[Ben Kaan debuteert Zegen PEC/Zwolle m m Voorzitter Arie van t Hoff: Wedstrijd Volley '68 uitgesteld Bventus weer naar ;:4 Van vader op zoon WÊNim Opbrengst Fancy Fair HBSS 6000 Joegoslaaf bij SW Drs. Abarbanel bij ssv '!Pë SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 25 FEBRUARI 1972 Schiedam Naar schatting 350 horfbalbeoefenaars zijn we kelijks in Schiedam aktief bezig met deze tak van sport. Een aantal dat wordt voortgebracht door drie Schiedamse verenigingen, ODI, „Schiedam" en Succes. Op een totaal van circa 77.000 bij de korfbalbonden aangesloten leden een gering percentage. „Schiedam" en Succes zijn aangek sloten bij de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond (KNKB), terwijl ODI de belangen laat verdedigen door de Christelijke Korfbal Bond (CKB). Doordat belde korfbal bonden sinds korte tijd een goede samenwerking onder honden, werd het mogelijk dat ook de drie Schiedamse verenigingen gezamenlijk gingen strijden voor hetzelfde doel; propaganda voor hun sport. Arie van 't Hoff, 27 jaar en sinds eind *68 voorzitter van ODI, is erg gelukkig met de huidige vorm van samenwer king. „Als principiële niet zondag vereniging nemen wij een eigen plaats in. Toch zijn er weieens problemen, want onze tegenstanders zijn ver plicht op door de weekse da gen tegen ons uit te komen. Hierdoor kan het gebeuren dat deze teams niet op volle sterkte kunnen verschijnen. Ook m het veld ontstaat wei eens wat wrijving, maar toch wordt het steeds minder". •~ODf-voorzitter Arie van 't Hoff: Jeugd moeilijk enthousiast fe- maken voor de korfbalsport". Schiedam Arie van 't Hoff, ODI's voorzitter en tevens aanvoerder en speler van. het eerste team, is het korfbal met de paplepel ingegoten. Zo mag dat wel gesteld worden, want naast z'n ouders (jarenlang lid van het Rotterdamse Blauw Wit) zijn ook nog drie zussen en een broer aktief in de korfbal sport. Ook z'n echtgeno te beoefent de korfbal sport, uitèraard bij ODI. Wel een bewijs dat korf bal een sport bij uitstek is voor jong en oud. door Hans Soeters Sdhiedam/Vlaardingen De volleybalwedstrijd Libanon '504 tegen Volley '68 ïs gis teravond niet doorgegaan,. Het bestuur van de Viaardingers ontving aan het ibegin van deze week bericht dat de wed strijd is verschoven naar a.s. zaterdag. Voor de .ploeg van trainer Kees Zevenbergen een strop, want op die dag is hoofdaanvaller Peter van de Weydèn niet beschikbaar. Toch moet deze handicap voor Volley geen al te grote proble men opleveren, want tegen stander Libanon kan gerekend worden tot de zwakkere ploe gen in de eerste klasse. De. wedstrijd .wordtnu gespeeld in de sporthal te AMasser- dam, aanvang-16 uur. Het bestuur van ODI, in april 1318 opgericht en de oudste vereniging van de CKB, pro beert op verschillende manie ren de jeugd enthousiast -te maken voor de 'korfbalsport. Speciale pupillentrainingen en schooltoemooien leverden des ondanks niet de gewenste re sultaten. Arie van 't Hoff: „Juist bij die jeugd zitten, onze grootste problemen. Een jongen kan vóór z'n lüe jaar wel gaan voetballen, maar van korfbal zal hij dan nog bitter weinig terecht bren gen. Het wordt, dan een moeilijke zaak om de. jeugd toch enthou siast te houden. Eigenlijk zou den we de iets oudere jeugd moeten benaderen, maar dan stuiten we weer op andere problemen. Ze 'beoefenen dan al een andere sport, en vooral bij. de jongens horen we dan Intensieve trainingen, want de korfbalsport vereist een opti male eondifie. vaak de kreet „meisjessport" als we over korfbal beginnen. Juist dat samenspelen met meisjes is voor jongens op jonge leeftijd vaak een on overkomelijk probleem. Ter wijl er wekelijks wel nieuwe meisjes komen binnenwande len,'is de aanloop van jon gensleden uitermate gering". De.bitótenstaander oordeelt vaak verkeerd over de korfbal sport, is demening van de personen die wél gegrepen werden door deze tak van sport. Arie van 't Hoff: „Het .is onduidelijk waarom de mensen zo negatief reageren, want juist de korfbalsport is een dynamische en soms bij zonder zware, sport. Het zal wel de onbekendheid zijn waardoor het mannelijke aan- tal leden; geen gelijke tred kan houden, met de wel geïnteres seerde damesleden". Toch gaat ODI weer opnieuw -proberen dejeugd naar de. korfbal velden té lokken. Fol ders, propagandaboekjes en drie maanden gratis trainen moeten hun. werk gaan doen. 'Arie van 't" Hoff: „Eén be langrijk onderdeel zijn de schooltoemooien, waarvoor we de medewerking nodig hebben van de diverse hoof den van scholén. Laatste keer lukte 'het óns om een team te formeren uit de Technische school en de Huishoudschool. Zo zijn er nog veel meer mo gelijkheden, maar tot op he- den levert het tóch weinig le den op. Het trainen van deze schooltéa ms is Vaakeen pro bleem, want-wanneer moét er getraind worden? Overigens doet .ODIhet sportief bezien bijzonder goed, want het veld-twaalftal werd vorig jaar kampioen van de 3e klas- se maar onverwachtepromo- tiewedstrijden stonden een promotie naar de 2e kiasse in de weg-:. in de huidige yeid- competitie; staat' ODI weder- om, in de kopgroep, maar de 2e, plaats geeft geen uitzichten meer op de titel. Ook in de micro (zaai) competitie dopt ODI het voortreffelijk. Twee jaar geleden promoveerden deSchiedammers naar de 2e klasse, dit jaar gehonoreerd .met'een' 2e plaats, achter- lei der Animo. Redenen ook waarom momenteel serieuze pogingen worden ondernomen een officiële korfbaltrainer aan te trekken, hu Costick Toussaint te kennen heeft ge- geven deze taak te willen beëindigen. "Voor het tegen vooroordelenvechtende be stuur van de ruim 80 leden tellende vereniging weer een nieuw probleem er bij. Schièdam De fancy .fair van HBSS. ijb.v. de reis naar'Is raël is eengroot succes ge worden. De totale bruto op. brengst bedraagt 6000. Een fors 'bedrag, bijeengehaald op drie dagen, waarbij dë eerste dag een moeilijke start. had. De .twee resterende dagen liep de fancy fair geweldig, en kan. b.v. alleen al het rad van avontuur een opbrengst van 1200 laten, noteren. Extra aandacht verdient de bijdrage van junior Peter Slieker, die .vanaf: z'n ziekbed in het Ge^ meënte Ziekenhuis een be- langrijik aandeel heeft gele verd m; het slagen van deze onderneming. Van onze sportredactie Schiedam Dinsdagavond stapte een onbekende Joegol slaaf op Harga SW's kantine ■binnen. Het volgen van een training bij de Schiedamse B r;, selektie was niet zijn bedoe» ling. Wél kwam hij gisteren tijdensde .training van de A. selektie binnen de lijnen',i;v inaar speelde geen opvallende rol; Oefenmeester Jan Bens en Cor van der Gijp waren; heiden van meningdat een. langer verblijf:tussen deze se--, lektie voor de Joegoslaaf geen haalbare kaart zou zijn. sriTtFdam SVV maakt zich op-voor de verre uitwedstrijd tegen PEC/ZwoIJe. Na een aantal weken van gedwongen .nietsdoen'', eindelijk weer een*, aandacht voor de compe titie^ SVV zat in die stille we- fctlkjuet stil en oefende enkele o-ö. niet onverdienste- ►gen Sparta. In die wed- kwam tevens tot uiting tt uitgangspunt van oe- Schiedam Het eerste dames- têfe: Van Juvcntus.ziet weer eerrsiein kansje om de onaf wendbaar lijkende degradatie hit:. degeredivisie te ontlopen. Jnye^is won twee achtereen volgende kéren van HOC uit Haarlem dat daardoor defini tief naar de laatste plaats ge drukt werd. De ploeg van trai ner Rienus Gerritsma richt .zich nu alleen nog op de ze vend <e_pla a ts. momenteel nog yoohwilskracht, om het ver blijf m de hoogste afdeling te continueren. Toch werdt het een 'uiterst moeilijke zaak want tegenstander voor zater dagavond is het sterke DED uit Amsterdam. DED heeft geen enkele zorg meer. want het -kampioenschap is onbe reikbaar en degradatie uitge- slotenf-Aanvang van dit duel .19.30 «uur in de sporthal Mar- gnet—- Ook derheren van Juventus ont vangen een. lastige tegenstan der, maar moeten geconcen treerd spelend het Haagse Ar- i*gus met een nederlaag kun- "neh' confronteren. Aanvang vah" dit duel onmiddellijk na •ij; ;.ventus—DED. fenmeester Jan Bens, het wedstrijdritme behouden, vol ledig geslaagd iso Of de roodgroenen in. Zwolle weer eens winst in een uit wedstrijd zullen behalen is nog een ópen vraag. Zeker is dat Jan Bens, weinig nodig zal hebben om z'n; elftal te inspi- reren, want daarvoor zorgde reeds PEC's efenmeester Za- lal. Na de ontmoeting op-Har- ga betitelde hij de Schiedam* se formatie als. „middelmati ge amateurs".^ Heden voor SVV om in Zwolle deze uit spraak tot een „lachertje-' te. maken.'Met de opstelling tobt Jan Bens nog. met een pro- bleem voor - delinksbuiten' plaats. Ties, van Duppen kreegin de wedstrijd tegen Sparta van-verdediger Wal- - beek een flinke, tik tegen het scheenbeen, maar ookzijn event; vervanger Jan Rijkuiter c tobt ;mét een blessure. Over de restvan de opstelling ver- keert. de Schiedamse oefen- meester niet langer in het on zekere. (doel) Jan van der Velden (achter) Maarten v. Beek, Aad Osterholt, Rlnus Steenbergen en Flip Waard huizen. (midden) John v.d. Spek, Wim Mulder en Ben Kaan (voor) Ties van Duppen of Jan Rijkuiter, Wout van Meeteren: en Slobodan Dutina. Ben. opstellingwaarin vooral het debuut van Ben Kaan op valt, en Wout van. Meeteren weer in de spits staat. Vooral V Jan van der Velden hield te gen Sparta lange tijd zijn döel schoon, een zelfde pres tatie tegen PEC/Zwolle mis schien voldoende voor een zege voor Ben Kaan is deze keuze een. bekroning voor het goede spel in verschillende oefen duels. Dick van-de-'Kor-put en Ben Poot zijn aangewezen als wisselspelers. Schiedam Op uitnodiging van de Schiedamse Scheidsrech ters Vereniging spreekt op donderdag 2 maart in de kan tine van „Schiedam" de be kende ciubarts van Feyenoord Drs. Abarbanel. Gezien de grote belangstelling bij de vo rige avonden, belooft het weer een interessante, avond te worden. Aanvang 20 uur. Van onze sportredactie Schiedam Het microkorfbalteam yan „Schiedam" is er niet in geslaagd mede degradatiekandidaat HPV naar een nederlaag tc spelen. De Rotterdamse tegenstander speelde vooral in de eerste helft duidelijk sterker dan de ploeg van aanvoerder Freek Veer, e« namen reeds met de rust een beslissende 1—6 voorsprong. Overigens werd het „degradatie-duel" een uiterma te nerveuze bedoening, waarhij voor rust HPV zich het sterkst kon beheersen, en in de tweede helft „Schiedam" heter uit de voeten kwam. In de eerste helft heeft de Van der Hoops Personèels Vereni ging de Schiedammers bij vlagen volledig -overspeeld. Met vlotte en. precies uitge voerde 'combinaties moest „Schiedam" voortdurend in de verdediging. Dit alles ontlokte aan aanvoerder Freek Veer de opmerking: „Kijk hu eens een. keer, jullie lopen elkaar voorde voeten'*. De slecht plaatsende Schiedammers kregen tengevolge hiervan een snelle 0.—1 achterstand te incasseren, maar Freek Veer plaatste z'n ploeg met een voortreffelijk doelpunt weer op gelijke hoogte met de Rot terdammers; „Schiedam" had in deze fase 'n voorsprong kun nen hemen toen hét een straf- worp kreeg toegewezen.. Ner vositeit moet Hans Josen par ten gespeeld hebben, want hij - miste. HPV ging door, en wat zelden gebeurt, Freek Veer werd versla gen in de sprint: 12. HPV kreeg de smaak te pak ken, want. éven later werd het 1—3 door een zuiver afstand schot, en; l4 door een sprpngschot. Via - een door loopbal scoorde HPV 15, waarbij de goed leidende scheidsrechter uitstekend in 1 de gaten had dat de HPV-aan- valler door een duwtje gehin derd werd. Met een simpel schot bracht HPV de rust stand op 16. Terwijl een totale afgang voor „Schiedam" onvermijdelijk leek, mede doordat Hans Jo sen ook z'n tweede strafworp miste, veranderde de strijd Niet dat Schiedam" plotse ling beter ging spelen, maar wel was hét HPV dat duidelijk térugzakté. De Rotterdamse coach' Hendriks had het tij dens de rust reeds voorspeld; „Voor de rust spelen we altijd bijzonder goed, maar gaan in de tweede helft altijd nerveus spelen als we een voorsprong tc verdedigen hebben". éindelijk kwam „Schiedam".wat dichter bij de tegenstander toen, Hans j Josen z'n derde strafworp verzilverde: 2—6. Ook Freek Veer deed een duit in 't zakje en scoorde met twee. afstandschoten de stand naar 4—6. „Schiedam" zag weer mogelijkheden, gïng ook beter sp'elen. IIPV daarente gen verkrampte';émaan had het geluk, dat' de tegenstander het spel wilde forceren. De bedoeling, één snelle tegen treffer mislukte; - doordat in', opdracht van coach ^Hendriks het HPV aanvolsv.ak op balbe zit ging spelen.. De taktiek, een plotselinge break out, luk-. te want door' één fraai standschot werd het 4—7. Vanaf de uitworp scoorde Piet Nab voor „Schiedam" - nog 5 —7, .maar een...daaropvolgend r slotoffensief slaagde niet, mede doordat Freek Veer vrij voor de korf faalde. Door deze nederlaag is de situa- tie van „Schiedam'' in. de tweede klasse uiterst sombef geworden. Vast staat dat twee ploegen moeten, degraderen, terwijl de derde laagst geklas- seerde vermoedelijk beslis singswedstrijden moet spelen. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4