enee van der Kuil in landenploeg Klaver jassen UVG zorgt voor verrassing m SZC mist afmaker Volley- MVC een topper ...IMÉl WILTON VEILIG TENKOSTE VAN DWS 2 Huldiging en prijzen hij P.Y. ,de Vrijheid' SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 15 FEBRUARI 1972 WATERPOLO Van onze walerpolomedewerker Rotterdam Met 41 moest SZC in Bad West de meerdere er kennen in de ploeg van Potterdam-H. De veldverhoudingen in deze vrij snelle polowedstrijd lagen toch dichter bijeen dan deze uitslag doet vermoeden. Het grootste SZC-manco openbaarde zich in de aanval, waar een vaardige afmaker ontbrak om het niet onverdienstelijke middenveldspel af te ronden. In dc verdediging was er vrij veel werk uan de winkel, dcordat niet minder dan driemaal een SZC-speler werd uitgesloten en Rotterdam met een numerieke meerderheid zich kalm in goede schietposities kon manoeuvreren. Daarbij kreeg Rot terdam nog 2x een strafworp toegekend, zodat de Rotterdam mers 5 kansen kregen geboden. Vier daarvan werden benut, doordat keeper Maltha de eerste penalty wist te stoppen. De vrij ongelukkige arbitrage leidde tegenover de 5 persoonlijke SZC-fouten tot geen enkeic aan Rotterdamse zijde. De betere balvaardigheid van Rotterdam ceed ten slotte terecht beide punten in Rotterdam blijven. SZC-2 speelde een stevige partij tegen f.AC-2, die met 44 werd afgesloten. Doelpunten van Koimeijer en Ben Kramer Freher brachten kort vcor tijd partijen op gelijke voet. waar na de LAC-keeper nog enkele fraaie reddingen moest ver- richten om het ene wedstrijdpunt nog veilig te stellen. ft De SZC-jeugd behaalde de derde overwinning in de nog jonge competitie tegen ,,Rdat met SZC tot de sterkste ploegen behoort. Sneller zwemmen en beter schieten brachten de Schiedamse ploeg een verdiende S1 zege. Goals van Wil lemjan Loom an en Ben Kramer Freher, en voor ,,R" van Peter Heyt waren het resultaat van een zeer vlotte partij polo. - 'ijsN-' t; 3-x >:*0 7 \'~;r - If. Vi -Trr:,« Van onze zwemsportmedewerker 'jswijk De jeugdige SZC-zwemmer Renée van der Kuil is er zondag in Rijswijk tijdens selectiewedstrijden van de KNZB in geslaagd zich een plaats te veroveren in de Nederlandse ztvemequipe. Er werd o.a. gezwommen om de vacante 4e plaats in de herenestafetteploeg 4 x 200 me ter vrije slag. Daarvoor waren reeds geselecteerd Peter Prijdekker en Bert Bergsroa van ZIAN en Ton van Kloos ter van de zwemclub Kaarden. e rest van het sprinterscorps kwam in het 50-meterbari te Rijswijk te water om elkaar de 4e plaats in de estafette ploeg te betwisten. Uit dit veld van sprinters tikte Renée na 200 meter als eerste aan in 2.05.3, gevolgd door Dick Langerhorst (HZPC) 2.06.6, Henk Mulder (ZIAN) 2.07.3, Henk Elzerma» (ZIAN) 2.08.4, Rinus van Beek (het IJ) 2.08.4 en Bit ÜTenth (Zwem lust) 2.15,0 Een fraaie overwinning voor de kleine Schiedammer die hem voorlopig verzekerde van een plaats m de Nederlandse A- ploeg, die in de loóp van de maand maart in Londen zal uitkomen egen Grcot-Brittan- nië (waar onze damesploeg ook die van de Verenigde Sta ten zal ontmoeten) en in Leip zig tegen Oost-Duitsland. De gevormde estafetteploeg zal nog een aanvaardbare tijd moeten realiseren om zich voor de Olympische Spelen van JMünchen te kunnen plaat sen. De 2.05.3 van Van der Kuil lag overigens 3 seconden boven de tijd die, hij onlangs zwom. Hoogst opmerkelijk is zijn snelle opkomst op de korte ai- standen, nadat hij vorig jaar op 1500 meter de Europese jeugötitel won. Het is dan ook waarschijnlijk dat hij samen met Van Klooster in Londen op de 1500 meter zal uitko men. Later op de dag werd in Haar lem deelgenomen aan een na tionale ontmoeting van DWR. De SZC-afvaardiging bestond uit Ruud Pijper, Renee van der Kuil en Hans de Wk. Op de 100 meter vlinderslag werd Ruud. Pijper 2e achter Arnold Hood van het IJ in. resp. 60.5 en 62.6 sec. Voor pure sprinters op vlinderslag nog geen top-tijden, wat onge twijfeld verband houdt met de zware trainingsfase waarin mén zich bevindt. Renée van der Kuil bevestigde zijn huidi ge vorm met een persoonlijk record e» een le plaats op de '400 meter vrije slag, in de fraaie tijd van 4.17.9, ruim 6 seconden sneller dan ooit. Ook zijn 100 meter mocht er 2ijn: met 56-9 sec. evenaarde hij zijn beste sprintprèstatie. Drie prachtige races op l 'dag maakten duidelijk dat er ge weldig aan de conditie is ge werkt. Hans de Wit tenslotte bleef mei 1.18.1 op 100 meter schoolslag iets beneden zijn normale prestatieniveau. Van onze sportredactie Schledam/Vlaardingen Van- ay.ond speelt het eerste heren- têam van Vollev'68 een regel rechte topper tegen MVC uit "Maassluis. Een duel tussen een koploper, Voiley'68 en een ploeg die slechts door een ver rassende zege de opgelopen achterstand enigszins kan herstellen. Het Maassluise MVC is de laatste weken dui delijk van slag, en kor» de goe de- positie naast Volley aan hop van de eerste klasse niet bandhaven. MVC verloor ver rassend van Time Out in JKxlmpen a.d- Lek, en zal het ook in de Vlaardingse sport hal weer bijzonder moeilijk krijgen. Voor Volley is het b:t»*.ere nood zaak dit* duel zegevierend te besluiten, want de concurren tie Time Out, Rovok, Spivo en MVC, hebben allen slechts ëen achterstand van drie pun- «ten. Misschien dat het thuis voordeel voor de Vl&ankngers doorslag kan geven. Aan vang 20.15 uur. Het tweede damesteam van Vol ley speelt de belangrijke wed strijd tegen de reserves van Ekspalvo uit Dordrecht. Pe Volley-reserves zijn duidelijk op de goede weg en een verrassend resultaat tegen deze tegenstander zou een knappe prestatie zijn. Aan vang 20.15 uur. JULIANA Ret eerste damesteam van Ju liana maakt de reis naar Aspe- ren en ontmoet daar runner- up WHV. Een tegenstander die u»t de eerste helft van de competitie geer. enkele punt veroverde, maar plotseling punten uit vier wedstrijden te- vporschijn toverde. Toch z Juliana tegen deze tegenstan der geen fouten maken, want daarvoor is positie aan kop van de promotieklasse Dug te wankel. Aanvang I9.3C uitr. De dames van UVG gaan naar het sterke Vovero, en moeten toch minstens met een gelijkspel huiswaarts kur.- 'nen 'keren. ÜV'G draai: nog niet naar wens, maar gezien het vertoonde spel is de aan passing m de tweede klasse eindelijk tot stand gekomen- Aanvang 20.00 uur. Vlaardingen Tot nog toe heeft geen enkele vereniging Fo rt una een klaverjasneder- ïaag kunnen toebrengen. In het klaverjastoernooi van de roodgelen -r een soort neder- laagserie bleef het team ocik- afgelopen vrijdagavond tegen Sunlight weer overeind met 46135 tegen 45511- Eerdere uitslagen waren: Fortu- na—DVO '32 44516—42516 en FortunaVlaardingse Scheidsrechters Vereniging 45338—44854. Van. onze handbalmedewerker Vlaardingen De dames van UVG hebben voor een grootse verrassing ge zorgd door in de Vlaar dingse sporthal kam- pioenskandldaat Hollan diaan van de zege af te houden. UVG speelde snel, combineerde goed en zette de Vlaardingse verdediging onder grote druk. Hollandiaan hield lange tijd stand, maar moest tenslotte het hoofd buigen voor de fel op winst spelende Schiedam se aanval, een 06 rust stand tot gevolg. Voor een belangrijk gedeelte kwam de Vlaardingse nul op re kening van doelvrouwe Carla Francke. In de tweede helft verweerde Hollandiaan zich feller. Tiet team vil de ten koste van alles de koppositie niet verliezen, maar de Schiedamse formatie was onverzettelijk en zege vierde tenslotte verdiend met 1—8. De heren van UVG moesten in Vlaardingen aantreden tegen de reserves van WIK.. Eén duel waarin de eerste helft een gelijkop- gaande strijd te zien gaf, terwijl vooral de Schie damse defensie attent moest reageren op de fel uitgevoerde Vlaardingse aanvallen. UVG slaagde daarin maar gedeeltelijk, en moest dan ook met eeen krappe 5—7 voor sprong in de rust genoe gen hemen; In de tweede helft kwam dan de ver- - wachte genadeklap voor de VIaard:ngse tegenstan der. Een vloedgolf van aanvallen rolde op het Vlaardingse doel af, waar door de WIK-defensie zich met pijn en moeite staande kon houden. Snel combinerend nam UVG het heft volledig in han- den en behaalde een voor zichzelf sprekende 618 zege. UVG blijft door deze zege kanshebber voor de titel. WILTON De héren van Wilton hebben ln Rotterdam :goedé tegenstand geboden tegen Roda. Het werd een volkomen gelijkop- gaand duel met winstkansen voor beide ploegen. Beide teams ook zochten het in de aanval, waardoor de defen sies regelmatig op de proef werden: gesteld. Juist die de fensie van de Rotterdam mers.zou de doorslag geven, want de 8—6 Rotterdamse voorsprong was een juiste tussenstand. Ook in de twee de helft eenzelfde spelbeeld. Nog tien minuten waren te spelen, en nóg steeds was de stand in evenwicht, 12—12, toen Roda dat laatste beetje extra in de strijd gooide. Tegen dit geweldige slotof- fensief bleek Wilton niet on gewassen, en ging tenslotte eervol met 15—12 ten onder. In een boeiend duel hebben de dames van Wilton de belang rijke wedstrijd tegen Ver- burgh 2 in een zege omgezet. Beide teanis zochten het in goed handbal, waardoor een aantrekkelijke strijd ont stond.-Door iets meer stoot kracht veroverde Verburgh een kleine 6—7 voorsprong als ruststand. Toch was het later Wilton dat goed terug- kwam en langzaam maar ze ker het heft in. handen nam. Verdedigend sloot het bij Wilton nu uitstekend. Vooral doelvrouwe Irma Krabben dam bleek ongenaakbaar en in grootse vorm tot twee maal toe een strafworp stop pend. Tijdens een laatste slotoffensief keerde Wilton elke Vérbürgh-aanval en ze gevierde tenslotte verdiend met 12—10. DWS 2 Met spanning keken ae dames van Wilton even later naar de verrichtingen van stadgenoot DWS 2, in het duel tegen Kwiek Sport uit Den Haag. De Schiedamscn weerden zich in de eerste helft uitstekend, ruststand 2—2, maar moesten in de tweede helft in dc verdedi ging. 'Kwiek Sport nam het heft in handen, cn behaalde op een moegestreden DWS een ruime 59 zege. Het Rotterdamse Spartaan be haalde tégen Union Sport I Vreugde bij UVG om de fraaie zegeen gelukwensen voor keepster Carla Franc- ka, uitblinkster in de Schie- domse cfefens/e. een 44 deling, zodat DWS 2 moet degraderen naar de promotieklasse. Wilton en Spartaan ontkwamen daar door aan degradatie. SCYLLA De heren van Scylla hebben in Rotterdam meer moeite ge had met Roda 3 dan ver wacht mocht wórden. Roda verzette zich bijzonder fel, en mede daardoor werd het. een boeiendeontmoeting met een 22 ruststand. Ook na rust bleven de teams aan elkaar gewaagd, maar toen de conditie een rol ging spe len was het Scylla dat via 5 5 Roda liet afbaken en een. 510 zege liet noteren. In Rotterdam is kampioens- kandidaat De Meeuwen geen moment door 't damesteam van Scylla in gevaar ge bracht. Dé Meeuwen bouwde met regelmaat aan de uit eindelijke zege die reeds in de rust gestalte kreeg in een 4I voorsprong. Na rust kwam er wat meer spirit in hel spel van Scylla, dat toen niet bleek opgewassen tegen deze sterke tegenstander. De Meeuwen' behielden de kan sen op de titel door een 7i zege. Van onze sportredactie Schiedam De Postduiven- houdersvereniging ,,De Vrij heid" huldigde zaterdag tij dens een hiervoor in zaal „Marijke" gehouden feesta vond de kampioenen van het vfiegseizoen 1971. Voorzitter Ilan Rost belastte zich hier mee en reikte tevens de ver diende prijzen uit. Deze be stonden uit bekers en andere sier-trofeeëu ofwel (dit naar verkiezing) uit luxe- en huis houdelijke gebruiksartikelen. Gelijktijdig kregen de .win naars van de eind vorig jaar gehouden tentoonstellingen hun kostbare prijzen. Dit gold ook voor hen die zegevierend tevoorschijn waren gekomen uit het serie-concours klaver jassen waarmee vorig jaar vier maanden waren gemoeid. Het ging er allemaal heel gezel- lig aan toe destemear daar het trio „De Mixers" eer. mu ziekje produceerde dat een uitnodiging inhield tot het ma- i ken van een dansje. Prijzen voor de diverse vlieg- klassementen ontvingen: Ge neraal kampioenschap 2 eerst geklokte duiven: P- Pols met 5.116 punten, P. Verlinde 5.103,; W. Poort en Zn. 4.538 en J. Westerholt met 3.890 pnt. Vier eerst geklokte duiven: J. Pols met 8.532 pnt., P. Verlin-, de 7.727, W. Poort en Zn. 6.093 en J. Westerholt met 5.583 pnt. Twee bovenste van het staatje: H. Hagen met 2.271 pnt., P.' Pols 1.984, P. Verlinde 1.659. F. Schol te i.587 en W. Poort en Zn. met 1.541 pnt. Vitesse vluchten oude duiven': twee eerst geklokten: P. Pols met 2.144 pnt., I. v d. Tuyn. 2.054, W. Poort en Zn. 1.711 en H. Hagen met 1.647 pnt. Idem met 4 duiven: F. Pols, 3.353 pnt., W. Poort en Zn. 2.516 pnt,, I. v. d. Tuyn 2.474, en P. Verlihde met 2.217 pnt Idem twee bovenste duiven van staatje: H. Hagen met 1.109 pnt., M. de Roo 849, I. v. d. Tuyn 842 en M. de Potter met 767 pnt. Fondvluchten oude duiven, twee eerst geklokten: F. Vertinde met 1.242 punten, Adr. Pronk 763, W. Poort en Zn. 683, H. Hagen 657 en J. Westerholt met 645 punten. Idem met 4 duiven: P. Verlinde., met 1.793 pnt., Adr. Pronk 941,' w: Poort en Zn. 393 en H. Ha gen mei 891 pnt. Idem twee bovenste van staat-: je: P. Verlinde met 663 pnt., H. Hagen 663, John Duymel 329, C. Middendorp en Zn. 252 en M. de Roo met 224 punten. Jonge duiven, twee eerst ge klokten: mevr. J. v. d. Berg- Stolk met 1.709 pnt, P. Vertin de 1.575, J. Westerholt 1.561, P. Pols 1.464 en John Bakfcer met. 1.425 punten. Idem 4 duiven: mevr. J. v. d- Berg-Stolk met 2.836 pnt-, J-. Westerholt 2.765, P; Vertinde 2.57Ó, P. Pols 2.341 en Jóhn Bakker mét 2.291 pnt. Idem, twee bovenste van staat je: John Bakker met 882 punJ ten, P.: Verlinde 709, J. Wes terholt 713,'P. Pols 647 en A v. d. Berg met 563 punten. Pols met 1.313 punten, W/ Na-africh'.ing, twee duiven: P- Poort en Zn. 1.0C5, C- Lerns 995 cn P. Verlinde met 893 punten Idem. vier duiven: P- Pols mei 2.362 punter., W. Poon en Zn. I.539 en mevr. A. v. d. Berg' Stolk met 1.419 punten. Voor de leden die in het vlieg' seizoen buiten de prijzen vie len had voorzitter Rost een at tractieve aanmoedigingsprijs

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4