en vertraging over verhuisd naar De Kreek repeteert in nieuwe ruimte COLLECTE LEGER DES HEILS Moby Dick als eerste te gast in nieuwe Tempel Top Tien S.G. verheugd over gesprekken bestuur Cultura Voetganger aangereden ninMifKii SNELHEIDS CONTROLE Sociëteiten agenda gCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 26 FEBRUARI 1972 Schiedam Op de langgerekte strook grond tussen de hoge flats rond het Bachplcin in Groenoord en de lage bebouwing langs de Laan van Spaland in Kethel, zat zeer binnenkort worden begon nen met de aanleg van een bosstrook. Deze bosstrook zal even- wel gedeeltelijk een tijdelijk karakter hebben, aangezien dit ter rein. ongeveer GO meter breed en 280 meter lang, gereserveerd moet blijven voor de aanleg van de metrobaan, waarvan de rea lisatie nog wel enige jaren op zich zal laten wachten. Er zullen dan ook geen hoge kosten worden gemaakt voor de aanleg van deze bosstrook. Als werkaanduiding heeft het plan dc naam Bachplein-Bos gekre gen, er zijn echter ook suggesties de groenstrook de naam Me tropad en Metrobojrte geven, wat de plaats en ook het tijdelijk karakter aangeeft. Het nu braak liggende terrein heeft een on gelijke oppervlakte. Êr loopt een persdijk overheen, opgeworpen voor het opspui ten van het terrein, met daar naast een droge greppel en even verder een uitgegraven kuil. De hoogteverschillen wil men niet gaai wegwerken, dit zou namelijk t* kostbaar 2ijn. De verschillen wil men ge woon inpassen in het plan. Van de kuil wordt een. „speel- kuilgemaakt met daarnaast op het oude dijkje een klim- heuveltje. Een halve hectare wordt „ruig" gehouden, zodat de jeugd daar haar fantasie kan uitleven. Een hectare wordt als bos beplant met snelgroeiende houtsoorten. Over het hele terrein slingert dan een wandelpad van één kilometer lengte. Eigenlijk is dit meer een zandpaadje van 1.25 breed, maar enigszins verhard, het paadje zal wor den omzoomd door een ge mengde beplanting van bo men. Het pad geeft in het zuiden aan sluiting op de trottoirs van het ontworpen winketcentrum e» in'het"noorden met een brug getje over een singel op het bestaande speelterrein met trapveldje nabij de Laan van Spaland. In dit bosplan is ook ruimte i'oor twee tijdelijke scholen opgenomen; verplaatsbare hduteiigebouwtjes met - elk vier leslokalen. Daarbij wordt een speelplaats .aangelegd, omgeven door een aangepaste beplanting. De toegang van deze school loopt via de tijde lijke bouwweg langs de meest oostelijke parkeer plaats van de BachpLeïn-be- bouwing en aangelegd voor da bouw van Woudhoek-Zuid, Wanneer later de Mozartlaan zal zijn vervallen, kan deze bouwweg vervallen en de ruimte kan weer worden bo- plant. Voor de Plantsoenendienst biedt de bosstrook het grote voor deel dat zij kan dienen als bo- menkweekpiaats. Het staat nu al vast, dat in de komende ja- ren voor de stadsuitbreiding grote aantallen bomen nodig zullen zijn als straatboom en voor de plantsoenen en groen gebieden. Op de vrije markt zijn de grotere en oudere bc- men moeilijk te krijgen. Men moet zich daarom behelpen met jonge en eprietèrige boompjes, die voor het pu bliek niet aantrekkelijk zijn en evenmin voor de Plantsoe nendienst. De bosstrook kan als bomerJcwekerij een be langrijke bijdrage leveren. Dit is de reden waarom er hier maar liefst 19.575 jonge elzen, van 60 tot 80 centimeter boog worden geplant met daartus sen 705 wat grotere populie ren. Deze bomen groeien zo hard dat over een jaar of wat de aanplanting. zal moeten worden uitgedund en een jaar later is er dan al iets ontstaan dat op een bos lijkt. Hieruit kunnen dan weer bomen wor den gehaald, indien daar be hoefte aan is. Zoals gezegd komt langs de pa den een gemengde beplanting. In de eerste aanplant zullen 3116 'boompjes in de grond worden gezet: veel meidoorns en berken, verder Gelderse roos, esdoorn, kornoelje en. li gusters en in wat mindere mate "wilgen, hazelaars en ei ken. Tussen het parkeerterrein oos telijk van het Bachplcin en de noodweg komt een strook van 828 m2 beplant met een groot aantal berken. Als de nood weg wordt opgeheven, zal ook dit terrein worden beplant. Wanneer over een aantal jaren de metrobaan zal worden aan gelegd, moeten vele bomen worden verwijderd en kunnen dan eventueel worden overge plant op een andere plaats in de stad. Er is overigens bij de planning rekening meegehou- den dat voor de metrobaan niet het gehele terrein nodig zal zijn. Volgens de thans beschikbare gegevens is er slechts een strook van 25 meter breed no dig. Er blijft zo een groene af scheiding over tussen de be bouwing en de metrobaan, daarvoor is reeds nu zorgvul dig een beplanting gekozen. Met de aanleg van deze bos strook zal binnenkort worden begonnen omdat de plantsoe nendienst nog voor het einde van dit plantseizoen het werk afgerond wil hebben. Vlaardingen In de periode van 28 februari tot en met 26 mei zal het spoor van Maassluis tot Hoek van Holland worden ver nieuwd. Door deze werk zaamheden moet het trein verkeer op bepaalde dagen tussen 8.45 uur en 16.00 uur in beide richtingen over één spoor worden ge leld. Hierdoor krijgen de treinen van Maassluis naar Hoek van Holland 7 tot 10 minuten vertraging. üp het genoemde baanvak zal ter verhoging van het comfort voegloos spoor worden gelegd. Door de werkzaamheden overdag te laten plaatsvinden kan de duur van het werk aanzien lijk worden bekort en wordt een kostenbesparing bereikt. Dm bet ongerief zoveel moge lijk te beperken zal het werk uitsluitend buiten de spitsuren worden uitge voerd. Bovendien zal zo veel mogelijk stoptreinma- terieel van het nieuwste type worden ingezet. Dank zij de korte rijtijd zal bij dit treintype de vertraging tot 7 minuten beperkt kun nen blijven. Schiedam Op bet fietspad aan de Laan van BoTEs is donderdagmiddag de 15-jarige voetganger P. v. B., aangere den door de 62-jarige brom fietser H.J.K. De voetganger stak plotseling het fietspad over. Hij is mét een hoofd wond en een gebroken sleutel been door de GGD naar het Gemeente Ziekenhuis ge bracht en daar opgenomen. Dé nieuwe ruimte, waarover Dejempel beschikt. fieste'/dmg flatneurose in Groanoord: Taak voor de kruisvereniging Schiedam Wat is de taak van de kruisverenigingen in Schiedam? De leden van de Vereniging voor Ge zondheidszorg Kethel moe ten proberen tijdens een bijeenkomst op dinsdag 7 maart antwoord op deze vraag te geven. Ze doen dat aan de hand van een nota over Het werk van de kruisvereniging. De vereni ging wil vooral nagaan, wat er in Kethel/Groen- oord, haar eigen werkter rein, te doen is. In de nota, die óp 7 maart als leidraad bij de inleidingen en discussies wordt ge bruikt, wordt uitgebreid aandacht geschonken aan de zaken waarvoor de kruisvereniging aandacht: dient te hebben. 0e taken van de maatschappelijke gezondheidszorg zijn tal rijk: Verwacht wordt, dat juist de kruisverenigingen in de komende jaren een grote rol zullen spelen bij de zorg voor de volksge zondheid. Juist in het werkterrein Groenoord/Kethel zijn er een aantal mogelijke ta ken, die in deze wijk zullen moeten worden verricht. Bij het grote aantal onder werpen, dat in de nota is opgenomen, vraagt de kruisvereniging zich steeds af of ze er-iets mee te ma ken heeft en zo ja, wal ze er aan kan doen, alleen of in samenspel met anderen- Zo vraagt men zich af of er moet worden opgetreden tegen de flatncurose. Men wil te weten komen welke problemen het leven ïn een flat geeft aan een jong ge zin en oï daar iets tegen kan worden ondernomen. Ook komt ter discussie, de kruisvereniging aan dacht dient te besteden aan bijvoorbeeld de .verkeers veiligheid en de milieuhy giëne, de werkende vrouw, de gehandicapte, persoon lijke hygiëne, kinderloos heid, peuterspeelzalen en abortus. In samenspel met drie inlei ders moeten de leden van de Vereniging voor Ge zondheidszorg Kethel en Omstreken, een samenbun deling van het Groene en Wit-Gele Kruis, een ant woord op^deze vragen zien te vinden en indien moge lijk een lijst, opstellen van prioriteiten in de wijk. De vereniging telt op dit mo ment 3.000 leden. Schiedam Bij een snelheids controle aan de Hcrvathweg donderdagmorgen tussen 9 en 11 uur, zijn vier mensen be keurd. De hoogste snelheid die werd genoteerd* was 66 ki lometer. Schiedam De sociëteit De Tempel aan het Spinhulspad wordt vandaag officieel geopend, nu de werkzaamheden aan het pand zijn beëindigd en de sociëteit de beschikking heeft gekregen over de gymnastiekzaal, die naast de ruimten van De Tempel i* gelegen. Deze zaal, die de leden van De Tempel met kleurige - verf hebben bewerkt, wordt vanavond Ingewijd met een optre den van de DeJftse groep Moby Dick, waarvan de organisatie in handen is van Martin Green's Rhythm and Blues Society. Bij.de hard rock, die de vier man tellende groep vertolkt, blijft het deze avond overigens niet, ook zullen er tekenfilms én slap sticks met geluid worden vertoond. Half acht begint het feest, f Behalve veel belangstelling wordt op deze avond ook de platen-", maatschappij Bovema NV verwacht, die opnamen zal maken: van Moby Dick. Het is de bedoeling, dat er binnenkort een plaat uitkomt van de groep. A De Tempel bruist weer van energie, nu de sociëteit na alle moei lijkheden met het al of niet verkrijgen van een eenmalige subsi die weer een stap In de goede richting heeft kunnen zetten door het betrekken van de gymzaal, die overigens een avond per week afgestaan moet worden aan de jeugd van het Tamboer- en Trompetterkorps Rijnmond-Band, die de zaal gebruikt om er t» oefenen. Binnenkort.beginnen de Tempel-gangers met de voorbereidingen 'voor een theetuin, die, wanneer alles goed gaat, In april wordt geopend. Hei is de bedoeling, dat er een podium iri de tui» komt, zodat men onder het genot van een kop thee kan luisteren en kijken naar het optreden van de musici. 1. Sacramento Middle of the Road 2. I saw you Seemon Marijke 3. Poppa Joe Sweet 4. I just can't help believin* Elvis Presley 5. Schone maid Tony Marshall 6. Olleke bolleke Vader Abraham en zijn goede zonen 7.. Morning has broken Cat Stevens 8. l'Awentura Stone et Eric Charden 9. Wat heb je gedaan, Daan Adèle BJ.oemen.daal 0. How do you do Mouth and Macneal Schiedamse top-tien .1. I saw you Seemon Marijke 2. Sacramento Middle of the Road 3. T just can't help believin' Elvis Presley 4. Schone maid Tony Marshall 5. Poppa Joe Sweet 6. Look wot you dun Slade 7. Olleke bolleke Vader Abraham en zijn goede zonen 8. Isabelie je t'aime Poppys 9. A matter of facts Dizzy Man's Band :Q. Vrede Ben Cramer Schiedam De Stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap heeft de pogingen van het bestuur van de Algemene Schiedamse Kunstkring Cultura, samen mét de Schiedamse Filmkring en de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum een mogelijk heid te vinden tot voortzetting van culturele activiteiten in Schiedam, met instemming begroet. In de vergadering van de stich tingsraad merkte voorzitter mr. J. C„ J. Pels Rijcken don derdagavond op dat het be sluit van de Gultura-leden om de Kunstkring nog niet op te heffen hem bijzonder ver heugde. Ook vice-vorzitter W. vrijdag: Meinen van de S.G. vond bet verheugend, dat de ophef- fingsplannen die het bestuur van Cultura had, voorlopig geen doorgang vinden- Doele-discobar, in clubhuis De Doele, Doeleplein l, van half negen tot elf uur. V-fk De S.G. hoopt nu, dat er uit de besprekingen met de twee an dere culturele organisaties iets concreets naar voren komt. Schiedam De sociëteit voor verliefde, verloofde en getrouwde paren Ping Ping is verhuisd van het centrum De Dukdalf in de Rijnstraat naar het centrum De Kreek, Lange Haven 92. Het programma van de sociëteit Is In een nieuw jasje gestoken. Ook de ruimte, waar Ping Ping elke zondagavond van acht tot twaalf uur wordt gehouden, heeft een metamorfose ondergaan. De bezoekers van Ping Ping brengen hun zondagavond voortaan door in een als een Brabants café ingerichte ruimte met een mammoetbar, waaraan een groot aantal mensen plaats kan ne men. De muzikale verzorging is in handen van de Hurly Burly flrlve-ln discotheek, die voornamelijk platen op verzoek draalt. De mini mum-leeftijd voor deze sociëteit is achttien jaar. Iedereen kan lid worden. Schiedam Het Schiedamse korps van het Leger des Heila houdt van 28 februari tot 11 maart eén Inzameling in ver band met de jaarlijkse natio nale collecte. De opbrengst daarvan is bestemd voor de instandhouding en de uitbrei ding van het werk van deze organisatie. Het takenpakket strekt zich uit van de 2org voor het kind tot de hulp aan bejaarden. Op vele manieren verleent het Leger des Heils hulp aan de Nederlandse bevolking, zo heeft het Leger jeugdcentra, maatschappelijke centra voor hen, die tussen wal en schip terecht zijn gekomen, pensions en bejaardenhuizen en ver pleeginrichtingen. In verschil lende plaatsen in het land werden in Het afgelopen jaar nieuwe centra voor dc hulp verlening geopend. In de inzamelingsweek worden er straatcollectes gehouden en het is tevens mogelijk een bij drage te storten op de postre- kening van het Schiedamse Leger des Heils, nummer 221519, Schiedam Het Tamboer- en Trompetterkorps Rijnmond-Band stelt belangstellenden in de gelegenheid woensdagavond 1 maait vanaf half acht een kijkje te nemen in de nieuwe repetitieruim te van de band, die Is.gevestigd in.de Blauwe Hulsschool aan do Lange Nieuwstraat. Maanden hebben de leden van de band gewerkt om de ruimte, die is aangeboden door de gemeente, geschikt te maken om erin to repeteren. Woensdag 8 maart 's morgens om half tien verzorgt deRijn mond-Band de muzikale omlijsting van de opening van het nieu we pand van de HEMA aan de Lange Kerkstraat. De Rijn mond-Band treedt die dag 's avonds op in het Feyenoord-stadlon donderdag: in Rotterdam-Zuid voor dc aanvang van de voetbalwedstrijd Feyenoord-Benfica, die wordt gespeeld in het kader van do strijd om de Europa-cup. Duktien, in centrum Dukdalf Rijnstraat 1, van half acht tot tien uur. Quousque Tandem, In gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat. 12* van half negen tot half twee. 't Honk, Haagstr. 148, van. half negen tot half een. zaterdag: De Tempel, Spinhuispad 24, vanaf half acht, officiële ope ning, met medewerking van de groep Moby Dick, in menwerking met Green's So ciety. 't Honk, Hoogstraat 148, van half negen tot half twee. De Ton, Lange Haven 121, van half acht tot een uur. Duck Dalfin gebouw Dukdalf, Rijnstraat 1, van half acht tot twaalf uur. Koffiebar,. in dé kerk De Goede Haven, Westfrankelandsedijk 1, vanaf acht uur. De Vonk, in CJV-gebouw De. Jeugdhaven, Lange Haven 129, van half acht tot kwart over elf. Quousque Tandem, In gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van half negen tot half twee. De Waag, Nieuwstraat 36, van - acht uur tot half twaalf, schrikkelfeest. zondag: •t Honk, Hoogstraat 148. van half negen tot twaalf uur. De Ton, Lange Haven 121, van half acht tot hall een. Ping-Ping, in centrum De Kreek, Lange Haven 93, van acht tot twaalf uur. Discosoos Groenoord-KAJA, in boerderij Landvreugd, Swee- lincksingel l, van zeven uur tot half twaalf. Green's Society, in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237, van half acht tot half twaalf, met me- dewerking van de Tempel dri ve-in discotheek. Quousque Tandem, In gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van half acht tot half twaalf. Instuif Schiedam, in gebouw Axv cade, Lange Haven 71,. vanaf acht uur, met medewerking van de groep Davy Navy. woensdag; Quousque Tandem, in gebouw- De Teerstoof, Nieuwstraat 12, van half negen tot half een; De Tempel, Spinhuispad 24, van acht tot twaalf uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3