulgen voor koploper Ont spanning uit Ouddorp hetgeen beslist geen schande was. Uit vier wedstrijden behaalden de Schiedammers evenzovele winstpunten, zodat de laatste drie ronden beslist zes punten moeten opleveren wil men nog in aanmerking komen voor de eerste plaats. Schiedam Het eerste tafeltennisteam van TSF speelde komende week thuis tegen Tem poteam. Een uiterst be langrijke wedstrijd, maar naar het zich Iaat aanzien wei een duel met problemen. De wed strijd van zaterdag zal vermoedelijk niet door gaan, doordat Tempo- team-speler en Schie dammer Nico van Slob be internationale ver plichtingen heeft De wedstrijd zou dan ver schoven moeten worden naar de zondag, maar. ■dan zijn de wereldkam pioenschappen schaat sen, en heeft TSF ver moedelijk niet de be schikking over haar thuiszaal „de Beurs". De onderhandelingen hierover zijn nog gaan de, maar wel is duide lijk geworden dat een topper als TSF—Tempo team beslist niet gebaat is bij verplaatsing naar de zondag. Het is te ho pen dat ook de wed strijdleider dit nog tij dig wil inzien. Van onze korfbalmedewerker Schiedam Het 2—3 verlies van Schiedam tegen QSCR is wat on gelukkig te noemen. Tot ver in de tweede helft gaven de rood zwarten de toon aan, maar om een wedstrijd te winnen moeten doelpunten gemaakt worden. En dit was het zwakke punt bij da Schiedammers. Freek Veer probeerde het wel, maar zijn an ders zuivere schoten misten voldoende richting. Verdedigend viel het uitstekende spel op van Arine Lighthart en ook aanvoerster Nel Sluymer, die het tegen haar provocerende tegenstandster niet makkelijk had, kwam tot een ruime vol doende. Schiedam kwam op 10 door Nel Majoor, die een door Freek Veer magistraal aangegeven bal in de korf deponeerde. Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Een aan QSCR gegeven strafworp Nel Sluymer belette haar te genstandster te duidelijk het spelen van de bal werd inge schoten. Een doorloopbal van een der Rotterdamse heren bete kende 1—2. Met een ver schot van Ger Qverkleeft werd 2—2 bereikt. Met Freek Veer opnieuw voor de korf had Schiedam de besta papieren. Domme pech bij een prachtig ver schot, dat eerst in de mand verdween en daarna op mysterieuze wijze uit de mand sprong, hield de roodzwarten van een voorsprong af. Een door OSCR op identieke Wijze afgevuurd schot trof wel doel, 2—3. Van onze korfbalmedewerker j Schiedam Dat ODI de wed* strijd tegen THOR met 3-2 winnend kon afsluiten, is iels om tevreden over te zijd. Da Schiedammers hebben door deze overwinning voldoende afstand kunnen nemen van de laatste drie plaatsen en zich zodoende in veiligheid ge bracht voor de versterkte de gradatie. Minder tevreden waren de dames en heren over het spel van het eerst! aait vals vak, dat maar ztiel uit de voeten kon komen. Scherpschutter Costiek Tous- saint had de grootste moeite om zich aan de verdediging van zijn goed spelende en for se tegenstander, merkwaar dig genoeg „Hansje" doorzijn ploeggenoten genoemd, te ont trekken, Hij was hiermee druk bezig, dat hij vergat Elly Spruyt en Gerda de Boe» wel tegen hun tegenstandsters waren opgewassen en dat zij voor de doelpunten haddra kunnen zorgen. Het was nu te danken aan het IJ zersterk optredende verdedi gingsvak, dat de rust met 20 voorsprong kon ingaan: een doorloopbal en een stral- worp van Costiek Toussami troffen doel. Met een schot van afstand van Arie Hoff werd het 30. Een worp schoten de Rotter dam mers naast. Met een ver schol bracht THOR de stand op3I, waarna een doelpunt wegens verdedigend doelen werd gekeurd. Hetzelfde overkwam Costicl Toussaint, die ook een treffer zag afgekeurd. Scheidsrechter Bagchus: „Niet verde digd. maar hij nam duidelijk een stapje te veel, zodat ik het doelpunt volgens de foopregd moest afkeuren". Een aan THOR toegekende strafworp werd tot een doel punt verzilverd, 3-2. Met aan beide 2ijden krampachtig en zenuwachtig spel werd het einde zonder verdere hoogte punten behaald. Succes 2 verloor met 4—6 vai het Zuiden 5. Karei HassfeM en Piet van Leeuwen scoorde: voor de rust. Cobie v. Vliet ei Karei Hassfeld in de tweedi helft. Maassluis VDL vond Sn H« dinxveld tegen de club van naam een tegenstander teg over zich die voor de voij honderd procent wilde „k®"» ken" voor dc punten. Daa naast hadden de blauwwit nog de ontgoocheling dat gelijk na de aftrap tegen 10 achterstand aank®»€ die naar later bleek niet m« te ovedbruggen w'as. Zelfs was de 1—0 zege v® gastheren nog verdiend noemen ook. De thuisclub beslist minder voetbal sP® dan VDL heeft de winst p« nen grijpen door snelle! 2ijn dan de opponenten e® venop de man te zitten, w waar heeft de VDL-PIoe|z' nog wel getoond maar u® ties werden te ver voerd en waren van gsv® ontbloot. VDL trad aan Ouwen dijk in plaats van - de Rover. De bal was maar nauwelijks aan het r len gebracht of een pass 't midden bereikte a_arivrj van Heukelum die zijn P"1 al was het in eer.s^e,ïn£j. tie Kees van Eijk die zij® kon schoonhouden id f de instantie de voorspr bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4