niet Warmerdam beste kansen voor titel driebanden MUZIEKKORPS UIT CANADA TREEDT OP IN SCHIEDAM Zeekadet naar Zweden Hartman verplaatst Definitief rapport Passage Theater binnenkort gereed gered INBRAAK IN CAFÉ AUTO™ GESTOLEN 3 Winnaar prijsvraag Auto wakken afgevoerd Padvinders tierden Powells verjaardag Heilssoldaten op Europese toernee Motor in brand Officieel programma vastgesteld Per 1 maart Woelwaters' in Trefcentrum Antiek gestolen Portefeuille verdeling verdeelt b. en w. SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 29 FEBRUARI 1972 Schiedam „Het is gewoon het paard achter de wagen spannen. Er zijn hier helemaal geen vakmensen aan het werk geweest. Wat In het ene huis wèl mag, mag in het andere weer niet. Ie der huis is anders verbouwd, geen enkel huis is meer hetzelfde". Dit is één van de reacties van één van de bewoners aan de Havendyk over de renovatie ln.de Gorzen. De bewoners moeten zelf nog kosten maken oni bijvoorbeeld vloeren af te werken. Zij hebben veel werk om de bulzen bewoonbaar te maken,. De vereniging Volkshuisvesting De Eendracht is enige tijd ge leden begonnen met verbou wen en vernieuwen van hui zen in de Gorzen. De 'bewo ners moesten hiex-voor tijde lijk hun huizen, verlaten. In deze tijd heeft de vereniging kamers, keukens en trappen verbouwd, opnieuw geverfd en voor zover mogelijk nieu we vloeren gelegd. De bewoners van de Havendijk zijn echter niet onverdeeld ge lukkig met deze renovatie. Ten eerste zijn zij van tevoren niet gekend in de plannen van de vereniging Volkshuisves ting, ten tweede is de verbou wing in veel huizen niet ge heel afgewerkt. Behangen is er nog niet, zolders zijn niet afgewerkt, afvocrleïdïngeit lo pen. dwars door w.c.'s en keu kens heen, kortom de bewo ners vinden dat de verbou wing niet goed is voltooid. „We zouden 85 krijgen om zelf te behangen; Of ze zouden het zelf doen, maar als ze het 2elf gaan doen. gebeurt het toch slordig. Bovendien kan je voor f 85 toch niet het hele. huis behangen dat kost veel meer. We moeten er zelf geld bijleggen". De Eendracht: heeft 9000 voor ieder huis uit getrokken. Op het ogenblik- heeft men geen geld meer om de huizen verder af te wer ken. Het resultaat is volgens een be woner: „Ze hebben een ge-, deelte van de vliering afge broken en die gewoon open gelaten. Voor het dak van de zolder hebben ze een zeil ge spijkerd. Als: je het wegtrekt kun je zo naar buiten kijken. Tussen de planken van de zan der vloer, zitten gaten en grote spleten. Dit is toch geen huis afleveren". In sommige huizen heeft men muren die er vroeger stonden afgebroken, men heeft nieuwe, muren op andere plaatsen ge bouwd, kamers doorgebroken Schiedam Drie leden van het Zeekadettenkorps Schiedam hebben een hoofdprijs gewon nen in de eind vorig jaar door. de Stichting voor Maritieme Jeugdvoorlichtïng uitgeschre» ven prijsvraag ter geleen- ven prijsvraag ter gelegen- rïg bestaan. Hieraan namen ruim 8900. jonge ren deel in drie leeftijdsklas sen. Iji de groep jongens van 16 t!m 18 jaar ging de eerste prijs naar het korpslid Bas da Regt, die hierdoor een zeereis naar Zweden mag maken. In •de middengroep (leeftijd van 13 t/m 15 jaar) won Dick Pranger eveneens een eerste prijs—-' een kustreis aan boord van een schip van de Holland-Amerika Lijn. Op de tweede plaats eindigde Frank den Otter, die een proeftocht mag meemaken aan boord van oen reddingboot op de Noordzee. Schiedam Van de acht deelnemers aan het bïljartkam- pioenschap drie banden in De Molenwiek komen er nog twee in aanmerking voor de titel, namelijk Warm er dam en Poot. Van deze twee biljarters heeft Warmerdam de beste kansen. Donderdag worden de laatste twee partijen van dit toernooi gespeeld. Warmerdam zat zijn kansen moeten verdedigen tegen Verhoeven. Poot, de andere kanshebber op de titel, speelt deze laatste partij tegen Van Hattem. Wanneer War merdam zijn partij wint. is hij kampioen, verliest hij en wint Poot van Van Hattem, dan is Poot kampioen. Een knappe prestatie leverde Stiefel door als derde te eindi gen. Verhoeven, winnaar van de voorwedstrijden, verloor in de finale achtereenvolgens van Stiefel, Poot en Van Beek. Verrassend waren ook de nederlagen van Poot te gen Van Beek en De Koning. Poot bezorgde Warmerdam zijn eni-ge nederlaag. Aan de kop van de ranglijst staat, met nog twee wedstrijden te spelen. Warmerdam met tien punten. Hij wordt gevolgd door Poot, die acht punten heeft verzameld. Beide spelers hebben nu zes wedstrijden achter de rug. Van Hattem en Verhoeven, die ook nog een keer moeten, spelen, hebben ieder zes punten. Do overige deelnemers aan het kampioenschap hebben reeds zeven wedstrijden gespeeld. Schiedam De Vrom-dlenst heeft vrijdag vijf autowrakken afgevoerd naar het wrakken- terrein. Op vier voertuigen is een sticker geplakt. Deze voertuigen zullen binnen veer tien dagen worden wegge haald door de Vrom-dienst, in dien de eigenaars zich niet.Dij de politie melden. .Vlaardtagen De heer F. Hart- man heeft zelf «en einde ge. maakt aan de strijd met b. en w. over de loods achter zijn woning aan de Begoniastraat. Hij zal met zijn bedrijf toch naar een andere pLaats in de gemeente verhuizen. Wel ver- zoekt hij toestemming om tot die verhuizing zijn loods te mogen handhaven. Woensdag zou in de raad het verzoek van heer Hartmdn worden behandeld om voor "het stukje grond achter zijn woning het bestemmingsplan „„te wijzigen, zodat voor de loods een vergunning kon wor den afgegeven. B. en w. wens ten hieraan geen gevolg te geven. De commissie voor de .„verzoekschriften stelde zich ,tr.op hetzelfde standpunt, maar .stelde b. en w. voor nog eni- ge clementie te betrachten en de heer Hartman ten hoogste één jaar uitstel te geven, zo dat hij naar een oplossing - voor zijn moeilijkheden zon kunnen zoeken. De heer Hartman heeft de raad -bericht, dat hij het verzoek om wijziging van het bestem, mingsplan intrekt. Besprekin gen over verplaatsing van zijn bedrijf zijn thans in een ver gevorderd stadium. Wat bouw- en woningtoezicht be treft rifc* er geen problemen, Ook zal dc heer Hartman kun nen voldoen aan de hinderwet, bepalingen. Het gaat nu ai- leen nog om een definitieve afronding met de verkoper. Het verzoek óm de loods niet te moeten afbreken vóór dc verhuizing blijft echter van kracht. en andere kamers weer bijge bouwd. Het gevolg Is dat bjj verschillende mensen de meu bels niet meer In de huizen passen. Bij het ene huls heelt men de douche naast de keu- ken laten staan, bij het ande re moest de douche, die op de zelfde plaats stond worden af gebroken, omdat de keuken anders te klein zou worden, Enkele raadsleden hebben zich -ook al met deze kwestie be moeid. Zaterdagmiddag heb ben zij de woningen bekeken en de klachten van de bewo ners aangehoord. gaardingen Ongeveer 200 V kabouters en 160 padvindsters uit Viaardingen, Maassluis, jtSchiedam en Hoek van Hoi- land hebben in de aula van de Groen van Frinsterer Scholen gemeenschap de verjaardag gevierd van Lord en Lady Ba- den Powell met een spelmid- dag, 'Hoogtepunt waa een groot biR- nenkampvuur. De meege- fcrachte kaarsen in alufolie vormden hierbij een zeer sfeervol middelpunt. Behalve v«en 'aantal yells en het ro- ken van de vriendschapspijp werd er ook veel gezongen, daarbij begeleid door de „Scouting Singers", een groepje leiders en leidsters uit Viaardingen, Maassluis en alle Scouting groepen in Viaardingen, Maassluis en Maasland. Deze groep, o.l.v. vaandrig P, IJdo, zorgde met zang_.en enkele instrumenten voor een bijzonder stemmige zangleiding. Schiedam De commissie voor het Passage Theater zal op tame lijk korte termijn gereedkomen met het definitieve rapport voor een toekomstige bestemming van dit theater. Vorige week is een voorlopig rapport gepubliceerd, dat nu waar noodzakelijk zal worden aangevuld en gewijzigd. De samenstellers hebben in hun voorlopige rapport al aangedrongen op spoed met het zoe ken van een architect, In het voorlopige rapport wordt uitgegaan van de centrum- en de subcentrumfunktie van het Passage Theater voor Schiedam. Wat betreft de centrumfunktfe wordt opgemerkt dat het nog niet te bezien is hoe de bestaande amateurverenigingen, van het theater gebruik zullen kunnen maken, maar dat naast een grote zaal ook een kleinere met zo'n 200 zitplaatsen moet worden ge maakt. De commissie veronderstelt, dat de Schiedamse ama teur gezelschappen eerder gebruik zullen maken van een kleine zaal dan van een grote. De commissie meent dat de filmaktiviteiten in het cultureel cen trum moeten worden Ingedeeld in drie groepen! programmering van een permanente bioscoop; film-vormingswerk; dienstverlenende ak.fiviteiten op filmgebied. In het cultureel centrum zijn er in het kader van het (Umvor- mingswerk de volgende mogelijkheden: voorstellingen ten behoeve van het onderwijs, van examen werk van de Nederlandse Filmacademies, en van nieuwe Ne derlandse films, die ia opdracht van het ministerie van c.r.m. zjjn gemaakt; het discussiëren met Nederlandse cineasten; vertoningen van films van plaatselijke smalfilmcïneasten en wekelijkse discussdes hierover om het zelf filmen té bevorderen. De oommissie vindt, dat het cultureel centrum over een uitsteken de film- en diaprojectie zal moeten kunnen beschikken! Hier door zou het centrum samen met de Horeca-sector een repre sentatieve projectieruimte voor bet bedrijfsleven zijn, voor de gemeentelijke voorlichting of voor verenigingen. Odk voor de volksontwikkeling moet het cultureel centrum alle ruimte bieden. Er moet een aantal aktiviteiten worden inge bouwd, dat ertoe zal leiden dat het cultureel centrum een wezen lijke rol gaat spelen in de Schiedamse gemeenschap. Vormings cursussen en -bijeenkomsten zouden evenals cursussen óp het gebied van de algemene ontwikkeling moeten kunnen worden gegeven in het centrum. Naar bet oordeel van de commissïe dient hei voorlichtingselement een belangrijke plaats in té nemen in de aktiviteiten van het cultureel centrum. Naast voorlichting over aktuele onderwerpen zou men bijvoorbeeld eens per maand een Schiedamse organi satie of vereniging in de schijnwerpers kunnen zetten. Daar naast wordt gedacht aan het tentoonstellen van raadsverslagen» publicaties van de gemeente, de provincie en Rijnmond enzo voorts, waarbij als els gesteld wordt dat het voorlichtingscen trum actueel, slagvaardig en flexibel is. Tenslotte wordt aandacht besteed aan de lunktie die het cultureel centrum voor bejaarden en jongeren moet kunnen hebben. Wat de sub-centrumfunktie van het cultureel centrum betreft, meent de commissie dat de beroepskunst in Schiedam wel geen centrumfunktie vervult, maar niettemin toch de aandacht ver dient. Onjuist zou het zijn, aldus de commissie, om evenementen aan te trekken die in Rotterdam al frequent plaatsvinden. Bg het sa menstellen van een programma zou bijzondere aandacht moeten worden geschonken aan de wensen van een groot publiek. Een programma voor het Schiedamse cultureel centrum zou in twee groepen kunnen worden onderverdeeld: het ontspanningspro gramma en het educatief programma. Schiedam Het Canadese Muziekkorps „Otta wa Salvation Army Woodroffe Temple Junior Band" geeft vrijdag 17 maart een concert in de Opstanflingskerk aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Het jeugdorkest maakt binnenkort een tournee door twaalf steden in Nederland, België en Duitsland. Het In Schie dam te geven concert is een deel van deze toernee. De Canadese band, 23 "jongens en meisjes, sterk, komt op 13 maart op Schiphol aan. Op het pro gramma staan faniare-muziek, optreden van solisten en zang. Het muzlekorps verleent in Canada medewerking aan talrijke uitvoerin gen dn bejaardentehuizen, maatschappelijke centra en clubs. De „bandleader" is William van der Horden, die enige Jaren geleden uit Schiedam naar Cana da emigreerde. Het muziekkorps wordt verge zeld door een zangieldster voor de Youth Band Singers en door een aantal ledep van het co- mlté, dat deze reis heeft mogelijk gemaakt. Algemeen leider is majoor Robert E. Chap man. Het concert in de Opstand!ngskerk begint om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij ma joor J. Brinkman van het Leger des Heils, te lefoon" 26D744, én bij andere leden van 't korps Schiedam. Het muziekkorps speelt vrijdag middag 17 maart'omstreeks vier uur 's mid dags op het plein van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat en omstreeks vijf uur bij de nieuwe HE-MA. De NCRV maakt opnamen van het muziekkorps tijdens het verblijf In. Ne derland, Schiedam Zaterdagmiddag ja de motor van de auto van de heer H. S., directeur van ee;» schoonmaakbesriji in Vlaai- dingen, in brand gevlogen toen hij over de 's-Gravelaru* seweg reed. Bluspogingen van voorbijgangers hadden geer. effect. De brandweer heeft het brandje met één straal moeten blussen. De orzaak is nog niet bekend. Schiedam Voor het bezoek van de Canadese Heilsoldaten aan Schiedam is een officieel programma vastgesteld. Hét ziet er als volgt uit: 13.00 uur aankomst jn Schiedam en lunch in de Le- gerzaal aan de Lange Haven, 14.00 uur bezoek aan de Euro mast, 16.00 uur" ontvangst in het stedelijk door b en w van Schie dam, 17.00 concert bij de nieuwe Hema, 18.00, bezoek aan. be jaardencentrum De Harg, met daarna diner, 20.00 uur concert in de Opstandlngskerk- Schiedam In het Trefcentrum aan dc Willem Andrlessenlaan is met ingang van I maart. 's morgens va» negen uur tot kwart voor twaalf een speelgelegenheid voor peu ters, die de naam „Woelwa ters" krijgt. Deze speelgelegenheid, die be stemd is voor peuters van drie jaar, is op dezelfde dagen geopend als de overblijf gele genheid „Twaalf Uurtje" voor schoolgaande kinderen: op maandag, dinsdag, 'donderdag en vrijdag. Het is de bedoe ling, dat d'e ouders de kinde. ren zelf komen brengen en ha len. De kosten zijn twee gulden per keer, wanneer het kind inge schreven is, een rijksdaalder per keer, wanneer het niet in geschreven staat bij „Woel. waters". Het inschrijfgeld is een rijksdaalder. „Twaalf Uurtje" en „Woelwa ters" staan onder auspiciën van de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam Noord, Belde gelegenheden staan onder leiding van me vrouw C. Avan Slobbe, Wil lem Pijperstraat 48, telefoon 700813, en mevrouw S. P. Ger ritsen, J. Orela'osingel 87, tele foon 702970. - Schiedam In een woning aan de Louise de Colïgnystraat, bewoond door mevrouw C. B.-B;, is ingebroken,. Het hele huis werd doorzocht. Er wor den enkele antieke zilveren voorwerpen vermist, ter waarde1 van 7500. De inbre kers hebben een ruit vernield en zijn zo binnengekomen. Schiedam Het college van b» en w. blijkt sinds gisteravond openlijk verdeeld over de wij ze van portefeuilleverdeling. Hoewel deze verdeling reëds lang een feit is geworden, blijkt een minderheid van het college het niet zonder meer met de portefeuilleverdeling eens te zijn. Dit is gisteravond door het antwoord van burge meester Roelfsema op de vra gen van de confessionele frac tiewoordvoerders dnldeiyk ge- worden. „Ik moet de besluiten van het college eerbiedigen" zei de burgemeester gisteravond, daarmee aangevend dat 'de thans geldende verdeling van de taken niet rijn keuze is ge weest. Ook de loco-burge meester was er als voorstan der van een program-college c duidelijk over dat de voorzit ter van het college niet mee doet ia een program-college, De vier wethouders, die het,pro gramma ondertekenen, zijn niet bereid: de burgemeester de portefeuille financiën, te gé- ven, die naar hun mening een politieke portefeuille is en dus niet bij Iemand thuishoort, die het programma van de groep van 19 niet onderschrijft. Er zijn dus aanwijzingen, die er op duiden, dat het program college niet zonder meer een eenheid, is. Burgemeester Roelfsema heeft er eigenlijk nooit een geheim van ge maakt, dat e»en program college niet zijn instemming heeft en dat een afspiegelings college, waarbij de partijen uit de raad evenredig zitting hebben in b. en w., hem liever zou zijn. De burgemeester gaf er gister avond de voorkeur aan, de door het college gevolgde Itfn door loco-burgemeester me vrouw Verweij te laten ver klaren. Dit gebeurde op zijn uitdrukkelijk verzoek. Zelf wenste de heer Roelfsema niet al te diep in te gaan op het program-college, zoals dat nu bestaat uit vertegenwoor digers van FvdA/PFR, CPN en D'65- Schiedam De brand weer is zaterdagmiddag uitgerukt om een poes uit één van de hoge bo men, rond het veld van Excelsior '20, te halen. Met ladders enander materieel heeft men. het grijze poesje met lichte., strepen uit een benarde positie kunnen bevrijden Het beestje is naar het asiel gebracht. Schiedam In de nacht van zondag op maandag is in ge-, broken in hotel-café De Spif aan de Vlaardlngerdijk Uit d< kassa Is 1 200 gestolen, boven» dien wordt de foolenpot ver mist Schiedam De 49-jarige kaste lein uit Viaardingen, H- G. dj W. heeft aangifte van diefstd gedaan van zijn groene Wl kenteken 63-79 AX. Hij hal zijn auto op de Koemarkt mm parkeerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 3