SUBSIDIËRING PRO JUVENTUTE WORDT GEWIJZIGD in De Gorzen Stakers weer actief bij Gusto SCHIEDAMSCHE COURANT - Jeugdraad voor zelfstandig Samenwe rking hervormd- werkend gereformeerd Wilton afgekpen Katholiek onderwijs vraagt te veel Winkeliers spreken zich uit over koop avond op donderdag Eerste huis-aan-huis- blad verschijnt in maart Zuid in volle gang Ook dit is Schiedam B. en iv. over subsidie per leerling: Schiedam De Raad voor Jeugd en Jongeren heeft zieh dinsdagavond tijdens een openbare bestuursvergadering in het gebouw „De Teerstof" uitgesproken voor de op richting van een Jongeren Adviescentrum in Schiedam. Hoe het JAC georganiseerd wordt, is nog een vraag. De werkgroep JAC, die zich bezighoudt met de oprichting van een Schiedamse afdeling van het Adviescentrum, heeft de Jeugdraad voorgesteld het JAC als werkgroep on der de Jeugdraad te laten ressorteren. De SRJJ meers» ech ter, dat het JAC zo zelfstandig mogelijk te werk moet gaan. Alleen wat betreft de financiën wil de Jeugdraad het JAC on der zijn vleugels nemen. De Jeugdraad wil zieh niet ver antwoordelijk stellen voor de werkwijze van het JAC, ivaar- van de afdelingen financiën en hulpverlening zo veel mo gelijk gescheiden moeten wor den gehouden volgens het be stuur van de Jeugdraad, dat het noodzakelijk acht, dat er een instelling als het JAC in Schiedam komt. Bovendien is üait niet een zaak die de jeugdraad alleen aan gaat, maar ook de gemeente lijke Sociale Dienst, vinden de leden van de raad. De beslissing over het voorstel van de stichting Schiedamse Gemeenschap een bestuurslid van de Jeugdraad in het stich tingsbestuur van de SG 2itting laten nemen, is uitgesteld •«tot de volgende algemene openbare vergadering, omdat de Jeugdraad eerst wil na- gaan, welke consequenties er eventueel aan een dergelijke samenwerking vastzitten. Wat betreft de bestemming van de ruimten In het gebouw „De Teerstoof", die binnenkort leeg komen te staan in ver band met het vertrek van de stichting Pro Juventute, heeft de Jeugdraad nog geen beslis sing kunnen nemen, omdat de vraag naar ruimten nog niet voldoende is onderzocht om verantwoord aan het aanbod tegemoet te komen. Mede aan de hand van de uit slag van de enquête, die de werkgroep inventarisatie heeft gehouden onder de Schiedamse verenigingen, wil de Jeugdraad een bestem ming vinden voor de ruimten. Op het voorstel van het pand een jeugdcentrum te maken, waar men zich met politieke, culturele, sociale en andere onderwerpen kan bezig hou den,. reageerde de vergade ring positief maar kwam tot de conclusie, dat de mogelijk heden om dit plan te verwe zenlijken, niet aanwezig zijn. loewel sommige leden van de Jeugdraad het eens zijn met het voorstel van Casper Schuckink Kool, coördinator van de raad, een weekeinde te organiseren voor het bestuur en. de staf in een rustige om geving, waar gesproken moet worden over het hoe en waar om van de Jeugdraad, zien andere bestuursleden daar het nut niet van in. öit was voor Casper aanleiding het voorstel voorlopig van de baan te schuiven, omdat hij van mening is, dat zo'n week einde alleen maar slaagt,: -- wanneer iedereen daar en- thousiast voor is. Wel is het bestuur unaniem var. mening, dat er binnen de gele deren van de raad nog herl wat openhartige .gesprekken gevoerd, 'moeten worden, wil iedereen het .standpunt te we ten komen van zijn mede-be stuursleden wat door iedereen noodzakelijk wordt geacht voor het voeren van een goed beleid en om te voorkomen, dat de Jeugdraad alleen maar een instelling blijft op papier. Schiedam De vereniging Pro Juventute in Schiedam krijgt op een andere wijze subsidie. Sinds 1964 werd de vereniging 13.000 per jaar toegekend. De katholieke vereniging Sint Raymundus te Rotterdam wordt binnen de gemeente voor activiteiten gesubsi dieerd op basis van 'n subsi dieregeling van het algemeen maatschappelijk werk. De subsidie bedraagt 45 procent van personeels- en apparaats kosten. Het rijk geeft aan Pro Juventute en aan de katholle ke vereniging op dezelfde ma nier subsidie, wat de gemeen te niet doet. B en w vinden dat de verenigin gen op gelijke wijze moeten worden gesubsidieerd omdat ze dezelfde werkzaamheden vervullen. Het zou dan ook voor de hand liggen dat dit op grond van de subsidieregeling voor het algemeen maat schappelijk werk zou moeten gebeuren, maar dit zou voor Pro Juventute nadelig uitwer ken. Aan het bezwaar kan tegemoet gekomen worden door nog 2 jaar 'n op grond van bovenge noemde regeling toe te ken nen subsidie met een eventue le extra subsidie aan te vullen tot f 13.000. Pro Juventute is van plan het aantal maatschappelijk werk sters uit te breiden wegens een gewijzigde opzet van het preventieve werk onder kinde ren en komt daarom met toe passing van de nieuwe rege- ling ruimschoots aan de in vroegere jaren verleende sub sidie van.f 13.000. B en w hebben de raad clan ook voorgesteld, met terugwer kende kracht tot l januari 1971 de subsidiëring zo te wijzigen dat in de kosten van de preventieve kinderbescher ming subsidie wordt verleend tot 45 procent van de door het rijk voor subsidie in aanmer king genomen lasten. De raad neemt het voorstel maandag 28 februari in behandeling. Schiedam De bouw van de 196 eengezinswoningen In Woudhoek-Zuid is al enige tijd aan de gang. Al is het bouwwerk nog in een pril stadium, dat wit niet zeggen dat er niet hard aan gewerkt wordt- Er is tenslotte haast bij de realisering van de woningen. Het bord met de aankon diging dat ze er komen staat er in ieder geval al. Nu maar rustig wachten op de opening van de eerste woning. Lief hebbers zijn er al genoeg. Schiedam De hervormden en gereformeerden in Schiedam- Zuid hebben een goede samenwerking gekregen. In de Zondags- bode, het weekblad van de hervormde gemeente, meldt ds. H- J. Groenewegen dat er allerlei activiteiten samen worden ont plooid. Zo is er zondag een gezamenlijke kerkdienst van her vormden en gereformeerden in de Goede Havenkerk. Ook zal eens worden bezien wat de gemeenteleden van de drie kerkgenootschappen in De Gorzen voor de toekomst van deze wijk kunnen doen. Men wil zich afvragen welke de functie van de kerk in de wijk is. In zijn mededelingen geeft ds. Groenewegen verder weer dat het bestuur van de ger.e.for- meerde bond in Schiedam in overweging heeft gegeven een predikant van deze modaliteit te beroepen ter voorziening in het aantal vacatures bij de hervormde gemeente. De kerke ra ad van wijk gemeen te Zuid zegt op zichzelf geen bezwaren tegen een zoge naamde bondspredikant te hebben, maar wil wel duide lijk stellen dat het niet gaat om een predikant van een be paalde richting uit de hér- vormde kerk, maar één. die voelt voor de taak die voor hem in Schiedam is wegge legd, Mocht een predikant van de Gereformeerde Bond dat willen, dan is dat geen pro bleem. In de Zondagsbede wordt ge pleit vóór het meer betrekken van deze vleugel bij het werk van de hervormde gemeente. Vanuit Zuid wil men voorstel len de plaatselijke afdeling van de Gereformeerde Bond te laten meepraten in allerlei beleidsorganen. Schiedam Aarzelend zijn do werknemers van Wiiton-Fijen- oord in Schiedam vanmorgen omstreeks acht uur weer aan het werk gegaan. De onderne mingsraad van Wilton heeft zich akkoord verklaard met de voorstellen van het Rijn- Schelde-Verolme-concem. In de vorm van een voorschot worden de niet-gewerkte uren toch betaald. De voorzitter van de afdeling Schiedam van de Industriebond KW en on dernemingsraadslid bij Wil ton, de heer Schellebeek. moest via een megafoon de stakers toespréken en duide lijk maken dat er vandaag weer zou worden gewerkt. Veel werknemers bleven, na melijk nog lange tijd voor de geopende poort staan, weife lend of er nu zou worden ge werkt, ja dan nee. Druppels gewijs gingen de eerste werk nemers naar binnen. Mbeilijk- heden tussen de stakers on derling hebben zich niet voor gedaan. Wel waren de wegen rondom de werf overvol. Zie verder vag. 2 Schiedam Resoluut hebben gisteren, in de loop van de dag, werknemers van de werf Gusto het weer aan het werk zijnde personeel gesommeerd het werk te staken en de werf te verlaten. Zij gaven het kan toorpersoneel een kwartier de gelegenheid de gebouwen te verlaten. Niemand werd op de werf toegelaten, behoudens de telefoniste, de directie en en kele afdelingschefs. Daar de directie de hekken uit de poort heeft laten verwijde ren, hebben de stakers bij ge brek aan beter, een kabel voor de poort gespannen. De groep stakers is een andere dan die de afgelopen twee we ken bij .Gusto gestaakt heeft. De huidige stakers eisen on voorwaardelijke uitbetaling van de niet gewerkte uren. De directie gaat echter van het standpunt uit dat er niet uit betaald wordt en houdt zich aan de algemene richtlijnen van de werkgevers betreffen de deze 2aak. De stakers komen van de ver schillende afdelingen van Gusto, zijn namen gistermid dag een agressieve houding aan, in tegenstelling tot eerdere berichten, schijnt er bij Gusto toch niet gevochten te zijn, „In de verbandkamer zijn geen gewonden binnen geko men, ziekenauto's hebben hier ook niet af en aan gereden en er is zelfs geen ziekenauto ge zien", aldus een \voordvoer- der van de directie. Schiedam Gok dit is Sehiedam. Aan de Harre- weg richting Delft deze lammetjes alsof, er van stadsuitbreiding en Mid den-Delfland. plannen he lemaal geen sprake Is. Onze fotograaf legde dit landelijk tafereeltje giste ren op de plaat vast. Even vóór dit weiland heb-, ben de stedetingen toch hun visitekaartje afgege ven. Er staat een. bord. met „Vuilstorten verbo den" en daarom juist gooien ze er hun oudo spullen neer. Oud ijzer in de sloten, afval in het gras. Waardering voor wat er nog van het lande lijk gedeelte van Schie dam over is blijkt er niet ..erg uit Woensdag 23 februari 1972 99ste iaareang no. 24342 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL „Schiedam In en Uit99 Schiedam Binnenkort kan Schiedam hét eerste nummer van het huis-aan-huisblad „Schiedam In en Dit" tcgemoetzien. Het is de bedoeling, dat het blad in bet begin van maart voor het eerst verschijnt. De directeur van de Schiedamse Gemeen- schap, de heer R. H. Pillard, deelde 0ns dit desgevraagd mee. Er komt in het blad ruimte voor onder andere de Schiedamse Mu ziekschool, de Raad voor Jeugd en Jongeren en de Openbare Rl* bliotheek. Op het ogenblik zijn er nog onderhandelingen gaande over het aanstellen van een eindredacteur, die de uitgaven pers klaar moet maken. Het blad zal vier pagina's tellen en de Schiedammer informatie geven over het culturele wel cn (wellicht ook) wee in zyn stad. Een aantal medewerkers zal bijdragen leveren. In het blad zullen geen advertenties worden opgenomen. Scicdam De Bond van Katholiek Kleuter-, Basis- en Buitenge woon Onderwijs wil van de gemeente Schiedam een vergoeding van 18 per leerling ontvangen ter bestrijïdng van de adminis tratiekosten. B. en W. vinden clat dit bedrag wat boog is uitge vallen en stellen de raad daarom voor, het verzoek at te wijzen. Ze zijn er niet van overtuigd, dat het beschikbaar stellen van de f 18 per leerling werkelijk noodzakelijk is. Het bedrag voor administratie kosten is een onderdeel van het bedrag per leerling, dat dc raad jaarlijks kan vaststel- len. De minister heeft de be voegdheid om een minimum vast te stellen i'oor adminis tratiekosten, maar hij heeft daarvan nog geen gebruik ge* maakt. De oude wettelijke bepalingen gelden volgens.B. en W. dus nog onverkort. Volgens deze normen moeten de kosten die de gemeente voor haar eigen scholen maakt, ook de admi nistratiekosten, de basis vor men voor het bedrag per leer- ling Zou men de gevraagde 18 toekennen, dan zou dat naar dé mening van het colle. ge in strijd zijn met de wet. Het laatste, in 1989, door de Kroon vastgestelde, bedrag per leerling is 6,50. B. en W. zijn bereid, rekening houdend met enkele verhogingen, dit bedrag op f 8,65 te brengen. Daarbij wordt een redelijk ge middelde gevormd tussen an dere gemeenten als Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Vlaardingen en Delft. De gemeentebesturen moeten volgens het college niet onder de indruk kómen van het feit, dat de bijzondere scholen hun administratiekosten niet kun nen bestrijden. Reden tot be zorgdheid zou er pas zijn, als blijkt dat het bijzonder onder» wijs met het bedrag per leer» ling niet kan uitkomen voor een redelijke exploitatie inclu sief de administratie, van zijn scholen. Gok de vergoeding, die het r.k. bestuur de gemeente Schie dam voor het kleuteronder wijs heeft gevraagd even eens 18 per leerlingwil len b. en w. niet toekennen. Ze handhaven hier het bedrag van 8,65 per leeriing. De ra 3d wordt geadviseerd, het verzoek van de Bond van Schoolbesturen voor het Ka tholiek Kleuter-, Basis- en Buitengewoon Onderwijs niet in te willigen. De raad beslist daarover op maandag 28 fe. bruari. Schiedam De leden van het Activeringscentrum Broerstvest/ Iïotterdamscdijk. de organisatie van winkeliers uit deze wij ken, spreken zich dinsdag 7 maart uit over het al dan niet voort zetten van de koopavond op donderdag en de winkelsluiting op zaterdag om vijf uur 's middags. Ze doen dat in de ledenverga dering, die om acht uur in de bovenzaal van de Amstelhron be gint. Op de agenda staan verder onder andere acties voor dit jaar en het al dan niet verwezenlijken van een bloembakkenactie. Aan de leden is een formulier gezonden, waarop ze zieh over het ef fect van de koopavond op donderdag kunnen uitspreken en waarop ze een oordeel kunnen geven over de sluitingstijden op zaterdagmiddag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1