SCHIEDAMSCHE COURANT Om de twee kilometer verzakt door Rijksweg 20 slechte bodem Wereldwinkel op informatie adsp irant-chemici Vlaardingse en Schiedamse verkenners 2 kranten voor één prijs! Spel met vuur Schade: Tienduizenden guldens Auto's botsen Ten noorden van spoorbaan: Minder druk op waterleiding Buitendeur niet afgesloten: INBREKERS NEMEN p.oöOiiirr KLUIS MEE Inbraak in Lindenhof Mattheus Passion in Stedelijk Grimmige stemming bij stakers PvdA houdt spreekuur 24336 VToensdag 16 zijde van de weg. De palen komen recht tegenover elkaar, te staan om te voorkomen, dat iemand de weg over zou Scfrrmc/f reikt de insignes uit. februari 1972 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. Schiedam Op de kruising BroersvestLange Kerkstraat is de 48-jarige kampbèheerder C. R. met zijn wagen tegen een auto, bestuurd door de 35-jarige lasser M, E,I. ge botst. De kampbeheerder ver leende geen voorrang aan de lasser. 3. is met een wondje aan 2ijn linkeroor door de GG en GD haar het Gemeen teziekenhuis gebracht. Zijn vrouw kreeg een wondje aan de linkerhand. Ook zij is naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht. Beiden konden na be handeling naar huis terug keren.'. Vlaardingen/Schiedam Nog dit jaar zal een automobilist, die op rijksweg 20 panne krijgt of betrokken is bij een on geluk, binnen korte tijd de wegenwacht kunnen alarme ren. Het gedeelte van de rijksweg tussen het Kleinpolder- pleïn en Westerlee en ook het trajekt tussen de rijksweg en de Beneluxtunnel staan bij de ANWB op de lijst om van praatpalen te voorzien. De afstand tussen twee praat palen zal nooit meer dan twee kilometer bedragen, zodat een automobilist hoogstens één kilometer hoeft te lopen om de wegenwacht te waarschuwen. Na het rayon van het wegen- wachtstation Lexmond, waar in nog deze maand 62 praat palen officieel in gebruik wor den genomen, volgt het rayon Rotterdam. Een wegenwacht- station in dit rayon Is ai ge bouwd, maar moet nog wor- De heer A. Vlaardmgen De héér; Schmidt van de Vlaardingse Analisienschool heeft aan. 21 verkenners in de leeftijd van 11 tot 17 - jaar in het groeps- - huis van de Prins Maurits- groep. III op het Vlaardingse Scoutcentrum het insigne Chemicus uitgereikt. Dit ners, afkomstig uit Schie dam en Vlaardingen, de af gelopen twee maanden; aan een vijf avonden durende cursus hadden deelgenomen en het examen daarvoor met goed gevolg hadden afge legd. Schiedam De gemeentelijke Technische Bedrijven moeten in de nacht van vrijdag 11 op zaterdag 12 februari weer reparatie- Werkzaamheden verrichten aan de transportleiding van het drinkwater in de buurt van de Burgemeester Van Haarenlaan. De bewoners van het gebied ten noorden van de spoorlijn Rotter dam r. Vlaardingen (uitgezonderd in de industriegebieden) moe ten er rekening mee houden dat gedurende het werk de druk op de waterleiding minder zal zijn dan normaal. Hei werk begint voor enkele onderdelen om zeven uur ys avonds, maar het grote werk wordt pas 's nachts na 1 uur verricht. Voor dé ochtend verwacht men gereed te zijn. PfoAmr rt vtn hcc un'nk» unbod 2-krtnwn t* ontv»r>t«n voor prij» vin *in;de| Sehi«duniehe Counrt met ni«uw* uit uw lud «ft omjevlnf, en het Niiuwjblid met het luwte binnen- en buitenlandse nieuw*. Geef om nu opdttcbc 14 4nen <rati», zonder «nije «rptïehtinj, de SC Rhl M bworjen en *»U de vele pi ut pun tee. -Dn* bon ïn open envelop, zonder poitzefel, «turer Rotterdimtch Ni«uwibl»d,mntwoordfluinmer034( Rottardim de 5C RN 1* d*i«n <nt!» nurj woonpt. den geopend, bij Rhoon. Het wegenwachtstatlon De Pauw- molen bij Delft zal in de toe komst verdwijnen. De praatpalen krijgen een ka belverbinding met Het cen trum bij Rhoon. Alleen tussen Den Haag en de brug over de Gouwe verschijnen tijdelijk xadiopalen. Via' een druk-op- de-knop krijgt de automobilist meteen verbinding met' de wegenwacht. Met de nieuwe palen is het mogelijk om, bij- voorbeeld bij een ongeluk, door te verbinden met de poli- tie of een ziekenhuis. Na de. rijksweg tussen Den Haag en Gouda is de route Pernis—Kethelplein aan de beurt.. Aan beide kanten van Beneluxtunnel worden zes palen geplaatst, drie aan elke De palen /jruK-op-ae-knop conracr. steken naar een dichterbij ge legen praatpaal. In juni zullen de palen waarschijnlijk in ge bruik worden genomen. KETHELPLEIN Dezelfde streefdatum geldt voor - het Kethelplein. Hier zullen maar liefst negentien praat palen komen. Tussen, het Ke thelplein en het Klempolder- plein woTden zeven palen, ge plaatst, aan de ene zijde vier en langs de andere rijstroken drie. Ook, deze praatpalen moeten in juni of juli voor ge bruik gereed zijn. •Het^laatste-'traject-ic.-het'-rajton;' Rotterdamis dat tussen hel:: Kethelplein en Westerlee.; Eveneens om de twee kilome ter zullen dé palen tegenover elkaar worden neergezet, in totaal veertien. Medio sep tember denkt de: PTT, die voor de.aansluiting zórgt, het karwei te hebben geklaard. De palen worden door rijks- waterstaat neergezet. De ANWB zal ze exploiteren, - Maassluis In de woning van de familie P. Aukus aan dé Burgemeester Rippingstraat is gistermorgen brand ont staan. De schade ble'ef be perkt Een 4-jarig zoontje speelde in zijn béd mét luci fers waardoor matras en gorr dijnen vlam vatten. De brand-, weer bluste het vuurtje- j Schiedam Inbrekers hebben uit de kluis van aannemersbe drijf J. de Waard aan de Lan ge Nieuwstraat 3.000 en tien dollarbiljetten gestolen. Zij ■kwamen het- kantoor van het bedrijf binnen door een niet afgesloten buitendeur en kon den zonder veel moeite de Muis van het bedrijf openen. Schiedam De speelplaats en de beplanting van de Prof. dr, J. H. Gunningschool en de tuin van de A. H. Gerbardschool zijn zo verzakt, dat ze moeten worden opgehoogd. De verzakking die bij de scholen aan de Van Haarenlaan is opgetreden, komt door de slechte gesteldheid van de bodem. De schade loopt In de dui zenden. De kosten van de ophoging van de speelplaats en beplantin; van de Gunningschool en de tuin van de Gerbardschool be dragen respectievelijk 72.000 en 27.000. De specteur van het onderwijs te Rotterdam heeft laten weten dat hij akkoord gaat met de te maken onkosten. B. en, w. zullen de raad binnen kort voorstellen, een krediet van 72.000 en één van 27.000 beschikbaar te stellen voor de ophogingswerkzaam heden. De dienst voor Gemeentewer ken heeft vastgesteld, dat er ook verzakkingen zijn opge treden bij de speelplaats van de openbare kleuterschool Dombo aan de Minister Don kerstraat en in de tuin van de openbare kleuterschool De Harlekijn aan de Van Haaren laan. De speelplaats en de beplanting zijn aan de Minister Donker straat zo verzakt, dat herstel nodig is. Bij de kleuterschool aan de Van Haarenlaan is dit ook het gevai. In beide geval len is de slechte bodemge steldheid de oorzaak. Het uitvoeren van de aan de op hoging verbonden werkzaam heden bedraagt respectieve lijk 18.000 en 9000. B. en w. zullen de raad voorstellen, bedragenvan deze grootte hiervoor beschikbaar te stel len. Schiedam Uit een houten ge bouwtje op het terrein van De Lindenhof is allerlei appara tuur verdwenen. Vermist wor den een versterker van ƒ500 en een platenspeler van 145. Ook is gereedschap ter waar de van 200 verdwenen. Men is binnengekomen door het uitnemen van een ruit. Schiedam De Wereldwin kel zet haar activiteiten voort. Dit integenstelling tot eerder aan het licht ge komen pessimistische ge luiden, volgens welke de Wereldwinkel gedoemd zou zijn te sluiten in ver band met geldgebrek. Tijdens een vergadering, die de Wereldwinkeliers dit afgelo pen weekeinde hebben gehou- den in hun. pand in het Prove niershuis, is besloten, wat meer de nadruk te gaan leg gen op het verschaffen van informatie over de ontwikke lingslanden en wat minder op de verkoop van kunstnijver- iheidsartikelen afkomstig uit de arme landen. De Wereldwinkeliers zijn tot de conclusie gekomen, dat er in Schiedam zeer weinig belang stelling bestaat voor dergelij ke kunstnijverhêidsartikelen. Daarom willen zij een gedeel te ervan terugsturen naar de stichting SOS* een landelijke instelling, die de inkoop, van goederen uit de arme landen regelt. Er zullen nog wel ket tingen en shawls in de We reldwinkel te verkrijgen zijn, evenals rietsuiker, koffie en thee. LEESHOEKJE Er bestaan plannen om in het pand van de Wereldwinkel een leeshoekje in te richten, waar belangstellenden zich kunnen verdiepen in litera tuur óver de ontwikkelingslan den. En de Wereldwinkel zijn enkele presentexemplaren van boeken over de ontwikke lingsproblematiek, die kunnen worden nabesteld op aan vraag. De Wereldwinkel houdt zich eveneens be2ig met de Ango- la-aktie. Het is de bedoeling, dat de Wereldwinkel ook dit jaar een stand heeft op de In- babé, de jaarlijkse voorjaars- beurs in de Sporthal Margriet. Caria den Buitelaar, één van de Wereldwinkeliersters, vertelt: „We willen ons er zoveel mo gelijk op toeleggen, de proble matiek van de arme landen onder de aandacht te brengen van het publiek, dat ons ten onrechte, alleen maar ziet als een misschien hash-rokend, hip volkje". .Door middel van verschillende activiteiten willen we het pu bliek confronteren met de pro blematiek van de ontwikke lingslanden. Zo is er thans een drie avonden durende cursus in voorbereiding over Cuba, ook komt er binnenkort weer een Gram-Extern uit. In dit blad, dat we door straatver koop willen verspreiden, wordt de ontwikkelingsproble matiek behandeld". INFORMATIE „Het geeft veel informatie over de arme landen. Het is een plaatselijk blad, waarin wij de gegevens over de arme landen doorspelen aan het pu bliek". „Op het ogenblik zijn wij In be spreking met kerkelijke in stanties over de Vredesweek, die in het najaar wórdt gehou den". .Tijdens de vergadering hebben we ook de financiën bespro ken. Hoewel we er niet roos kleurig voorstaan we zou den best wat meer geld kun nen gebruiken kunnen we van de inkomsten de Wereld winkel draaiende houden". De Wereldwinkel is nog steeds aan het werken aan een On derwijsproject, dat voorlich ting op de scholen over de ont wikkelingsproblematiek in houdt. Door middel van dit project wil de. Wereldwinkel de jeugd de oorzaken van de toestand in de arme landen duidelijk maken, wat er aan te doen is en hoe. BEWUSTER Carla: „We willen steeds meer actie gaan voeren. Door ons werk in de Wereldwinkel zijn we zelf, de Wereldwinkeliers, ook veel bewuster gaan den ken over hetgeen we onder de aandacht willen brengen, zo dat de steeds gerichter te werk kunnen gaan. In elk ge val is er nog genoeg te doen op het gebied van de ontwik kelingsproblematiek. Het eind ervan is nog niet in zicht". Schiedam De stafmedewer kers van het Stedelijk Mu seum doen hun uiterste best de sfe' - in het museum niet meer zo statisch en gedragen te laten zijn. Zij willen het museum zo aangenaam moge lijk maken voor zoveel moge lijk mensen. „Het mag niet meer zo stil zijn in het mu seum", vinden Jan de Grauw» educatief medewerker van het museum en Jan Garsthagen, stagiaire bij het museum. In de aula wordt reeds dagelijks muziek ten gehore gebracht en van 27 maart tot en met 1 april zal iedere middag van kwart overéén tot half vijf de Mattheüs. Passion gedraaid Worden. Een idee van Jan Garsthagenï „De gehele Mattheü Passion zal door middel van grammo foonplaten. 1e beluisteren zijn. Ook zullen er veertig passie platen (linosnedes) van Aad de Haas opgehangen worden, bovendien zal een oliedoek met een Piëta van de Japan her Agatha te zien zijn. Wa geven zo aan drie uitingen yan kunst de ruimte en tevena aaii drie tijdvakken: het lij-* •dénsverhaal wordt uitgebeeld, je krijgt-de baTok en modern naast elkaar. Het is ook een weergeven van. een. bepaalds f sfeer, v an - een -bepaald •voel"..- Door middel van een stencil ■toelichting worden gegeven op de Mattheüs Passion, zodat er •bewuster naar geluisterd kan worden. Ook wordt een kopie tentoongesteld met de origine le partituur. Daarop is te zie» hoe groot er toen gecompo neerd werd, negen notenbal ken naast elkaar. Een ander initiatief is het sa mengaan van moderne, ab stracte schilderkunst met mo derne abstracte muziek. Bij een expositie van abstracte werken ligt het in de bedoe ling dat er bijvoorbeeld mu ziek van Pink Floyd wordt ge draaid. „In de muziek van Pink Floyd komt veel van deze tijd voor, zoals de span nende dingen, dat komt ook in dé abstracte schilderkunst voor", aldus Jan Garsthagen. Sinds enige tijd hangen, erin 't museum bij iedere expositie stencils. Het publiek kan deze stencils meenemen. Jan da Grauw; „Hierin wordt sea iets van de techniek verteld, zodat, het publiek er wat van kan opsteken. Bij het environ ment van Paul de Goede bij voorbeeld wordt uitgelegd wat dat nu precies is". Ook bij ex posities van zeefdrukken wórdt verteld hoe een zeef druk tot stand komt. Bij een expositie van etsen hangt een stencil waarin staat hoe een ets gemaakt wordt. Schiedam De stakingen bij da werven Gusto en Wilton in Schiedam gaan onveranderd door. Bij Gusto is de stem ming grimmiger geworden. Was mén gisteren nog soepel bij het toelaten van op de werf, vandaag mag nie mand er meer op. „We het beu", is een van de tingen van de stakers. Boven dien heeft men nog een twee de ketting aan de poort gebon den. Bij Wilton wordt eveneens ge woon doorgestaakt. Hier ziit evenals bij Gusto steunfond sen voor werknemers opge richt. Het bedrag dat bij Wik ton wordt opgehaald, zal woi»< den overgemaakt op de giro rekening van ex-N W-bestuur der De Boer. Schiedam De afdeling Schifl dam van de Partij van de Au beid houdt vrijdagavond eet spreekuur van zeven tot ach uur in het wijkcentrua Nieuwland aan het Dr. Wl bautplein. Dit spreekuur is b< stemd voor mensen met pra blemen in het sociale vlak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1