WILTON Water is onderwerp van zomer- tentoonstelling in Stedelijk WERKT WEER EERSTE KIEVITEN IN KETHEL 165,- boete voor ondeugdelijke auto Zingen in Grote Kerk Beheerste actie ten einde Na staking van bijna 3 weken Grote wens van kleine Wilco in vervulling SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 24. FEBRUARI 1972 -9 O «.ttiafetf*»" r i uur lang de zaak bezet ge houden. In goed georgani seerde ploegen is de poort bezet gehouden. Er was een dienstregeling opge steld, die nauwkeurig is gevolgd. Ook in de week enden waren er posters, 's nachts de felle kou trot serend. De stakingsactiviteiten heb ben zich steeds op en om het Wiltonterrein afge speeld. Slechts de mars naar het Marconiplein, op vrijdag 11 februari, was een verplaatsing van de stakingsactiviteiten naar buiten. Hieraan nam ove rigens slechts een gedeel te van de stakers deel. In de stakingsperiode bracht een groot aantal werknemers van Wilton de dag thuis door. omdat het ondoenlijk was voor de duizenden werkne mers om de gehele dag voor de poort te blijven posten. De stemming was er steeds nogal gemoede lijk. De eerder genoemde patatkraam en een perio diek langskomende vis handelaar hebben bijzon der van de staking kun nen profiteren. in de iaatste jaren heeft men geen zo'n betrekke lijk lange staking beleefd ais nu bij Wilton het ge val is geweest. De voor lichtingsdienst van het bedrijf bleef steeds zwijg zaam toen er naar even tuele verliezen en het oor deel van de directie werd gevraagd. ..Hoe kun je dat nou vragen" vond de dienst en daarmee was voor haar de kous aF. Bij jubilea en diploma-uitrei kingen van de bedrijfs- schooi is ze weieens spraakzamer geweest. Bij Wilton is dus alles weer bij het oude. De werkne mers zijn akkoord gegaan met het resultaat van de onderhandelingen en zijn niet ontevreden. Hun ei sen ziin niet ongunstig in gewilligd. De laatste da gen was er trouwens al Een vertrouwd gev/orden beeld voor de poort ven V/iltonWerknemers woen- ten rustig of. De poort bi'jft dicht. iets te bespeuren van he? genoeg krijgen van de staking. Vele Wilton- werknemers vonden het welletjes. Het einde kwam gisteroch tend. De regelmaat bij de werf is er weer. De bij Wilton liggende Staten dam" haalt zijn vaartocht begin maart waarschijn lijk r.iet. al is dat nog niet zeker. De enorme kranen zijn weer in beweging, onderaannemers kunnen hun mensen weer kwijt. Incidenten hebben zich ge durende de periode niet voorgedaan en vermeende activiteiten van ultra- links bleken evenmin. De staking eindigde eigenlijk zoals ze was begonnen: al gemeen en rustig. De rust is terug, het werk wacht nu. Schiedam De grote wens van de negen-jari ge Wilco van Lint uit Groenoord is woensdag avond in vervulling ge gaan: eindelijk is hij met zijn uit acht meis jes en een jongen be staande majorettekorps Dp de televisie geweest. Voor het hek» Neder landse televisiepubliek trad het korps, begeleid door een drumband, in het TROS-programma .Kleine mensen hebben grote wer.sen" op. Wekenlang hebben de le» den van het korps geoe fend om een goed figuur te slaan op de televisie Nu wiL WLLco een drum band op touw zetten, zo dat de majorettes nooit meer zonder begeleiding t hoeven te lopen, k Schiedam De zomertentoon- steiling in het Stedelijk Mu seum te Schiedam zal dit jaar In het teken van het water staan. Men wil schilderijen tentoonstellen met waterge zichten en men wil bijvoor beeld badpakken (oude en nieuwe!) exposeren. Boven dien heeft men het Idee, om op het binnenplein van het museum een speelvijver met water op te zetten. Ook zulten foto's getoond 'worden van het oude zwembad-Zuid, kortom men wil alle aspecten, die met water te maken hebben aan de orde stellen. De directeur van het Stedetijk Museum, Hans Paalman, deelde dit mede tijdens de openbare commissie-vergadering van het Stedelijk. Schiedam „Wijt u soms liever blijven zitten*' zo begon kanton rechter mr W. ,E. van Vloten woensdagmorgen de voorlezing van de dagvaarding van de heer A. C, uit Maasland, die zwaar leunend op het bureau van de kantonrechter voor deze stond. Het bleek dat zijn auto niet bepaald had voldaan aan de voor waarden die aan een rijvaardig vehikel gesteld worden. De stuurinrichting, de rem, de handrem en de schokbrekers deug den niet. Verdachte verklaarde dat hij helemaal niet gemerkt had, dat zijn. auto zo slecht was. Pas hij het onderzoek van da politie merkte hij dat zijn auto ondeugdelijk -was, aldus zijn verklaring. Nog steeds leunend begon de kleine Maaslander zijn nood te kla gen. „Ik ben mijn baan hier door al kwijt geraakt. Ik heb al een week hiervoor gezeten, ik wéét echt niet meer wat ik beginnen moet, ik loop ook al in de steun". De kantonrechter, echter, dacht dat de verdachte als chauf feur zijnde toch wel het een en ander van auto's moest we ten, het kwam de kantonrech ter dan ook onwaarschijnlijk voor, dat de verdachte niet .geweten zou hebben dat zijn wagen niet deugde. De offi cier van justitie-eiste voor de ondeugdelijke stuurinrichting 60, voor de rem 75, voor de handrem 10 en de schokbre kers werden gehonoreerd met ƒ50. De kantonrechter vonniste mil der. Hij vonniste voor het stuur, de rem en de schokbre kers 50 en voor de kapotte handrem 15. Begin maart wil men gedurende veertien dagen tekeningen van Octave de Coninck expose ren. In het kader van het jubi leum van de drukkerij ,,De Eendracht" heeft hij tekenin gen gepubliceerd in een spe ciaal jubileumboekje. De ge publiceerde tekeningen zullen op de expositie te bewonderen zijn. Zou het niet mogelijk -zijn om -de expositie begin maart te realiseren, dan wil men deze tentoonstelling tege lijk met „Konfrontatie VIII' houden, die op 10 maart ge opend wordt. Op de expositie „Konfrontatie Vin" zullen onder meer Frans Meel en Ger Siks expo seren. Op 30 maart zal de ma nifestatie Jes '72 geopend worden. Aan het eind van deze expositie zullen de wer ken van de deelnemers geveild worden. Deze veiling Is voor verantwoordelijkheid van de Schicdamse Gemeenschap, de expositie in bet Stedelijk komt voor de verantwoording van het museum. Vanaf 14 augustus tot en met 18 september za! het museum vol hangen met werk uit de el- gen collectie, er zal dan geen speciale expositie gehouden worden. Directeur Paalman wil voor de eigen collectie \'an het museum twee aankopen doen, namelijk een schilderij van Jaap van der Ende 1500) en een schilderij van Hans Landmat 1300). Al gekocht is, een collectie kera miek voor 1500. Een van de vogelreservaten in No ore/-Kef fief. Schiedam De eerste kieviten van dit seizoen zijn In Kefbcl neergestreken. Dc mannetjes bakenen cr alvast hun toekomstig broedgebied af. De zoekers naar Ue eieren krijgen het straks weer druk, al zyn de eieren moeilijk te vinden door hun schut kleur. In Kethel en in de meer verderaf gelegen polders is do elerzoekers overigens de laatste jaren een hall toegeroepen. Steeds meer verschijnen er bordjes langs de polderwegen met als opschrift: Natuurre servaat, tot stand gekomen door vrijwillige samenwer king tussen grondgebruikers en de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels- De eierzoekers mogen op met deze borden gemarkeerde weidepercelen niet meer naar eieren zoeken. Hiermee is in veel gevallen een einde geko men aan een bestaande tradf- tie. Bij grondeigenaren of verbruikers ging een vergun ning om te rapen vaak over van vader op zoon. Omdat ar een certificaat van samenwer king met de vogelvereniging werd getekend, diende men do vergunning in te trekken. Het gaat niet alleen om de be schermde kieviten. Ook ande re vogels kunnen nu beschik ken over rustige broedgebie den. Wie om deze tijd van het Jaar een wandeling maakt langs de met knotwilgen om zoomde weggetjes in de nog maagdelijke po'.ders van Noord-Kethel richting Schip luiden. kan de vogels al waarnemen en zien buitelen. Ze zijr. bijvoorbeeld bezig met het fourageren als ze ai trap pelend op het gra3 de wormen naar de oppervlakte jagen om er zich tegoed aan te doen. Schiedam De commissie Open Deurwerk Schiedam houdt za terdagavond „Zo maar een uurtje zingen" in. de Grote Kerk aaip de Lange Kerkstraat. Medewerking aan het uur, dat orr. zeven uur begint verlenen c* christelijke harmonievertniging ..Harpe Davids" onder letdlni van de heer A. L. Clolzbach, het interkerkelijk jeugdkoor Del!» onder leiding van dc heer B. de Leeuw, mevrouw Den Ouden et mevrouw De Jager, solozang, en de organis'.e mejuffrouw T van der Meiden. Wilton werkte gisteren weer. Weg radiomensen, weg tv-camera's, weg me nigte verslaggevers, die van Schiedam wekenlang hun werkterrein maak ten. Geen duizenden wachtenden meer en ook geen posters bij de poort, die nauwkeurig in de ga ten bielden dat geen onbe voegden de werf betra den. Schiedam was aan de me* nigte bij de poort langza merhand gewend geraakt. In de stad zelf was er wei nig van te merken, dat er een dagelijks terugkeren de samenscholing was van duizenden Wilton werknemers die de werf niet op konden en wilden. Het verliep allemaal ge disciplineerd en van wil de taferelen is nooit spra ke geweest. De werf heeft gedurende de staking consequent stilge legen. De staking begon eigenlijk vrij spontaan in de fitterij van Wilton. Er was aanvankelijk geen aanwijzing dat de staking zou beginnen, maar om streeks half tien verza melden zich de werkne mers en breidde de sta king zich enorm snel uit. Nauwelijks een half uur later was het zover: Wil ton lag plat. Van 4 tot 23 februari is dat zo geble ven. Bijna drie weken hebben de posters aan de poort 24 Aan leuzen geen gebrek. Vooral tijdens het begin van de staking waren de vondsten het meest talrijk. Schiedam Het beeld aan de poorten van Wilton-Fijcn- oord zag er gisterochtend weer „normaal" uit. Voor het eerst sinds weken konden de leveranciers van de werf er weer in. De patatkraam, geruime tijd enthousiast supporter van de stakers, die er de inwendige mens kwamen versterken, was ingerukt en de in zwarte pak ken gehulde mannen van de beveiligingsdienst konden weer nauwgezet controleren wie de werf op mocht en wie niet. Een opname, eer. half uur no hei uitbreken van de staking bij Wilton. Eén van de stakers achter de hekken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3