SCHIEDAMSCHE COURANT - op 8 maart open Jaarvergadering KNNY Inbreker veertien inbraken 65-jarig huwelijk echtpaar De Bruijn f eestelijk gevierd ONDERZOEK MOET BELEID JEUGDRAAD IN 1972 BEPALEN 2 kranten voor één prijs WILTON STAAKT DOOR nieuwe Orgelconcert Addie de Jong Bromfietser (24) ernstig gewond Brand bij N.V. Kreuger wellicht aangestoken Oofr burgemeester en mevrouw H. Roe/fsema v/ensfen hef echtpaar?'-' Zsuijn gel uk mét hun 65-jarig huwelijk* 21 februari 1972 99ste jaargang no. 24340 7ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3-telefoon administratie.268091 -redactie262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het nieuwe pand van de HEMA op de hoek van de Broersvest ea de Lange Kerkstraat wordt woensdag 8 maart officieel geopend, 's Morgens om half elf precies wordt de plechtige handeling verricht. Het huidige pand van de HEMA op de Broersvest wordt za terdag 4 maart gesloten, dat betekent twee dagen geen HEMA. Op 28 februari worden de laatste voorbereidingen getroffen voor de openstelling van het nieuwe filiaal, dat dan tevens wordt bevoorraad. De inrichting van de zaak is bij na voltooid. Voordat de winkel in gebruik wordt genomen, worden dé ouders van het per- Schiedam De politie heeft de 24-jarige loswerkman D. B. ge arresteerd, die heeft bekend veertien inbraken te hebben gepleegd. Hij is vandaag voor de officier van justitie in Rot terdam geleid. B. pleegde in braken bij de Gebeco aan de Kommiezenlaan (tweemaal) bij een rijwielhandel en bij Jamin aan de Hoogstraat, 'bii een cash en carrybedrijf aan de De Nijverheidstraat, bij de N.V. Bijker aan de Bettoweg, bij de firma Ouwerling aan de Kommiezenlaan, bij dé Ve- veo aan de Willemskade, bij de Timmerfabriek aan de Nieuwe Haven, bij de firma Maltha aan het Broersveld, bij Slavenburgs Bank, de Prinses irene-mavo en de NV De Waard aan de Lange Nieuwstraat. Schiedam Op de Rottexdam- sedijk is dit weekeinde de Vlaardingse bromfietser N, Z. (24) ernstig gewond geraakt toen hij bij het inhalen van een wielrijdster met het voor wiel tegen de stenen band van het fietspad kwam. De brom fietser kwam met zijn hoofd tegen de band. Hij is met een schedelbasisfractuur 'in het - Gemeenteziekenhuis opgeno men. soneel van de Schiedamse af deling van het warenhuis maandag 6 maart tijdens een ,,open house" in de .gelegen heid gesteld een kijkje te ne men in de nieuwe zaak, dins dag 7 maart geldt dat voor on geveer drieduizend willekeuri ge Schiedammers, die een uit nodiging voor deze speciale gelegenheid toegestuurd krij gen. In het nieuwe pand 2ijn ver schillende voorzieningen ge troffen, waaraan het in het oude pand ontbrak. Zo is het magazijn geheel beveiligd met radar, die de politie di rect alarmeert, wanneer niet alles volgens plan verloopt. Ook zijn er in het filiaal open bare dames- en herentoiletten aangebracht. Voor de ver moeide klant bestaat de gele genheid in de „koffieshop-in" uit te blazen. Hoewel het interieur van de nieuwe HEMA bijna helemaal klaar is, moet aan de buiten kant nog de laatste hand ge legd worden. Langs het dak komt een aluminium opstand, waarop de letters HEMA wor gden geplaatst. - De bouw van het nieuwe pand is geheel volgens schéma verlo pen. Voor de HEMA betekent de nieuwe zaak een belangrij ke vooruitgang, omdat men daar over een twee. keer zo grote oppervlakte kan be schikken als in het oude pand," dat het modemagazijn C en A in gebruik neemt. De vergroting van de opper vlakte van de winkel houdt geen uitbreiding van de col lectie artikelen in. Bedrijfslei der H. de Haard hierover: „Alle artikelen, die de HEMA in haar collectie heeft, moeten in elke zaak verkocht worden. Natuurlijk kan alles wat over zichtelijker uitgestald warden. De presentatiemogelijkheden zijn in het nieuwe pand veel groter". Er wordt hard gewerkt om het nieuwe filiaal zo aantrekkelijk mogelijk te maken: een staf van deskundigen is reeds een; half jaar bezig met de voorbe reidingen voor de presentatie in de nieuwe zaak. Schiedam Een groot aantal belangstellenden heeft zaterdag avond tijdens een receptie in het gebouw „De Rank" de heer en. mevrouw L. de Bruijn gelukgewenst met hun 65-jarig huwelijk. Onder de vele aanwezigen bevonden zich ook burgemeester en mevrouw H. Roelfsema. Voordat de receptie officieel begon, bracht het Rooms- Katholieke Harmonie-Gezel schap „Sint Radboud" het bruidspaar een serenade. Dat de 87-jarige bruidegom nog Schiedam Voor de Raad voor Jeugd en Jongeren staat 1972 voor een groot deel in het teken van hef experiment, het onder zoek en de oriëntatie. Dit is noodzakelijk om de basis te leggen voor een goed beleid, zo staat in het onlangs verschenen jaar overzicht van 1971, dat dinsdagavond tijdens een openbare alge mene bestuursvergadering door de Jeugdraad besproken zal worden. Sinds de oprichting, ongeveer vier maanden geleden, heeft de Jeugdraad zich voorname lijk bezig gehouden met de in ventarisatie van het bestaan de jeugdwerk in Schiedam, waarvoor een speciale werk groep is opgericht, het leggen van contacten met de ver schillende gemeentelijke en particuliere instanties in en buiten de stad en het bepalen van het te voeren beleid. WERKGROEPEN Behalve de werkgroep inventa risatie zijn ook de werkgroe pen verbouwing en speelgele- genheden van start gegaan. De werkgroep verbouwing houdt zich bezig met het te verbouwen voorhuis van het Proveniershuis aan het Over ■schieseplein, waar de Jeugd raad, die momenteel huist in een pand van de Wereldwin kel, ondergebracht wordt. Omdat de plannen voor de ver bouwing moeten passen in die van de gehele verbouwing van het Proveniershuis is het nog niet met de werkzaamheden begonnen in het voorhuis. Toch hoopt de Jeugdraad het -and voor de zomer te betrek- «ten. 'V 7 V De werkgroep speelgeïegenhe- den is van de grond gekomen naar aanleiding van het door de Jeugdraad besproken plan Jeugddorp van de heer Adriaanse, dat de aanleg van een terrein Inhoudt, waar de jeugd naar hartelust kan ra votten. De taak van de werk groep is de situatie van de speelgelegenhedea in Schie dam te bekijken, problemen en wensen te signaleren en voorstellen erover aan het be stuur voor te leggen. De aanvraag voor een inciden tele subsidie voor de sociëteit „De Tempel" en een verzoek van het college van burge meester en wethouders advies te geven over het huurcon tract van de sociëteit, leidde tot de oprichting van een werkgroep, die zich bezig houdt met zoeken naar oplos singen voor de huisvesting en de begeleiding van de „Tem- pel"-gangers. BELANGSTELLING De belangstelling voor de jeugd raad groeit. De vergaderin gen trekken steeds meer be langstellenden, wat gedeelte lijk toe te schrijven is aan het feit, dat deze tegenwoordig worden gehouden in minder formele ruimten dan de raad zaal, waarvoor vele jongeren drempelvrees bleken te heb ben. Ook begint het werkschema van de Jeugdraad vastere vorm aan te nemen. Toch zal de raad 1972 hard nodig hebben om zich als goed functione rend samenwerkingsorgaan van de gemeentelijke over heid en het jeugd- en jonge renwerk een plaats te verwer ven. goed van de tongriem is ge sneden, bleek, toen hij een. dankwoord tot de muzikanten sprak. Ook wisseld hij per soonlijk een paor worden met de vele tientallen mensen, die zijn 89-jarige vrouw en hem de hand kwamen drukken.. Hoewel de heer en mevrouw De Bruijn al een hoge leeftijd hebben bereikt, is Kethel, waar beiden zijn geboren, het echtpaar niet vergeten. Dé vele geschenken, die het paar mocht ontvangen, onder ande re een fruitmand van het ge meentebestuur, getuigden daarvan. Bruid en bruidegom zijn nog re delijk gezond. Ze hebben twee kinderen, vier kleinkinderen en vier achterkleinkinderen, die zaterdagavond in de feest vreugde meedeelden. De heer De Bruijn was geduren de dertig jaar correspondent van het Rotterdamsch Nieuwsblad, zijn beroep was huis-en rijtuigschilder. ProfiiMf ntf tin htt unrtfc* unbod 2 kranten t* ontvingen voor d* priji vi 5<hi«dwmdi« Courant m#t ni«uw* uit aw «*d «n emiovinr, «n hnc NituwibSid met h« Uimobltintn.inbulLBnlindioniouvrt. Giefon* nu opdracht ook bij a ld dijen i rat if, zonder «ni(e verplichting, de SC RN w bewrjen en ontdek uHde vd* pluspunten. Date bon In open «nvtloj», zonder poiuejel, «uren nz; Ratterdamich Nieuwibtzd, zntwoordnitnkmerS34, Rotttrd» ds SC RN 14 d>i«n rratti narx b het nieuwe pand aan de lange Kerkstraat is tweemaal zoveel winkelruimte als in het oude. Schiedam De werknemers van de werf Wilton-Fijenoord zijn vandaag nog niet aan het werk gegaan. 2iij zijn niet ak koord met de regeling die de directie zou willen treffen voor de doorbetaling van de gestaakte uren. Vanmorgen stonden enige duizenden werk nemers voor de nog steeds ge sloten poort te wachten en te discussiëren. De algemene mening over het overleg tus sen de centrale ondernemings raad en de directie over de niet gewerkte uren is: „Wij weten nog steeds niets. Zo lang blijft de poort dicht". Bij Gusto is men vanmorgen aan het werk gegaan. De ket ting, is weer van de poort ge haald. Het héle bedrijf draai de evenwel nog niet voor de volle honderd procent er in de kleedlokalen waren nog discussies aan de gang. Schiedam Aan het goed bezochte orgelconcert van zaterdagmiddag in de aula van het Stedelijk Museum door de cantor-organist van de Goede Herderkerk te Schiebroek, Addie de Jong, werkte ditmaal de sopraan Joy Lander mede. Het was een gevarieerd programma dat de beide musici uit voerden: werken van Fres- cobaldi, Charpentier, Stra- della, J. G. Walther, J. S. Bach, Handel, C. Ph. E. Bach, Fauré, Dvorak en Hugo Wolf. Addie de Jong opende het con cert met Aria detto balletto een reeks variaties, die de or ganist met veel afwisseling in registratie smaakvol vertolk? te, wat ook kan worden ge zegd van de drie orgelkoralen van Walther: ,,Allein Gott in der Höh' sei £hr", „Herziieh tut mich verlangen" en „Jesu meine Freude". De Sonate nr. I in D van Carl Ph. E. Bach uitstekend geschikt voor weergave op een klein orgel werd door Addie de Jong met veel virtuositeit gespeeld, waarbij het muzikale element op de voorgrond bleef. Het aandeel van Joy Lander bood een aangename vocale afwisseling. Met haar lichte, heldere stem zong 2e om. „Höchster, was ich habe" uit Cantate BWV 39 van J. S. Bach en „Oh had I Jubal's lyre" uit „Josua" van Handel, waarvan vooral de speelse aria van Handel haar goed bleek te liggen. De sopraan besloot het programma met het prachtige „Fie Jesu" uit het „Requiem" van Fauré, het blijmoedige „Singetein neues Lied" van Dvorak en een bijzonder devoot gezongen „Gebet" van Hugo Wolf, alles prima begeleid door Addie de Jong, die voor deze werken een uitstekende registratie had uitgezocht. Een interes sant onderdeel van het pro gramma vormde de aria:„Da' ohi spero" van Alessaïtdro Stradelta; 1642-1682), waarvan ;de begeleiding- is - geschreven in de vorm van een passacag- lia. W, P. Verheul Schiedam/Vlaardingen De afdeling Vlaar dingen/Schie dam van de Koninklijk Neder landse Natuurhistorische Ver eniging hield in de zaal van de Emauskerk haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering. De effectiviteit van een KNNV-af- vaardiging in de Vlaardingse raad voor sport en. recreatie in de persoon van voorzitter D. van Kampen werd duide lijk uit diens inleiding, Hi» stelde hierin vast, dat de ge meente Viaardingen welwil lend staat tegenover recreatie en groenvorming. In het ont worpen „Öosplan Viaardin gen", nu reeds bekend als „likkbaard", komt een vogel bosje en ook dc Broekpolder staat er op het gebied van de natuur gunstig voor. Ook in de binnenstad wordt goe de aandacht besteed aan een doelmatige en genuanceerde groenbezetting. De heemtuin is al voor een deel openge steld. Een nauw contact met de Gemeentelijke Plantsoe nendienst heeft er toe geleid, dat een viertal bermen niet meer gemaaid worden zodat de wilde flora hier kan op groeien. „Er wordt veel ge daan om de stad leefbaar te maken", aldus voorzitter Van Kampen. Het jaar 1971 is voor de KNNV rustig verlopen wat niet wil zeggen dat er geen activitei ten zijn geweest. Een heel scala aan dag- en weekend ex cursies bracht, met trips naar Schotland en het Franse Bou- logne-sur Mer, velen in con tact met de facetten van de vrije natuur. Ze werden on dernomen door de werkgroe pen gericht op flora en fauna zowel te land als aan de kus ten. Sinds kort is ook een werkgroep voor kleine zoogdieren opge richt die bezig is zich te ont plooien. Het aantal leden is vorig jaar toegenomen en is gekomen op 175. Ook niet-leden nemen deel excursies of gaan met de werkgroepen mee als die be paalde natuurgebieden gaan inventariseren op vogelstand en/of plantengroei. Dat voor iedereen die gelegenheid openstaat werd tijdens de ver gadering nogmaals bena drukt. Ook voor 1972 is weer een uitvo- rig programma samengesteld. Voor het houden van lezinga vonden is meer geld dan an ders uitgetrokken. Momenteel is een cursus voor opleiding van natuurgidsen aan de gang, mogelijk gemaakt door het instituut voor Natuurbe— schermingseducatie. De afde ling heeft het haar leden mo gelijk gemaakt deze te vol gen. Het resultaat is dat 35 van ben deze cursus volgen tegen een gering bedrag. De inzameling van oud papier maakte een flinke korting op het inschrijfgeld mogelijk. Bij een succesvolle beëindiging kan de KNNV beschikken over een specialistisch kader dat veel kan bijdragen aan het wekken van meer belang stelling voor de natuur in het algemeen. De werkzaamhe den van de afdellngsleden strekken zich ook uit tot Schiedam nu een derde van het ledenbestand hier woon achtig is. Binnenkort verschijnt een boek je over het Prinses Beatrix- park dat is samengesteld door de verschillende werkgroe pen. Het is meer bedoeld als een „wandelgidsje" zoals er reeds zijn uitgegeven, voor het Kralingse Bos en de Hoek van Hollandse Bosjes. Het werkje dat informatie g.«at geven over alles wat leeft en groeit in dit fraaie park zal tegen een zeer lage prijs beschik baar komen. Voortdurend staat de KNNV ook in contact met de Schiedamse Gemeen telijke Plantsoenendienst waarmee visies worden uitge wisseld over de nieuwe opvat tingen bij het aanleggen van plantsoenen en groenstroken in de nieuwe woonlijken. Na het afwerken van de agenda en een uitvoerige gedachten- wisseling over alles wat de af deling in het nieuwe boekjaar te doen staat werden boek werkjes uitgedeeld die betrek king hebben op het leven van vogeb, planten en alles wat in eigen land en ver daar buiten leeft en groeit aan alles wat de leden maar kan interesse ren. Ook stonden verschillen de schelpensoorten, voor het meenemen, verzameld door de leden van de strandwerk- groep en. andere speurders in deze bloeiende afdeling van de KNNV. Schiedam De politie sluit ni« uit dat de brand vrijdagavond in het gebouw van de N.T Kreuger aan het Raam is aal gestoken. Bij een nader ondeii zoek is namelijk gebleken, dl een inbreker zich toegang ha, \erschaft tot de benedenvei dieping. Hij heeft daar o.j bureaus en muurkasten doq zocht, waarvan de inhoud ovi de grond verspreid lag. H» hij is binnengekomen, sta nog niet vast. Bij de brand de tweede verdieping uitg brand. Vermoedelijk is h vuur in het archief ontstaan

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1