eren toch f 92.000 mSÉ E gt m „Lentefeest" presenteert Pasar Derma Fel debat over subsidie voor bijzonder onderwijs -ïm êvm ■nnp i 2 kranten voor één prijs Ondanks verset in gemeenteraad: Kan gemeente buitenlanders weigeren? „Deze uitslag had ik niet verwacht" Molen De Noord wordt wellicht lokaal Tussen KVP en wethouder Dinsdag 29 februari 1972 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 71Ö938 4 pagina's 99ste jaargang no. 24347 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Schiedamse raad voor jeugd en" jongeren kan aan het werk: de gemeenteraad is gisteravond ak koord gegaan met de begroting van f 92.000 voor dit jaar. Niet zonder bezwaren overigens, want er was nogal wat verzet tegen de posten van f 20.000 en f 8.300 voor respec tievelijk de publiciteit en activiteiten en voor onvoorzien.. Een amendement van onder anderen de heren Rosman (PCG) en Boschman (Pvd A) om deze posten tot f 10.000 en f 3.300 terug te brengen en voor de laatste post f 5.000 te bevriezen, werd met 22 tegen 12 stemmen verworpen. O.H SchiedamDe Schiedamse politie plakt sinds enigedogen Aan eigenaren van de wrakken wordt door deze stickers veertien dagen zal worden verwijderd. Stelt de eigenaar zich fueef tegenhouden. Deze sticker hst een groot probleem op. Vroeger moest de om de eigenaar op te sporendit lijd vergende werk wordt nu tien dagen a één maand op het gemeentelijk wrokken ter rein terug halen. Zij zullen dan echter een boete moeten betalen stickers op de langs de openbare weg staande wrakken, duidelijk gemaakt dat hun voertuig door de politie na in verbinding met de politie dart kan hij dit weghalen even- polifie bij de buren en via kentekens naspeuringen verrichten vermeden. Is het voertuig verwijderd dan zal hef nog veer- blijven staan. Eigenaren kunnen hun vehikels ook hier nog en de sleepkosten. Raadslid Foppen over aankoop pand Schiedam „Weigert de ge meente zo maar buitenlanders in haar panden?" KVP-raads- lid J. Foppen wilde dit gister avond van wethouder van Volkshuisvesting C. J. M. Bol- mers weten tijdens de behan deling van het voorstel tot aankoop van het pand Singel 126 in de gemeenteraad. Volgens het koopkontrakt zou het pand niet aan buitenland se werknemers mogen worden verhuurd. Wethouder Bolmers deed snel de toezegging dat het artikel uit het koopkon trakt over deze zaak zonder meer zou worden geschrapt Omdat de raad het vroeg, maar burgemeester Roelfse- ma meende dat; dat niet zon der meer kon. j: De raad ging tenslótle akkoord met zijn voorstel, i'oi aankoop van het pand over te gaan. maar het voorstel opnieuw In' behandeling te nemen als mocht blijken dat de huidige eigenaar de clausule over de buitenlandse werknemers zou willen handhaven. Aan de stemming over het amendement ging een uit- gebreide discussie vooraf.Verhu!stionk voorstel te zijn, WD'er De Bi&bander was tegen. en Broeke waren In enkele fracties bestond geen eenheid over het in te nemen standpunt. Zo sprak PvdA-fraetievoorzitter P. Boschman voor een min derheid, van zijn.fractie en waren ook de KVP- en .- VVD-fracties verdeeld. „De D,,llgin5ï"ders.van Qe bc'gi'0; tine Stelden, er teronnwYv rlat begroting schrappen bete- de pleitbezorgers van de s.r.j.j., omdat ze meenden dat- het opzetten- van het jeugd werk .in Schiedam een kans dient te krijgen. De voorgestel de bedragen vonden ze daar om niet onverantwoord. kent het vermoorden van een kind dat we zelf heb ben gewild", riep D'66- raadslid Broeke uit over de begroting van de s.r.j.j., daarin even laten gesteund door een zelfde betoog van de VVD-fraetievoorzitter Verhulsdonk. De heer Knipscheer (SGP) was zonder meer tegen het voor stel. PvdA-fractievoorzitter Boschman maakte van de be groting een principiële zaak door te verklaren dat de s.r.j.j. coördinatie als hoofd taak heelt, maar activiteiten aan andere particuliere orga nisaties moet overlaten. Ook PCG'er Rosman sprak in die zin, mevrouw M. A, C. Taver ne-van Campen (KVP) vond de begroting aan de-hoge kant en meende dat er wel eens be zuinigd zou kunnen worden ten gunste van de vrijwel zon der subsidie werkende tegen hanger van de s.r.j.j.. de Raad voor het Bejaarden- --werk. Nog enkele standpunten: de he ren Van Dijck (KVP), Op 't Ende (CPN) „We mogen niet betuttelen" en Van der Lubbe lieten weten voor het ting stelden, er tegenover, dat het hen niet om de s.r.j.j. op zichzelf ging, maar om een begroting die naar ihun me ning aan de royale kant was. De heer Boschman verklaar de geen moeite te hebben met subsidies dié aan particuliere verenigingen téri" "góéde zou den ko-men, terwijl dan dé post activiteiten voor de s.r.j.j. zou kunnen worden besnoeid. Toen eenmaal bleek dat het amendement het niet haalde, legden de heren Boschman en Rosman zich bij het voorstel neer en wenste alleen de heer Knipscheer aantekening te hebben tegengestemd. De bestuursleden van de S.RJ. wachten op de tribune de beslissing af over de subsidie aan de Jeugdraad. Schiedam De Stichting „Lentefeest" presenteert vrijdag en za terdag een Pasar Derma in de twee grootste zalen van gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155. De opbrengst van deze bazar die geheel in de Indische sfeer wordt gehouden, is bestemd voor de bouw van een aangepast,.clubhuis,voor invaliden. De opening Wan de pasar wordt vemcht door mevrouw M. A. Koclfsema- Poelstra. Er is voor iedereen wat té doen op de bazar, smulpapen kunnen hun hart ophalen aan het grote aantal Indische gerechten, die op de bazar klaargemaakt worden. De mogelijkheid bestaat eveneens, de gerechten mee naar huis te nemen. Voor de muzikale omlijsting op de bazar zorgen de „Hanoly Ha- waians", het Schiedamse muzikale gezin de „Vazodo's", „De Happy Strings" en het „Loing kwartet", dat „Dewi Sri" zal be geleiden. Dit naar de godin van de rijst genoemde dansgroepje bestaat uit acht meisjes, waarvan de meesten acht jaar zijn. Voorzitter Jos van der Lugl: Schiedam „De uitslag van deze stemming had ik eerlijk gezegd helemaal niet ver wacht", reageerde Jos van der Lugt, voorzitter van de Schiedamse raad voor jeugd en jongeren, gisteravond na afloop van het debat over de subsidie aan die raad,. Zowel voorzitter Van der Lugt als coördinator Caspar Schuckink Kool bleken met hun achter ban maar somber gestemd te jn geweest over de uitslag van het raadsdebat. Öet viel dus allemaal nogal »ee. Joop Hehemann, pen ningmeester van de jongeren- raad: „Echt, op die begroting hebben we heus we! bezui nigd. Er zijn een hoop posten doorgelicht". De nadere toe lichting die de s.r.j.j. in aller ijl' heeft samengesteld bleek bij enkele raadsleden ook nog wat verhelderend te hebben gewerkt. llotreactie van de bestuursle den van de s.r.j.j.: „Wat we positief hebben gewaardeerd was dat de fracties verdeeld Waren. Het waren dus all®" maal persoonlijke meningen, die naar voren werden ge bracht". Sch/ec/am - De mo/en De Noord aan de Noord- vestgracht zal vermoede/ijk worden ingericht a/s proeflokaal. Een Amsterdamse bouwonderne ming heeft bij de gemeente hte verzoek inge diend tot een bouwvergunning voor het inrichten van een café in de molen. Ook zou er in de malen ruimte voor tentoonstel lingen moeten kamen. Op hef ogenblik is de molen zonder directe functie. De molen De Vrijheid is daor de gemeente aangekocht en zal worden op geknapt, terwijf de molen de Walvisch een res tauratiebeurt ondergaaf. Schiedams molen- bezit wordt gerenoveerd. Schiedam In de gemeente raad is gisteravond even :een oud geschil tussen openbaar en bijzonder onderwijs aan de orde gekomen. De Bond van Schoolbesturen voor het Ka tholiek Kleuter-, Basis- en Buitengewoon onderwijs heeft b. en w. verzocht om ig uit te keren als basisbedrag voor de vergoeding van de admini stratiekosten die de bond per leerling op één van haar scho len heeft, KVP-raadslid E. J. M. van Dijck brak gisteravond een lans voor de Katholieke Bond, al was hfj het met het college eens dat de gevraagde 18 per leerling te hoog was. Dc heer Van Dijck wilde liever een vast bedrag gelijk aan dat per leerling van het openbaar onderwijs, maar dat bedrag leverde problemen. Het zou slechts met moeite door de af deling onderwijs van dc ge meente Schiedam kunnen worden geschat, aldus wet houder van onderwas mevr, G. D. Verweij-de Graaff. De heer Van Dijck deelde mee dat de problematiek van dt vergoeding van administratie kosten per leërling in het bij zonder onderwijs al jaren een probleem is. Hij legde de na druk op de belangrijkheid van deze sector onderwijs, omdat die naar zijn mening een groot aantal Schiedammers betreft die hun kinderen be wust naar een bijzondere school sturen. Wethouder Verweij-de Graaf kon het niet eens zijn met de. heer Van Dijck. Die diende een motie in, waarin hij het college verzocht in 1973 te ko men met de berekening van de kosten per leerling van de administratie bij het open baar onderwijs. Ook toen hij- de termijn hiervoor, naar 1974 verschoof was de wethouder niet bereid de motie over te nemen. Ze Vond het niet erg zinvol om ambtenaren van de afdeling onderwijs te laten na gaan welk bedrag de admini stratiekosten nu wel bedra- De wethouder verwees hiervoor naar een Koninklijk Besluit dat aangeeft dat een bedrag voor administratiekosten per leerling van het openbaar on derwijs niet of moeilijk is vast te stellen Ze zei zich niet te kunnen voorstellen dat de con fessionele fracties het beter zouden weten dan de Kroon" Het doet vervelend aan dat KVP en PCG zo weinig ge zagsgetrouw zijn" vond de wethouder. In een later voor stel over het onderwijs kwam mevrouw Taverne-van Cam pen (KVP) terug op de ver goeding per leerling. Ondanks de moeilijkheden, eraan ver bonden, wenste ze toch van de wethouder te weten of het niet mogelijk zou zijn een globale berekening van hef bedrag per leerling op te stellen. Ze trok daarbij in twijfel, of zo'n berekening onmogelijk zou zijn. Mevrouw Verweij hield vast aan het standpunt dat een dergelijke berekening geen zin heeft. De raad ging tenslotte akkoord met het voorstel. ProfitMrnu *»n bat uniok» aanbod 2 krantan ta oncvinjan voor da prïj» v»n Mn: deE Schitdimtha Courant met nieuw» uit uw stad an omjavirj, en bet RottardamacK B Nicurrjblad methatluute binnen-enbuitanbndienieuwa. Gaaf om nu opdracht ook bij V u 14 dijen <rnit, aondar anije verpliebtïnj, de SC -f RN ta btxorjan en ontdek uil da vale pluipunten. tttaur m.l.v.i De» bon In opan «nvefop, aondar poKZajal, ttutan n*»r Rotterdamash Niauwiblad, an twoordnujr»mtrC34, Rotterdam d« SC RN 14 dajan jratli naari "r I k De sportieve bezoekers op de pasar kunnen zich bezig hou den met abang mjau, een In- disch werpspel. Bij de Onyv- st'and genaamd Palazzo del marmo, kan men kunstvoor werpen en sieraden kopen, waarin de edelsteensaort onyx isverwerkt. Tevens zijn er op de bazar bloemstukjes te koop, die vervaardigd zijn door dames van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, onder leiding van Norma Sijthoff. Ook worden er Indi sche bloemstukjes vervaar- digd. Voor de kinderen Is er de pop penkraam, waar vele creaties voor de pop hangen, in ver schillende maten. Een mede werkster van de stichting heeft maanden gewerkt aan deze kledingcollectie voor poppen. l' Degenen, die hun geluk eens willen beproeven bij het rad ven avontuur lopen niet de kans- een prijs te winnen, waar ze niets aan hebben- De hoofdprijzen zijn dit keer waardebonnen,die ingeruild kunnen worden tegen de vele artikelen, die op de bazar te vinden zijn, zoals wandkleden, poppeledikanten en verschil lende kunstvoorwerpen. Op de bazar wordt bovendien gede monstreerd hoe er gebatikt wordt. Eveneens zal er kle ding van batik geshowd wor den. De Stichting heeft een lange tijd van voorbereiding voor deze bazar achter de rug, maar in- tussen is men al weer begon nen met het op touw zetten van een nieuw Lentefeest, dat op 15 april in de Sporthal Margriet wordt gehouden. Allemaal stappen in de richting voor de bouw van een club huis, dat waarschijnlijk onge- veer een miljoen gulden gaaf kosten. Op het ogenblik be schikt de stichting over vijf tigduizend gulden. Mevrouw R. Konings, bestuurslid van de stichting, heeft er echter goede moed op, dat er nu - wat schot in komt; Voorlopig hoopt de stichting op een goe de opkomst op de bazar. De bazar is vrijdagavond ge opend van zeven tot twaalf uur en zaterdag van twaalf uur tot middernacht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 1