SCHIEDAMSCHE COURANT Legestarieven omhoo Subsidie Raad Jeugd en Jongeren stuit op verzet Gusto "staakt door m SPI EREVGSHOEK WORDT HALVE METER OPGEHOOGD Werkgroep brengt Angola- koffie onder de aandacht 2 kranten voor één prijs! Duurder paspoort kost f 35 Duurder trouwen tot f 350 Goedkeuring door gemeenteraad onzeker Aanvragen Hinderwet vergunning kost 25 ta H. Nefkens met pensioen Parkeer problemen aan de Ribeslaan Eervol ontslag aan notaris Van Noortwijk Vrijspraak na stilstaan op rijstrook Bromfietser aangereden: f 50,- boete Stichtiiigsraatf SG vergadert Donderdag 24 februari 1972 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 99ste jaargang no. 24343 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 710938 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De gemeente maakt het er de Schiedam mer niet goedkoper op. Trouwen, het verkrijgen of vernieuwen van paspoor ten en de burgerlijke stand zijn slechts enkele zaken die door een wijziging van de legestarieven duurder zullen worden. De gemeen teraad moet maandag avond beslissen over de verhoging van de tarieven. Van de tariefstijgingen wordt een extra opbrengst van ongeveer f 70.000 ver wacht. Trouwlustige Schiedammers moeten rekening houden met een geheel nieuwe regeling, die voor het trouwen in Schie dam is vastgesteld. Er kan goedkoop worden getrouwd op woensdagochtend van 9 tot 11 en op donderdagochtend van 10 tot 11 uur. De kosten zijn dan 25. Op woensdag en donderdag kost het trouwen om twaalf uur 75, op de middagen 100. Op maandag» dinsdag en vrij dagochtend wordt 150 bere kend, op vrijdagmiddag 200. Het duurst is het trouwen op de zaterdag: dan kost een hu welijkssluiting 350. De oude regeling is nogal ingrij pend gewijzigd. Het mini mumtarief bedroeg toen 15. Steeds is sprake van een ver hoging van 10 of 25. Op de vrijdag en zaterdag wordt zelfs 50 meer gerekend dan tot nu toe. Het afgeven van een duplicaat-trouwboekje wordt 2,50 duurder en kost 10. Ook het verstrekken van inlichtingen uit bevolkings- en verblijfsregisters wordt duur der. Andere prijsverhogingen: het afgeven van een bewijs van opneming in het bevolkingsre gister 2 (1,75), van een be wijs van legitimatie 2 1,50), van een paspoort of het verlengen daarvan 10 7), het bijschrijven van personen in een paspoort 2 (f 1), het afgeven van een toeristenk a art 7 (was 3,50), en het afgeven van een afschrift inentmgsbewijs 2 (was 1,75), Doordat ook de rijksoverheid de leges voor de paspoorten drastisch heeft verhoogd en de plaatselijke overheid een verhoging wegens loonstijgin gen gewenst acht, zal straks voor een paspoort in totaal 35 moeten worden betaald. De laatste tarieven zijn vastge steld op 27 oktober 1969. We gens aanpassing aan het ge stegen prijspeil vinden b. en w. het verantwoord dat de ta rieven met gemiddeld 20 pro cent worden verhoogd met af rondingen naar boven op 0,50 en I. PASTöOP-i Ürr W SM. SP Schiedam Dc heer H. Nef kens neemt op 29 februari in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid als directeur van de Sint-Willebrordusstichting, de onderwijsvereniging voer alle rooms-katholiekc kleuter en lagere scholen in Schie dam. In verband met het afscheid wordt er op 29 februari een receptie gehouden m restau rant „Europoort" aan de Maasboulevard, die van vier uur tot half vijf duurt. Ook van half vijf tot half zes is er gelegenheid om de heer Nef kens te feliciteren. Schiedam Nu al staat vast dat de gemeenteraad het voor ste! van b. ea w. aan de gemeenteraad om de Raad voor Jeugd en Jongeren een subsidie te verlenen van f 92.500, niet zonder meer zal goedkeuren. In enkele fracties zijn bezwaren tegen onderdelen van deze begroting, zoals de post van ƒ20.500 voor activiteiten. De Raad voor Jeugd en Jongeren kan nog niet meedelen waar voor dit geld zal worden gebruikt. Ook zijn er bezwaren op grond van het feit dat het onzeker is of er voor de 92.500 een rijksbijdrage •zal komen. Men is daar niet zeker van. De bezwaren te gen het voorstel zullen pas worden weggenomen, als de Raad voor Jeugd en Jon geren duidelijkheid kan verschaffen over de be stemming van bijvoorbeeld de post van 20.500 voor activiteiten. Over het algemeen vindt men de toelichting op de begroting van de penningmeester van de s.r.j.j- onvoldoende. De grootte van het bedrag is het grootste bezwaar, onduidelijk heid over de bestemming er van eveneens. „En dat terwijl we jarenlang zuinig zijn ge weest op gemeentelijke uitga ven in de culturele sector" Is één van de argumenten van de tegenstanders. De fracties in de gemeenteraad hebben zich overigens nog Schiedam Bij Gusto wordt nog steeds doorgestaakt. Gis teren is er overleg gepleegd tussen de directie en de on dernemingsraad, De directie is op haar standpunt blijven staan om de niet gewerkte uren niet door te betalen. Zij heeft aan alle werknemers van Gusto een brief gestuurd, waarin 'n vrijwel zelfde rege ling wordt voorgesteld als die bij Rijn-Schelde-Verolme van kracht is. De directie wil een voorschot van 2/3 betalen. De werkne mers moeten dit voor het ein de van het kalenderjaar te rugbetalen. Ook kunnen zij dit voorschot terugbetalen door over te werken in die afdelingen, waar de produktie is achtergeraakt. De directie doet verder een dringend be roep op de werknemers het werk te hervatten en de ande re werknemers het werken niet te beletten. De stakers zijn nog niet akkoord Vandaag wordt er verder ge- spToken tussen de directie en de ondernemingsraad. De poort bij Gusto is nog steeds gebarricadeerd met een aan hangwagen en enkele kabels. De hele dag staan er posters voor de poort. Niemand wordt op de werf toegelaten. niet officieel uitgesproken over het voorstel, maar van sommigen is al duidelijk ge worden dat ze grote bezwaren hebben tegen de gang van za ken. Ook b, en w. zijn nog niet zon der meer voor de begroting in zijn geheel. Met name de post activiteiten vinden ze be zwaarlijk. Ze willen van de s.r.j.j. horen wat de bestem mingen van dit bedrag 2ijn, zodra het wordt uitgegeven. Het is niet de eerste keer dat er vanuit de raad bezwaren ko men tegen subsidie-verlenin gen in deze sector. De Schie- damse Gemeenschap en de Schiedamse Muziekschool hebben naar aanleiding van hun begoting al reacties ge kregen van fractiewoordvoer ders in de raad en weten dat zuinigheid geboden is. Een andere reactie komt uit Groenoord: De Stichting Sa menlevingsopbouw is enkele weken geleden een subsidie aanvraag afgewezen omdat er geen geld voor was. „Een be stuurslid van de wijfcvereni- ging Groenoord: „We vinden het vreemd dat dit bedrag zo makkelijk zou worden toege kend terwijl er voor de sa menlevingsopbouw in d wijk geen geld is". Het voorstel tot subsidie-verle ning komt in de vergadering van maandag 28 februari aan de orde- Nieuwe regeling! Schiedam Het aanvragen van een Hinderwetvergunning zal niet meer gratis kunnen plaatsvinden. B. en w. hebben de raad voorgesteld hiervoor 25 te heffen. Er wordt veel werk" verricht voordat men een beslissing over het al of niet verlenen van de vergun ning neemt en b. en w. vinden het daarom billijk een heffing in te stellen. Wordt er een vergunning ver leend, dan krijgt de aanvra ger zijn geld overigens weer terug. Hij moet dan wel een andere heffing betalen, die op ƒ40 komt en duurder wordt naarmate het aantal in de in richting beschikbare PK toe neemt. De wijzigingen zijn toegepast in het kader van de verhoging van de legesgelden. Ook het verlengen van tijdelijke ver gunningen en het omzetten van tijdelijke in definitieve vergunningen zal duurder worden: dit wordt in beide ge vallen ƒ20, de oude prijs was ƒ15. Pin Schiedam Bewoners van Kethel-Tuindorp hebben het moeilijk met het kwijtraken van hun auto. Autobezitters die aan de Ribeslaan wonen bijvoorbeeld kunnen hun auto maar beperkt kwijt: aan één kant- Een aantal bewoners heeft nu een brief aan het gemeentebestuur ge schreven, waarin wordt verzocht om maatrege len. De heer P. Verkaaik is woordvoerder van deze bewoners. In. de brief die hij aan b. en w, en de raad heeft gezonden wordt aangedrongen op het maken van insteek- havens langs de groen stroken van de Ribes laan. De gemeenteraad kan de brief van de bewoners maandagavond in be handeling nemen. De lijst van ingekomen stukken vermeldt de brief. De bewoners van de Ribeslaan willen insteekhavens in de groenstroken van deze laan om bun auto's te parkeren. Den Haag Bij Koninklijk Be sluit is aan J. van Noortwijk op zijn verzoek met ingang van I januari 1973 eervol ontslag ver leend uit zijn ambt van nota ris ter standplaats Schiedam. Schiedam De wijk Spierings- hoek, die een halve meter Is verzakt, wordt in de komende maanden weer op hoogte ge bracht. Een vrij omvangrijk werk, omdat tevens de riole ring, kabels en leidingen wor den opgehaald. Ook de tuinen moeten worden opgehoogd. Dit wordt echter overgelaten aan de bewoners van. de wijk. De gemeente stelt voor het opho gen zand en aarde beschik baar tegen kostprijs. Er komt geen wijziging in het profiel van de straten, evenmin zui len er nieuwe parkeerplaatsen worden aangelegd. De bewoners van Spieringshoek zijn vorige week per brief op de hoogte gebracht van de plannen. De gemeente wil, door te beginnen in de Mar- chantlaan en de Kappeyne van Copellolaan, aansluiten op de werkzaamheden die in 1970 in de Van der Brugghen- laan en de Laan van Spie ringshoek zijn uitgevoerd, dit om technische redenen in ver band met de riolering. De bedoeling is, dat men bij het uitvoeren van 't werk de volg orde Van der Leeuwlaan, een gedeelte van de Van Ho- gertdorpstraat» Van der Palm- laan en Laan van Spierings hoek aanhoudt. Met het ver wijderen van struiken en het aanvoeren van grond is reeds begonnen, evenals met het treffen van voor bereidingen door de Gemeentelijke Tech nische Bedrijven voor het op halen- van kabels en leidingen. Volgende week wil de dienst Gemeentewerken beginnen met het bestratingswerk. Voor het doorgaande wijkver- keer tussen de Nieuwe Dam- laan en de Van der Brugghen- laan zal zoveel mogelijk een weg worden vrijgelaten, zoals ook de toegankelijkheid voor brandweer- en ziekenauto's zoveel mogelijk betracht wordt. Als er delen van de rij weg m tact worden gelaten of van rijplaten worden voor zien, worden de bewoners ver zocht hun auto's niet op die stroken te parkeren. De dienst Gemeentewerken streeft ernaar, de ongemak ken, die de uitvoering van de werkzaamheden met zich meebrengt, tot een mini mum voor de bewoners te be perken. Schiedam De werkgroep Zuidelijk Afrika wil zaterdag 26 fe bruari het winkelende publiek op de Hoogstraat informatie ver strekken over de Angolese koffie die verbouwd wordt op de plan. tages, waar onder slavernij wordt gewerkt. De winst, die deze koffie oplevert, komt volgens de werkgroep voor een. groot deel in handen van Portugezen, aangezien Angola een kolonie van Portugal is. Dit houdt in dat de winst van een produkt dat ook door ontwikkelingslanden op de markt wordt gebracht, naar een Europees land gaat. De werkgroep wil het publiek zaterdag wijzen op de koffie van Douwe Egberts, de groot ste importeur van Angolese koffie in Nederland, die voor lopig «iet van plan is, koffie Schiedam De Maaslander H. O. is woensdagmorgen door de Schiedamse kantonrechter mr. W. E. van Vloten vrijge sproken. Op Rijksweg 20, tus sen Vlaardingen en Maasland om precies te zijn, had hij eni ge tijd met draaiende motor op de vluchtstrook stilge staan. Daar dit sinds enige ja ren nog slechts toegestaan is voor kinderen en ouden van da gen die een sanitaire stop moeten plegen en ook toege staan is wanneer er iets aan de auto mankeert, kreeg de Maaslander een proces-ver baal. Hij valt onder geen en kele van deze categorieën. De verdachte verklaarde ter zit ting, dat hij zich onwel voelde en erg vermoeid, hij achtte het daarom beter eventjes stil te staan, uit te rusten en daar na weer verder te gaan. .Ad ders breng ik het andere ver keer in gevaar", argument- teerde hij. De officier van justitie, mr. A, Borghart, had geen enkele clementie. Hij vond dat de Maaslander best in een par keerhaven had kunnen stop pen. „Er is tussen Maasland en Vlaardingen helemaal geen parkeerhaven", zei verdach te. „Ach, kom nou", reageerda da officier ongelovig. Uit het publiek kwam de kreet: „Hij heeft gelijk". Onverstoorbaar eiste mr. Borg hart 50 boete of vijf dagen. „Door op de rijstrook stil te staan, heeft u wel degelijk het verkeer in gevaar gebracht", was 2ijn bitse argument. Frafiuar nti via hit uniik» uabod 2 krantin te ontnntan voor de pril» vit» 44nt de I 5dii«dtmiclie Courant mit niiuw» uit uw lui trt omievinf. en hit Roturd»m«ch I Nuuwibtid met hit laattte binmn-in bultwilindsiniiuwi. Gnfoni nu opdrachtoek bij I t> U difan int it. zonder enig* verplichting, d« SC RN t«bfior{in li» cntdikfl zelf de vele plinpuiHin. Dtie bon in open envelop, zonder po*tzej»l, «uren Ro(iird»m*ch Niiuweblid, uitwoerdnummerS&i Rottirdim de SC -h RN 14 duin trath nutf* woon pi tri*fonn uit zelfstandige Afrikaanse landen, voor wie de verkoop van koffie een van de weinige middelen is om dc economie te bevorderen, in te voeren. Er zullen voorts affiches ver spreid worden onder sociëteit tem errandere instellingen. Be langstellenden kunnen dit affi che eventueel gratis afhalen Ln de Wereldwinkel in het Pro veniershuis, waar ook exem plaren van een uitgave van het dagblad „De Tijd" ver krijgbaar zijn, waarin nader op het probleem wordt inge gaan. Kantongerecht Schiedam: Schiedam De Schiedammer P-J.G. is woensdagmorgec door de Schiedamse kanton, rechter, mr. W. E. van Vlo- ten, tot 50 boete veroon deeld. Enige tijd geleden hai hij bij het links afslaan de 17- jarige Jnpakster J.H., die of een bromfiets reed, aangere- den. Verdachte verklaardt dat hij de bromfietsier in hel geheel niet had gezien, hoewel hij, volgens zijn zeggen, langi tijd had gewacht en goed hai uitgekeken. de2§pchie Tevens verklaarde dammer dat de situatibscheti die de kantonrechter hem liö zien, niet juist was. Het slachtoffertje echter verklaar de, dat deze wel juist was. De officier van justitie eisti 50 boete. De kantonrechte! was van mening dat men juis» bij ingewikkelde kruispunten dubbel goed moet uitkijken. De vader van het slachtoffej merkte op: „Na de aanrijdinf heeft die jongen zich noot met mijn dochter bemoeid Haar kunstbeen was gebro ken, daardoor is haar vakan tie er bij'ingeschoten. De ka potte brommer en het gebra ken kunstbeen moesten wor den gemaakt en betaald". Mr. Van Vloten schikte alles b der minne: „Die jongen zie er niet zo kwaad uit, ga er of de gang maar even over pra tea" Schiedam De Slicht ingsraal van de Schiedamse Gemeei schap houdt vanavond ee> vergadering in het Provi niershuis. Deze openbare vei gadering begint om acht uui Op de agenda onder andeij een voorlopig rapport van d Commissie Passage TheatB en het beleid van de S.G. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1