Piet Wassenaar terug in nationale selektie: „MÜNCHEN MOEILIJK HAALBAAR" stadium it JULIANA NAAR VUGHT etitie m 4. SCHIEDAMMERS IN KAMPIOENSCHAP TAFELTENNIS VOOR GEHANDICAPTEN UVG kan beslissing forceren Juliana vanavond stapje dichter bij titel 520 woningen in aanbouw SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 2 MAART 1972 Schiedam Piet Wassenaar is terug in de selektie van het nation-ale Volleybal team. De 27-jarige aanval ler van het Rotterdamse Li banon '50 is tot nu toe de emge Schiedammer die het voor langere tijd tussen Neerlands sterkste spelers kon uithouden. Ruim VA jaar geleden verdween Piet geruisloos uit de belangstel ling toen hij door een ge broken pols op non-actief kwam te staan. Weer her steld maakt de oud-Juliana speler wederom furore bij Libanon, en als het meezit straks in Griekenland bij de duels om de „Spring Cup'V het vroegere West- Europese kampioenschap. Het verwerven van een vaste plaats in de selektie. zal overigens geen eenvou- Ldige zaak worden, want de totale vaste kern van Mars/ Blokkeer maakt deel uit van deze selektie. Vooral bij volleybal, teamsport bij uitstek, is het doorbreken "Van een vaste kern een ui terst moeilijke zaak. piet Wassenaar, op 12-jarige leeftijd begonnen met vol leybal, „ik had op school Teeds een voorsprong in - deze sport doordat m'n va der en mijn oom een oude volleybal bezaten, en ik yeleens mee mocht doen",- kwam bij Juliana al snel in het eerste team. Piet wilde hoger en ondanks enkele promoties met de Schie- damse, ging hij op 18-jari» .ge leeftijd naar het Rotter damse Libanon '50. Piet Wassenaar: „Libanon was een vereniging waar toen nog een geweldige aantrekkingskracht van uit ging, was ook de enige hoog spelende vereniging in de "naaste omgeving". Libanon werd ook z'n eindstation, en ondanks het gemis aan opval lende resultaten, Is hij daar best tevreden mee. Blokkeer toonde wel interesse in de hoog springende en hard slaande Schiedammer, maar informeerde vergeefs, want Piet heeft het sinds kort in samenwerking roet Dick Val- ster ook als trainer bij Li banon best naar z'n 2in. HOOGTEPUNT Toch kijkt Piet Wassenaar hij •het zoeken naar een hoogte- punt in z'n carrière niet naar Libanon. Het ligt voor de hand dat hij, 60 keer interna- ""tional, terugblikt naar een in terland-ontmoeting. Piej: „Sinds m'n 22ste jaar speel ik gchledam Het hoofdklasse volleybalteam van Juliana staat zaterdag voor de moei lijke taak het sterke WC /Ex cellent van een zege af te hou den, De Schiedammers verloren af gelopen zaterdag van koplo- per Petrus Paulus uit Schaes- berg, na een sterke gewonnen perste set. Ook deze keer zal -winst een uiterst moeilijke zaak worden, want het Vught- -ge Excellent zit nog volop in de promotiestrijd. Thuis ging Juliana zonder slag of stoot ten onder en waren de spelers unaniem van mening, dat deze ploeg het sterkste hoofd- Jdasseteam bezit. Toch. is dat er tot op heden nog niet hele maal uitgekomen, maar thuis lijkt WC/Excellent bijna niet te pakken. Het reserveteam van Juliana speelt in de promotieklasse eveneens een uitwedstrijd. In Barendrecht lijkt winst tegen Spirit een haalbare zaak. Ichiedara Van de In aanbouw zijnde woningwetwoningen in het Rijnmondgebied zijn er 520 In aanbouw in Schiedam. Drievierde deel van de in aan bouw zijnde woningwetwonin gen en van de in aanbouw zijnde gesubsidieerde pariiku- liere huurwoningen met een rpoandhuur beneden de 239, is. bestemd voor houders van een „legitimatiebewijs wo ningzoekende in Rijnmond." n januari kwamen in de 23 ge- - ipeenten van het Rijnmondge bied 564 woningen gereed. nu in het Nederlands team, speelde o.a. wedstrijden in Duitsland, Israël, Hongarije, Zwitserland, Tsjecho-SIowa- kije en Finland, op zichzelf al lemaal interessante gebeurte nissen. Toch springt Finland eruit, want daar speelden we in de finale om het "West- Europese kampioenschap in een met 8000 mensen bezet ijshodkeystadion. Het was een soort Feyenoordkuip, twee ringen met waanzinnig schreeuwende Finnen. Later ben ik eens gaan kijken, maar ■bovenin het stadion leek het oranje voileybalveid wel een lucifersdoosje. De totale sfeer in die wedstrijd maakte van deze finale die we overi gens met 32 verloren een echt hoogtepunt". SCHIEDAM Piet Wassenaar is overigens de mening toegedaan dat uit de momenteel nog spelende Schledamse volleyballers een sterk team te formeren is. Piet: „Peter de Munnik speelt in Libanon, z'n broer Kees in Haag *68, wat spelers van Ju liana en ik zelf zouden met el kaar een sterk team kunnen formeren"*. Kwalitatief sterke spelers zijn inderdaad aanwe zig, want Peter en Kees de Munnik kwamen enkele jaren geleden uit in het Nederlands jeugdteam. Naar z'n toekomstige heroptre den tussen Neerlands top kijkt door Hans Soeters Piet Wassenaar toch wel wat verlangend uit. Onder leiding van Blokkeer trainer Henk Hoogerwaart en Johan van der Haar gaat de nationale selektie tot september werken aan de voorbereïdng van een uiterst zwaar programma. Na de „Spring Cup", de voor-O lympische spelen en de kwali ficatiewedstrijden voor de Olympische spelen in Frank rijk, heel misschien de Olym pische spelen in Müncben. „Een kleine kans", volgens Piet Wassenaar, „want bij die kwalificatiewedstrijden moet o.m. gespeeld worden tegen landen als Brazilië, Polen en Hongarije. De kans dat we het halen is uiterst gering want slechts de eerste twee gaan naar Mimchen. Toch hoopt Piet dat het zal lukken, en is blq dat h'ü er weer b« is. „De NeVoBo gaart ervan uit dat ik nog zeker drie jaar mee kan, als het lukt zijn dus de Olym pische spelen haalbaar". Nieuw internationaal kontakt voor Pdet Wassenaar, terug bij de nationale selektie, nieuwe successen. Piet Wassenaar, een speler die door het geweld van de grootmachten Blokkeer en Delta Lloyd wat op de ach tergrond opereerde» maar 2ys jaar geleden in Israël volgens de statistieken meer aanvalskwaliteiten etaleerde dan diezelfde spelers.....: Piet Wassenaar: „De finale om de 'Spring Cup' in Fin/and, in eer? stadion mef 8000 waan zinnig schreeuwende Finnen, was voor mij een absoluut hoogtepunt in m'n carrière". Van onze sportredactie Schiedam De voetbal competitie verkeert thans In een beslissend sta dium. Een fase waarin enkele Schiedamse elnbs een juiste uitgangspositie zoeken om straks defini tief toe te slaan, met een kampioenstitel als resul taat. Ook onderaan de ranglijsten wordt nog dapper gestreden tegen naderende degradatie. Het merendeel der clubs kan echter niet meer be reiken dan de huidige po sitie in de middenmoot. Hermes DVS heeft nog zes wedstrijden voor de boeg en heeft een comfortabele drie punten voorsprong opgebouwd op de beide concurrenten ODS cn Zwijndreeht. Zondag ont moeten de mannen van trainer Dor jee midden- motor Alblasserdam. Excelsior '20 en Schiedam bezetten in de 4e klasse D een gedeelde tweede plaats, vier punten achter leider DSO, Schiedam gaat naar degradatiekan didaat Acoius, terwijl Ex celsior '20 bij het niet veel hoger geklasseerde Cromvliet tot winst moet zien te komen. In de le klasse B afdeling Rotterdam staat Demos voor de moeilijke taak stadgenoot SVDPW van winst af te houden. SVDPW ziet nog een klein kansje voor de eerste plaats en zal daarom De mos verder in de zorgen kunnen drukken. Toch zal Demos niet worden on- derschat, want de fraaie 1—1 tegen leider "WRW duidt op een laatste krachtsinspanning om de gradatie te ontlopen. Ursus is in de ie klasse C favoriet voor de titel. De ploeg van trainer Koen Poulus heeft weliswaar één punt achterstand op leider Bloemhof, maar heeft twee wedstrijden minder gespeeld. Tegen het in nood verkerende GLZ moet Ursus thuis de volle winst kunnen pak ken. In de 2e klasse A werkte SFC zich naar de midden moot en moet op eigen veld ook tegenstander Dirksland van zich af kunnnen houden. Voor Wilton wordteen der gelijk resultaat heel wat moeilijker, want winnen bij het als derde geklas seerde Noorderkwartier is een lastige opgave. DRZ speelt een topper in de 2c klasse C. Op bezoek Demos-SVDPW een derby met een vraagteken... DRZ ontvangt leider DOZ, een regelrechte topper.,.. ZATERDAG komt het leidende DOZ, dat evenals de Schiedam mers een totaal van 17 punten heeft opgebouwd, maar twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Winst voor DRZ betekent plotseling weer een kans je. FCN zal tegen Kreekboys op het terrein in Lom ba r- dijen. moeilijk tot winst kunnen komen. De tegen stander bezit nog serieuze kampioenskansen, terwijl FCN de middenmoot sluit. HESS, dat de afgelopen za terdag bet sterke ZCFC in Zaandam op 1—1 kon houden, gaat naar het als tweede geklasseerde ASWH. Een moeilijk duel voor de ploeg van trainer Bierhuizen, en een gelijk spel zou °°k deze keer weer een fraaie prestatie zijn. PPSC ontvangt mede-mid denmoter Spirit op Tbur- lede. Voor beide teams lijkteen hogere klasse ring geen haalbare zaak. GSS ontvangt nummer twee op de ranglijst Gouds- waardse Boys. In de 2e klasse B is de ontmoeting tussen deze twee ploegen zonder meer een topper. Met die tweede .plaats als inzet zal de ploeg van trainer Van Kampen er alles aan doen om tot winst te komen. VVK ontvangt het laag ge klasseerde WHR en kan door een zege wat vaster op de vierde plaats ko men. Van onze sportredactie Schiedam Voor 12 leden van de Schledamse Invaliden Sport vereniging „De Ooievaars" wordt het zaterdag een geweldige dag. Zij zullen dan deelnemen aan 'de nationale tafellenmskam- pi oen schappen voor gehandicapten. Het „gewéldige" is niet ge legen,in het meedoen alleen, maar geldt vooral voor de machti ge entourage van Sportpaleis Ahoy' waarin zij deze titelstrijd mogen verspelen. De sport voor gehandicapten treedt steeds meer naar buiten en hel Is met grote voldoening en met gepaste tvots dat de organi satoren in het houden van dit toernooi in deze geweldige sporta- rena een echte erkenning zien van deze tak van sport. De organisatie is in handen van de Rotterdamse Invaliden Sport club die zich verzekerd weet van assistentie van velen. Alen heeft enorme medewerking gekregen van het gemeentebe stuur van Rotterdam, waardoor het sportpaleis beschikbaar kwam. Bijzonder aangepast zijn een aantal voorzieningen bij dit sportcomplex die gehandicapten-sport in alle opzichten mogelijk maakt. Er zijn geen belemmeringen l.a.v. van toegangsmoge lijkheden met rolstoelen e.d. Zo'n tweehonderd tafeltennissers, spelers en speelsters zuilen in 6 klassen strijd leveren met elkaar. De klasse-indeling is geba seerd op de handicap van de deelnemers. Bijzonder aantrekkelijk voor dit kampioenschap is verder de af vaardiging van'de kampioenen in de eerste vier klassen naar de Olympische Spelen voor gehandicapten, die in augustus in Hei delberg gehouden zullen worden. Deze selectie geeft aan dit kampioenschap een extra tintje, en ver wacht mag worden dat er met grote inzet om de titels gestreden gaat worden. Qua opzet is er geen verschil met de gewone sportbeoefening en qua doorzettingsvermogen zou de balans mogelijk wel eens naar de gehandicapten kunnen doorslaan. De wedstrijden beginnen om 10 uur en de finales worden tussen 3 en 4 uur verspeeld. DE OOIEVAARS Twaalf tafeltennissers van „De Ooievaars" zullen zich in de strijd mengen en we zijn benieuwd of zij er in zullen slagen een rol te spelen in de strijd om de titels. Zeker is dat bij de Ooievaars de laatste tijd met bijzonder veel in teresse getraind wordt. Het spelpeil gaat vooruit en dit laatste is zeker ook het werk van TSF-speler Peter van den Broek, die wekelijks bezig is het slagenarscnaal van De Ooievaars sterker te maken. Of de vorderingen al zover zijn dat er kandidaat-titel houders onder zijn pupillen schuilen, betwijfelt Peter van den Broek nog, maar een opgaande lijn is duidelijk waarneembaar. Er zullen trouwens ïn het Ahoy'-sportpaleis nog veel meer Schie dammers actief zijn. Bij de technische organisatie beeft T.S-F. een belangrijk aandeel en enkele tientallen TSF-juniorem heb ben zich bereid verklaard om als ballenjongens te fungeren, wat voor het spelen van een gehandicapten-toernooi onontbeerlijk is. Ook aan de tafeltennisverenigingen NOAD en Elan (Rotterdam) is gevraagd om nog voor wat assistenten te zorgen cn ook hier beloofde men medewerking. Ook Scylla heeft nog hoop Van onze handbalmedewerker Schiedam De zaalhandbal- competitie loopt op haar ein de. en ook zondag betekent flit weer een klein programma. De dames en herenteaun DWS en Wilton alsmede dé dames van UVG speelden af gelopen zondag reeds de laat ste wedstrijd. De heren van UVG hebben nog steeds kam pioenskansen en zijn een ge vecht om de punten begonnen met het Dordtse MOK dat j5 uitgespeeld. Zondag spelen de UVG'ers twee wedstrijden. Eerst om-11.40 uur in de Rotter damse Energiehal tegen Ajo- mium en 's middags om 1G.4Q uur in de sporthal Margriet tegen. Snelwiek 2 uit Rotter, dam. Wint UVG de twee uchT terstallige -wedstrijden dan volgt een beslissingswedstrijd met MOK. Afgelopen zondag startte UVG uiterst moeilijk in het duel tegen Meeuwen 4, maar toonde In de tweede helft tot welk spel de Schie dammers in staat zijn. Overi- gens zullen de spelers er alles voor over hebben om de beide wedstrijden in winst om-té zetten, want een kampioen, schap in het jubileumjaar zoo natuurlijk geweldig zijn..,.,, De dames van Scylla ontvangen om 13.45 uur het Rotterdamse Atomium waarvan het in. de eerste ontmoeting met 9—4 verloor. De laatste weken wordt echter weer menig pun- tje behaald, en mede door de groeiende vorm, sluiten da aanvalscambïnatïes weer per fect. Hierdoor moet het moge lijk. zijn tegen deze Rotter- damse tegenstander de pun ten in eigen huis te houden. De heren van Scylla hebben nóg steeds een kleine kans om via. een. beslissingswedstrijd tegen het Maassluise Undtas het kampioenschap te bemachti gen. In de Enengiehal ontnidet het HollandSaan 3 waamét het in de eerste ontmoeting met ruim verschil, 3—11 won. Ook deze keer is Scyia favo riet voor de zege, want Rol. lab dia an 3 speelt doorgaans krachteloos handbal, kan geen vuist maken als het op ver weer aan komt. Het snelle aanvalsspel van Scylla zal dan ook wel van doorslagge vende betekenis worden- Whit Scylla dan behoudt het 'dé kleine kans op de titel. Schiedam/Vlaardmgen Het eerste damesteam van Julia# ua kan vanavond weer eett stapje dichter bij de titel Ito*., men in de promotieklasse van de volleybalcompetitie. Julia na nam afgelopen zaterdag ruimer afstand van concur rent Flits uit Papendrecht en moet vanavond ïn Rotterdam bunnen winnen van Jong Pea- drccht 2. De Rotterdamse te genstander vecht echter nog tegen degradatie, zodat onder schatting fataal zou kunnen zijn. Het eerste herenteam van Shell ontvangt stadgenoot Sunlight. Een echte derby, met voor beide teams gelijke winstkan sen. Shell is veilig voor degra* datie, maar Sunlight zit nog lö de hoek waar de klappen val*; len. Een puntendeling lijkt voor de hand te liggen, maar thuis speelt Shell doorgaans de sterkste wedstrijden. Het volleybalteam van de Schle damse politie gaat naar h" laag geklasseerde SVK i® Krimpen a.d. IJssel. De pw«8 van trainer SehreutelkanJP kan door een zege de derd» i; plaats in de 2e klasse consoli deren. De dames- en heren van UVG ontvangen tegenstander» waartegen weinig kans OP winst valt te behalen. De mes zullen het onderspit moe ten delven tegen eX*ejf^_ klasser Nervo uit Rotterdam» terwijl de heren het ster* ZVC 3 niet van een snelle zege «uilen kunnen afhouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1972 | | pagina 4